Як оптимізувати USB-сховище для кращої продуктивності в Windows 10

| | 0 Comments| 3:49 PM
Categories:

Відповідно до Microsoft, Windows 10 більше не оптимізує зовнішні пристрої зберігання даних для «кращої продуктивності» з оновленням жовтня 2018 року. Натомість він оптимізує їх для «швидкого видалення». Ось що це означає — і як це змінити, якщо хочете.

Ми не думаємо, що кожен користувач Windows повинен змінювати цю опцію. Незважаючи на те, як привабливо звучить «краща продуктивність», політика «швидкого видалення» за замовчуванням підходить для більшості людей.

Швидке видалення проти кращої продуктивності

Windows має різні «політики», які ви можете вибрати для зовнішніх пристроїв зберігання даних, підключених через USB або Thunderbolt, незалежно від того, чи це USB-накопичувач або зовнішній жорсткий диск. Кожен окремий пристрій пам’яті має свої власні налаштування політики, щоб ви могли вибрати різні політики для різних пристроїв.

За замовчуванням Windows 10 тепер використовує політику «швидкого видалення». Щоразу, коли ви пишете на диск, Windows записує дані на диск якомога швидше. Це гарантує, що ви можете видалити USB-накопичувач без використання параметра «Безпечне видалення обладнання» — теоретично. У будь-якому випадку програма може записувати на ваш USB-накопичувач у фоновому режимі, тому ми не рекомендуємо цього робити. Це значно зменшує ризик пошкодження даних, якщо ви маєте звичку безпечно вилучати пристрої зберігання даних, перш ніж відключати їх.

Однак це може уповільнити ваші програми. Наприклад, коли ви зберігаєте файл на зовнішньому диску, програма, яку ви використовуєте, може зупинитися і зачекати завершення процесу збереження, перш ніж ви зможете продовжити роботу.

  Як завантажити .NET Framework 3.5 на Windows 10

Опція «Краща продуктивність» усуває це уповільнення. За допомогою цієї опції Windows буде кешувати операції запису на диск і дозволить програмам працювати так, ніби вони вже записали дані. Потім Windows виконує операцію запису у фоновому режимі. Це може зробити програми швидшими.

З іншого боку, в деяких ситуаціях це може призвести до втрати даних. Користувачі думають, що їхні файли збережені, і видаляють диск, але насправді дані не були збережені, і тепер файли на диску можуть бути пошкоджені. Ось чому вам слід скористатися опцією «Безпечне видалення обладнання», перш ніж відключати диск у Windows. Він наказує Windows записати всі ці кешовані дані на диск, щоб переконатися, що всі ваші дані в безпеці, перш ніж видалити диск.

Неясно, наскільки «кращої продуктивності» ви відчуєте на практиці. Це буде залежати від швидкості вашого зовнішнього накопичувача, від того, як програма, яку ви використовуєте, обробляє запис даних, і від кількості даних, які ви записуєте в будь-який момент часу. Microsoft чітко вважає, що «швидке видалення» за замовчуванням достатньо для більшості людей, і що уникнення втрати даних є пріоритетом. Зрештою, багато людей не турбуються про «безпечне видалення» пристроїв, перш ніж від’єднати їх від мережі. Це робить «швидке видалення» чудовим рішенням для багатьох людей, оскільки воно зменшить ризик втрати даних при небезпечному вилученні диска.

  Як покращити зображення в додатку «Фотографії» у Windows 10

Як увімкнути кращу продуктивність

Якщо ви хочете ввімкнути «кращу продуктивність», вам доведеться робити це окремо для кожного зовнішнього пристрою зберігання даних, який ви підключаєте до комп’ютера. Однак Windows запам’ятає цей параметр. Отже, якщо ви зміните цю опцію для одного USB-флеш-накопичувача, він використовуватиметься щоразу, коли ви підключите той самий USB-накопичувач до поточного ПК. Опція не запам’ятається, якщо ви підключите інший USB-накопичувач до поточного ПК або якщо ви перенесете USB-накопичувач до іншого ПК.

По-перше, переконайтеся, що ви підключили зовнішній накопичувач до ПК. Потім ви можете керувати цим параметром за допомогою інструмента керування дисками. Щоб відкрити його, клацніть правою кнопкою миші кнопку «Пуск» у Windows 10 і виберіть «Керування дисками». (Якщо ви використовуєте Windows 7, ви можете натиснути Windows+R, ввести у вікно ” diskmgmt.msc ” та натиснути Enter, щоб запустити інструмент керування дисками.)

Знайдіть ім’я диска в нижній частині вікна керування дисками, клацніть його правою кнопкою миші та виберіть «Властивості». Ви повинні клацнути правою кнопкою миші назву в лівій частині списку.

Якщо ви не впевнені, який диск є вашим зовнішнім накопичувачем, подивіться на відображену тут літеру диска. Ви можете перевірити Провідник файлів, щоб побачити, на якій букві диска знаходиться ваш зовнішній накопичувач, якщо це необхідно.

Натисніть вкладку «Політики» та виберіть «Краща продуктивність» у полі «Політика видалення», щоб використовувати цю політику. Корпорація Майкрософт рекомендує вам також активувати параметр «Увімкнути кешування запису на пристрої» у полі «Політика кешування запису», якщо ви виберете «Краща продуктивність».

  Як експортувати липкі нотатки з Windows 7 до Windows 10

Не вмикайте параметр «Вимкнути очищення буфера кешу запису Windows на пристрої», якщо зовнішній накопичувач не має окремого джерела живлення. Це може призвести до втрати даних, якщо на вашому комп’ютері виникне збій живлення.

Натисніть «ОК», щоб зберегти зміни. Ця зміна стосується лише цього конкретного USB-пристрою, і вам доведеться повторити цей процес, щоб застосувати його до додаткових пристроїв.

Не забудьте безпечно вилучити пристрої перед тим, як фізично від’єднати їх від комп’ютера!

Якщо ви передумаєте, ви можете повернутися до вікна властивостей пристрою та замість цього вибрати «Швидке видалення (за замовчуванням)».

Заява Microsoft про те, що це нове значення за замовчуванням в останній версії Windows 10, нас трохи бентежить. Ми помітили, що «швидке видалення» було за замовчуванням на деяких наших пристроях навіть у Windows 7. Можливо, це було лише за замовчуванням на деяких пристроях, а тепер — на всіх пристроях. У будь-якому випадку, вам доведеться вручну ввімкнути «Кращу продуктивність» — якщо ви цього хочете.