USB-RF проти Bluetooth для мишей і клавіатур: що краще?

Коли ви купуєте бездротову мишу або клавіатуру, ви можете вибрати Bluetooth або бездротові периферійні пристрої, які зв’язуються через USB-ключ через радіочастоти (RF). За нашим досвідом USB-RF має меншу затримку, але Bluetooth має свої переваги.

Що швидше?

Затримка критична для будь-якої клавіатури чи миші. Ви хочете, щоб ваш внесок відображався на екрані якомога швидше, особливо якщо ви граєте в ігри, які залежать від рефлексів посмикування, як-от шутери від першої особи.

За словами Razer, USB-RF пропонує меншу затримку. У компанії повідомили нам, що в той час як пристрої Bluetooth Low Energy (BLE) можуть досягати затримки до 1,3 мс, USB-RF перевершує це на рівні 1 мс. Представник Razer навіть сказав нам, що різниця в швидкості полягає в тому, що вони пропонують лише пристрої USB-RF. Компанія зосереджена на іграх, тому має сенс вибрати найшвидший варіант.

Logitech обіцяє подібну швидкість бездротового зв’язку 1 мс Миші зі швидкістю світла, але він використовує власну форму зв’язку 2,4 ГГц. Відповідно до Грань, це означало менше проблем із перешкодами, ніж з іншими бездротовими мишами (наприклад, Razer), які використовують стандартну форму зв’язку 2,4 ГГц.

Що більш сумісне?

Apple віддає перевагу Bluetooth через бездротову клавіатуру та мишку.

Затримка – це ще не все. Мишам USB-RF потрібен USB-ключ, і не всі пристрої мають ці традиційні повнорозмірні порти USB (також звані USB-A).

Bluetooth більш сумісний з більшою кількістю пристроїв, оскільки ви можете використовувати його периферійні пристрої з пристроями, які не мають портів USB-A. Оскільки USB-C продовжує зростати, володіння бездротовою радіочастотною мишею або клавіатурою стане все складнішим. Ви можете купити а USB-C миша, але що робити, якщо на вашому ноутбуці є лише порти USB-C, а на комп’ютері їх немає? Ви можете або отримати адаптер (що є ще однією частиною, яку можна втратити) або мишу, яка входить до комплекту як USB-C, так і USB-A.

Що стосується клавіатур, то ми не змогли знайти жодного бездротового USB-C від жодного відомого виробника.

Периферійний пристрій Bluetooth не має такої проблеми; він повністю бездротовий. Навіть якщо на вашому робочому столі немає Bluetooth, ви можете вирішити цю проблему за допомогою a Bluetooth-ключ. А оскільки він залишається прикріпленим до робочого столу, вам не доведеться турбуватися про його втрату.

Деякі пристрої, як-от iPad Pro, взагалі не мають традиційних портів USB і мають підтримку миші або починають використовувати її. Якщо ви хочете використовувати мишу на планшеті, модель Bluetooth, ймовірно, підійде найкраще. Навіть планшети з портами USB, як-от Surface Pro, зазвичай працюють із периферійними пристроями Bluetooth.

Що легше налаштувати?

Коли справа доходить до простого налаштування, периферійні пристрої, які використовують бездротовий ключ, є безсумнівним переможцем. Ви підключаєте ключ, і операційна система повинна виявити новий пристрій і автоматично додати драйвер. Як правило, ви починаєте роботу всього за кілька секунд. Один ключ також може підключати клавіатуру та мишу, якщо вони придбані разом або, в деяких випадках, від одного виробника.

Миша або клавіатура Bluetooth, з іншого боку, вимагає більше кроків. Спочатку ви переводите все в режим сполучення, а потім чекаєте, поки ваш ноутбук або планшет поговорить з мишею або клавіатурою. Якщо у вас є обидві, мишу та клавіатуру доведеться з’єднати окремо. А коли ви переходите до наступного пристрою, вам доведеться пройти весь процес заново.

Однак після початкового налаштування Bluetooth займає корону для постійного легкого доступу. Готові перейти з ПК на планшет на ходу? Просто віднесіть планшет, клавіатуру чи мишу достатньо далеко від комп’ютера, щоб втратити з’єднання. Клавіатура або миша повинні автоматично підключатися до вашого планшета. Крім того, ви можете вимкнути Bluetooth на своєму ПК, щоб примусити процес.

З периферійним USB-RF-пристроєм вам потрібно вийняти ключ із комп’ютера та підключити його до наступного пристрою, який ви хочете використовувати. Якщо ви подорожуєте, це легко втратити. Іноді в миші є місце для зберігання ключа, але це не завжди так. І деякі комбінації клавіатури миші, як-от Ергономічна клавіатура та миша Microsoft Sculpt, постійно пов’язані з одним ключем. Якщо ви втратите його або він виходить з ладу, вам доведеться замінити весь набір.

Виберіть обидва

Миша Logitech M720 Triathalon може підключатися через RF або Bluetooth.

Якщо ви не впевнені, що вам потрібно зараз або що вам знадобиться в майбутньому, ви можете вибрати обидва! Logitech пропонує клавіатури та миші, як Клавіатура K375s і Миша M720 Triathalon, які підтримують як Bluetooth, так і РЧ. Деякі миші навіть мають спеціальну кнопку, щоб легше перемикатися між парними пристроями.

Аналогічно можна підключитися РБездротова миша Atheris від azer через USB-ключ або Bluetooth.

Миша або клавіатура з підтримкою RF та Bluetooth означає, що ви можете використовувати периферійні пристрої з усіма своїми пристроями, не відключаючи ключ. Підключіть ключ до одного пристрою (бажано, до того, який не підтримує Bluetooth) і з’єднайте мишу або клавіатуру через Bluetooth з іншими.

Тільки майте на увазі, що коли ви використовуєте з’єднання Bluetooth, ви не отримаєте нижчу швидкість затримки USB-RF. Так само, коли ви підключаєтеся через USB-RF, ви втрачаєте переваги Bluetooth.