Wi-Fi 7 офіційно запускається з у чотири рази вищою швидкістю Інтернету

Швидкі посилання

Ключові висновки

  • Wi-Fi 7 забезпечує вищу швидкість і кращий зв’язок із максимальною пропускною здатністю до 40 Гбіт/с, що більш ніж у три рази швидше, ніж Wi-Fi 6.
  • Wi-Fi 7 підтримує більшу смугу пропускання каналів, що забезпечує більш ефективну передачу даних і значно підвищує пропускну здатність.
  • Wi-Fi 7 запроваджує багатоканальний режим роботи, що дозволяє пристроям одночасно передавати й отримувати дані в кількох діапазонах частот, підвищуючи надійність і зменшуючи затримку.

Wi-Fi 7 офіційно тут, відкриваючи нам нове покоління бездротового Інтернету та забезпечуючи значно високу швидкість Wi-Fi та краще підключення, ніж будь-коли раніше.

Wi-Fi Alliance офіційно анонсував Wi-Fi 7 на виставці CES 2024, і хоча багато нових специфікацій стандартів Wi-Fi циркулюють в Інтернеті, оголошення Wi-Fi Alliance нарешті визначає, чого ми можемо очікувати від останніх і найкращих у Wi-Fi.

Що таке Wi-Fi 7?

Wi-Fi Alliance представив Wi-Fi 7 8 січня 2024 року на виставці CES 2024, офіційно представивши останню версію Wi-Fi у світі. Запуск Wi-Fi 7 завжди очікувався на початку 2024 року, тому його січневий запуск не є несподіваним, але це означає, що виробники обладнання та споживачі можуть почати використовувати нову технологію Wi-Fi належним чином.

Wi-Fi 7 приносить важливі оновлення технології Wi-Fi, не в останню чергу щодо швидкості Wi-Fi, яку ви можете очікувати використовувати у своєму домі та в інших місцях, разом із покращенням пропускної здатності та загального обсягу даних, які можна надсилати на кілька пристроїв одночасно. Оновлення Wi-Fi 7 включають:

  • Швидший Wi-Fi: Wi-Fi 7 розроблено для забезпечення максимальної пропускної здатності до 40 Гбіт/с і 46 Гбіт/с [PDF]що більш ніж утричі швидше, ніж Wi-Fi 6 зі швидкістю 9,6 Гбіт/с.
  • Канали Wi-Fi 320 МГц: Wi-Fi 7 підтримуватиме ширшу смугу пропускання каналів, до 320 МГц, порівняно з максимальною частотою 160 МГц у Wi-Fi 6. Це забезпечує більш ефективну передачу даних і може значно збільшити пропускну здатність.
  • Функція Multi-Link: MLO дозволяє пристроям передавати й отримувати дані в кількох діапазонах частот одночасно, підвищуючи надійність і зменшуючи затримку між вашими пристроями. MLO є однією з найцікавіших розробок Wi-Fi 7, оскільки вона значно збільшить обсяг обробки даних, доступних між вашим маршрутизатором і пристроями.
  • Модуляція високого порядку: Wi-Fi 7 постачатиметься з 4K QAM (квадратурна амплітудна модуляція), що є кроком у порівнянні з 1024-QAM, який використовується в Wi-Fi 6. Це означає, що з кожним сигналом може передаватися більше даних, збільшуючи загальну швидкість передачі даних. , що означає швидше підключення до Інтернету.

Інші оновлення Wi-Fi 7, такі як стиснене блокування 512 і запущений висхідний доступ, також збільшать пропускну здатність мережі Wi-Fi 7 і зменшать затримку.

Як порівнюється Wi-Fi 7?

З точки зору прямої швидкості, Wi-Fi 7 буде в чотири рази швидшим за свого попередника, Wi-Fi 6E, який був запущений у 2021 році. Wi-Fi 7 може передавати дані на максимальній швидкості близько 40 Гбіт/с, хоча це завжди Варто зазначити, що це ідеальний максимум для лабораторії, а не те, що ви отримаєте вдома. Тим не менш, загальне збільшення швидкості Wi-Fi буде помітним, особливо якщо всі інші пристрої у вашому домі використовують ту саму технологію Wi-Fi 7.

Стандарт IEEE

Назва Wi-Fi Alliance

Рік випуску

Частота

Максимальна швидкість передачі даних

802.11ac

Wi-Fi 5

2014 рік

2,4 ГГц і 5 ГГц

1,3 Гбіт/с

802.11ax

Wi-Fi 6

2019 рік

2,4 ГГц і 5 ГГц

10-12 Гбіт/с

802.11ax-2021

Wi-Fi 6E

2021 рік

2,4 ГГц, 5 ГГц і 6 ГГц

10-12 Гбіт/с

801.11be

Wi-Fi 7

2024/2025

2,4 ГГц, 5 ГГц і 6 ГГц

40 Гбіт/с

Крім того, Wi-Fi 7 використовує «новий» діапазон Wi-Fi 6 ГГц, забезпечуючи більшу пропускну здатність вашої домашньої мережі. Діапазон Wi-Fi 6 ГГц був представлений разом з Wi-Fi 6E і призначений для зменшення перевантаження мережі в традиційних діапазонах Wi-Fi 2,4 ГГц і 5 ГГц. Додатковий діапазон і додаткова швидкість від Wi-Fi 7 повинні забезпечити прискорення у всій вашій мережі.

Перехід до 4K QAM також допоможе вашому Wi-Fi працювати швидше, ніж раніше. Обидва Wi-Fi 6/6E використовують 1024-QAM, тоді як Wi-Fi 7 використовує 4096-QAM, щоб забезпечити на 20 відсотків вищу швидкість передачі даних. У поєднанні з Wi-Fi 7 кількість просторових потоків подвоюється з восьми до 16, знову збільшуючи пропускну здатність даних.

Визначити швидкість Wi-Fi 7 і її порівняння з Wi-Fi 6/6E не завжди легко, оскільки це також залежить від вашого підключення до Інтернету. Тим не менш, загальні вдосконалення Wi-Fi 7 повинні забезпечувати швидший Інтернет на ваших пристроях.

Чи варто купувати маршрутизатор Wi-Fi 7?

Наразі вам не потрібно поспішати та купувати маршрутизатор із підтримкою Wi-Fi 7. Хоча характеристики Wi-Fi 7 чудові на папері, офіційний запуск нового стандарту Wi-Fi відбувся лише щойно, і існує не так багато пристроїв, які підтримують нову технологію.

Наприклад, маршрутизатор TP-Link BE19000 Wi-Fi 7 і маршрутизатор ASUS RT-BE96U Wi-Fi 7 доступні вже кілька місяців. Але поки у вашій мережі не буде інших пристроїв, які справді можуть використовувати Wi-Fi 7, вам, імовірно, краще використовувати наявний маршрутизатор Wi-Fi.

Подібним чином деякі смартфони вже підтримують Wi-Fi 7, як-от OnePlus 12, Vivo S18 Pro і ASUS ROG Phone 8 Pro, але для належної роботи їх потрібно буде оновити.

Наразі не варто поспішати купувати нові маршрутизатори, смартфони та ноутбуки Wi-Fi 7, хоча, якщо ви збираєтесь оновити та хочете підготувати своє обладнання до майбутнього, це, звичайно, варто розглянути.