8 API ПДВ для перевірок у Великобританії, ЄС і в усьому світі

Вам може бути складно встановити відповідні коди ПДВ для товарів і послуг, особливо якщо бізнес є глобальним. На щастя, компанії, що займаються ІТ-технологіями, створили інструменти ПДВ API для автоматизованої перевірки ПДВ і ставок ПДВ.

Компанії повинні правильно сплачувати податок на додану вартість (ПДВ) до податкового органу, де вони працюють, і стягувати суму податку зі споживачів шляхом коригування цін на продукти/послуги. ПДВ, як правило, час від часу змінюється, і, відповідно, продавці змінюють ставки на свої товари. Крім того, ставки ПДВ відрізняються від штату до штату на внутрішньому ринку.

Якщо ваш бізнес стане глобальним, існують сотні різних правил і ставок ПДВ. Неможливо вести блокнот зі ставками або правилами ПДВ із такою кількістю ставок і правил. Ось API ПДВ вам на допомогу!

Якщо ви володієте бізнесом або розробником, який шукає натхнення, читайте далі, щоб дізнатися про деякі з найкращих API перевірки та розрахунку ПДВ, якими ви можете скористатися.

Що таке податок на додану вартість (ПДВ)?

ПДВ — це непрямий податок, який стягується в кожній точці ланцюга виробництва та постачання, де відбувається грошова операція. Це одна з найважливіших загальних систем оподаткування в Європейському Союзі (ЄС). Крім ЄС, інші країни світу також використовують систему ПДВ.

За даними Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), станом на 1 листопада 2020 року 170 країн і територій у всьому світі прийняли або запровадили систему ПДВ.

ПДВ – це по суті податок на споживання, який споживачі сплачують на кожному рівні продажу товарів або надання послуг. Це не обтяжує виробництво товарів або надання послуг, оскільки підприємство може стягувати плату зі своїх клієнтів.

Розрахунок ПДВ є складним завданням, оскільки існує декілька податкових ставок. Крім того, оскільки це частковий податок, вам потрібно правильно вирахувати вже сплачений ПДВ, пов’язаний із продуктом, а потім сплатити решту, стягнувши загальну суму ПДВ із ваших клієнтів.

Щоб полегшити бізнес-операції, розробники програмного забезпечення вивчили правила ПДВ у всьому світі та розробили інтерфейси програмування додатків або API для відповідного розрахунку ставки ПДВ або перевірки ідентифікаційного номера платника ПДВ. API ПДВ настійно рекомендується використовувати, якщо ви керуєте платформами електронної комерції.

Ці інструменти по суті легко інтегрувати кодові бази, які можна підключити до системи планування ресурсів підприємства (ERP), інструментів бухгалтерського обліку або системи замовлення для автоматизації процесу ПДВ.

Важливість підтвердження ПДВ

#1. ПДВ є одним із основних джерел надходжень для урядів у всьому світі. Якщо немає централізованої та онлайн-системи підтвердження ідентифікаційного номера платника ПДВ, то відбуватимуться порушення політики ПДВ. Підприємства та кінцеві споживачі можуть винайти альтернативи, щоб уникнути ПДВ, і державна скарбниця постраждає.

  Як заповнити текст зображенням у Photoshop

#2. Перевірка ідентифікаційного номера платника ПДВ є найбільш надійним джерелом підтвердження податкового статусу сторони, з якою ви здійснюєте операцію.

#3. Підтверджуючи ідентифікаційний номер платника ПДВ, ви дізнаєтесь про ставку ПДВ, сплачену раніше в ланцюжку постачання, щоб ви могли скоригувати власну ставку та уникнути додаткових або менших сплат органам ПДВ.

#4. Усі рахунки-фактури в регіоні ЄС (за винятком кількох країн ЄС) повинні містити номер ПДВ, щоб уряди могли безперешкодно відстежувати фінансову діяльність.

Давайте тепер розглянемо найкращі API ПДВ.

Абстрактний API

Якщо ви є розробником програмного забезпечення для бізнес-будинку і вам доручено вибрати правильний API для ідентифікації податкової ставки або перевірки ПДВ, ви повинні спробувати Abstract’s API перевірки ПДВ. Ви можете легко інтегрувати інструмент з існуючими бізнес-інструментами для автоматизованих операцій з ПДВ. Деякі з помітних особливостей цього API:

  • Розробник API оновлює дані ПДВ щоразу, коли відбувається зміна політики чи ставки.
  • Це допомагає вашим системам отримувати знижені або стандартні ставки на товари та послуги.
  • API перевірки ПДВ від Abstract пропонує повне покриття ПДВ для всіх країн ЄС.
  • API забезпечує безпеку рівня банківської системи, наприклад 256-бітне шифрування SSL.

API розрахунку ПДВ від Abstract містить прості у використанні бібліотеки, посібники з налаштування та детальну документацію, щоб розробникам не доводилося стрибати через обручі. Розробник створив API на основі репрезентативної передачі стану, також відомої як архітектура REST.

ПДВ API

Бажаєте розширити свій бізнес і отримати величезну клієнтську базу в усьому регіоні ЄС? Вам заважає транскордонне впровадження ПДВ у країнах ЄС? Ну, більше ні, якщо ви почнете використовувати ПДВ API такі послуги, як підтвердження номера платника ПДВ, розрахунок ставок ПДВ і виставлення рахунків-фактур.

Деякі інші характерні особливості:

  • Найкращий у своєму класі рівень безпеки, показників і продуктивності завдяки службі Amazon API Gateway.
  • Оскільки розробник розміщує API на Amazon Web Services (AWS), він може обслуговувати тисячі запитів на секунду.
  • Отримайте правильну ставку ПДВ для свого клієнта, використовуючи IP-адресу, геолокацію або коди країн ISO.
  • Миттєво дізнавайтеся про статус клієнтів, незалежно від того, чи є вони підприємствами чи споживачами, шукаючи ідентифікаційні номери платника ПДВ у базі даних ПДВ ЄС VIES або HMRC.
  Чи справді що-небудь роблять програми «Безпека» для iPhone?

API має два варіанти використання: телекомунікації, радіомовлення або електронні (TBE) і ТОВАРИ для фізичних товарів. Таким чином, інструмент API ідеально підходить для будь-якої галузі в будь-якій країні, яка дотримується системи ПДВ.

Ватлаєр

Ватлаєр — це ще одна популярна назва інструментів API податку на додану вартість. Якщо ви розробник або власник бізнесу, який відповідає за автоматизацію процесу оподаткування ПДВ у вашій організації, ви можете випробувати цей API безкоштовно. Він пропонує такі життєво важливі послуги, як розрахунок ставок ПДВ у ЄС, миттєва перевірка ідентифікаційного номера платника ПДВ у країнах ЄС та розрахунок ціни відповідно до ПДВ.

Якщо ви вважаєте, що вам потрібно збільшити масштаби операцій і надсилати більше 100 API-запитів, ви можете отримати платну підписку відповідно до навантаження. Преміальні підписки також пропонують 256-бітне шифрування HTTPS, щоб ваші бізнес-дані не потрапили в руки кіберзлочинців.

Vatstack

Vatstack VAT API вже давно є надійним і надійним інструментом для компаній, які займаються міжнародними продажами B2B. Він поставляється з автоматичними B2B-рішеннями щодо ПДВ, такими як ставки ПДВ, перевірки ПДВ і звіти про ПДВ. Використовуючи інструмент, ви можете перевірити, чи є ваш клієнт суб’єктом господарювання чи споживачем, і встановити правильний податковий статус.

Vatstack — це, по суті, набір API для обробки податку на додану вартість через інтеграцію програмного забезпечення для бізнесу. Оскільки це REST API, впровадження не вимагає зусиль.

Крім того, його передбачувана орієнтована на ресурси архітектура дозволяє API отримувати запити, закодовані у формі, і надавати відповіді, закодовані у форматі JSON. Крім того, для автентифікації запиту API потрібен секретний або відкритий ключ для захисту даних.

API Lovat

Якщо ви хочете зосередитися на бізнес-маркетингу та зростанні прибутку, а не на складному обробленні ПДВ, ви можете спробувати API Lovat для автоматичного дотримання ПДВ. Він поставляється з окремими API для виділеної продуктивності. Наприклад, ви можете використовувати API FEED для завантаження деталей транзакції, а API СТАВКИ ПДВ надає точні ставки ПДВ для послуг або продуктів, які ви продаєте.

Набір Lovat VAT API також підтримує суворий набір функцій безпеки для захисту бізнес-даних. Наприклад, вам потрібно завжди автентифікувати всі запити за допомогою секретного ключа. Крім того, ви повинні надсилати всі запити на виклик для API через протокол передачі даних HTTPS. Якщо ви надсилаєте запити HTTP API, Lovat API відхиляє ці виклики.

  Як транслювати презентацію зі смартфона на телевізор

API відстеження ПДВ

Якщо ви маєте намір продавати свої продукти чи послуги в ЄС, Великобританії та на світовому ринку, API відстеження ПДВ допомагає вам дотримуватися ПДВ і точно оцінювати пропозиції. Крім дотримання інструкцій щодо ПДВ, API VATSense також дозволяє вашому бізнесу підтверджувати номери ПДВ контрагентів, з якими ви здійснюєте грошові операції.

Крім того, REST API також дозволяє отримати правильну ставку ПДВ для ЄС, Великобританії та глобальних регіонів. це ще не все! Ви також можете дізнатися ставки податку на товари та послуги та правильно оцінити свій продукт для міжнародних клієнтів. Нарешті, є додаткові функції, такі як автоматична конвертація валюти та сумісні рахунки-фактури з ПДВ.

API Valdit VAT

API Valdit VAT розроблено на основі архітектури розробки REST, щоб полегшити інтеграцію запитів API. API Valdit підключається до системи обміну інформацією про ПДВ ЄС (VIES). Таким чином, це може допомогти вам отримати правильний статус ПДВ для всіх клієнтів у 27 країнах-членах ЄС.

Він також пропонує спрощену систему введення даних для онлайн-розрахунків, щоб клієнти не перевантажувалися, коли ви запитували непотрібну інформацію про ПДВ. На сервері API гарантує, що клієнт має активний номер платника ПДВ. Крім того, ви можете централізувати завдання перевірки ідентифікаційного номера платника ПДВ для цілей бухгалтерського обліку та аудиту.

VATcomply API

Якщо ви шукаєте безкоштовну альтернативу з відкритим вихідним кодом для VAT API, спробуйте VATcomply API. Окрім онлайн-підтвердження номерів платника ПДВ, цей інструмент також дає змогу отримати кілька відомостей про ПДВ вашого клієнта через геолокацію IP-адрес. Крім того, він дає змогу отримувати курси обміну іноземних валют під час ведення бізнесу з міжнародними клієнтами.

Розробник створив інструмент на платформі асинхронного серверного шлюзу (ASGI) Starlette. Оскільки Starlette є одним із найкращих наборів інструментів для створення асинхронних веб-програм на Python, VATcomply API підтримує високопродуктивні запити API до 1000 викликів API на секунду.

Заключні слова

ПДВ є складною системою непрямого оподаткування. Отже, вам потрібно приділяти особливу увагу, встановлюючи ціни на товари чи послуги для кінцевого споживача. Це дозволить вам уникнути недотримання правил ПДВ. Крім того, правильне впровадження ПДВ у вашому бізнесі дозволяє вийти на зовнішній ринок і розширити клієнтську базу.

Ви можете використовувати будь-який із наведених вище API ПДВ, щоб підтвердити клієнта або обчислити правильну ціну під час продажу продуктів або послуг на внутрішньому чи зовнішньому ринках.

Вас також можуть зацікавити ці API доставки, якщо вам потрібно керувати доставкою продуктів у великих масштабах.