Як зробити Gnome схожим на Mac, Windows або Unity

Categories:

Gnome Shell — це середовище робочого столу, яке дозволяє здійснювати безліч налаштувань. Маючи відповідні інструменти та рішучість, можна використати ванільний досвід Gnome і перетворити його на щось справді унікальне. Якщо це звучить як щось, що ви хотіли б зробити, але ви ніколи не робили цього через те, що це може зайняти багато часу, вас чекає задоволення. Представляємо менеджер макетів Gnome. Це інструмент для використання з Gnome Shell, який дозволяє користувачам завантажувати «профілі». Ці профілі можуть змінити весь вигляд робочого столу за лічені секунди і зробити Gnome схожим на Mac, Windows або Unity.

Встановлення Gnome Layout Manager

Менеджер компонування — це скрипт оболонки, розміщений на github. Щоб отримати цей код, відкрийте термінал і встановіть пакет Git, оскільки він вам знадобиться для взаємодії з Github.

Ubuntu

sudo apt install git

Debian

sudo apt-get install git

Arch Linux

sudo pacman -S git

Fedora

sudo dnf install git

OpenSUSE

sudo zypper install git

Інший

Git — дуже популярний пакет. В результаті користувачі можуть знайти його практично скрізь. Якщо вашої операційної системи на базі Linux немає в списку, не хвилюйтеся! Просто відкрийте термінал і скористайтеся своїм менеджером пакетів для пошуку «git». Потім встановіть його так, як ви встановлювали б інші частини програмного забезпечення на свій ПК.

  Як автоматично встановити шпалери з Unsplash на Windows 10

Після встановлення git ми можемо отримати менеджер макетів з веб-сайту розробника. Зробіть це за допомогою:

git clone https://github.com/bill-mavromatis/gnome-layout-manager.git

Зробіть Gnome схожим на Unity

Нещодавно з’явилися важливі новини. Canonical, розробники популярної операційної системи Linux Ubuntu відходять від середовища робочого столу, на яке вони витратили майже десятиліття. Правильно, вони позбуваються Unity! Для деяких у спільноті Linux це чудова річ. Це пов’язано з тим, що тема Єдності є предметом глибоких розбіжностей (навіть через 7 років він все ще залишається).

Натомість розробники Ubuntu вирішили взяти все більш популярне середовище робочого столу Gnome Shell і зробити його власним. Якщо ви шанувальник Unity, ви можете бути трохи засмучені цією новиною. Не хвилюйся! За допомогою Gnome Layout Manager можна повністю перетворити Gnome Shell в Ubuntu Unity! Ось як це зробити!

Спочатку введіть каталог вихідного коду для менеджера макетів:

cd gnome-layout-manager

Потім запустіть скрипт менеджера макетів.

./layoutmanager.sh

У диспетчері макетів натисніть опцію «зберегти», щоб створити резервну копію вашого макета Gnome, перш ніж продовжити. Потім скористайтеся командою, щоб повторно відкрити менеджер макетів. Звідси виберіть опцію «Макет Unity».

Вікно терміналу, яке використовується для запуску менеджера макетів, почне виконувати багато команд. Незабаром після цього він завершиться, і ваш робочий стіл Gnome Shell буде виглядати як Ubuntu Unity!

  Як отримати регулятор гучності Windows 8 у Windows 10

Зробіть Gnome схожим на Windows

Часто користувачі Windows, які переходять на Linux, прагнуть простоти робочого столу Windows. Наявність однієї панелі, вікна пошуку та панелі запуску — це приємно. З Windows 10 дизайн став набагато сучаснішим. За допомогою Gnome Layout Manager ви можете відчути подібний вигляд у Linux! Почніть процес, увійшовши в каталог сценаріїв:

cd gnome-layout-manager

Запустіть програму за допомогою: ./layoutmanager.sh

Усередині вибору натисніть опцію зберегти. Це настільки простіше відновити старий робочий стіл. Після цього знову запустіть команду запуску в терміналі, прокрутіть вниз і виберіть опцію «Макет Windows 10». Вибравши цю опцію, наберіться терпіння, оскільки буде завантажено багато розширень. Після завершення ваш робочий стіл Gnome буде виглядати як Windows 10.

Зробіть Gnome схожим на Mac

На платформі Linux багато дистрибутивів черпають натхнення з робочого столу Mac. Дистрибутиви, такі як Elementary OS та інші, дуже наполегливо працюють, щоб створити майже ідентичний досвід Mac. Gnome також може це зробити. За допомогою Gnome Layout Manager ви можете перетворити свій робочий стіл Linux у щось, що надихає Mac.

Як завжди, введіть cd в каталог і запустіть скрипт:

cd gnome-layout-manager

./layoutmanager.sh

Не забудьте натиснути кнопку зберегти перед початком. Після збереження запустіть команду, щоб запустити сценарій вдруге, і знайдіть «Макет Mac OS». Після вибору термінал завантажить усі необхідні розширення та перетворить ваш робочий стіл Gnome у щось на зразок Mac OS.

  Миша Apple не працює, не підключається до Windows 10 [Quick Fix]

Відновити все

Протягом цього підручника ми неодноразово вказували вам зберегти свій макет. Це тому, що Gnome Layout Manager вносить серйозні зміни на робочий стіл. Якщо ви вже використовуєте індивідуальні налаштування Gnome, швидше за все, інструмент макета повністю зіпсує те, що у вас було раніше. На щастя, його можна відновити.

Запустіть менеджер макетів за допомогою команди ./layoutmanager.sh і виберіть «завантажити». Термінал просканує каталог на наявність файлу збереження та автоматично відновить усе до нормального стану.

Висновок

Stock Gnome Shell є одним із найчистіших і найунікальніших. З Gnome Layout Manager цей факт ще більш вірний. З іншого боку, не багато інших настільних комп’ютерів Linux можуть змінюватися так добре, щоб пристосуватися до всіх. Якщо ви прагнете відірватися від інших подібних, встановіть Gnome і скористайтеся одним із цих хворих профілів Gnome Shell.