Яка різниця між телефонами Samsung і Android?

Ключові висновки

  • Android — це мобільна операційна система. Samsung є виробником побутової електроніки.
  • Samsung виробляє свої телефони та планшети під торговою маркою «Galaxy». Ці пристрої працюють під управлінням ОС Android.
  • Samsung додає спеціальну оболонку поверх Android, яка надає додаткові функції, програми та служби. Це допомагає відрізняти пристрої Galaxy від конкурентів.

Якщо ви не розбираєтесь у техніці, легко заплутатися щодо різних операційних систем, виробників, моделей пристроїв і технічних характеристик. Одним із таких прикладів є те, що люди сприймають «Samsung» і «Android» як синоніми, що не зовсім правильно. Давайте розберемося, в чому різниця між телефонами Samsung і Android.

Телефони Samsung працюють на ОС Android

Android — це мобільна операційна система, тоді як Samsung виробляє телефони та планшети, які працюють на базі Android. Простіше кажучи, Android забезпечує платформу, на якій ваш телефон Samsung запускає програми та служби.

Так само, як Windows і macOS є операційними системами для настільних комп’ютерів, Android є однією з двох основних операційних систем для мобільних пристроїв. Інший — iOS від Apple, який працює на iPhone.

Sharky Photography/Shutterstock

Тим не менш, існують інші операційні системи для смартфонів, деякі з яких не існують і більше не розробляються, включаючи Windows Mobile, BlackBerry OS і Tizen.

Зауважте, що Android не є компанією і не виробляє смартфони, так само Windows не є компанією, але Microsoft є.

Виробники часто інтегрують Google Mobile Services (GMS) разом із Android, який надає ліцензовані Google інтерфейси та програми, такі як Google Search і Google Chrome. Однак Android і GMS внутрішньо не пов’язані між собою; телефон може працювати під керуванням Android, але все ще використовувати власні інтерфейси та програми.

  Нові функції Firefox 35 для комп’ютера та Android

Google володіє та розробляє Android, але сама операційна система є безкоштовною та має відкритий вихідний код, щоб інші розробники могли її використовувати та налаштовувати. Більше про це незабаром.

Чим телефони Samsung відрізняються від інших пристроїв Android?

Ми встановили, що Android є операційною системою, тож як Samsung вписується в це? Samsung — глобальна компанія з виробництва електроніки, яка виробляє монітори, розумну побутову техніку та телевізори. Він також виробляє та продає смартфони, планшети та іншу побутову електроніку.

Джастін Дуйно/MakeUseOf

Samsung продає свої смартфони під торговою маркою «Galaxy», яка поділяється на такі лінійки продуктів, як Galaxy Z (розкладні пристрої) і Galaxy S (пристрої вищого рівня, високої продуктивності). Незважаючи на те, що Samsung пробувала працювати з іншими мобільними операційними системами, наразі всі смартфони Samsung Galaxy працюють під управлінням операційної системи Android.

Одна річ, яка відрізняє телефони Samsung від інших телефонів, які працюють на Android, це One UI (раніше називався Samsung Experience і TouchWiz). One UI — це спеціальна «шкіра» або рівень програмного забезпечення, який Samsung додає до Android, щоб виділити свої пристрої Galaxy серед інших варіантів.

One UI вважається одним із найкращих оболонок для Android, оскільки він наповнений функціями, параметрами налаштування, а також додатками й послугами Samsung, яких Android не пропонує. Деякі з цих функцій включають Edge Panels, Modes and Routines, Secure Folder і Bixby voice assistant. Насправді, багато інновацій програмного забезпечення Samsung були використані в основному досвіді Android.

  Як розблокувати телефон Android, просто подивившись на нього

Чи всі телефони Android однакові?

Ні, не всі телефони Android однакові. Samsung є лише однією з багатьох компаній, які використовують Android для своїх пристроїв. Інші великі виробники смартфонів включають Google, Sony, Motorola, OnePlus, Xiaomi, Oppo та Vivo.

bodnar.photo/Shutterstock

Як і Samsung, усі ці великі виробники смартфонів додають свою спеціальну оболонку поверх Android. Це допомагає їм відрізняти свої пристрої, виділятися серед конкурентів і пропонувати щось унікальне своїм клієнтам.

Деякі скіни Android здебільшого стосуються естетики, тоді як деякі зосереджені на забезпеченні більшої функціональності. Ви можете дізнатися все про скіни для Android і про те, чому компанії віддають перевагу їм перед стандартним Android.

Основний, незмінений інтерфейс Android, розроблений Google, відомий як «стоковий Android». Раніше рідко можна було знайти телефон, який би пропонував стандартний Android. Зараз це трохи поширеніше, особливо з телефонами Google Pixel, які конкурують із пропозиціями Samsung.

Чи розвиваються телефони Samsung з Android?

Android — це операційна система, яка постійно розвивається. Щороку Google випускає нову основну версію. Довгий час Android називав свої версії на честь десертів (Nougat, Oreo, Pie), але тепер дотримується цифрових імен, як-от Android 13 і Android 14.

Заріф Алі/MakeUseOf

Оскільки Android розвивається, розвивається і One UI від Samsung. Як правило, Samsung випускає нову основну версію One UI для кожного великого оновлення Android, але компанія також випускає незначні оновлення в рамках цього циклу. Наприклад, багатофункціональне оновлення One UI 6 базується на Android 14, але нове оновлення One UI 6.1 розблокує функції Galaxy AI на старих телефонах Samsung.

Ваш телефон Samsung не отримуватиме оновлення Android або One UI протягом невизначеного часу. Samsung зазвичай підтримує свої нові пристрої за допомогою цих основних оновлень протягом чотирьох років після випуску. Після цього ваш телефон отримуватиме лише критичні оновлення безпеки, хоча й вони з часом припиняться.

  Як увімкнути телефон Android зі зламаною кнопкою живлення

Варто зазначити, що Samsung покращує підтримку програмного забезпечення, обіцяючи сім років основних оновлень Android і оновлень безпеки для всієї лінійки Galaxy S24.

Однак, оскільки телефони Samsung використовують спеціальну оболонку, вони не отримуватимуть оновлення так швидко, як телефони Google Pixel із стандартною ОС Android. Крім того, швидкість отримання оновлень One UI залежить від вашого місцезнаходження та оператора телефону.

Чи Samsung виробляє найкращі телефони Android?

Samsung

Тепер, коли ви знаєте відмінності між Samsung і Android, чи варто купувати телефон Samsung, який використовує Android? Це залежить від особистих уподобань, хоча є вагома причина, чому Samsung продає переважну більшість телефонів Android. Відповідно до Статлічильникна момент написання статті Samsung займає 23,69% світового ринку смартфонів, поступаючись лише Apple.

Є багато телефонів Samsung на будь-який бюджет; якщо ви можете собі це дозволити, спробуйте лінійку Galaxy S, щоб скористатися перевагами найкращого апаратного забезпечення, хоча лінійка Galaxy A доступніша без зайвих жертв.

Однак, якщо ви не є великим прихильником спеціальної оболонки Samsung One UI, подумайте про те, щоб перевірити інших виробників. Телефони Google Pixel зі стандартним досвідом роботи з Android можуть вам підійти. Крім того, ви можете повністю відмовитися від Android і вибрати iPhone — Apple розробляє як апаратне, так і програмне забезпечення з усією якістю, яку ви очікуєте від компанії.

Серія Galaxy S з’явилася на світ у 2010 році, коли перший телефон у лінійці було продано понад 20 мільйонів одиниць. Хоча Samsung спіткнувся на півдорозі, компанія повернула бренд назад і ніколи не соромиться інновацій. Незалежно від того, чи потрібен вам плоский дисплей, вигнутий екран або телефон, що складається, у Samsung є те, що вам сподобається.