techukraine.net techukraine.net 8 способів вбити Raspberry Pi

8 способів вбити Raspberry Pi

| | 0 Comments| 5:45 PM
Categories:

Хоча одноплатні комп’ютери Raspberry Pi надійні для споживчого продукту, призначеного для роботи з електронікою, їх досить легко пошкодити назавжди кількома способами.

Ми представляємо список дій і ситуацій, які найчастіше завдають серйозної шкоди вашому Raspberry Pi. Якщо це не відразу очевидно, це список речей, які ви ніколи не повинні робити зі своїм Raspberry Pi, якщо ви збираєтеся продовжувати ним користуватися.

1. Перегрів вашого Raspberry Pi

Автор зображення: raspberrypi.com

Технічно важко пошкодити Raspberry Pi через перегрів через захист дроселювання мікросхеми, який спрацьовує, коли температура плати перевищує встановлену межу 85 ℃ (185 °F). Проте в екстремальних умовах, наприклад у гарячій машині чи будь-якому іншому теплопровідному корпусі, тепло може завдати значної шкоди SoC та іншим компонентам протягом тривалого часу.

Охолодження є дуже важливим фактором, який слід враховувати, коли вам потрібно запустити Raspberry Pi у спекотних умовах або коли він розігнаний. Вам слід ознайомитися з нашим посібником про те, як підтримувати Raspberry Pi у холоді, якщо перегрів є основною проблемою для вас.

2. Електростатичний розряд

Автор зображення: amphoto/Depositphotos

Електростатичний розряд, або ESD, — це передача електричного струму між двома електрично зарядженими об’єктами, коли вони контактують. Найпоширенішою причиною електростатичного розряду є накопичення статичної електрики.

Хоча зазвичай нешкідливий для людини, електростатичний розряд здатний спричинити поломку чутливих електронних компонентів. Торкання струмопровідних частин Raspberry Pi під час електричного заряду призведе до пошкодження Raspberry Pi. Пошкодження від електростатичного розряду можуть бути катастрофічними або прихованими. У разі прихованих збоїв пошкодження може бути очевидним лише через кілька тижнів або навіть місяців, але це точно скоротить термін служби пристрою та може час від часу викликати незрозумілі збої.

  Коли не варто знімати RAW-зображення

Поводження з Raspberry Pi без належних запобіжних заходів проти електростатичного розряду (ESD) може призвести до електростатичного пошкодження чутливих компонентів. Найпростіший спосіб захистити свій Pi від електростатичного розряду – тримати його в футлярі. Якщо вам потрібно взяти дошку, торкайтеся тільки її країв. Також подумайте про інвестування в антистатичний килимок і антистатичний браслет.

3. Фізичні пошкодження/розлиті рідини

Це досить очевидно, але все ж варто згадати. Ваш Raspberry Pi слід зберігати в безпеці та захищати таким чином, щоб він був захищений від раптових падінь, сильних ударів і будь-яких фізичних нападів. Крім того, рідини погано поєднуються з Pi, особливо коли вони підключені до джерела живлення. Якщо ваш Raspberry Pi потрапив під бризки води, переконайтеся, що він повністю сухий, перш ніж підключати його до мережі.

Захисний пластиковий або металевий корпус захистить ваш Raspberry Pi від більшості фізичних пошкоджень і захистить його від рідин, принаймні певною мірою.

4. Зворотна полярність

Зворотна полярність виникає, коли джерело живлення, наприклад батарея або джерело живлення, підключено з поміняними місцями позитивними та негативними клемами. На відміну від більшості інших електронних пристроїв, Raspberry Pi не має вбудованого захисту від зворотної полярності. Тому підключення джерела живлення зі зворотною полярністю може серйозно пошкодити його компоненти.

З цієї причини важливо використовувати тільки високоякісні блоки живлення для Raspberry Pi. Якщо ви створюєте нестандартне джерело живлення, подбайте про те, щоб він пропускав струм у правильному напрямку.

  Як показати свій робочий час іншим людям у Outlook

5. Перенапруга

У той час як Raspberry Pis постачається з діодом TVS (придушення перехідної напруги), який забезпечує певний захист від стрибків напруги, лише деякі моделі мають багатозапобіжний запобіжник, що перезавантажується, щоб справлятися з надлишковим струмом — у Pi 4 і Pi Zero ця функція відсутня.

Якщо подається занадто багато енергії, вас можуть повідомити через чарівний дим від Пі. Отже, дуже важливо, щоб ваше джерело живлення не постачало струм на Raspberry Pi з напругою, яку пристрій не в змозі впоратися. Вам також слід розглянути окремий захист від перенапруг або потужний блок живлення для захисту від раптових стрибків напруги.

Ви можете вибрати будь-який із різних способів живлення Raspberry Pi, за умови, що ви подаєте потрібну кількість соку на пристрій.

6. Закорочуючі шпильки

Це один із найпоширеніших способів вбити Raspberry Pi, а також один із найпростіших. Коротке замикання трапляється, коли електрика тече через ненавмисний шлях із низьким опором, дозволяючи надлишковому струму проходити через коло, що зазвичай призводить до поганих ситуацій, таких як пошкодження компонентів, пожежі та навіть вибухи.

Коротке замикання не є явищем, яке трапляється з Raspberry Pi під час нормальної роботи. Це проблема, якої вам слід уникати під час роботи з контактами GPIO на платі. Наприклад, підключення будь-якого з контактів живлення (3,3 В або 5 В) до контактів заземлення призведе до короткого замикання, оскільки Pi не призначений для пропускання струму через цей шлях. Подібним чином замикання контактів 3,3 В і 5 В може швидко призвести до несправності Raspberry Pi.

Отже, так, Raspberry Pi легко пошкодити, замкнувши контакти GPIO. Якщо вам доведеться працювати з контактами на Raspberry Pi, радимо спочатку вимкнути джерело живлення. Ви також повинні тричі перевірити проводку, перш ніж знову підключати живлення.

  Чи можете ви бачити текстові повідомлення на AT&T?

7. Підключення понад 3,3 В до контактів GPIO

Автор зображення: raspberrypi.com

Незважаючи на те, що весь 40-контактний роз’єм на Raspberry Pi називається роз’ємом GPIO (введення/виведення загального призначення), лише 26 роз’ємів позначені для загального використання. Це означає, що їх можна встановити як вхідні або вихідні контакти та використовувати для різноманітних електронних проектів.

Ці контакти GPIO розраховані на роботу при максимальній напрузі 3,3 В і мінімальній 0 В. Подача на контакти GPIO набагато більшої ніж 3,3 В — це швидкий спосіб підсмажити ваш Raspberry Pi. Навіть короткого підключення до контакту 5 В під час увімкненого Raspberry Pi достатньо, щоб ваш Raspberry Pi став непридатним для використання.

8. Занадто багато струму з контактів GPIO

Ви повинні бути обережними, живлячи периферійні пристрої від контактів GPIO (і контактів 3v3) на Raspberry Pi. Ви можете безпечно отримати лише близько 16 мА від одного контакту GPIO та 51 мА загалом від шини живлення 3,3 В. Спроба намалювати набагато більше, ніж це, призведе до вигорання слідів у мікросхемі та зробить уражені контакти нефункціональними. У разі тривалого використання вся плата може перегрітися та згоріти.

Замість цього слід використовувати контакти живлення 5 В для електронних компонентів, які потребують високого споживання струму.

Обережно поводьтеся з Raspberry Pi

Raspberry PI — це надійні комп’ютери, здатні працювати протягом десяти років при належному використанні. Поки ви вживаєте необхідних запобіжних заходів перед підключенням будь-яких периферійних пристроїв і переконаєтеся, що ваш Raspberry Pi працює в середовищі, яке відповідає його будові, ви можете бути впевнені, що ваш Raspberry Pi прослужить якомога довше.