[Explained] Як увімкнути/вимкнути Generative AI Search у Google

| | 0 Comments| 9:16 AM
Categories:

Відчуйте розмовний пошук у Пошуку Google, використовуючи генеративний пошук AI у Google.

Простір онлайн-пошуку швидко змінюється з появою розмовних і генеративних моделей ШІ, таких як ChatGPT і Bing AI Chat. Щоб не відставати від цього мінливого відчуття серед користувачів Інтернету, Google представив SGE або Search Generative Experience.

Продовжуйте читати, щоб дізнатися, що таке SGE або генеративний пошук у Google, його робочий процес, переваги, обмеження та, що найважливіше, як ним користуватися сьогодні.

Що таке Generative AI Search on Google?

Перш ніж поглибити деталі генеративного штучного інтелекту в Google, спершу зрозумійте поточну або звичайну систему онлайн-пошуку. До запуску розмовного штучного інтелекту пошукові системи показували вам результати, релевантні вашому пошуковому запиту.

Наприклад, припустімо, що вам потрібно шукати агентство з вигулу собак на вулиці Санта-Клара, Вентура, Каліфорнія. У вас можуть бути критерії відбору, засновані на таких параметрах, як особа, яка має бути: досвідчений вигулювач собак, захоплений собаками, сертифікований вигулювач собак, живе неподалік, доступний на довгі години тощо.

На жаль 😞, раніше ви не могли просто ввести все це в пошукову систему, щоб знайти найкращий варіант. Спершу потрібно пошукати послуги з вигулу собак у вашому регіоні, а потім відвідати окремі агентства та ознайомитися з їх характеристиками та громадськими свідченнями.

Це велика робота. Щоб скоротити пошукові зусилля, Google запустив SGE, який зараз знаходиться на стадії бета-тестування. SGE – це перший крок у зміні досвіду пошуку Google за допомогою генеративного штучного інтелекту.

Коли ви будете використовувати SGE, ви помітите результати пошуку у звичний спосіб, коли розмовна відповідь, створена штучним інтелектом, відображатиметься вгорі.

До цього Google намагався включити штучний інтелект у пошук за допомогою Google Multisearch, який доступний на пристроях Android та iPhone. Однак SGE є кроком попереду.

За допомогою генеративного штучного пошуку Google або SGE ви зможете виконувати такі дії під час пошуку в Інтернеті:

 • Ставте довгі запитання з багатьма змінними потужній моделі ШІ
 • Отримайте швидкий знімок поточного стану шуканої теми разом із відповідними посиланнями на веб-сайти
 • Ставте пошукові запитання у діалоговому вікні, де також можна поставити додаткові запитання
 • Створюйте творчі ідеї прямо у вікні пошуку
 • Створюйте чернетки тексту, створені ШІ

SGE або генеративний пошук AI не замінить існуючі веб-сайти, які передають високоякісний вміст у Пошук Google. Це покращить якість пошуку, зменшить ручну роботу для онлайн-досліджень і підключить вас до найкращих ресурсів в Інтернеті.

Втомилися чекати SGE під час бета-тестування? Чому б тим часом не спробувати ці найкращі пошукові системи зі штучним інтелектом використовувати як альтернативу Google?

Переваги Generative AI Search у Google

 • Ви можете шукати складні запитання й отримувати просту відповідь із великою кількістю фактів і даних, не переглядаючи весь Інтернет
 • За потреби ви можете глибоко зануритися в результати веб-сайтів, які доповнюють відповідь ШІ
 • Результати пошуку Google стають більш релевантними пошуковому запиту
 • Отримайте швидкі відповіді на поширені теми в короткому форматі
 • Ви можете отримувати високоякісні результати пошуку для запитань про покупки та приймати зважені рішення про покупку
 • SGE все ще перебуває на стадії бета-тестування
 • Доступно лише в США англійською мовою
 • Знімок AI та відображені веб-результати можуть не завжди збігатися
 • Подібно до інших великих мовних моделей або LLM, SGE страждає від галюцинацій
 • SGE може показати знімок штучного інтелекту, релевантний веб-сайту з найвищим рейтингом у пошуку, тому це проблема упередженості
  Що таке бекдор і як запобігти атакам бекдорів?

Насамперед цей новий пошуковий механізм на основі штучного інтелекту показуватиме створений штучним інтелектом контент, якщо він доступний, а також результати веб-сайтів, рекламу, фрагменти, люди також запитують, панель знань Google тощо.

Мотив полягає в тому, щоб дозволити користувачам Інтернету задавати складні та розмовні запитання самій пошуковій системі Google, не залежачи від інших інструментів ШІ. У відповідь вони отримають відповіді так само, як ви розмовляли з експертом у відповідній темі. Робота подібна до програми ChatGPT. Однак, хоча ChatGPT не може досліджувати Інтернет і отримувати останні результати складного пошукового запиту з кількома змінними, Google SGE може.

Ось як генеративний пошук AI працюватиме в Пошуку Google:

Миттєві знімки, створені ШІ

Коли це можливо, SGE покаже згенероване штучним інтелектом резюме теми чи запитання, яке ви запитували в генеративному пошуку Google. Це з’явиться вгорі, перш ніж продовжити сторінку з відповідними веб-сайтами, які мають кращий авторитет у цій темі.

Знімок AI дає вам загальне розуміння пошукового запиту. Наприклад, якщо ви студент біології та ввели такий запит:

🤖 Що таке теорія еволюції Чарльза Дарвіна?

Ви можете отримати підказку створити знімок штучного інтелекту або зведення штучного інтелекту з’явиться автоматично. Ознайомившись з теорією еволюції Чарльза Дарвіна в короткому викладі, ви можете зв’язатися зі штучним інтелектом, щоб відповісти на запитання або відвідати веб-сайти, указані в Пошуку Google, щоб дізнатися більше про цю тему. У певному сенсі мова буде трохи схожа на запис ChatGPT.

Розмовний досвід

Пошуковий штучний інтелект Google також покаже вам варіант для повністю розмовного пошуку. Над і під початковим пошуковим запитом відображатимуться такі кнопки виклику:

 • Converse (з’являється над панеллю знімків AI)
 • Запитайте про додаткову інформацію (доступно під підсумком AI)

Натиснувши ці кнопки, ви перейдете до захоплюючого інтерфейсу чату, де штучний інтелект Пошуку Google відповість на додаткові запитання, які ви поставите.

Ви також можете побачити додаткові ідеї пошуку під знімком AI. Наприклад, пошук за запитанням вище дає мені такі ідеї пошуку:

🤖 Які 5 основних положень теорії Дарвіна?

🤖 Що підтвердило теорію еволюції Дарвіна?

Таким чином, Google Search зможе імітувати дослідницьких помічників AI, забезпечуючи більш природний і розмовний інтерфейс.

Спеціальні пошукові запити

Генеративний AI-пошук Google також підтримує покупки, локальний пошук та інші спеціалізовані пошуки. Наприклад, ви можете виконати пошук за такою темою:

Генеративна панель штучного інтелекту підкаже вам, на які функції слід звернути увагу під час покупки Apple AirPods. Потім у ньому буде перелічено найпопулярніші та надійні напрямки доставки, як-от Best Buy, Apple, Verizon тощо, а також ціни та оцінку загальнодоступних відгуків із відповідного ринку. Цей розділ створено на базі Google Shopping Graph для отримання найкращих результатів покупок.

Інтернет-реклама

Ви все одно зможете бачити рекламу, а рекламні агентства чи бренди зможуть рекламувати свої продукти та послуги в Пошуку Google. Оголошення й надалі відображатимуть тег Sponsored, коли вони з’являтимуться.

Таким чином, Google SGE або генеративний пошук штучного інтелекту не покінчить із поточною економікою, пов’язаною з Пошуком Google та онлайн-рекламою.

  Видаліть значок свого імені у верхньому правому куті Chrome

Творчі результати пошуку

Search Generative Experience надасть вам креативні результати, яких ви не отримаєте під час звичайного пошуку в Інтернеті. Якщо ви купуєте нову розумну фритюрницю як доповнення до вашої розумної кухні в Google Search AI, вона також покаже креативні ідеї, щоб продемонструвати продукт у соціальних мережах або як використовувати його для створення відео YouTube для вашого каналу.

Знімок штучного інтелекту також може показати бізнес-ідеї, якщо ви шукаєте релевантне запитання чи ключове слово. Наприклад, ви шукали термін «life coach» у Пошуку Google. Він може показати вам резюме для лайф-коуча на основі штучного інтелекту разом із ідеями про кар’єру чи бізнес. Таким чином, почати бізнес з ШІ стане досить легко.

Оскільки SGE все ще перебуває на ранній стадії розробки, він доступний не всім, хто користується Пошуком Google у США. Вам потрібно зареєструватися в програмі бета-тестування Google Search Labs за допомогою свого облікового запису Google. Якщо Google визнає, що ви підходите для програми, вони можуть дозволити вам отримати доступ до функції генеративного пошуку AI.

Нижче описано, як приєднатися до списку очікування або подати запит на доступ до програм Search Labs:

 • Перейдіть на веб-сайт Labs With Google.
 • У списку «Доступно в Labs» знайдіть проект Labs, до якого ви хочете приєднатися.
 • Для пошуку Google SGE або генеративного штучного інтелекту прокрутіть униз до розділу «Допоможіть сформувати майбутнє інформації».
 • Натисніть кнопку «Приєднатися до списку очікування».
 • Дотримуйтесь інструкцій на екрані, щоб зареєструватися.
 • Зачекайте електронного листа з підтвердженням, коли Google надасть доступ до проекту Labs.
 • Коли ви отримаєте доступ до порталу «Останні експерименти Google у лабораторіях», ви побачите доступні проекти для бета-тестування. Припустімо, Google прийняв вас до проекту SGE. Після доступу до Search Labs ви повинні побачити такий екран:

  Оскільки Labs with Google працює лише в США, ви не зможете приєднатися до списку очікування та оцінити проекти бета-тестування, як-от Google Search AI, за межами США.

  Якщо вам усе ще потрібно протестувати Google SGE або інші програми Labs для освітніх і дослідницьких цілей, ви можете отримати доступ до веб-сайту Labs With Google за допомогою однієї з найкращих служб VPN, згаданих тут.

  Як активувати Generative AI Search у Google

  Уявіть, що ви отримали доступ до програми SGE на Labs With Google. Нижче описано, як увімкнути цю функцію.

 • Перейдіть до Search Labs, клацнувши посилання із запрошенням у своєму електронному листі. Це може бути кнопка з написом Спробуйте демо!
 • Крім того, ви можете безпосередньо відвідати Search Labs.
 • Тепер ви повинні побачити такі картки в Search Labs:
  • SGE: Пошук Google на основі AI
  • Поради щодо програмування: поради щодо програмування в Пошуку Google
  • Додати до Таблиць: додає результати пошуку Google до Таблиць Google
 • Увімкніть ці функції штучного інтелекту пошуку Google, пересунувши кнопки-перемикачі вправо.
 • Ви повинні натиснути кнопку «Я згоден» у спливаючому вікні з положеннями та умовами для всіх трьох функцій.
 • Це воно! Ви успішно активували генеративний пошук Google AI. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, як найкраще використовувати цю експериментальну функцію.

  Використання Search Generative Experience у Google

  Коли SGE активний у вашому обліковому записі Google, виконайте такі дії, щоб використовувати його:

 • Відкрийте Google.com або скористайтеся екраном пошуку Google у Google Chrome.
 • Шукайте будь-яку тему, яка вас цікавить. Наприклад, я шукав наступне:
 •   10 найкращих платформ для автоматизації робочого процесу та інтеграції для особистого чи бізнес-класу

  🤖 Що таке квантове обчислення?

 • Пошук Google покаже розділ Generative AI is experimental у верхній частині, виділений зеленим, рожевим, пурпуровим тощо.
 • Це знімок ШІ SGE.
 • Ви також повинні побачити картки веб-сайтів, з яких AI досліджував резюме, як-от Wikipedia, AWS, IBM тощо.
 • У верхньому правому куті знімка AI є кнопка, яка розгортає зведення.
 • Ви можете прокрутити вниз, щоб переглянути звичайні результати пошуку на веб-сайті відповідно до алгоритму ранжування Пошуку Google.
 • Якщо ви наведете курсор миші на результати веб-сайту, ви побачите кнопку з трьома значками: «Зберегти», «Поділитися» та «Таблиці».
 • Натисніть значок Таблиць, щоб експортувати вміст веб-сайту у файл Таблиць Google для дослідження чи планування.
 • Якщо вам потрібна розмова на тему пошуку, натисніть «Поговорити» або «Запитати додаткову відповідь».
 • На момент написання статті ШІ Search Labs доступний лише в браузері Google Chrome, комп’ютерах Google Chromebook і Google Chromebox. Ви не можете використовувати Firefox або Edge для доступу до функцій SGE.

  Припустімо, ви більше не хочете, щоб ШІ пошуку Google відображався. Ось як його можна вимкнути:

 • Поверніться на портал Search Labs.
 • Вимкніть картки штучного інтелекту, як-от SGE, підказки щодо коду та додавання до таблиць.
 • Оновіть сторінку Google Chrome або перезапустіть браузер Chrome.
 • Турбуєтеся про свою конфіденційність в Інтернеті? Спробуйте ці альтернативи Google Chrome для кращої конфіденційності.

  Як використовувати Generative AI Search у програмі Google

  Ви також можете використовувати Google Search AI на своїх пристроях Android та iOS. Для цього вам потрібно оновити або завантажити останню версію програми Google із Google Play або App Store.

  Після цього відкрийте програму Google на Android або iPhone. Торкніться поля пошуку та введіть пошуковий запит. Натисніть піктограму пошуку або лупу, щоб отримати результати пошуку.

  Сторінка результатів пошуку Google відображатиметься з рожевою або пурпуровою кнопкою «Створити». Торкніться цього, щоб отримати знімок ШІ теми, яку ви шукали. Для розмовного пошуку зі штучним інтелектом натисніть кнопку Converse або Ask a follow-up.

  У режимі Converse є деякі помилки в додатку Google для iOS, тому він не працює належним чином. Але він чудово працює в додатку Google для Android. Крім того, якщо в програмі Android Google App немає пошукових тем, SGE запропонує теми, за якими можна шукати, у барвистому інтерфейсі.

  До ШІ чи ні до ШІ?

  Отже, тепер ви знаєте, як активувати цей потужний, але простий пошук із вашого облікового запису Google. Ви також дізналися, як використовувати його на комп’ютері та мобільному пристрої. Відразу спробуйте цю видатну пошукову систему на основі ШІ. І не впадайте у відчай, якщо ви в списку очікування; тим часом ви можете перевірити деякі інші інструменти штучного інтелекту від Google, наприклад AI Bard і Microsoft AI-Powered Image Creator!

  Коли штучний інтелект був вперше представлений, було багато скепсису щодо того, чого він може досягти, і все одно рекомендується використовувати ШІ з обережністю. Але тоді це стосується будь-якої інформації, отриманої з Інтернету. Хоча штучний інтелект є ідеальним інструментом підвищення продуктивності, оскільки він скорочує час, витрачений на дослідження та створення ескізів, генеративний пошук штучного інтелекту обіцяє більш інтуїтивно зрозумілий досвід користувача. Але працювати окремо; Штучний інтелект теж може бути веселим, як це доведуть ці найкращі творці аватарів, які говорять ШІ!