Wi-Fi 5 проти Wi-Fi 6 проти Wi-Fi 6E: чи є різниця?

| | 0 Comments| 12:10 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Wi-Fi 6E — найкращий варіант серед Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 і Wi-Fi 6E, який пропонує більшу ємність без втрати швидкості.
  • Вхідне підключення до Інтернету є вирішальним фактором у визначенні швидкості Wi-Fi, тому переконайтеся, що воно підтримує високу швидкість.
  • Оновлення Wi-Fi не тільки підвищує швидкість, але й підвищує безпеку мережі.

Усі хочуть швидшого Wi-Fi. Швидші ігри, швидші завантаження, швидке завантаження, краща якість потокового відео… перелік причин, чому кожен хоче мати швидкий Wi-Fi, майже нескінченний.

Але з’ясувати, як отримати швидший Wi-Fi, не завжди легко, особливо коли існує безліч версій Wi-Fi, включаючи Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 і Wi-Fi 6E.

Wi-Fi 5 проти Wi-Fi 6 проти Wi-Fi 6E

Wi-Fi не висічено в камені. Якби це було так, ми б усе ще продовжували використовувати оригінальні стандарти Wi-Fi, Wi-Fi 1 і Wi-Fi 2 (або 802.11a і 802.11b, щоб дати їм назву стандарту IEEE), з максимальною швидкістю передачі даних колосальних 54 Мбіт/с і 11 Мбіт/с відповідно. З моменту запуску в 1999 році можливості Wi-Fi значно розширилися, але передумова залишається незмінною: бездротова трансляція Інтернету на пристрої.

  Як експортувати список перегляду Netflix у Firefox

Зараз Wi-Fi 7 — це остання версія Wi-Fi, офіційно представлена ​​на виставці CES 2024. Однак більшість людей все ще використовують або Wi-Fi (випущено в 2014 році), Wi-Fi 6 (2019) або Wi-Fi 6E (2021). Виникає запитання: чи варто використовувати Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 чи Wi-Fi 6E, і в чому різниця?

Стандарт IEEE

Назва Wi-Fi Alliance

Рік випуску

Частота

Максимальна швидкість передачі даних

802.11ac

Wi-Fi 5

2014 рік

2,4 ГГц і 5 ГГц

1,3 Гбіт/с

802.11ax

Wi-Fi 6

2019 рік

2,4 ГГц і 5 ГГц

10-12 Гбіт/с

802.11ax-2021

Wi-Fi 6E

2021 рік

2,4 ГГц, 5 ГГц і 6 ГГц

10-12 Гбіт/с

801.11be

Wi-Fi 7

2024 рік

2,4 ГГц, 5 ГГц і 6 ГГц

40 Гбіт/с

  • Wi-Fi 5 (802.11ac), запущений у 2014 році, збільшив максимальну пропускну здатність для пристроїв Wi-Fi до 1300 Мбіт/с (з 600 Мбіт/с у Wi-Fi 4). Іншою найбільшою зміною з Wi-Fi 5 стало впровадження MU-MIMO (багатокористувацька, багаторазовий вхід, кілька вихідних даних), який фактично дозволяє вашому маршрутизатору спілкуватися з кількома пристроями одночасно, забезпечуючи швидшу обробку та передачу даних.
  • Wi-Fi 6 (802.11ax), запущений у 2019 році, збільшив максимальну швидкість передачі даних для пристроїв Wi-Fi приблизно до 10 Гбіт/с, що є значним кроком у порівнянні з Wi-Fi 5. Крім того, Wi-Fi 6 додав трансляційні підканали для підвищення передавання та цілісності даних, а також оновлення до MU-MIMO, що дозволяє передавати більше потоків даних одночасно.
  • Wi-Fi 6E (802.11ax-2021), запущений у 2021 році, приніс із собою одну з найбільших змін у технології Wi-Fi за останні роки: запуск діапазону Wi-Fi 6 ГГц. Wi-Fi 6E збільшив пропускну здатність із додаванням більшої кількості каналів Wi-Fi, розширивши спектр трансляції Wi-Fi, щоб зменшити перевантаження в існуючих діапазонах Wi-Fi 2,4 ГГц і 5 ГГц. Важливо зазначити, що Wi-Fi 6E не швидший за Wi-Fi 6; він просто має більше місткості.
  Як активувати SIM-карту TruConnect

Таким чином, Wi-Fi 6E є найкращим варіантом Wi-Fi для більшості людей, коли справа доходить до вибору між Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 і Wi-Fi 6E. Він підтримує три діапазони трансляції Wi-Fi, має таку саму швидкість передачі даних, що й Wi-Fi 6, і повинен зменшити перевантаження вашої мережі.

Перевірте швидкість широкосмугового зв’язку/оптоволокна

Однак це не так просто, як просто придбати маршрутизатор Wi-Fi 6 або Wi-Fi 6E і насолоджуватися більшою швидкістю. Іншим важливим фактором, що впливає на швидкість Wi-Fi, є вхідне підключення до Інтернету. Навіть якщо ваш маршрутизатор підтримує неймовірно швидке кілька гігабітних з’єднань, якщо вхідний Інтернет від вашого провайдера не працює так само, ви ніколи не відчуєте такої швидкості.

  5 найкращих програм-планувальників, які допоможуть вам упорядкувати

Наприклад, деяким людям пощастило користуватися мультигігабітними оптоволоконними з’єднаннями, де маршрутизатор Wi-Fi 6 або 6E абсолютно потрібен, оскільки Wi-Fi 5 обмежує швидкість Wi-Fi для інших пристроїв. У той час як результати мого тесту швидкості Інтернету, наведені нижче, показують, що моє Інтернет-з’єднання далеко не блискавичне, і, звичайно, не потребує оновлення найближчим часом.

Як перевірити, який стандарт Wi-Fi ви використовуєте

Оновлення Wi-Fi – це проста справа, особливо якщо у вас швидке вхідне з’єднання, але ви все ще використовуєте Wi-Fi 5. Але як перевірити, який стандарт Wi-Fi ви використовуєте?

Найшвидший спосіб перевірити це виконати пошук в Інтернеті за запитом «[router name] стандарт wifi» або «[router name] тип wifi». Подібні пошуки виявлять стандарти Wi-Fi, які може використовувати ваш маршрутизатор.

Не забувайте, що оновлення Wi-Fi також має інші переваги. Зокрема, сучасні версії Wi-Fi є більш безпечними, ніж їхні старі аналоги, тому оновлення має також зробити вашу мережу безпечнішою.