Як встановити Windows на Steam Deck

Ключові висновки

  • Встановлення Windows на Steam Deck дозволяє отримати доступ до знайомої операційної системи та використовувати пристрій як робочий ноутбук або заміну настільного ПК.
  • Щоб установити Windows на Steam Deck, вам знадобиться USB-накопичувач або SD-карта, програмне забезпечення Ventoy, ISO GParted і ISO Windows 11.
  • Дотримуйтесь наших покрокових інструкцій, щоб установити Ventoy, розділити ваш SSD, установити Windows 11, а потім встановити драйвери Windows для належної роботи вашої Steam Deck.

Хочете мати знайому операційну систему або Game Pass на Steam Deck? Ви можете подвійно завантажувати SteamOS з Windows на пристрої. Ось вичерпний посібник із встановлення Windows 11 на Steam Deck.

Чому варто встановити Windows на Steam Deck

Джет Борха/MUO

Якщо у вас є ПК, ймовірність того, що на ньому встановлено Windows, є дуже високою. Windows знайома багатьом і досить проста у використанні.

Хоча відсутність миші та клавіатури на вашій Steam Deck викличе певні проблеми з навігацією, наявність знайомої вам операційної системи, якою ви вмієте користуватися, може бути вартою цієї жертви.

Windows на Steam Deck також може замінити робочий ноутбук або робочий стіл. Ви можете легко використовувати Photoshop, програми Microsoft Office, Lightroom і всі звичайні підозрювані програми в Windows, якщо ви готові взяти з собою мишу та клавіатуру. На щастя, є багато аксесуарів для Steam Deck, які можуть полегшити роботу над ним.

Що потрібно для встановлення Windows на Steam Deck

Щоб установити Windows на Steam Deck, вам знадобиться лише кілька речей, більшість із яких є програмним забезпеченням. Але вам також знадобляться деякі аксесуари.

Обладнання

Що стосується апаратного забезпечення, вам справді потрібен лише USB-накопичувач і концентратор USB-C, щоб підключити його до Steam Deck. Ви також можете встановити SD-карту на Steam Deck, якщо вона досить швидка. Флеш-накопичувач USB 3.0 або новішої версії або SD-карта UHS-I або новішої версії буде достатнім, але ми б не пропонували нічого повільнішого.

Ми також наполегливо рекомендуємо використовувати окремий ПК, як ми робили в цьому посібнику, але ви також можете використовувати свою Steam Deck і виконувати подібні кроки, використовуючи версію Ventoy для Linux.

Ventoy

Першим програмним забезпеченням є Ventoy, програма, яка дозволяє завантажувати кілька ISO з одного зовнішнього запам’ятовуючого пристрою без необхідності його форматування для додавання іншого ISO. Це дозволить уникнути зворотного форматування використовуваного пристрою зберігання даних, що полегшить повернення назад, якщо ви припуститеся помилки.

Направлятися до Сторінка Ventoy на GitHub і праворуч клацніть Releases. Прокрутіть униз до розділу «Активи» та натисніть папку ZIP із написом «Windows». Розпакуйте вміст у папку на ПК.

Редактор розділів GNOME (GParted) ISO

GParted — це ISO, який використовується для створення розділів на внутрішньому SSD у Steam Deck. У новому розділі ви розмістите інсталяцію Windows. Щоб завантажити його, перейдіть до GParted.org і натисніть на файл завантаження amd64.iso.

Windows 11 ISO

Щоб встановити Windows на Steam Deck, вам, звичайно, знадобиться інсталятор. Ви можете легко знайти це на Сторінка Windows 11 від Microsoft.

Перейдіть до опції Завантажити образ диска Windows 11 (ISO) і в спадному меню виберіть Windows 11 (кілька версій ISO). Натисніть «Завантажити», а потім виберіть свою мову. Після цього ви отримаєте ще одну кнопку завантаження для завантаження Windows ISO розміром від 6 до 7 ГБ.

Драйвери Windows для Steam Deck

Windows не підтримує все апаратне забезпечення Steam Deck із самого початку. На щастя, Steam надав драйвери для Windows, щоб аудіо, Wi-Fi, Bluetooth, пристрій для читання SD-карт і APU працювали належним чином.

Ви можете знайти та завантажити драйвери Windows для своєї Steam Deck на Сторінка підтримки ресурсів Steam Deck Windows. Розпакуйте їх усі в одну папку, щоб потім можна було вставити на SD-карту чи флеш-пам’ять.

Як встановити Windows на Steam Deck

Якщо у вас є флеш-накопичувач або SD-карта з усім завантаженим програмним забезпеченням, тепер ви можете почати перетворювати Steam Deck на Windows. У нашому випадку ми будемо використовувати SD-карту, щоб нам не потрібно було мати справу з USB-концентратором або док-станцією.

1. Встановіть Ventoy на флешку або SD-карту

Щоб мати можливість запускати як GParted, так і Windows 11 ISO з однієї SD-карти без необхідності багаторазового форматування, вам потрібно буде використовувати Ventoy. Це зробить речі набагато зручнішими.

Щоб інсталювати Ventoy на флеш-накопичувач або SD-карту, підключіть його до ПК і відкрийте папку Ventoy, яку ви витягли раніше. Потім натисніть Ventoy2Disk.exe.

Потім ви виберете пристрій зберігання, на якому хочете зберігати Ventoy. У нашому випадку це SD-карта на 32 ГБ. Натисніть Інсталювати.

Тепер, коли Ventoy встановлено, скопіюйте GParted, ISO Windows 11 і папку з драйверами Windows для Steam Deck. Тепер ви можете вставити SD-карту в Steam Deck.

2. Увійдіть у менеджер завантаження Steam Deck

Далі вам потрібно буде завантажитися з SD-карти або флеш-накопичувача, які ви підключили до Steam Deck за допомогою диспетчера завантаження пристрою.

Джет Борха/MUO

Для цього спершу вимкніть Steam Deck. Коли він вимкнений, утримуйте кнопку зменшення гучності та кнопку живлення, доки не почуєте дзвінок. Коли ви почуєте дзвінок, відпустіть кнопку живлення, але продовжуйте утримувати кнопку зменшення гучності, доки не з’явиться диспетчер завантаження, як на зображенні нижче.

Джет Борха/MUO

Якщо ви утримуєте кнопку живлення після дзвінка, ви, швидше за все, знову вимкнете Steam Deck.

Увійшовши в диспетчер завантаження, виберіть SD-карту або флешку. Тут має відображатися Ventoy і Windows і GParted ISO.

3. Використовуйте GParted для розділення вашого внутрішнього SSD

Тепер вам потрібно буде розділити SSD вашого Steam Deck. Якщо ви цього не зробите, ви, швидше за все, не зможете встановити Windows 11 у розділі /home, і ви також закінчите стерти SteamOS зі свого диска.

Якщо вам потрібна лише Windows на Steam Deck, ви також можете використовувати Ventoy, щоб стерти всі розділи та залишити об’єднаний розділ нерозподіленим або відформатувати його як NTFS. Однак ми не радимо цього, оскільки SteamOS справді є найкращим способом випробувати Steam Deck. Краще мати можливість перемикатися між ними, ніж залишатися лише на Windows.

Джет Борха/MUO

На Ventoy виберіть GParted, щоб запустити його. Ви можете запустити його у звичайному режимі, але якщо це не спрацює, це може зробити grub2.

Джет Борха/MUO

Коли GParted буде відкрито, ви побачите кілька речей, перш ніж ви зможете перейти до розділення. По-перше, вам потрібно буде вибрати налаштування. Виберіть перший — GParted Live (параметри за замовчуванням).

Далі виберіть «Не торкатися розкладки клавіш», а потім виберіть свою мову. Якщо ви збираєтеся використовувати лише англійську мову, радимо просто натискати A на Steam Deck, доки не перейдете на головний екран.

Джет Борха/MUO

Нарешті ви готові розділити ваш SSD. До цього моменту ви можете підключити мишу та клавіатуру, щоб полегшити навігацію. Якщо ваша SD-карта або флеш-накопичувач є єдиним, що ви бачите, перемкніть їх на ваш SSD у верхньому правому спадному меню.

Джет Борха/MUO

Щоб розділити ваш SSD, клацніть правою кнопкою миші (лівий тригер) на розділі /home або найбільшому розділі на SSD. Натисніть «Змінити розмір/перемістити» та перемістіть праву стіну вліво, залишивши порожній простір як новий нерозподілений розділ.

У нашому випадку ми залишаємо близько 250 ГБ або близько 250 000 МіБ для Windows 11. Натисніть кнопку «Змінити розмір/перемістити» внизу праворуч, щоб внести зміни.

Джет Борха/MUO

Нарешті натисніть на зелену галочку на панелі інструментів. Якщо ви забудете це зробити, ваші зміни розділу не будуть застосовані.

Потім програмне забезпечення обробить нові розміри розділів, що може зайняти кілька хвилин залежно від розміру вашого SSD. Після цього ви можете натиснути кнопку живлення, щоб вийти з GParted і вимкнути живлення.

4. Налаштування Windows 11 на Steam Deck

Тепер ви готові встановити Windows на Steam Deck. Перш ніж перейти до диспетчера завантаження, від’єднайте всі інші USB-пристрої, які ви використовували раніше, крім флеш-накопичувача. Це запобігає неправильній роботі ISO або Ventoy.

Джет Борха/MUO

Поверніться до диспетчера завантаження (за допомогою кнопки зменшення гучності та кнопки живлення) і знову виберіть SD-карту або флешку. Відкривши Ventoy, цього разу виберіть ISO Windows 11.

Джет Борха/MUO

Просто виконайте налаштування, вибравши правильну мову та розкладку клавіатури, доки не дійдете до розділу клавіш Windows. Там ви можете сміливо вибрати «У мене немає ключа продукту», якщо у вас його немає.

Джет Борджа/MUO

Продовжуйте, доки не дійдете до пункту Де ви хочете інсталювати Windows? екран. Ви захочете прокрутити до самого низу та клацнути диск із написом Нерозподілений простір. Далі натисніть «Новий», і він автоматично додасть правильний для вас розмір. Тож просто натисніть «Застосувати».

Потім почнеться інсталяція Windows на цей розділ. Після інсталяції Windows 11 вам доведеться виконати інший процес налаштування.

5. Встановіть драйвери Windows для Steam Deck

Після встановлення Windows можна встановити драйвери для Steam Deck.

Для цього відкрийте Провідник файлів і клацніть диск Ventoy. Відкрийте папку з драйверами Steam Deck, яку ми вам сказали, і почніть з будь-якого з них.

Якщо вам буде запропоновано перезапустити, поки що не робіть цього. Ви можете перезапустити, коли встановите всі драйвери, щоб полегшити роботу.

Натисніть «Встановити» для інших драйверів, але ви можете виявити, що аудіодрайвери не мають виконуваного файлу. Щоб інсталювати два аудіодрайвери, просто клацніть правою кнопкою миші (лівий тригер) на файлі з інформацією про налаштування та натисніть «Встановити».

Коли всі вони встановлені, ви можете перезапустити Steam Deck. Якщо все пішло не так гладко, ви можете звернутися до розділу нижче, щоб знайти свою проблему та її вирішення.

Потенційні проблеми та рішення під час встановлення Windows на Steam Deck

Ми зібрали кілька проблем, з якими ми зіткнулися під час інсталяції, і знайшли їх вирішення, щоб вам не потрібно було шукати виправлення в Інтернеті.

ISO показує чорний екран або не завантажується

Якщо ISO не працює належним чином, просто натисніть кнопку живлення один раз, щоб вийти та вимкнути систему. Швидше за все, це пов’язано з іншими USB-пристроями, підключеними до Steam Deck, наприклад клавіатурою та мишею. Ось чому ми використовували SD-карту в нашій установці. Видаліть усі USB-пристрої, крім флеш-накопичувача, або, якщо можливо, використовуйте флеш-пам’ять USB-C.

Якщо це не спрацює, ви також можете спробувати видалити інший ISO з SD-карти або флеш-пам’яті. Ви також можете спробувати перевстановити Ventoy як крайній засіб, але це призведе до форматування диска, тому переконайтеся, що у вас є все в папці, яку можна легко вставити на диск.

Помилка Windows 0x80300001

Джет Борджа/MUO

Ця помилка, швидше за все, з’явиться, оскільки розділ, на який ви хочете інсталювати Windows, не має формату NTFS або є порожнім нерозподіленим розділом.

Джет Борджа/MUO

Можливо, ви створили новий розділ як ext4 у GParted замість того, щоб залишити нерозподілений розділ як є. Якщо ви наполягаєте на створенні нового розділу в GParted, переконайтеся, що він має формат NTFS, а не ext4.

Windows не вдається встановити драйвери

Джет Борджа/MUO

Якщо ви наближаєтеся до завершення інсталяції Windows і раптом повідомляється, що не вдається встановити драйвери, можливо, інсталяції заважають інші USB-пристрої.

Вимкніть Steam Deck, утримуючи кнопку живлення, і від’єднайте всі USB-пристрої, крім флеш-накопичувача чи SD-карти. Не підключайте USB-пристрої під час встановлення, щоб уникнути цієї проблеми.

Ви не можете знайти SteamOS у менеджері завантаження

Джет Борджа/MUO

Якщо ви хочете повернутися до SteamOS і не можете знайти її в менеджері завантаження, вам слід вимкнути Steam Deck і замість цього перейти до BIOS.

Щоб увійти в BIOS, утримуйте кнопку збільшення гучності та кнопку живлення, доки не почуєте звуковий сигнал. Відпустіть кнопку живлення, але утримуйте кнопку збільшення гучності, доки не увійдете в BIOS.

Джет Борджа/MUO

Увійшовши в BIOS, виберіть Завантажити з файлу > eps > efi > steamos > steamcl.efi. Це повинно повернутися до SteamOS.

Тепер, коли ви в SteamOS, ви можете повернути його в менеджер завантаження, увійшовши в режим робочого столу.

У режимі робочого столу клацніть піктограму Steam Deck унизу ліворуч і відкрийте Konsole. Ви можете знайти його, відкривши клавіатуру, клацнувши текстове поле та натиснувши кнопку Steam + X.

Потім введіть:

 sudo efibootmgr -c -L "SteamOS" -l "\EFI\steamos\steamcl.efi" -d /dev/nvme0n1p1 

Якщо у вас немає облікового запису sudo і ви не можете додати команду, перейдіть до Налаштування > Користувачі, а потім призначте ім’я користувача та пароль. Потім ви можете спробувати додати ту саму команду в Konsole і додати свій пароль після натискання Enter. Потім буде показано параметри завантаження.

Якщо ви бачите steamcl.efi із зірочкою поруч із номером порядку завантаження, це означає, що він зараз у вашому менеджері завантаження. Ви можете перевірити це, вимкнувши Steam Deck і увійшовши в менеджер завантаження.

Навігація та керування Steam Deck у Windows

Якщо вам важко працювати з елементами керування Steam Deck у Windows і ви хочете використовувати елементи керування, як у SteamOS, завантажте Steam і відкрийте його.

Потім перейдіть до Steam > Налаштування > Контролер > Увімкнути введення Steam для контролерів Xbox. Тоді ви зможете використовувати обидва трекпади, як у SteamOS. Ви також можете налаштувати його, прокрутивши вниз і відредагувавши його на макетах неігрового контролера.

Steam Deck — це дуже універсальний пристрій, оскільки це не лише повноцінний ігровий пристрій, а й повноцінний ПК. Встановлення на нього Windows дозволить вам використовувати його так само, як і настільний ПК, для звичайної письмової роботи, а також для більш інтенсивної роботи, як-от редагування відео та фотографій.

Ми сподіваємося, що цей посібник допоміг вам зрозуміти, як інсталювати Windows на Steam Deck, і вирішити деякі проблеми, з якими ви можете зіткнутися під час цього.