Як знайти серійний номер вашого ПК з Linux

| | 0 Comments| 9:56 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Використовуйте команду dmidecode у терміналі, щоб легко знайти серійний номер вашого ПК у Linux.
  • Якщо dmidecode не працює, спробуйте оновити його за допомогою команди менеджера пакетів dnf.
  • Альтернативні команди, такі як hwinfo та cat, також можуть допомогти знайти серійний номер, але може вимагати встановлення або підтримки DMI.

Визначити серійний номер ПК зазвичай так само просто, як перевірити наклейку на корпусі. Іноді вам знадобиться інший спосіб дізнатися серійний номер, і вам можуть допомогти такі команди, як dmidecode.

Знайдіть серійний номер ПК за допомогою dmidecode

Найпростіший спосіб перевірити серійний номер комп’ютера в Linux – це використовувати dmidecode. Відкривши термінал (Ctrl + Alt + T), ви можете знайти серійний номер свого пристрою за допомогою цієї команди:

 sudo dmidecode -s system-serial-number 

Введіть пароль root, і команда надрукує ваш серійний номер:

  Як встановити SpeedCrunch на Linux

Ця команда працюватиме не на всіх пристроях. Користувачі RHEL і CentOS зазвичай стикаються з проблемами. Якщо термінал запропонує вам сказати, що реалізації SMBIOS, новіші за версію 2.8, не повністю підтримуються цією версією dmidecode, вам потрібно буде оновити свій dmidecode за допомогою наступної команди менеджера пакетів DNF:

 dnf update dmidecode 

На жаль, немає чудових способів визначити серійний номер вашого пристрою без прав root.

Використовуйте альтернативні команди, щоб знайти серійний номер ПК

Окрім dmidecode, є кілька команд, які можуть допомогти вам знайти серійний номер вашого ПК у Linux. Якщо ви використовуєте openSUSE, Arch Linux, CentOS, Debian або RHEL, ви також можете спробувати ввести таку команду в терміналі:

 hwinfo --bios 

Звичайно, вам може знадобитися встановити hwinfo, якщо утиліта ще не встановлена ​​на вашому пристрої. Ця команда буде успішною, лише якщо ваш пристрій має серійний номер, вбудований у його BIOS.

  Як знайти віруси за допомогою командного рядка в Linux

Якщо ваша материнська плата підтримує Direct Media Interface (DMI), ви також можете знайти серійний номер свого ПК за допомогою такої команди:

 sudo cat /sys/class/dmi/id/board_serial 

Як використовувати серійний номер ПК з Linux

Хоча серійний номер вашого комп’ютера не є особливо важливою характеристикою, його важливо знати для таких цілей, як подання претензій по гарантії. Якщо у вас ідентичні пристрої, їх серійні номери також є надійним засобом їх розрізнення.

Ви можете використовувати серійні номери, щоб обмежити ліцензії на програмне забезпечення або відстежувати ремонт гарантійного пристрою. Ви навіть можете використовувати серійний номер, щоб підтвердити, що нова деталь, яку ви купуєте, є тією самою моделлю, якщо вам коли-небудь знадобиться замінити або оновити компонент ПК.

  Як грати в Dead Rising 4 на Linux