techukraine.net techukraine.net 8 причин, чому не варто використовувати Apple Pay

8 причин, чому не варто використовувати Apple Pay

Categories:

З Apple Pay вам не потрібно носити з собою платіжні картки чи готівку. Усе зручно міститься в одному додатку, готовому для натискання та здійснення платежів у дорозі. Мільйони людей у ​​всьому світі вже користуються нею — чи варто вам?

Незалежно від того, чи є ви споживачем чи торговцем, ми вважаємо, що вам слід уважно подумати над цим питанням. Незважаючи на те, що Apple Pay має незаперечні переваги, є і маса недоліків. Отже, ось чому вам не варто використовувати Apple Pay.

Недоліки Apple Pay як споживача

Як споживач, ви можете зіткнутися з наведеними нижче загрозами безпеці, якщо покладаєтеся виключно на Apple Pay.

1. Вразливість до кібератак

Загалом Apple Pay — це безпечна й захищена система, стійка до кібератак, що робить її чудовим варіантом мобільних платежів. Однак джейлбрейк вашого iPhone скасовує програмні обмеження, які також служать для безпеки.

Якщо у вас зламаний iPhone, подумайте двічі, перш ніж використовувати Apple Pay. Хакери можуть порушити ваші обмеження на транзакції та скопіювати ваші попередні безконтактні платежі.

Крім того, варто пам’ятати, що будь-що цифрове завжди вразливе до злому, тому цілком нормально ставити собі запитання на зразок «Чи безпечно Apple Pay?». І це стосується не лише Apple Pay, а й інших платіжних рішень.​

2. Загальнодоступні Wi-Fi підключення загрожують безпеці

Apple Pay використовує мікросхеми зв’язку ближнього поля (NFC) для здійснення безконтактних платіжних операцій, тому вам не потрібне підключення до Інтернету. Це фантастично, оскільки ви можете використовувати його без обмежень.

Однак за замовчуванням iPhone автоматично шукає доступні з’єднання Wi-Fi. Загальнодоступні мережі часто стають мішенню хакерів і злочинців, які чекають перевизначення незахищених фінансових транзакцій, таких як неавторизовані безконтактні платежі.

  Виправити помилку PS4 CE-34788-0

Ви можете випадково використати свій пристрій для Apple Pay, не помітивши, що він уже підключений до публічної мережі. Адже безконтактні операції відбуваються досить швидко. Не багато людей перевіряють сигнал свого телефону та стан з’єднання перед оплатою. Однак, враховуючи небезпеки використання загальнодоступних Wi-Fi, радимо уникати їх будь-якою ціною, особливо під час транзакцій.

На щастя, ви можете швидко вирішити цю проблему, вимкнувши функцію «Попросити приєднатися». Перейдіть у «Налаштування» > «Wi-Fi» > «Запитати приєднання до мереж», а потім виберіть «Вимкнути». Після ввімкнення цього параметра вам не буде запропоновано приєднатися до невідомих публічних мереж Wi-Fi.

3. Можливість обходу безконтактних обмежень без авторизації

Дослідження Бірмінгемського університету виявляє вразливість Apple Pay до шахрайства з платежами на картках Visa, коли на iPhone увімкнено режим Express Transit.

По суті, хакери потенційно можуть обійти безконтактні обмеження на невеликі платежі. Наприклад, припустімо, що ви скористалися Apple Pay, щоб придбати квиток на поїзд. Оскільки для цього потрібна мінімальна автентифікація, хакери можуть перевизначити транзакцію та відтворити її кілька разів без вашого відома.

На щастя, ці проблеми є відносно поодинокими. Ви не станете жертвою цієї схеми, якщо регулярно перевірятимете свої транзакції та платежі.

4. Apple збирає важливі персональні дані

Apple Pay вимагає від вас розкрити різноманітну особисту інформацію. Окрім стандартних даних, як-от ваше ім’я та адреса, компанія також матиме доступ до вашої історії транзакцій, яка може бути значною, якщо ви її часто використовуєте.

Незважаючи на те, що Apple не продає дані користувачів, вона використовує вашу особисту інформацію в маркетингових цілях, наприклад, для цільової реклами, пропонованих публікацій тощо. Ви можете повністю переглянути використання Apple Pay, якщо сумніваєтеся в умовах конфіденційності Apple.

  Згрупуйте всі повідомлення в папці "Вхідні" за відправником і заблокуйте трекери електронної пошти

5. Apple Pay працює лише на пристроях Apple

Автор зображення: Яблуко

Хоча це здається досить очевидним, цей момент варто відзначити. Якщо ви хочете використовувати Apple Pay, ви повинні використовувати пристрій Apple, iPhone, iPad, Mac або Apple Watch. Це означає, що ви не зможете користуватися послугою, якщо вирішите перейти на пристрій Android.

У той день, коли ви переїжджаєте, ви втрачаєте доступ до свого гаманця Apple Pay. Немезида Apple, Google, робить це краще, оскільки ви можете використовувати Google Pay для здійснення платежів на Android та iOS. Однак це пов’язано з тим, як працює Apple Pay (він інтегрований у програмне забезпечення Apple). Отже, перш ніж почати використовувати Apple Pay, переконайтеся, що ви готові довго використовувати екосистему Apple.

Недоліки Apple Pay як продавця

Подумайте двічі, перш ніж покладатися виключно на безконтактні платежі, які надає Apple Pay, якщо у вас є магазин або обліковий запис продавця. Інакше ви наражаєте свою платіжну систему на ризик:

6. Розгубленість і дратівливість серед нових користувачів

За словами а опитування eMarketer у 2021 році Apple Pay була найпоширенішим рішенням для мобільних платежів у США з 43,9 мільйонами користувачів.

Незважаючи на це, ви не можете очікувати, що всі ваші клієнти користуватимуться цифровим гаманцем, таким як Apple Pay. Ви повинні бути готові запропонувати альтернативні способи оплати.

Ви також можете зіткнутися з деякими проблемами, якщо випадково зустрінете клієнтів, які використовують Apple Pay вперше. Ймовірно, ви витрачатимете більше часу на перевірку клієнтів, якщо їм потрібна допомога з оплатою, що порушує мету Apple Pay: швидкі та безперебійні транзакції.

7. Невдалі транзакції через конфлікт карток

Безконтактні платіжні пристрої, що швидко обертаються, стикаються з високим ризиком «конфлікту карток». Ця проблема виникає, коли два або більше платіжних рішень заважають транзакціям одне одного — часто з нещодавно випущеними безконтактними технологіями.

  6 найкращих інструментів для моніторингу веб-сайтів

Хоча це не унікальний недолік Apple Pay, він особливо вразливий, якщо, наприклад, клієнт зберігає свою безконтактну картку на своєму телефоні. Це може призвести до дублювання платежів, отримання з неправильного джерела або необроблення — усе це призведе до надокучливих адміністраторських витрат для вашого бізнесу.

8. Вартість впровадження

Хоча Apple не стягує з вас як продавця жодної комісії за прийняття Apple Pay (вона лише заробляє гроші на комісії за транзакції), вам також слід враховувати вартість впровадження. Apple не зробить це за вас. Є дві потенційні витрати, пов’язані з впровадженням.

По-перше, вам потрібно буде придбати платіжний термінал NFC, орендувавши або придбавши його безпосередньо. Тим не менш, це не буде проблемою, якщо ваше поточне платіжне обладнання підтримує безконтактні платежі.

Ви можете обійти ці витрати, використовуючи свій поточний iPhone для прийому платежів клієнтів за допомогою таких програм, як Square Point of Sale (POS), без додаткового обладнання за допомогою функції Tap to Pay Apple Pay. По-друге, вам потрібно буде навчити свій персонал користуватися системою. Ці дві витрати можуть не бути проблемою для деяких, але це варто згадати.

Чи Apple Pay того вартий?

Хоча безконтактні платежі значно пришвидшують оплату, вони також мають достатню частку недоліків. Тому не ігноруйте їх заради зручності.

Тим не менш, ви можете виявити, що переваги Apple Pay переважують ризики, і Apple обов’язково покращить функції та безпеку Apple Pay з часом.