5 найкращих дистрибутивів ігор Linux у 2024 році

| | 0 Comments| 2:59 PM
Categories:

Linux — не перша операційна система, яка спадає на думку для ігор. Але хоча переважна більшість комп’ютерних геймерів використовують Windows, завдяки таким платформам, як SteamOS, Linux стає все більшою альтернативою.

Ось п’ять ігрових дистрибутивів Linux, які варто спробувати.

Linux Gaming у 2024 році

Хоча «рік робочого столу Linux» може ніколи не настати, операційна система з відкритим кодом стає все більш поширеною в іграх. Найбільш помітною є SteamOS 3.0, операційна система на базі Arch Linux, яка працює на портативному комп’ютері Steam Deck.

Наш список найкращих ігрових дистрибутивів для Linux у 2024 році такий:

  • SteamOS
  • Ігри Fedora
  • SparkyLinux Gameover
  • ChimeraOS
  • DraugerOS

Нижче ми розглядаємо ці ігрові дистрибутиви більш детально. Посилання для завантаження та мінімальні системні вимоги вказані разом із кожним.

theVahovskeIsTaken

Завдяки Steam Deck SteamOS стала найпоширенішою спеціальною ігровою операційною системою на Linux.

SteamOS, розроблений Valve і заснований на Arch Linux, доступний у двох версіях:

  • Спеціальна збірка SteamOS 3.0 для портативних ігрових консолей Steam Deck від Valve.
  • Як HoloISO, версія операційної системи Steam Deck для ПК.

Примітка. Старіші версії SteamOS для ПК і ноутбуків базуються на Debian, але не містять сучасних драйверів, рівнів програм та інших удосконалень для запуску ігор Windows.

  Як використовувати curl для завантаження файлів з командного рядка Linux

HoloISO підтримує theVakhovskeIsTaken; офіційна збірка SteamOS 3.0 для ПК недоступна.

SteamOS визначає пріоритетність ресурсів вашого комп’ютера чи ноутбука для ігор, у які ви граєте, а не для фонових завдань, яким може бути віддана типова настільна ОС.

SteamOS призначена для запуску перевірених ігор Steam Deck (тобто ігор, випущених для Windows, але сумісних із Steam Deck), а також ігор, опублікованих у Linux. Ігри сторонніх розробників можна встановити, перейшовши в режим робочого столу.

Ви можете взаємодіяти зі SteamOS за допомогою більшості ігрових контролерів або клавіатури та миші.

Системні вимоги HoloISO

ЦП

64-розрядний

ОЗП

4ГБ

Зберігання

200 ГБ

GPU

Intel, NVIDIA або AMD Radeon 8500

Завантажити: HoloISO (Неофіційна SteamOS для ПК)

2. Ігри Fedora

Fedora Games — один із найкращих доступних дистрибутивів ігор для Linux, який постачається з великою різноманітністю ігор і жанрів. Це причина величезного розміру зображення 4,1 ГБ.

Це пояснюється тим, що він достатньо великий, щоб включати багато ігор, але достатньо малий, щоб поміститися на DVD. Ви можете використовувати Fedora Games як живий компакт-диск або встановити їх на свій ПК.

Різні ігри постачаються разом із Fedora Games. Багато з них є даниною поваги популярним іграм з відкритим кодом, таким як Extreme Tux Racer (схожа на Mario Kart), Freeciv (безкоштовна версія Civilization), Hedgewars (не відрізняється від Worms) та багато інших.

  Як використовувати команду vmstat в Linux

Системні вимоги Fedora Games

ЦП

2 ГГц двоядерний

ОЗП

2 ГБ

Зберігання

15 ГБ

GPU

Інтегрована графіка

Завантажити: Ігри Fedora

3. SparkyLinux Gameover—універсальний ігровий дистрибутив Linux

SparkyLinux на базі Debian поставляється з попередньо встановленим клієнтом Steam, Wine і PlayOnLinux.

SparkyLinux також містить APTus Gamer, простий спосіб встановлення емуляторів ігрових консолей та інших інструментів, корисних для геймерів. Існують емулятори для систем Atari, PlayStation і Sega, серед багатьох інших.

SparkyLinux також постачається з ігровою платформою Lutris, яка допомагає встановлювати ігри Linux і керувати ними в єдиному інтерфейсі. Використовуючи цей єдиний інтерфейс, ви можете переглядати всі свої Linux, Windows, Steam, емульовані та браузерні ігри.

Дистрибутиви SparkyLinux працюють на старому та новому обладнанні.

Системні вимоги SparkyLinux Gameover

ЦП

64-розрядний

ОЗП

256 ГБ

Зберігання

50 ГБ

GPU

Інтегрований

Завантажити: SparkyLinux Gameover

4. ChimeraOS

Вражаюча можливість грати в ігри на Linux, ChimeraOS (раніше GamerOS) поставляється з попередньо встановленим клієнтом Steam, встановленим у режимі Big Picture. Він також включає в себе Gamescope, мікрокомпозитор у SteamOS, який пропонує різні покращення відображення (зокрема масштабування). Окрім ігор із вашої бібліотеки Steam, ви можете встановлювати ігри з GOG, Epic Games Store і навіть Flathub.

ChimeraOS не вимагає конфігурації. Просто встановіть, завантажте, увійдіть у бажані ігрові служби та завантажте ігри, перш ніж грати.

Багато в чому це повний дистрибутив ігор Linux.

Системні вимоги ChimeraOS

ЦП

Двоядерний, 2 ГГц

ОЗП

4ГБ

Зберігання

20 ГБ

GPU

NVIDIA GTX 900 або AMD RX 400 або Intel HD Graphics 500

  Як перейти з Bash на Korn Shell в Linux

Завантажити: ChimeraOS

5. Драугер О.С

ОС Drauger, заснована на Ubuntu, оснащена робочим середовищем Xfce і аудіосистемою Pipewire, розроблена з урахуванням продуктивності в іграх.

Drauger OS, розроблена «явно для ігор», підтримується невеликою спільнотою, але запускає ігри без зусиль. Це було досягнуто шляхом внесення змін до ядра, тим самим покращуючи базову версію Ubuntu, щоб отримати максимальний досвід ігор на базі Linux.

Недоліком цього є те, що ОС Drauger менш гнучка, ніж стандартна установка Ubuntu. У той час як базові завдання продуктивності мають бути досяжними, деякі інші не будуть, або вимагатимуть довшого встановлення та налаштування.

Системні вимоги Drauger OS

ЦП

Двоядерний 64-розрядний процесор 1,8 ГГц

ОЗП

1 ГБ

Зберігання

32 ГБ

GPU

Інтегрований

Завантажити: DraugerOS

Ігри на Linux ще ніколи не були кращими

Linux пройшла довгий шлях як ігрова ОС. Завдяки SteamOS 3.0 від Valve, який лідирує на Steam Deck, досвід майже ідеальний. Оскільки впровадження продовжує зростати, все більше і більше розробників почнуть обслуговувати Linux.

Кожна з цих операційних систем має власну спільноту, де ви можете поставити запитання, якщо у вас виникнуть проблеми. Ви також знайдете чудові ресурси спільноти Reddit для кожного дистрибутива, не кажучи вже про Розширені сторінки Wine, присвячені іграм якщо вам потрібен якийсь напрямок.

Як для консолі, так і для робочого столу Linux ідеально підходить.