Як уникнути проблем із припиненням підтримки Windows 7

Незабаром Windows 7 знову почне домагатися оновлення до Windows 10. Зокрема, ви побачите повідомлення про те, що Microsoft офіційно припинить підтримку Windows 7 14 січня 2020 року. Ось як цього уникнути.

Оновлення: станом на 22 квітня 2019 року нагс є починає з’являтися в системах Windows 7. Ви можете просто натиснути «Не нагадувати мені знову» та закрити вікно, щоб зупинити клопоти.

Чому Windows 7 буде дратувати вас

Microsoft підтримуватиме Windows 7 лише з виправленнями безпеки до 14 січня 2020 року. Це дата «кінця підтримки» або «кінця життя» (EOL). Після цієї дати Windows 7 технічно залишить «розширену підтримку». Підприємства можуть платити за додаткову підтримку, але звичайні споживчі ПК застрягатимуть без виправлень безпеки.

Це означає, що комп’ютери з Windows 7 будуть все більш вразливими, а розробники програмного забезпечення зрештою залишать ці старі комп’ютери та перестануть писати програмне забезпечення, яке працює на Windows 7.

Повний текст повідомлення:

Через 10 років підтримка Windows 7 наближається до кінця.

14 січня 2020 року — останній день, коли Microsoft запропонує оновлення безпеки та технічну підтримку для комп’ютерів під керуванням Windows 7. Ми знаємо, що це може бути складно, тому ми завчасно звертаємося, щоб допомогти вам створити резервну копію файлів і підготуватися до подальших дій.

  Як увімкнути динамічне блокування в Windows 10

Ми наполегливо рекомендуємо перейти до підтримуваної операційної системи до 14 січня 2020 року. До цього часу ви використовуєте підтримувану операційну систему, тому не соромтеся приховувати проблеми та використовувати свій ПК. І взагалі, хто хоче, щоб його ображали?

Цього разу Microsoft дозволить вам заглушити клопіт

Microsoft засвоїла свій урок — начебто. Хоча оригінальні повідомлення «Отримати Windows 10» (GWX) поверталися знову і знову, це сповіщення про закінчення підтримки виглядає набагато менш дратівливим.

Це останнє спливаюче повідомлення не намагається встановити будь-яке програмне забезпечення у вашій системі. Фактично, пропозиція безкоштовного оновлення до Windows 10 закінчилася, хоча все ще існує офіційний, але досить секретний спосіб безкоштовного оновлення до Windows 10.

Повідомлення лише повідомляє, що Windows 7 більше не підтримуватиметься 14 січня 2020 р. посилання на веб-сайт Microsoft з додатковою інформацією.

Що ще важливіше, у нижньому лівому куті вікна є прапорець «Не нагадувати мені знову». Увімкніть цей прапорець, і Microsoft, сподіваємося, перестане вас турбувати. Однак якщо ви не ввімкнете цей прапорець і просто закриєте вікно, ви неодноразово бачитимете сповіщення про закінчення терміну служби.

Спливаючий комп’ютер містить повну технічну інформацію про те, як саме працює це повідомлення, включаючи процес встановлення оновлення (C:WindowsSystem32sipnotify.exe) та заплановані завдання, які воно створює. Схоже, це значне покращення в порівнянні з агресивною та оманливою тактикою Microsoft минулого разу.

  3 речі, які ви можете робити за допомогою Cortana в Windows 10

Як видалити Nags з вашої системи

Це повідомлення надійшло як частина KB4493132, оновлення, яке буде автоматично інстальовано Windows Update, якщо на вашому комп’ютері ввімкнено автоматичне оновлення. Щоб запобігти появі проблеми, все, що вам потрібно зробити, це уникати встановлення оновлення або видалити його, якщо воно вже встановлено. Оновлення називається «Сповіщення підтримки Windows 7 SP1».

KB4493132 був вперше випущений 19 березня 2019 року. Можливо, він уже є на вашому комп’ютері з Windows 7. Однак він залишатиметься бездіяльним до 18 квітня 2019 року, коли почнуть з’являтися повідомлення. Ми не бачили оновлення у віртуальній машині Windows 7, тому Microsoft, можливо, повільно впроваджує його.

Щоб уникнути встановлення оновлення, просто не встановлюйте оновлення з Windows Update. Сховайте це, якщо бачите. Якщо Windows 7 налаштовано на автоматичне встановлення оновлень, ви можете налаштувати його так, щоб він сповіщав вас, але не встановлював їх автоматично — або видаліли оновлення пізніше.

Щоб приховати оновлення, перейдіть до Панель керування > Система та безпека > Windows Update та виберіть кількість доступних оновлень. Клацніть правою кнопкою миші KB4493132, якщо ви бачите його в списку, і виберіть «Приховати оновлення».

Якщо ви вже встановили це оновлення, ви можете видалити його. Перейдіть до «Панель керування» > «Програми» > «Переглянути встановлені оновлення», знайдіть у списку KB4493132 (його можна знайти за допомогою вікна пошуку) та видаліть його.

  Як зробити скріншот окремих елементів інтерфейсу користувача [Windows]

Або, ще краще, ви можете просто не турбуватися про це. Нагадування з’явиться один раз 18 квітня, але ви можете поставити прапорець, який говорить, що ви більше ніколи не хочете його бачити, і закрийте вікно. Тоді ви закінчите, і вам більше ніколи не доведеться їх бачити — у будь-якому випадку на цьому конкретному ПК. У всякому разі, це теорія. Сподіваємося, Microsoft не стане дедалі агресивнішою з часом і підкориться побажанням користувачів, які клацають прапорець.

Ви повинні оновити до 14 січня 2020 року

Вам не потрібно відразу скидати Windows 7. Зрештою, він офіційно підтримується Microsoft з оновленнями безпеки до 14 січня 2020 року.

Ми рекомендуємо вийти з Windows 7 після цієї дати. Windows 7 більше не підтримуватиметься оновленнями безпеки, а це означає, що вона набагато вразливіша для атак. Windows 10 вже є більш безпечною операційною системою, навіть якщо Windows 7 все ще отримує оновлення. (І так, ви все ще можете отримати Windows 10 безкоштовно, якщо хочете.)

Це не означає, що вам потрібно оновлюватися до Windows 10. Якщо у вас досить старий ПК, ви можете просто купити новий комп’ютер з Windows 10.

І якщо ви не хочете використовувати Windows 10, це нормально — вам слід розглянути a Chromebook, Mac, iPad або просто інсталяцію Linux на поточний комп’ютер. Що б ви не робили, ми рекомендуємо використовувати безпечну операційну систему, яка зараз підтримується оновленнями. Але, хоча Windows 8.1 все ще підтримується оновленнями ще кілька років, ми рекомендуємо Windows 10 замість Windows 8.1.