techukraine.net techukraine.net Що ми знаємо про силіконовий чіп Apple M3?

Що ми знаємо про силіконовий чіп Apple M3?

| | 0 Comments| 5:25 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Подейкують, що чіп M3 від Apple дебютує наприкінці 2023 або на початку 2024 року після випуску iPhone 15 у вересні. Ймовірно, він буде заснований на абсолютно новому 3-нм техпроцесі.
  • Очікується, що чіп M3 забезпечить значний стрибок у продуктивності та тривалості роботи батареї порівняно з попередніми поколіннями, при цьому експерти прогнозують до 40 обчислювальних ядер та підвищення енергоефективності.
  • Практично кожен Mac може мати чіп M3, планується три варіанти. Комп’ютери Mac початкового рівня, такі як Mac mini і MacBook Air, можуть мати базовий чіп M3, тоді як моделі вищого рівня, такі як MacBook Pro і Mac Pro, можуть отримати більш складні варіанти.

Кремнієві чіпи Apple справили велике враження з моменту свого дебюту в 2020 році. Чіп M1 кардинально змінив правила гри, повністю переосмисливши продуктивність і енергоефективність ноутбуків. Це було на милі попереду конкурентів.

З чіпами M2 ми стали свідками поступового підвищення продуктивності, але, безперечно, вражаючого. Однак, зважаючи на чутки про виробництво чіпа M3, що ми можемо очікувати далі? Ну, ось усе, що ми знаємо про кремнієвий чіп Apple M3.

Коли Apple випустить чіп M3?

Марк Гурман, відомий технічний журналіст, чиї прогнози Apple часто збігаються, каже, що чіпи M3 можуть вийти «наприкінці цього або на початку наступного року» Звіт Bloomberg. І ми згодні.

  Як використовувати тернарний оператор Python

У 2020 році, коли Apple оголосила про перехід від процесорів Intel на спеціальні кремнієві чіпи Apple, вона встановила дворічний графік переходу. Чіп M1 був запущений у листопаді 2020 року, а через півтора року, у червні 2022, Apple випустила чіп M2.

Apple має історію, яка викликає хвилі в технологічній індустрії, і чіп M3 не стане винятком. Хоча попередні прогнози щодо запуску в червні 2023 року були відкладені, поточні звіти показують, що ми можемо побачити нові чіпи M3 вже в жовтні 2023 року.

Очікується, що цей випуск з’явиться після анонсу Apple iPhone 15 у вересні. Різні джерела, в т.ч Bloombergнатяк на подію в жовтні, присвячену новим комп’ютерам Mac із чіпами M3.

Що ви можете очікувати від чіпа Apple M3?

Apple надіслала чітке повідомлення своїми власними кремнієвими мікросхемами Apple: Mac може бути потужним і надзвичайно енергоефективним. Створені за 5-нм техпроцесом, комп’ютери M1 Mac забезпечили неймовірну продуктивність на ват, безперебійно виконуючи важкі завдання, маючи достатньо часу автономної роботи навіть для досвідчених користувачів.

  Як видалити зображення на Chromebook Лише для читання

А чіп M2, створений за 5-нм техпроцесом другого покоління, забезпечує ще більшу продуктивність. Ви можете переглянути наш посібник щодо порівняння чіпа M2 з варіантами M1.

Однак експерти галузі вважають, що чіпи M3 будуть засновані на абсолютно новому 3-нм техпроцесі. Відповідно до Претензії TSMCменший дизайн чіпа забезпечить значний стрибок у продуктивності (приблизно на 15 відсотків), споживаючи менше енергії (приблизно на 30 відсотків) порівняно з поточним поколінням.

Такі аналітики Apple, як Мін-Чі Куо, оптимістично налаштовані, що чіп може стати найдосконалішим у світі 3-нм процесором. Галузеві експерти вважають, що чіп M3 може мати до чотирьох кристалів, що дозволить йому підтримувати до 40 обчислювальних ядер. З такою швидкістю продуктивність і термін служби батареї неодмінно зростуть надзвичайний стрибок, що значно перевищує те, що ви коли-небудь відчували з чіпами M1 і M2.

Які комп’ютери Mac матимуть чіп M3?

Практично кожен Mac може отримати чіп M3. І відповідно до Інформаційний бюлетень Gurman’s Power On, Apple планує випустити три варіанти чіпів M3. Якщо ці варіанти паралельні варіантам M1 і M2, Mac початкового рівня повинні отримати базовий чіп M3. Серед них Mac mini, MacBook Air, 13-дюймовий MacBook Pro та iMac.

  Який інструмент електронного підпису є кращим?

Звичайно, більш складні варіанти чіпів будуть обмежені моделями вищого класу. Наприклад, 14-дюймові та 16-дюймові моделі MacBook Pro можуть отримати чіпи M3 Pro та M3 Max, тоді як M3 Ultra може бути ексклюзивним для Mac Studio та Mac Pro.

Однак, хоча Apple може випустити базовий чіп M3 десь в останньому кварталі 2023 року, нам, можливо, доведеться почекати до початку 2024 року для більш дорогих варіантів. Крім Mac, iPad Pro і iPad Air також можуть отримати переваги від чіпа M3.

Чутки проти реальності

Apple поки не опублікувала жодної офіційної інформації про чіп M3. Однак, незалежно від того, чи ви ентузіаст технологій, чи просто зацікавлені в останніх пропозиціях Apple, стережіться жовтня, оскільки ми можемо побачити наступне покоління кремнієвих Mac від Apple.

Поки ми чекаємо випуску цих продуктів, щоб скласти свою думку, ви можете розглянути поточну лінійку Mac M1 і M2, які достатньо обладнані для задоволення ваших потреб.