7 причин, чому варто використовувати VPN

| | 0 Comments| 2:57 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Залишайтеся в безпеці в загальнодоступних мережах Wi-Fi. Використовуйте VPN для шифрування даних і захисту з’єднання від потенційних ризиків безпеці під час використання загальнодоступних мереж Wi-Fi.
  • Економте гроші та отримуйте доступ до обмеженого вмісту: за допомогою VPN ви можете обійти регіональне блокування та отримати доступ до веб-сайтів і потокових служб з різних країн. Це може допомогти вам заощадити гроші на онлайн-покупках і отримати доступ до ширшого спектру вмісту.
  • Забезпечення конфіденційності та обхід цензури: мережі VPN дозволяють вам підтримувати вашу конфіденційність в Інтернеті та обходити державну цензуру чи блокування на певних веб-сайтах чи службах. Однак використання VPN у деяких країнах може бути пов’язане з ризиком, тому важливо бути обережним.

Ви чули про мережі VPN, але не впевнені, чи варто вам їх використовувати. Можливо, ви використовуєте його на роботі, але навіщо вам використовувати VPN вдома?

Що таке VPN?

VPN (віртуальна приватна мережа) — це, по суті, секретний тунель між двома комп’ютерами, у якому між двома пристроями передаються зашифровані дані. Операційні системи містять програмне забезпечення для налаштування VPN від одного до іншого в одній мережі.

Stefan.co/Shutterstock

Сервіси VPN, такі як NordVPN, ExpressVPN, PrivadoVPN тощо, надають зашифрований приватний доступ через свої VPN-сервери до широкого Інтернету. Між вашим комп’ютером і їхнім сервером дані приховані. Це хороший спосіб залишатися прихованим в Інтернеті, хоча вхід у соціальні мережі та інші облікові записи пом’якшить конфіденційність.

  Найкращий VPN для Firefox

Ось чому вам варто використовувати VPN

Звучить непогано підвищити вашу конфіденційність в Інтернеті, чи не так? Але це стає краще — ось основні способи використання VPN:

  • Використовуйте загальнодоступний Wi-Fi безпечно
  • Заощаджуйте гроші, роблячи покупки онлайн і бронюючи відпустку
  • Дивіться закордонні бібліотеки Netflix і випереджайте інші сервіси, заблоковані в регіоні
  • Уникайте державної цензури
  • Забезпечте конфіденційність під час віддаленої роботи та співпраці в Інтернеті
  • Покращити швидкість Інтернету
  • Безпечно використовуйте однорангові мережі

Нижче ми докладніше розглянемо кожну з цих причин, чому варто використовувати VPN.

1. Безпечний доступ до публічної мережі Wi-Fi

Кожна людина колись користується загальнодоступним Wi-Fi. У торговому центрі, транспортному вузлі, коледжі, кафе тощо майже напевно є безкоштовний Wi-Fi. Але наскільки це безпечно? Немає простого способу дізнатися, але незахищені бездротові маршрутизатори є проблемою. Також непросто визначити, чи ви підключаєтеся до справжньої мережі Wi-Fi, чи до підробленої мережі, створеної шахраями — цифрової версії атаки «Людина посередині» (MITM).

Використання VPN є чудовим рішенням цієї проблеми. Безкоштовна або платна підписка на VPN через плагін браузера, настільний клієнт або мобільний додаток може зашифрувати ваші дані, захищаючи будь-яке підключення, яке ви встановлюєте.

Рахай1/Shutterstock

Більшість провайдерів VPN мають кілька серверів, розташованих по всьому світу. Це дозволяє обійти блокування регіону та локалізацію.

Одним із результатів цього є те, що ви можете заощадити гроші, роблячи покупки онлайн або бронюючи готелі, авіаквитки та відпустку. Доведено, що онлайн-магазини використовують «динамічне ціноутворення», яке визначається вашим місцезнаходженням і частотою відвідування товару, щоб переглянути ціни.

Наш посібник із пошуку дешевших авіаквитків за допомогою VPN пояснює, чому це відбувається та як ви можете скористатися перевагами VPN, щоб отримати дешевші авіаквитки. Цю ж тактику можна використовувати для багатьох інших предметів, від автомобілів і ПК до взуття та книг.

  Сповіщення про VPN, антивірус і витоки даних

3. Дивіться Netflix і подолайте інші обмеження потокового передавання

Ймовірно, найвідомішим використанням VPN є використання бібліотек Netflix з інших країн. Наприклад, в Індії колекція фільмів і шоу, які можна транслювати, значно відрізняється від тієї, що доступна в США.

Бібліотеки Netflix відрізняються від країни до країни, тому ви можете легко змінити місце розташування, щоб переглянути, що доступно в усьому світі. Це має вторинну користь; якщо ви часто мандруєте та маєте обліковий запис Netflix, ви можете продовжувати дивитися улюблені шоу у своїй країні, а не обмежуватися місцевими варіантами.

Звичайно, Netflix — не єдиний сервіс онлайн-трансляції; ви можете використовувати більшість із них таким же чином.

Не всі служби VPN пропонують рішення для блокування регіону, тому перевірте функції перед реєстрацією.

Інших обмежень локалізації також можна уникнути за допомогою VPN. Ігри, випущені на території A, можна отримати через територію B, якщо ви підключитесь до сервера VPN у першому місці.

4. Уникайте державної цензури

Ельнур/Shutterstock

Деякі країни та економічні зони в усьому світі жорстко обмежують самовираження людей. Інші просто блокують доступ до певних онлайн-сервісів.

Для підриву цих блоків можна використовувати VPN, хоча це не без ризику. Деякі країни заблокували VPN, наприклад, Китай, хоча деякі звіти вказують на те, що все ще можна підключитися до серверів, що належать основним постачальникам VPN.

Урядові працівники не можуть спостерігати за зашифрованими інтернет-з’єднаннями. У результаті дисиденти та урядові опозиційні групи в репресивних державах мають можливість збирати та ділитися інформацією. Звичайно, така діяльність пов’язана з ризиками.

5. Зустрічайтеся та працюйте спільно та з конфіденційністю

Використання VPN завжди приносило з собою бажаний рівень конфіденційності, але це стало ключовою перевагою віддаленої роботи та міжнародної співпраці після революції «роботи з дому», викликаної подіями 2020 року.

  Навіщо потрібен VPN для завантаження торрентів?

Хоча служби відеочату та онлайн-інструменти для співпраці пропонують шифрування, не завадить додати додатковий рівень захисту. Це подвійно вірно, якщо ви підключені до корпоративного ресурсу.

Послуга VPN покращує конфіденційність вашої роботи та роботи ваших колег.

6. Шифрування може підвищити швидкість Інтернету

Ось трохи дивовижне використання VPN. Незважаючи на те, що вся динаміка використання VPN передбачає встановлення додаткового підключення (до сервера VPN), його використання може фактично пришвидшити ваш доступ до Інтернету.

Це пов’язано з тим, що інтернет-провайдери використовують щось, що називається «формуванням трафіку», щоб ідентифікувати дані, що проходять через його вузли, і відповідно розставляти пріоритети. Таким чином, банківські операції, онлайн-магазини, бізнес та інші важливі дані надаються швидше, ніж ігри, потокове відео та стандартний перегляд.

Але оскільки інтернет-провайдери не можуть ідентифікувати зашифровані дані, їм не можна визначити пріоритет. Отже, ви часто виявлятимете, що шифрування вашого з’єднання за допомогою VPN має невелике покращення швидкості для стандартного домашнього використання.

7. Безпечно використовуйте торрент-мережі

sdx15/Shutterstock

Останньою основною причиною використання VPN є безпечний доступ до однорангових мереж, таких як BitTorrent. Незважаючи на те, що деякі торренти порушують авторські права та можуть створити вам багато проблем, це ще не все.

Торрент-файли та інші однорангові мережі мають різне законне використання, від доступу до загальнодоступних творів до завантаження дистрибутивів Linux. Деякі надто старанні провайдери блокують будь-які сайти з посиланнями BitTorrent, навіть якщо вони надають можливість завантажувати та ділитися законними файлами.

Якщо на вашому ПК чи мобільному пристрої активовано VPN, ви можете отримати доступ до торрент-файлів без таких блокувань.