Гідна альтернатива Google Analytics?

Про яку нову Google Analytics 4 усі говорять?

Чи отримуєте ви сповіщення у своєму обліковому записі Google Analytics із проханням перейти на їхню нову платформу?

Компанія Google офіційно оголосила про припинення використання Universal Analytics і перехід на Google Analytics 4.

Якщо ви зіткнулися з дилемою щодо того, чи настав час спробувати інші інструменти аналітики, продовжуйте читати цю статтю.

Що таке Google Analytics 4?

Google Analytics 4 – це останнє оновлення популярної платформи Google Universal Analytics. Це допомагає відстежувати відвідувачів вашого веб-сайту, їхню поведінку та інші важливі показники, пов’язані з трафіком.

Ви можете використовувати дані з інформаційної панелі Universal Analytics для створення кращих процесів маркетингу та виконання для свого онлайн-бізнесу.

Хоча Google Analytics 4 є актуальною темою, це не нове оновлення в аналітичному продукті.

У 2005 році Google придбала Urchin Analytics і перезапустила платформу, випустивши класичну версію Google Analytics. Наступне велике оновлення відбулося в 2013 році, завдяки чому нинішня аналітична платформа Google – Universal Analytics.

З новою версією Google Analytics 4 ви відчуєте новий вигляд інформаційної панелі аналітики та змінений процес навігації. Хоча вам може знадобитися деякий час, щоб ознайомитись із новою платформою аналітики, безперечно, що всі нові функції будуть доступні лише в Google Analytics 4.

Проблеми з Google Analytics 4

Дійсно, перейти з Universal Analytics на GA4 непросто; це зміни, завдяки яким технології розвиваються заради кращого майбутнього. І тому Google дав достатньо часу користувачам, щоб вивчити нову платформу.

Незважаючи на це, нова платформа Google Analytics 4 має багато змін, що ускладнює впровадження. Ось деякі з помітних змін:

 • Немає показника відмов: нова платформа замінює показник відмов на «Залучені сесії». Це означає, що Google хоче, щоб ви більше зосереджувалися на рівні залучення аудиторії, ніж перевіряли, хто залишив ваш веб-сайт.
 • Зміна моделі відстеження: ви побачите, що один із важливих показників – цілі – замінено конверсіями. Вам надається кнопка-перемикач, щоб встановити події як конверсії.
 • Кваліфіковане звітування: за допомогою Google analytics 4 ви отримуєте доступ до меню аналізу, яке допомагає створювати звіти за допомогою різних параметрів відстеження подій. Хоча це вдосконалена функція, вам потрібен досвід обробки та візуалізації зібраних даних.
 • Відсутні історичні дані: наразі ви не маєте доступу до своїх історичних даних у Google Analytics 4. Це ніби починаєте все з нуля, але ви зможете отримати доступ до даних за попередні шість місяців після 1 липня 2023 року.

Ви можете запитати, чи варто вибирати Google Analytics 4 з усіма перерахованими вище проблемами? Чи є у вас можливість спробувати інші аналітичні платформи, крім Google?

На щастя, відповідь так! Clicky Analytics — це доступний на ринку інструмент, який можна розглядати як альтернативу Google Analytics 4.

  Як змінити свій активний статус на LinkedIn

А тепер давайте дізнаємося більше про Clicky Analytics.

вступ

Clicky Analytics — це безкоштовна хмарна аналітична платформа, альтернатива Google Analytics з відкритим кодом. Він пропонує дані про трафік у реальному часі, як-от кількість відвідувачів, кількість кліків, події, звичайні пошуки, показники відмов і майже все, що ви отримуєте на інформаційній панелі Google Universal Analytics.

Незалежно від того, чи є ви малим підприємством чи корпоративною організацією, ви можете легко вставити код Clicky Analytics, не сповільнюючи роботу веб-сайту.

Крім того, вам не доведеться переживати всі проблеми, які можуть виникнути під час переходу на Google Analytics 4. Наприклад, неточність підрахунку сеансів і переглядів сторінок через відсутність історичних даних.

Хоча є багато інших факторів, які слід враховувати Clicky замість GA4, давайте розглянемо деякі з найкращих функцій Clicky, щоб полегшити ваше рішення.

особливості

Деякі основні функції, за якими Clicky випереджає Universal Analytics, це теплові карти, спліт-тести, аналітика відео, аудіоаналітика та детальний аналіз шляху. Розглянемо кожен з них детально.

Теплові карти

Теплові карти показують, де відвідувачі натискають на вашому веб-сайті. Це означає, що ви можете позбутися припущень щодо того, чи натискають відвідувачі ваш CTA. Коли ви дізнаєтеся, де саме вони натискають на веб-сайті, ви зможете оптимізувати свої заклики до дії та підвищити коефіцієнт конверсії для свого онлайн-бізнесу.

Clicky полегшує перегляд теплової карти сторінки на самому веб-сайті. Це гарна функція, оскільки вам не потрібно залишати веб-сайт, щоб визначити поведінку клієнтів.

Крім того, ви також можете встановити діапазон дат для теплових карт для відстеження покращень продуктивності після зміни вашого заклику до дії.

Події

Події включають відстеження певних дій, пов’язаних із Javascript, як-от відкриття меню, натискання посилання, перехід за вихідними посиланнями, підписки на електронні листи та кнопки завантаження.

Аналіз шляху

Аналіз шляху – це конструктор воронки, подібний до воронки відстеження конверсій, доступної в Universal Analytics. Це дозволяє створити послідовність кроків, які проходять відвідувачі, і відстежувати шлях клієнта на кожному кроці послідовності.

Ви можете встановити до 5 сторінок для побудови воронки. Таким чином ви зможете визначити, яка сторінка відмовляється від ваших клієнтів, і попрацювати над оптимізацією сторінок.

Великий екран

Це чудова функція, яка дозволяє перевіряти всю статистику трафіку вашого веб-сайту в одному вікні. Великий екран Clicky дає змогу переглядати улюблену статистику в режимі реального часу за допомогою кнопки оновлення протягом 1 хвилини.

Ось деякі з ключових параметрів, які можна перевірити:

 • Відвідувачі в реальному часі
 • Цілі
 • Дії відвідувачів
 • Час заручин
 • Показник відмов
 • Відстежуваний дохід
 • Топ сторінок
 • Найпопулярніші пошукові терміни

і багато іншого.

Цілі

Якщо ви використовуєте цілі для відстеження точок конверсії, ви можете покластися на Clicky, оскільки GA4 не включає цілі. Це допоможе вам визначити, що працює та як зробити поворот, якщо відвідувачі не зацікавлені.

У Clicky легко встановити ціль, і ви також можете налаштувати розділене тестування для своїх сторінок. Таким чином ви можете спробувати різні версії однієї сторінки та вибрати сторінку з найкращими результатами.

  Створюйте та діліться колекціями цікавого вмісту

Інтеграція сторонніх розробників

Будучи аналітичною платформою з відкритим кодом, Clicky пропонує багато підтримуваних інтеграцій. Ви можете легко інтегрувати Clicky з такими популярними системами керування вмістом, як WordPress, Shopify, Squarespace, Weebly, Joomla, Drupal і BigCommerce.

Крім того, ви також можете об’єднати Clicky Analytics з іншими новими інструментами, такими як Smarty, конструктор веб-сайтів GoDaddy, інструментами тестування A/B, такими як Convert Experiences, і WHMCS, платформою для автоматизації веб-хостингу.

Ціноутворення

Clicky доступний у безкоштовних і платних тарифних планах, і ви можете вибрати той, який відповідає вашим вимогам. Щойно ви зареєструєтесь на Clicky, ви отримаєте 21-денне пробне вікно, щоб ознайомитися з усіма їхніми преміум-сервісами.

Наприклад, ви можете безкоштовно відстежувати до 3 веб-сайтів і 1 мільйон щоденних переглядів сторінок за їхніми платними планами протягом пробного періоду.

Безкоштовний план

Якщо ви починаєте користуватися Clicky вперше, ви можете спробувати їхній безкоштовний план для відстеження одного веб-сайту з до 3000 переглядами сторінок щодня. З безкоштовним планом ви отримуєте доступ до всіх основних функцій, таких як інформаційна панель аналітики, дані в реальному часі, віджети, дії окремих відвідувачів, перенаправлення вмісту тощо.

Про план

Якщо ви керуєте приватною мережею блогів, ви можете вибрати план Pro, за яким ви можете відстежувати до 10 веб-сайтів і до 30 000 щоденних переглядів, сплачуючи лише 9,99 доларів США на місяць.

План Pro Plus

План Pro Plus включає всі преміум-функції, що дозволяє відстежувати до 10 веб-сайтів і 30 000 щоденних переглядів. Крім того, ви також отримуєте доступ до ексклюзивних функцій Clicky, як-от теплових карт і моніторингу безвідмовної роботи, які допомагають вам краще зрозуміти досвід ваших клієнтів.

Pro Platinum

Існує також план Pro Platinum, де ви отримуєте всі функції, пропоновані Clicky, із розширеним лімітом переглядів сторінок у 100 000 щоденних переглядів. За допомогою цього плану ви можете відстежувати до 30 веб-сайтів, сплачуючи лише 19,99 доларів США на місяць або одноразову річну плату в розмірі 159,99 доларів США.

Спеціальний план

Вибравши цю назву плану, ви можете зв’язатися з менеджером облікового запису Clicky і подати запит на індивідуальний план відстеження веб-сайту, який відповідає вашим вимогам.

Альтернативи

Хоча Clicky є чудовою аналітичною платформою відстеження, ось кілька альтернативних інструментів Clicky, які ви можете розглянути для відстеження даних трафіку.

Fathom

Fathom — це надійна аналітична платформа, яка не порушує конфіденційність ваших даних. Це компанія, сумісна з GDPR, CCPA, ePrivacy, PECR, яка направляє свій трафік через європейську інфраструктуру.

На відміну від Google, Fathom не запитує сповіщення про файли cookie, тому не зберігає ваші дані. Крім того, він швидший за багато доступних на ринку аналітичних платформ і обходить більшість сценаріїв блокувальників реклами в різних браузерах.

Почати роботу з Fathom дуже просто. Так само, як Clicky або Google Analytics, вам потрібно вставити код Javascript на свій веб-сайт і перевірити всі відстежувані дані трафіку на інформаційній панелі аналітики Fathom.

  Як завантажити драйвери NVIDIA без GeForce Experience

Їх базова ціна починається лише з 14 доларів США на місяць, що дозволяє відстежувати до 100 000 переглядів сторінок щомісяця.

Мікспанель

Mixpanel — це ще один інструмент аналітики даних, який використовують такі провідні компанії, як Uber, Rakuten, Expedia та багато інших, для відстеження своїх даних. Деякі з його функцій, як-от звіти про візуалізацію та кроки послідовності, допомогли Mixpanel стати вибором понад 7000 платоспроможних клієнтів.

Mixpanel використовує відстеження на основі подій, як-от нові продажі на веб-сайті або надсилання форми, і збирає всі дані про поведінку клієнтів.

Рішення продукту для інтеграції даних і відстеження допоможуть вам отримати кращу інформацію про своїх клієнтів. Ви можете використовувати цю статистику, щоб приймати кращі бізнес-рішення та утримувати клієнтів на своїй платформі.

Як і Clicky, Mixpanel поставляється безкоштовно з обмеженням у 100 тисяч користувачів на місяць. У рамках безкоштовного плану ви можете отримати необмежений доступ до відстеження історії даних і основних аналітичних звітів даних, таких як потоки, воронки, статистичні дані та параметри дослідження.

Для розширених функцій, як-от моделювання даних, групова аналітика та надбудови каналу даних, ви можете підписатися на план зростання Mixpanel від 25 доларів США на місяць.

Матомо

Matomo — одна з популярних альтернатив Clicky, яка гарантує 100% володіння даними та захищає конфіденційність вашого користувача. Він безкоштовний, безпечний і вимагає меншої ручної настройки, ніж Clicky Analytics.

Matomo пропонує такі потужні функції, як теплові карти, записи сеансів, медіааналітика та A/B-тестування, які допомагають вам зрозуміти поведінку клієнтів і прийняти правильні бізнес-рішення.

Якщо ви користуєтеся Matomo Cloud і маєте веб-сайт WordPress, ви можете легко встановити їхній плагін WP-Matomo, щоб отримати всю аналітику клієнта на вашій інформаційній панелі WordPress. Усі дані зберігаються на вашому сервері, що дає вам повний контроль над своїми даними.

Заключні слова

Тепер ви знаєте, що Universal Analytics буде замінено Google Analytics 4. Які ваші плани? Якщо ви все ще стикаєтеся з цією дилемою, не поспішайте! У вас є достатньо часу, щоб прийняти рішення, оскільки Universal Analytics припинить роботу 1 липня 2023 року.

Ця стаття допоможе вирішити вашу дилему щодо вибору Clicky замість Google Analytics 4 і ознайомитися з іншими параметрами аналізу даних, доступними в Інтернеті.

Далі ви можете перевірити інструменти відстеження відвідуваності веб-сайту в реальному часі.