Opera GX: що таке «ігровий браузер»?

Опера щойно вийшла”Opera GX” та рекламує його як перший у світі ігровий браузер. Окрім ігрової теми та інтеграції Razer Chroma, є дуже цікава функція обмежувача ЦП та оперативної пам’яті. Але чи прискорить це ваші ігри на ПК?

Що таке Opera GX?

Opera GX — це настільний веб-браузер для ПК з Windows. Незважаючи на назву, це браузер, призначений для використання в іграх, оскільки вбудований браузер Steam працює в оверлеї Steam. Він також недоступний для ігрових консолей, таких як Xbox One або PlayStation 4.

Як і стандартна версія Opera, Opera GX заснована на Chromium, проекті з відкритим кодом, який становить основу для веб-браузера Google Chrome і майбутнього браузера Microsoft Edge на базі Chromium. Веб-сайти мають виглядати так само, як у Chrome, і ви також можете встановити розширення Chrome у цьому браузері.

Цей ігровий браузер є безкоштовним і був випущений у «Ранньому доступі» 11 червня 2019 року — під час E3.

Що таке ігровий браузер?

Не очікуйте, що Opera GX значно покращить вашу продуктивність у іграх. Цей браузер здебільшого включає функції, створені для «геймерів»: тема, натхненна іграми, з інтеграцією Razer Chroma, вбудовані ігрові новини та пропозиції, панель Twitch і звукові ефекти від дизайнера саундтреків ігор.

  Як перетворити URL-адресу на посилання Emoji

Єдина функція, яка може підвищити вашу продуктивність, — це «GX Control»: вбудовані обмежувачі оперативної пам’яті та ЦП, які можуть обмежувати обсяг пам’яті та часу процесора, який використовуватиме ваш веб-браузер.

Ігрова тема (з інтеграцією Razer Chroma)

Перше, що ви помітите, — це тема: Opera GX бере до серця «ігровий браузер», вибираючи темну тему та яскраві кольори, типові для ігрової периферії та ПК. Швидко натиснувши піктограму «Просте налаштування» у верхньому правому куті браузера, ви можете вибрати один із кількох попередньо вибраних кольорів — або будь-який колір, який вам подобається — для виділення браузера. Також доступні настроювані шпалери.

Цей браузер навіть має інтеграцію Razer Chroma. Активуйте тут опцію «Razer Chroma», і будь-який колір, який ви виберете у браузері, буде продубльовано на будь-яких аксесуарах із підтримкою Chroma, які вам подобаються. Ігрова миша Razer DeathAdder Elite або Клавіатура BlackWidow. Це чудовий спосіб одночасно налаштувати тему вашого браузера та RGB-освітлення.

GX Control: обмежувачі оперативної пам’яті та процесора

Окрім теми та інтеграції Razer Chroma, найцікавішою функцією є те, що браузер називає «GX Control».

Натисніть кнопку GX Control на бічній панелі, і ви отримаєте панель із «Обмежувачем оперативної пам’яті» та «Обмежувачем процесора». Наприклад, ви можете змусити браузер використовувати лише 3 ГБ із 12 ГБ оперативної пам’яті вашої системи або обмежити його до 10% ресурсів ЦП вашої системи.

Це досить унікальна особливість. Звичайно, якщо залишити його ввімкненим, ваш браузер буде повільнішим. Але якщо ви не хочете вручну закривати вкладки, щоб звільнити ресурси для ігор, обмежувачі можуть допомогти.

  Додайте нові слова або відредагуйте поточні в словнику свого веб-переглядача

Звісно, ​​неясно, чи отримаєте ви від цього підвищення продуктивності. Передбачається, що Windows автоматично керує ресурсами, і ваш браузер повинен уникати, поки ви граєте в гру. Але це не завжди працює правильно, тому геймери зазвичай закривають свої браузери і не залишають відкритими 100 вкладок у фоновому режимі під час гри.

«До Opera GX геймери часто вимикали свої браузери, щоб не сповільнювати свій ігровий досвід. Ми придумали функцію GX Control, щоб зробити ігри людей більш гладкими, не вимагаючи від них компромісу з тим, що вони роблять в Інтернеті». пояснює Оперний Мацей Коцемба.

Також варто відзначити, що цей браузер жодним чином не прискорить веб-ігри. Його функції продуктивності пов’язані виключно з тим, щоб усунути й обмежити ресурси, доступні для веб-сторінок.

Що ще включає в себе ігровий браузер?

Цей браузер створений для геймерів. Панель «GX Corner» завжди знаходиться в лівому куті панелі вкладок. Він містить новини про майбутні ігри та агрегатор угод із посиланнями на ігри, що продаються. Він також містить розділ «Щоденні новини», який за замовчуванням надає вам спеціальний потік ігрових новин.

На бічній панелі є вбудована панель Twitch, де ви можете переглядати канали, на які ви стежите, бачити, хто зараз транслює онлайн, і навіть отримувати сповіщення, коли канал, на який ви стежите, починає пряму трансляцію.

Opera GX також відтворює звукові ефекти «GX Sound», зокрема, коли ви наводите курсор на піктограми на сторінці швидкого набору (нова вкладка). Opera пишається цим, вихваляючись, що вони «складені у співпраці зі звукорежисером Рубеном Рінконом та гуртом Berlinist, який нещодавно був номінований на премію BAFTA Games Awards за оригінальний саундтрек до гри Gris». Якщо вони вам не подобаються, ви можете відключити їх.

  Як зарядити смартфон під час кемпінгу

Ви також отримаєте звичайні функції браузера Opera

Opera GX також рекламує кілька інших функцій, доступних в Opera. Наприклад, месенджери також доступні на бічній панелі — Facebook Messenger, Telegram, Vkontakte і WhatsApp інтегровані, і ви можете спілкуватися прямо з інтерфейсу свого браузера.

Як і Opera, Opera GX також має вбудований блокувальник реклами, безкоштовний VPN і функцію «випливання відео», яка дозволяє відтворювати відео в меншому накладенні за межами веб-браузера. Opera обіцяє, що з’явиться функція «Відео поверх гри», щоб ви могли переглядати відео-покрокове керівництво або інше відео поверх гри, поки граєте в неї, але вона поки недоступна.

Чи варто це використовувати?

Якщо вам подобається зовнішній вигляд або вам потрібні такі функції, як інтеграція Razer Chroma та Twitch, тоді використовуйте Opera GX. Незважаючи на незвичайний вигляд, це досить стандартний браузер Chromium, який повинен працювати так само, як Chrome з веб-сайтами.

Однак це головна привабливість: естетика та вбудована культура гри, як-от інтеграція Twitch та ігрові новини. Початкова версія Opera GX навіть ідентифікує номер версії як «LVL 1».

Обмежувачі є однією з найцікавіших функцій, які ми бачили в браузері за деякий час, і, можливо, варто пограти з ними. Однак не очікуйте значного підвищення продуктивності. І будьте обережні: якщо ви залишите їх увімкненими весь час, ви просто будете використовувати повільніший браузер.