8 причин, чому штучний інтелект не може замінити людину на роботі

Ключові висновки

  • Емоційний інтелект відрізняє людей від ШІ на робочому місці. Люди можуть створювати значущі зв’язки та співпереживати іншим, що має вирішальне значення для розвитку бізнесу.
  • ШІ обмежений даними, які він отримує, і йому важко адаптуватися до нових ситуацій. Людське мислення та креативність не можуть бути легко відтворені машинами.
  • М’які навички, такі як командна робота та ефективне спілкування, дають людям перевагу перед ШІ. Розвиток цих навичок є важливим для професійного успіху.

Стикаючись із швидким розвитком технологій штучного інтелекту (AI) на сучасному ринку праці, роботодавці, ймовірно, думають про автоматизовані процеси, які роблять роботу легшою, швидшою та ефективнішою. З іншого боку, працівники, ймовірно, бояться втратити роботу та бути заміненими машиною.

Хоча штучний інтелект призначений для заміни фізичної праці більш ефективним і швидшим способом виконання роботи, він не може перекрити потребу в участі людини в робочому просторі. У цій статті ви побачите, чому люди все ще надзвичайно цінні на робочому місці та не можуть бути повністю замінені ШІ.

1. ШІ не вистачає емоційного інтелекту

Емоційний інтелект є одним із відмінних факторів, який робить людей завжди актуальними на робочому місці. Неможливо переоцінити важливість емоційного інтелекту на робочому місці, особливо під час роботи з клієнтами.

Будучи соціальними тваринами, одна з основних, незаперечних потреб людей – потреба в емоційному зв’язку з іншими. ШІ намагається імітувати людський інтелект, але емоційний інтелект не так легко відтворити, як інтелектуальний. чому Тому що це вимагає співпереживання та глибокого розуміння людського досвіду, особливо болю та страждань, а ШІ просто не відчуває болю.

Розумні власники бізнесу та керівники компаній розуміють важливість звернення до емоцій персоналу та клієнтів. Машина не може досягти такого рівня людського зв’язку, але, як у людини, є способи підвищити свій емоційний інтелект.

Незалежно від того, наскільки добре машини ШІ запрограмовані реагувати на людей, малоймовірно, що люди коли-небудь розвинуть такий сильний емоційний зв’язок із цими машинами. Отже, штучний інтелект не може замінити людей, особливо тому, що спілкування з іншими є життєво важливим для розвитку бізнесу.

2. ШІ може працювати лише з вхідними даними

ШІ може працювати лише на основі даних, які він отримує. Все, що перевищує це, займе більше, ніж може впоратися, а машини не побудовані таким чином. Отже, коли дані, що вводяться в машину, не включають нову область роботи, або її алгоритм не включає непередбачені обставини, машина стає марною.

Такі ситуації поширені в технологічній та виробничій галузях, і розробники ШІ постійно намагаються знайти тимчасові обхідні шляхи. Ідея про те, що інструменти ШІ адаптуються до будь-якої ситуації, є одним із кількох поширених міфів навколо штучного інтелекту.

Тому, якщо ви боїтеся, що штучний інтелект може проникнути в усі галузі та знищити попит на ваші професійні навички, можете бути впевнені, що цього не станеться. Людське мислення та здатність людського мозку аналізувати, створювати, імпровізувати, маневрувати та збирати інформацію не можуть бути легко відтворені ШІ.

3. Творчий процес ШІ обмежується даними, які він отримує

Під час мозкового штурму творчих концепцій і способів виконання роботи штучному інтелекту бракує цієї людської здатності, оскільки, як уже було встановлено, ШІ може працювати лише з даними, які він отримує. Отже, він не може придумати нові способи, стилі чи шаблони виконання роботи та обмежується заданими шаблонами.

Роботодавці та працівники знають, наскільки важлива творчість у робочому середовищі. Творчість пропонує приємне відчуття чогось нового та відмінного замість нудних, повторюваних дій, у яких ШІ створений для роботи. Креативність є основою інновацій.

З творчим мисленням пов’язана здатність мислити нестандартно. Машини створені для «стандартного мислення». Це означає, що інструменти штучного інтелекту можуть функціонувати лише в межах наданих ними даних.

З іншого боку, люди можуть мислити нестандартно, отримуючи інформацію з різних засобів і генеруючи рішення для складних проблем з невеликою кількістю доступних даних або без них. Оскільки штучний інтелект не має здатності мислити нестандартно та генерувати творчі ідеї для інновацій, штучний інтелект не може взяти верх над людьми в робочому просторі.

4. AI не має soft skills

М’які навички є обов’язковими для кожного працівника на робочому місці. Вони включають роботу в команді, увагу до деталей, критичне та креативне мислення, ефективне спілкування та навички міжособистісного спілкування, і це лише деякі з них. Ці м’які навички затребувані в кожній галузі, і ви повинні розвивати їх, щоб досягти професійного успіху.

Людей навчають і вимагають володіння цими навичками; їх розвиток цінний для всіх, незалежно від посади. Вони потрібні керівникам компаній, щоб процвітати, як і команді польових працівників у будь-якій галузі. Таким чином, ці навички спілкування дають вам перевагу над штучним інтелектом у робочому середовищі.

Однак soft skills чужі машинам зі штучним інтелектом. ШІ не може розвинути ці навички м’якого спілкування, що мають важливе значення для розвитку та зростання на робочому місці. Розвиток цих навичок вимагає високого рівня міркування та емоційного інтелекту.

5. Люди змушують ШІ працювати

Без людського інтелекту не було б штучного інтелекту. Термін «штучний інтелект» означає, що його створюють люди. Люди пишуть рядки коду, за допомогою яких розробляється ШІ. Дані, з якими працюють машини ШІ, вводяться людьми. І саме люди використовують ці машини.

У міру того, як додатки штучного інтелекту продовжують розвиватися, також зростатимуть і послуги людей. Хтось має розробити процеси штучного інтелекту машини, створити ці машини, керувати та підтримувати їх. Тільки люди можуть це зробити. Спираючись на ці факти, ви можете сміливо відкинути будь-які припущення про те, що ШІ переважає людей у ​​робочому просторі.

6. ШІ покликаний доповнювати людські здібності та інтелект, а не конкурувати з ними

Програми штучного інтелекту дійсно набувають поширення на робочому місці, і вони замінять багато робіт, які виконують люди сьогодні. Однак завдання, які він вимагає, часто обмежуються повторюваними завданнями, що вимагають менш інтенсивних міркувань. Крім того, зміни вимог на робочому місці створять нові ролі для людей, оскільки світ рухається до більш інтегрованого технологічного середовища.

Доповідь від Всесвітній економічний форум показує, що в той час як машини з ШІ замінять близько 85 мільйонів робочих місць у 2025 році, приблизно 97 мільйонів робочих місць будуть доступні в тому ж році завдяки ШІ. Отже, головне питання: як люди можуть працювати з ШІ замість того, щоб бути заміненими ним? На цьому ми маємо зосередитися.

Оскільки в наш час буде важко, якщо не неможливо, жити без штучного інтелекту, а без людей не було б штучного інтелекту. Далекоглядні організації вже розробляють способи використання людських здібностей і ШІ для досягнення вищого рівня продуктивності та інновацій.

7. ШІ потребує перевірки фактів

Автор зображення: T. Schneider/Shutterstock

Велика проблема чат-ботів зі штучним інтелектом, таких як ChatGPT, полягає в тому, що вони часто є неточними та потребують перевірки фактів людьми-модераторами. Звичайно, штучний інтелект здатний навчатися дуже швидко, але йому бракує здорового глузду, і він просто нездатний міркувати та заперечувати факти так, як це можуть зробити люди. Ось чому вам, ймовірно, слід уникати запитувати певні речі у чат-ботів ШІ.

Висновок тут полягає в тому, що оскільки штучний інтелект не в змозі контролювати сам себе і потребує зовнішньої модерації, перевірка фактів, ймовірно, стане основною професією в майбутньому. Тому тим часом ви можете відновити свої дослідницькі навички.

8. ШІ не може виконувати фізичну працю

Роботи білих комірців, такі як письменник, програміст, бухгалтер і дизайнер, вимагають роботи з програмним забезпеченням і, отже, більш сприйнятливі до виконання — принаймні частково — системами ШІ.

Однак професії «синіх комірців», такі як сантехнік, електрик, офіцер поліції, муляр і будівельник, далеко не під загрозою старіння через штучний інтелект, оскільки вони вимагають фізичної праці.

Зрештою, ви не можете попросити ChatGPT побудувати будівлю. Можливо, у віддаленому майбутньому системи штучного інтелекту зможуть будувати будинки за допомогою автоматизованих 3D-принтерів, але в осяжному майбутньому робота синіх комірців здається безпечною від вторгнення ШІ. Тому що робота синіх комірців найближчим часом може стати більш прибутковою.

Навчіться працювати зі штучним інтелектом, а не боятися його

Штучного інтелекту не варто боятися. Однак ви повинні покращити свою гру, щоб не бути заміненим ШІ. Підвищуйте кваліфікацію, будьте в курсі останніх тенденцій у своїй галузі, будьте інноваційними та креативними. Таким чином, ви станете активом, який жоден роботодавець не ризикне втратити.

Тому наступного разу, коли ви почуєте, як штучний інтелект загрожує усунути людей з робочої сили, зверніться до цієї статті та будьте впевнені, що люди завжди матимуть перевагу над ШІ.