Коли не варто знімати RAW-зображення

| | 0 Comments| 3:10 PM
Categories:

Зображення RAW містять набагато більше даних, ніж JPEG. Якщо ви використовуєте DSLR або бездзеркальну камеру, більшість часу вам слід знімати у форматі RAW — він максимально використовує можливості вашої камери. Ви навіть можете знімати RAW на свій iPhone. Однак є кілька ситуацій, коли вам не потрібно знімати — або навіть не слід знімати — RAW.

Якщо фотографії не мають значення або ви хочете швидко ними поділитися

Час від часу мене змушують фотографувати на різдвяній вечірці чи сімейному заході. Це не якісні портрети; це просто знімки — звичайних, п’яних — людей. Єдина причина, чому мене запитують, це те, що люди знають, що в мене хороша камера. Як тільки ви отримаєте репутацію фотографа, це майже напевно станеться з вами.

  Як вимкнути звук інших людей у ​​Google Meet

Коли мене втягують в одну з таких подій, я хочу встановити для своєї камери режим пріоритету діафрагми, встановити спалах на камеру, якщо це потрібно, а потім блукати, займаючись своїми справами, час від часу фотографуючи. Це один із небагатьох випадків, коли я свідомо знімаю JPEG, тому що це означає, що наприкінці ночі я можу перетягнути всі фотографії в папку Dropbox (або будь-яку іншу), навіть не дивлячись на них, і відправити їх до органайзера. Вони отримують усі фотографії, і мені не доведеться витрачати кілька годин на роботу з ними в Lightroom.

Коли ви знімаєте багато серій

Коли ви знімаєте серію за допомогою камери, усі зображення зберігаються в буфері перед записом на карту пам’яті. Розмір цього буфера є однією з основних речей, які обмежують тривалість серійної зйомки. Оскільки файли JPEG набагато менші, ніж файли RAW, більшість камер можуть зберігати більше файлів JPEG у своєму буфері і таким чином знімати більш тривалі серії.

  Як запустити Mac OS Monterey на Ubuntu

Наприклад, мій Canon 5DIII може робити шість знімків RAW або JPEG за секунду. Буфер може вмістити лише 18 RAW фотографій, що означає, що я отримую трисекундну серію на повній швидкості, перш ніж вона почне сповільнюватися. Однак він може вмістити 64 зображення JPEG: це цілих десять секунд безперервної зйомки.

Щоразу, коли я знімаю спортивні ігри чи інші ситуації, коли я хочу мати можливість створювати багато швидких серій, я перемикаюся на JPEG. Іноді важливіше зробити знімок, а не отримати високоякісну фотографію нічого.

Коли ви знімаєте уповільнену зйомку

Проміжки часу — ці відео зі швидким рухом, які стискають одну годину, один день або навіть довше, аж до довжини для перегляду на YouTube, — вимагають величезної кількості фотографій. Найпоширенішим форматом є 24 кадри в секунду, тому на кожну секунду відео потрібно зробити 24 фотографії. Це означає, що уповільнене відео тривалістю дві з половиною хвилини складається з 3360 фотографій.

  Як виключити домен із результатів пошуку Google

Деякий час фотографи знімають у форматі RAW, але це створює колосальний обсяг роботи і, що більш важливо, вимагає серйозно потужного комп’ютера. Більшість ноутбуків не в змозі обробити таку кількість даних. (При 25 МБ на файл RAW цей короткий проміжок часу містить понад 80 ГБ даних).

Найпростіша річ, якщо ви тільки починаєте, — це встановити експозицію на місці та знімати JPEG. Ваш комп’ютер буде вам за це вдячний.

Раніше була ще одна причина не знімати у форматі RAW — коли місце для зберігання було дуже дорогим, — але це вже не має такого великого значення: хороші SD-карти тепер коштують від 10 до 30 доларів. Крім наведених вище ситуацій, ви повинні знімати у форматі RAW за замовчуванням.