9 Програмне забезпечення для керування інфраструктурою центру обробки даних (DCIM).

Categories:

Існує все більша глобальна тенденція використання програмного забезпечення для управління інфраструктурою центрів обробки даних (DCIM) для підвищення ефективності роботи в центрах обробки даних. Ця тенденція не обмежується великими підприємствами, оскільки менші організації також застосовують DCIM, щоб полегшити щоденні проблеми, з якими стикаються оператори центрів обробки даних.

У цьому розділі описано різні провідні бренди та їхні функції, що надають інструменти DCIM.

Що таке програмне забезпечення для керування інфраструктурою центру обробки даних (DCIM)?

Програмне забезпечення DCIM — це спеціалізований інструмент, призначений для комплексного управління та повного розуміння роботи центру обробки даних.

Його метою є моніторинг, керування та контроль усіх аспектів інфраструктури центру обробки даних, таких як живлення та охолодження, ІТ-активи, використання простору, підключення до мережі тощо.

ІТ-обладнання, таке як сервери, сховища та інші мережеві пристрої, а також механізми інфраструктури об’єктів, такі як блоки розподілу електроенергії та кондиціонери, керуються в режимі реального часу за допомогою програмного забезпечення DCIM.

Програмне забезпечення забезпечує повне уявлення про фізичну інфраструктуру центру обробки даних, включаючи системи живлення та охолодження, стійки, сервери, мережеві пристрої, підключення та пристрої зберігання.

Впровадження DCIM допомагає організаціям уважно стежити за кожним пристроєм і компонентом, які є частиною центру обробки даних, щоб оптимізувати доступні ресурси, скоротити час простою та підвищити загальну ефективність роботи.

DCIM — це потужне рішення для автоматизації роботи центру обробки даних і підвищення рентабельності інвестицій для організацій усіх типів і розмірів.

Відповідно до звіту Mckinsey, очікується, що кількість центрів обробки даних у США щорічно збільшуватиметься на 10% до 2030 року. Рішення DCIM мають важливе значення в цій галузі, орієнтованій на зростання, оскільки вони знижують витрати, підвищують продуктивність, максимізують простір, покращують інтеграцію та допомагають досягти результатів. економічно ефективні рішення.

Хто використовує програмне забезпечення DCIM?

ІТ-адміністратори використовують програмне забезпечення DCIM для відстеження та керування ІТ-активами та іншими пристроями, моніторингу енергоспоживання та планування ємності та розподілу ресурсів. ІТ-менеджери можуть призначати програми для найкращого апаратного забезпечення та максимізувати використання ресурсів завдяки швидкому доступу до відповідних даних. Завдяки DCIM їм стає простіше навіть впоратися зі зростаючими робочими навантаженнями та вимогами споживачів.

Керівники центрів обробки даних також можуть приймати розумніші рішення та ефективніше керувати своїми об’єктами за допомогою DCIM, щоб краще зрозуміти, як їхній центр обробки даних працює в режимі реального часу, і вирішити можливі проблеми, перш ніж вони стануть критичними.

Простіше кажучи, ІТ-менеджери та персонал використовують DCIM, щоб максимально використовувати ресурси свого центру обробки даних і гарантувати найкращу продуктивність і надійність для своїх основних програм і систем.

Переваги DCIM

Щоб оптимізувати роботу центру обробки даних і полегшити навантаження на операторів у будь-якому бізнесі, програмне забезпечення DCIM використовується все частіше в усьому світі. Ось деякі з ключових переваг впровадження DCIM:

✅ Краща видимість: за допомогою програмного забезпечення DCIM адміністратори можуть контролювати та контролювати всю свою ІТ-інфраструктуру з централізованого місця з більш детальним уявленням про фізичну інфраструктуру.

✅ Краще управління ресурсами: DCIM збирає показники даних з різних компонентів і пристроїв центру обробки даних, які гарантують, що потрібні програми працюють на належному апаратному забезпеченні та що кожна програма ефективно використовує виділені їй ресурси. Це допомагає менеджерам приймати кращі рішення та керувати ресурсами.

✅ Збільшений час безвідмовної роботи: завдяки безперервному моніторингу різноманітного обладнання та об’єктів інфраструктури це допомагає легше виявляти слабкі місця системи, що допомагає усунути несправності та вирішити потенційні несправності системи, пов’язані з навколишнім середовищем, мережею та живленням, перш ніж вони переростуть у критичні проблеми.

✅ Енергоефективність: він збирає дані з різного енергетичного обладнання, наприклад показники температури, вологості, повітряного потоку та енергоспоживання з мережевих пристроїв, стійок тощо. Ці дані дають цінну інформацію про способи зменшення споживання енергії та витрат.

✅ Зменшення ризику: програмне забезпечення DCIM відстежує інфраструктуру критичних об’єктів, збирає та звітує дані, а також попереджає користувачів про порушення порогових значень, щоб запобігти збоям.

Які функції слід знати перед вибором програмного забезпечення DCIM?

Перш ніж вибрати рішення для управління інфраструктурою центру обробки даних (DCIM), важливо повністю зрозуміти вимоги вашої організації. Враховуючи, що ця галузь має так багато підкатегорій, це дуже важливо.

Знайти ідеальне рішення DCIM, яке відповідає вашим конкретним вимогам і функціям, може бути складним завданням без повного розуміння, що ставить під загрозу ефективність і успіх ваших операцій.

У цьому розділі розглянемо деякі функції, на які слід звернути увагу, перш ніж купувати або розгортати програмне забезпечення DCIM у своїх центрах обробки даних.

➡️ Енергомоніторинг: відстеження ефективності використання електроенергії є одним із вирішальних факторів ефективної роботи ЦОД. DCIM повинен мати зручний інтерфейс для перетворення даних із центру обробки даних, стелажів, шаф та ІТ-обладнання в корисну інформацію та надавати багаторівневі сповіщення для моніторингу різного обладнання та точок даних.

  Як додавати та видаляти теми в Chrome

➡️ Управління активами: один із найважливіших факторів, на який слід звертати увагу в програмному забезпеченні DCIM. Він допомагає керувати всіма апаратними активами ІТ, пристроями живлення, охолоджуючими пристроями тощо. Коротше кажучи, він керує компонентами та пристроями наскрізного центру обробки даних і відстежує їх.

➡️ Керування поверхами та стійками: ефективне управління простором і стійками може значно допомогти центрам обробки даних в оптимізації фізичного простору, використання стійки та географічного розташування активів.

➡️ Управління кабельними та структурованими мережами: система DCIM із відповідними можливостями керування кабелями виходить за рамки простого відстеження з’єднань від точки А до точки Б. Вона повинна мати можливість ідентифікувати доступні посилання, візуально представляти та слідувати за ними, встановлювати ієрархії з’єднань і, що особливо важливо , виконуйте ці завдання з легкістю».

➡️ Планування потужностей: масштабованість є одним із факторів, якими має володіти програмне забезпечення DCIM. Точне планування потужності центру обробки даних має вирішальне значення для успіху ІТ. Надмірне забезпечення витрачає ресурси; надмірне забезпечення призводить до простоїв і незадоволених клієнтів. Планування потужностей є складним через коливання у використанні та вимагає розширеного планування та розрахунків.

Підсумовуючи, програмне забезпечення DCIM повинно мати можливість відстежувати та керувати наскрізними операціями центру обробки даних, включаючи ІТ-активи, зберігання даних, керування резервним копіюванням, можливість оновлювати обладнання та програмне забезпечення, планування на випадок надзвичайних ситуацій, аварійне відновлення, звітування та оптимізацію, мережу моніторинг продуктивності тощо.

У розділі нижче розглядаються провідні світові лідери інструментів DCIM.

Атласіан

Atlassian є одним із найпопулярніших і перевірених, його прийняли понад 250 000 компаній. Його корпоративне рішення для центру обробки даних відповідає різноманітним потребам організацій будь-якого розміру.

Його програмне забезпечення використовується деякими провідними світовими організаціями, такими як Nasdaq, ANZ, Cisco, Marriott, NASA, Nielsen тощо.

Компанія пропонує повний набір програмного забезпечення, необхідного для успішної роботи центру обробки даних, у тому числі Agile & DevOps для кращої співпраці, автоматизації та інтелектуальних робочих процесів, керування ІТ-послугами для швидшої трансформації та управління роботою для командної роботи та для організації всіх ваших завдань від централізоване розташування.

Програмне забезпечення Jira, керування службами Jira, Confluence для спільної роботи над документами, Bitbucket для керування кодом, Bambo для тестування та розгортання та програмне забезпечення Crowd для централізованого адміністрування користувачів — це стеки програмного забезпечення, які використовуються для підтримки цих завдань.

За допомогою рішень команди можуть працювати продуктивніше, економити час і легко співпрацювати. Команди можуть зосередитися на наданні високоякісних товарів і послуг за допомогою всього корпоративного рішення Atlassian, тоді як платформа керує складними завданнями контролю версій і керування даними.

Його ключові функції – це розширений контроль ідентифікації, програми та розширення, відповідність і безпека, масштабування та продуктивність, інфраструктура та операції, розширене керування користувачами, дані, аналітика тощо.

Центр обробки даних Atlassian — це надійне рішення для підприємств, яким потрібна масштабована та високопродуктивна платформа. Рішення особливо підходить для компаній, яким потрібна висока доступність і швидкий час відгуку.

Підприємства, яким потрібна масштабована та високопродуктивна платформа, мають надійний вибір у центрі обробки даних Atlassian. Рішення особливо добре підходить для компаній, які потребують швидкої відповіді та постійної доступності.

Сонячний птах

Sunbird є визнаним лідером у галузі DCIM другого покоління для віддаленого керування центрами обробки даних. Продукцією Sunbirds користуються тисячі клієнтів у всьому світі, щодня контролюють мільйони активів у сотнях тисяч стійок і відстежують мільярди точок даних.

Він надає всебічний 3D-вид вашого центру обробки даних. У ньому є понад 100 попередньо створених віджетів на інформаційній панелі, щоб точно оцінити потужність ваших активів і покращити керування вашими активами за допомогою розширених функцій, які охоплюють все: від серверів до блейд-серверів, блоків живлення та жорстких дисків.

Легко відстежуйте активи свого центру обробки даних, такі як сервери, мережі, сховище тощо; ви навіть можете додати власні поля, щоб миттєво отримати детальну інформацію. Звіти також можна швидко створювати, щоб забезпечити відповідність активів.

Інфраструктура даних Sunbird розроблена для полегшення безперешкодного вилучення та зв’язування даних для інтеграції зі сторонніми інструментами, такими як Tableau, BMCRemedy, PowerBI, ServiceNow тощо, через ODBC та API без необхідності будь-якої подальшої конфігурації.

Рішення для керування енергією Power IQ від Sunbird відстежує та вимірює споживання енергії за допомогою діаграм охолодження ASHRAE та переглядів Smart Rack. Він надає інформаційні панелі та звіти в режимі реального часу, щоб допомогти визначити економію в центрах обробки даних. Інформація консолідується в актуальні звіти для розрахунків Green Grid на рівні PUE.

особливості

 • Інтелектуальний пошук ємності, щоб легко знайти ємність для нового обладнання
 • Автоматичний і миттєвий розрахунок потужності потужності
 • Автоматично збирає дані з каналів будівель, ІТ та не ІТ
 • Прогноз потужності з керуванням ресурсами в реальному часі
 • Готові та спеціальні звіти для будь-якого сценарію центру обробки даних

Якщо ви шукаєте наскрізне рішення для управління центром обробки даних для керування різними аспектами, такими як активи, потужність, енергія, навколишнє середовище, живлення, безпека, підключення тощо, тоді Sunbird може задовольнити ваші вимоги. Вони мають як підписку, так і постійну ліцензію.

  Що таке Deepfake і чи варто мене хвилювати?

Пристрій42

Майже всі операції, пов’язані з керуванням центром обробки даних, здійснюються рішеннями Device42, як-от ІТ-операції, відповідність та аудит, міграція та модернізація, управління ІТ-активами, CMDB тощо.

Відповідно до сайту, запровадивши рішення Device42, організації можуть у десять разів швидше усунути збої та досягти в середньому 4,8-кратного повернення інвестицій.

Їй довіряють провідні світові організації, такі як Harvard, Verizon, Walmart, Allstate тощо. Info-Tech Research Group, відома технологічна дослідницька та консультаційна фірма, назвала Device42 лідером у сфері управління ІТ-активами 2022 року.

Можливості DCIM Device42 змінили спосіб роботи ІТ-відділів з центрами обробки даних. ІТ-команди можуть точно візуалізувати центри обробки даних за допомогою потужних інструментів, таких як планування приміщень центрів обробки даних, керування ІТ-патч-панелями, детальна інформація про пристрій, керування запасними частинами, керування живленням і температурою тощо.

ІТ-адміністратори можуть покращити керування центром обробки даних, використовуючи низку інструментів автоматичного виявлення для мережевих, фізичних або віртуальних інфраструктур. Використовуйте надійні REST API, щоб легко інтегрувати інші інструменти та підтримувати точну документацію центру обробки даних.

Використовуючи Device42 DCIM, ви можете зменшити операційний ризик, пов’язаний з центрами обробки даних, і оптимізувати планування потужностей. Це досягається завдяки повній прозорості вашого ланцюга живлення за допомогою моніторингу живлення всіх блоків живлення в дата-центрі в реальному часі.

особливості

 • Автоматично генерує стійкові діаграми
 • Просте управління структурованим кабелем із введенням даних через інтерфейс користувача або API
 • Сповіщення про керування живленням, які можна налаштувати, щоб попередити вас про аномальні умови
 • Збирає показники температури та вологості в реальному часі з датчиків у центрі обробки даних

Device42 — це DCIM другого покоління, що має повний набір функцій для швидкого розгортання, аналітики без конфігурації, спільної роботи на основі даних, а також можливостей AI та MI. Device42 пропонує гнучку структуру ціноутворення на своє програмне забезпечення, яке доступне за моделлю річної підписки.

Кормант

Cormant — це унікальна система для центрів обробки даних та управління ІТ-інфраструктурою, визнана такими великими аналітичними компаніями, як Gartner, 451, IDC, Forrester та OVUM.

Компанія постачає рішення DCIM понад 17 років із більш ніж 300 клієнтами, які керують понад 1,3 млн активів.

Cormant DCIM підвищує видимість і точність даних для кращого управління змінами та оптимізації ІТ-інфраструктури, що призводить до економії коштів і підвищення надійності безвідмовної роботи. Одна з його унікальностей полягає в тому, що він пропонує повне відшкодування після використання протягом 30 днів, якщо воно не відповідає вашим очікуванням.

«Кормант» довіряють міжнародні компанії, включаючи провідні банки та телекомунікаційні компанії. Починаючи з 2003 року, вони мають високий рівень утримання клієнтів понад 94%.

Cormant DCIM збирає інформацію про корпоративні ІТ-активи, підключення до живлення та передачі даних, місцезнаходження та статус. Користувачі можуть контролювати цю інформацію за допомогою візуалізацій у режимі реального часу, таких як динамічні види стелажів, схеми поверхів та історичні інформаційні панелі. Він забезпечує неперевершену рентабельність інвестицій і швидке розгортання, обслуговуючи різноманітні підприємства від невеликих центрів обробки даних до глобальних фінансів.

особливості

 • Управління повним життєвим циклом обладнання від доку до виведення з експлуатації
 • Повні довгострокові історичні дані щодо електроенергії та навколишнього середовища
 • Управління підключенням для всього живлення, даних і MPO
 • 2D- і 3D-плани стійк і центрів обробки даних автоматично оновлюються на основі даних у системі

Cormant — це комплексний комплект для центру обробки даних, який забезпечує неперевершену функціональність і забезпечує консультації, впровадження, інтеграцію, аудит сайту, навчання та підтвердження концепції. Його ціна для безстрокових або передплатних ліцензій залежить від кількості активів, якими керуєте для задоволення потреб вашого бізнесу.

Механізм керування OpManager Plus

OpManager Plus — це рішення, яке допомагає менеджерам центрів обробки даних у всьому світі керувати активами, покращувати дизайн, планувати нове обладнання, підвищувати ефективність і планувати майбутнє розширення.

Це також підвищує продуктивність і ефективність, що робить його ефективним рішенням для управління мережею та інфраструктурою.

OpManager Plus — це потужне програмне забезпечення DCIM з аналізом брандмауера на основі правил, що пропонує відповідність вимогам безпеки, контроль доступу на основі користувачів, керування журналами, перевірку даних VPN у режимі реального часу та моніторинг пропускної здатності для виявлення та обмеження доступу до вашої мережі зловмисними IP-адресами.

Він забезпечує моніторинг та керування мережевими пристроями в реальному часі. Він вимірює доступність за допомогою ICMP ping або telnet, підтримує понад 8 тисяч пристроїв із понад 200 показниками продуктивності та пропонує моніторинг сервісів, процесів, пропускної здатності, конфігурації та пристроїв зберігання даних для швидкого виявлення проблем на візуальній платформі.

OpManager Plus візуально відображає елементи центру обробки даних і надає статус пристрою в реальному часі за допомогою кольорових кодів. OpManager Plus відстежує в режимі реального часу температуру пристрою, споживання енергії, працездатність ЦП, температуру та атрибути обладнання (напруга, потужність, швидкість вентилятора).

особливості

 • Відстежує сховище на RAID, стрічкових бібліотеках SAS, NAS, FC і SAN для швидкого виявлення проблем
 • Відстежує до 230 показників для виявлення аномалій і формування трафіку
 • Запобігає проблемам конфігурації, встановлюючи доступ на основі правил, резервне копіювання та відстеження активності
 • Відстежує пропускну здатність пристрою, виявляє підозріле використання та блокує фальшиві IP-адреси для захисту вашої мережі.
  Як отримати сертифікат PMP у 2022 році

ManageEngine OpManager Plus — масштабоване та централізоване програмне забезпечення DCIM, яке спрощує керування центром обробки даних, відстежує використання кінцевих точок, надає критичні показники, гарантує безвідмовну роботу, зменшує витрати та підвищує продуктивність.

Datadog

Datadog — це повноцінна платформа моніторингу, яка забезпечує повну видимість програм, серверів, показників і хмар. Це дозволяє користувачам контролювати, усувати неполадки та оптимізувати продуктивність програми, відстежувати запити та відстежувати продуктивність програми.

Платформа також дозволяє користувачам створювати інтерактивні інформаційні панелі в режимі реального часу, аналізувати дані журналів і візуалізувати потік трафіку.

Datadog сповіщає користувачів про проблеми з продуктивністю та дозволяє їм отримувати сповіщення про будь-які показники. Крім того, він надає повний доступ до API, щоб забезпечити можливість спостереження для всіх програм та інфраструктури.

Платформа об’єднує дані та показники із серверів, контейнерів, баз даних і зовнішніх служб, щоб забезпечити повну можливість спостереження за вашим стеком. Ці компетенції допомагають командам DevOps уникати простоїв, усувати аномалії в продуктивності та забезпечувати оптимальну взаємодію з користувачем.

особливості

 • Повна видимість продуктивності інфраструктури з простим налаштуванням, низькими витратами на обслуговування та широким покриттям
 • Статистика мережі: локальна та хмарна мережа, включна продуктивність додатків і статус пристрою без використання
 • Багатовимірна видимість у контейнерних середовищах
 • Відстежує та аналізує показники запитів і всю вашу базу даних за допомогою візуалізації

Хоча Datadog є комплексною платформою, яка охоплює більшість розділів центру обробки даних, вона відстає в управлінні стійками, середовищем, живленням, температурою тощо. Її ціна базується на різних модулях.

netTerrain DCIM

netTerrain DCIM пропонує централізовану платформу на основі браузера для кількох користувачів для візуалізації всіх аспектів вашого центру обробки даних, від фізичного простору та енергоспоживання до охолодження, мереж, стійок, фізичних і віртуальних пристроїв, карт і портів, програм, схем і кабелів .

Платформа містить просту у використанні навігацію та потужні ієрархічні діаграми для демонстрації центрів обробки даних, ІТ-інвентаризації та мереж. Використовуючи це програмне забезпечення, ви можете покращити видимість, контроль і управління, допомагаючи в плануванні потужностей, споживанні енергії, усуненні несправностей і скороченні простоїв для покращення рівня обслуговування.

Це ефективний інструмент DCIM з ієрархічними діаграмами в основі. Підкреслює простоту завдяки легкому моделюванню та налаштуванню, що дозволяє швидко додавати або видаляти атрибути поля та застосовувати бізнес-правила. Дозволяє створювати індивідуальні звіти.

Його відомі функції включають централізовану ІТ-інвентаризацію та візуалізацію мережі для оптимізації планування потужностей і забезпечення відповідності. Зменшує ризики безпеки та усуває здогадки завдяки аналітиці моніторингу в реальному часі.

особливості

 • Управління простором і стелажами
 • Моніторинг навколишнього середовища (електрика та температура)
 • Адміністрування активів
 • Управління кабелями та ланцюгами
 • Прогнозування та планування потужностей
 • Логічний, віртуальний і прикладний перегляди

netTerrain DCIM пропонує розширені функції візуалізації для статистичних даних центру обробки даних, щоб покращити процес прийняття рішень і підвищити цінність бізнесу. Гнучкі та масштабовані параметри ціноутворення доступні як для локальних, так і для хмарних систем із 30-денною гарантією повернення грошей.

VFPS DCIM

VFPS (Valley Forge Power Systems) надає потужне програмне забезпечення DCIM, доступне та просте у використанні. Програмне забезпечення допомагає контролювати всі аспекти вашого центру обробки даних, включаючи живлення, охолодження, сервери, сховище, мережеві пристрої та віртуальні машини.

особливості

 • Управління активами
 • Управління змінами
 • Управління живленням і охолодженням
 • Керування програмним забезпеченням і ОС
 • Керування завданнями та робочим процесом
 • Автоматичне виявлення
 • Автоматичне керування змінами
 • Планування потужностей

Понад 30 років Valley Forge Power Systems забезпечує резервне живлення для різних клієнтів, включаючи генеруючі потужності, центри обробки даних і управління процесами. Інформація про ціни недоступна на веб-сайті; вам потрібно зв’язатися з компанією для отримання додаткової інформації.

Ni2 DCIM

Ni2 DCIM надає операторам центрів обробки даних рішення для оптимізації та автоматизації процесів у центрі обробки даних, зменшення кількості помилок і забезпечення цінності для клієнтів.

Він максимізує потужність і скорочує витрати, пропонуючи консолідоване уявлення про різні силоси центру, включаючи простір, живлення, охолодження та підключення.

Рішення Ni2 DCIM пропонує інструменти для оптимізації потужності центру обробки даних, надання відділу продажів чіткого уявлення про потужність, продуктивні пропозиції для клієнтів та інтеграцію з CRM для додаткової цінності.

Ni2 DCIM автоматизує процес доставки та зменшує помилки за допомогою робочих процесів, які планують завдання, зацікавлених сторін і ресурси для забезпечення своєчасної доставки. Це також дозволяє зацікавленим сторонам відстежувати прогрес доставки в різних силосах.

Рішення Ni2 DCIM забезпечує повний огляд справності систем центрів обробки даних і містить унікальний розумний аналіз для перегляду інцидентів, впливу ресурсів і клієнтів.

Він допомагає організаціям зменшити кількість інцидентів і скоротити час вирішення, інтегрується з системами керування інцидентами та відстежує SLA, щоб запобігти порушенням.

Заключні слова

Центри обробки даних потрібні підприємствам і державним установам для зберігання й обробки інформації. Вони мають можливість створювати та керувати власними, орендувати або використовувати загальнодоступні хмарні служби.

Центри обробки даних потрібні для роботи освітніх, фінансових, телекомунікаційних, роздрібної торгівлі та компаній соціальних мереж.

Центри обробки даних є критично важливими для організацій, які хочуть працювати безперебійно. Інструменти DCIM, які підтримують наскрізні операції центру обробки даних, набувають популярності. Інструменти DCIM, описані вище, можуть допомогти вам звузити вибір.

Далі перегляньте типи центрів обробки даних.