techukraine.net techukraine.net 7 найкращих інструментів моніторингу поштового сервера 2020 року

7 найкращих інструментів моніторингу поштового сервера 2020 року

Categories:

Як мережевий адміністратор, одним із ваших обов’язків є забезпечення безперебійної роботи серверів, під які ви відповідаєте, і що надані ними сервіси завжди доступні. Особливо це стосується серверів електронної пошти, оскільки ми всі знаємо, що електронна пошта є, можливо, однією з найбільш — якщо не найважливішою — послугою для багатьох організацій. І щоб переконатися, що ваша інфраструктура електронної пошти працює в ідеальному стані, вам потрібно постійно контролювати її. Ви можете зробити це вручну, завжди тримати відкрите вікно на консолі сервера електронної пошти та спостерігати за його робочими параметрами. Крім того, ви можете скористатися одним із найкращих інструментів моніторингу сервера електронної пошти, які ми збираємося розглянути. Автоматизована система моніторингу, швидше за все, буде виконувати роботу краще, ніж будь-яка людина, і ви матимете більше часу для більш важливих і менш нудних завдань, ніж стеження за своїми серверами.

Перш ніж розповісти, які найкращі інструменти моніторингу поштового сервера, ми спочатку поговоримо про електронну пошту в цілому, що це таке, як вона працює, які протоколи вона використовує. Потім ми подивимося на моніторинг сервера електронної пошти. Ми поговоримо про те, як це можна зробити і чому це важливо. Ми також представимо різні типи інструментів, які доступні для моніторингу сервера електронної пошти. І нарешті, ми розглянемо найкращі інструменти моніторингу електронної пошти, які ми могли знайти. Ми почнемо з локально встановлених інструментів, а потім розглянемо хмарні інструменти.

Коротка історія електронної пошти

Сьогодні електронна пошта є, мабуть, найважливішою послугою в будь-якій організації. Набагато більше, ніж телефон. Ми очікували, що він завжди там і завжди доступний. Ми також часто очікуємо, що це спрацює миттєво. І так часто буває, хоча так було не завжди. Раніше був час, коли електронні листи могли дістатися одержувачу за певний час. Іноді до години.

Багато років тому системи електронної пошти часто були власністю і були призначені лише для внутрішнього використання. Нерідкі випадки, коли організації мали внутрішню систему електронної пошти, але для обміну електронною поштою з іншими організаціями потрібно було використовувати електронні шлюзи, які переводили повідомлення з одного власного формату в інший. Навіть коли дві організації використовували одну і ту ж систему електронної пошти, вони не могли легко обмінюватися повідомленнями.

Оскільки Інтернет став все більш популярним і більш присутнім у всіх типах організацій — починаючи з навчальних закладів — обмін електронною поштою через Інтернет також ставав все більш популярним.

Сьогодні, хоча деякі системи електронної пошти використовують власні протоколи та формати, усі вони мають можливість використовувати стандартні протоколи електронної пошти Інтернету. SMTP, POP3 і IMAP працюють разом, щоб забезпечити бездоганну взаємодію та дозволити практично будь-кому обмінюватися електронною поштою з будь-ким іншим.

Різні протоколи для різних цілей

Нині багато популярних систем електронної пошти — наприклад, Microsoft Exchange — все ще використовують власні протоколи та формати, але всі вони мають вбудований Інтернет-шлюз, який дозволить обмінюватися електронною поштою за допомогою стандартних протоколів. Давайте подивимося, які вони.

Перший, SMTP, або Simple Mail Transfer Protocol, є стандартним протоколом для обміну повідомленнями через Інтернет. Це протокол, який сервери електронної пошти використовуватимуть для передачі повідомлень на інші сервери. Це також протокол, який багато клієнтів електронної пошти використовують для надсилання повідомлень на свій поштовий сервер через Інтернет. Одним з найбільших ранніх недоліків SMTP було те, що він підтримує лише 7-розрядні символи ASCII. Через це спочатку він обмежувався надсиланням лише тексту. Багатоцільові розширення Інтернет-пошти (MIME) були винайдені для усунення цього обмеження, дозволяючи повідомленням SMTP включати будь-які текстові або двійкові дані, як у тексті повідомлення, так і як вкладення.

Хоча SMTP дозволяє надсилати повідомлення на поштовий сервер, він не має можливості отримати повідомлення з поштового сервера. Для цього завдання два інших протоколи. Використовуються протоколи POP3 і IMAP.

The POP3—для Post Office Protocol version3—протокол використовується клієнтом електронної пошти для отримання пошти з сервера. Протокол POP3 є досить грубим, що дозволяє виконувати лише обмежену кількість дій. Коли клієнт підключається до поштового сервера за допомогою аутентифікації імені користувача/паролю, все, що можна зробити, це отримати список повідомлень, отримати конкретне повідомлення, видалити конкретне повідомлення або отримати перші кілька рядків повідомлення. За протоколом POP3 неможливо позначити повідомлення як прочитані на сервері. Єдині варіанти – прочитати їх і видалити.

  Як примусово закрити програми на iPhone або iPad

The IMAP, або Interactive Message Access Protocol, був створений для усунення недоліків протоколу POP3. Як і його попередник, IMAP використовується клієнтом електронної пошти для читання повідомлень із сервера. Основна відмінність протоколу IMAP від ​​POP3 полягає в тому, що він фактично не отримує повідомлення з сервера. Він залишає їх на місці і зчитує їх із сервера. Основна перевага полягає в тому, що користувач може отримати доступ до своїх електронних листів від кількох різних клієнтів. Протокол має кілька інших розширених функцій, таких як дозвіл створення папок у поштовій скриньці користувача та переміщення повідомлень між папками.

Моніторинг поштових серверів

Як зазначалося раніше, електронна пошта є, мабуть, найважливішою послугою в багатьох, якщо не в більшості організацій. Ми покладаємося на це навіть більше, ніж на телефон. Стало настільки важливим, що адміністратори повинні переконатися, що сервери, які підтримують електронну пошту, завжди працюють правильно. Саме тут моніторинг стає важливим.

Моніторинг інфраструктур електронної пошти може приймати різні форми. Деякі насправді не мають нічого спільного з самими серверами. Наприклад, може бути гарною ідеєю використовувати деякий SNMP – не плутати з SMTP – інструмент моніторингу, щоб переконатися, що підключення до Інтернету має достатню пропускну здатність і що воно не зазнає перевантажень.

Інший рівень або моніторинг, який можна виконати, – це базовий моніторинг сервера. Спеціально для цього доступно кілька інструментів. Ці інструменти гарантують, що сервери працюють і працюють, а їхні основні робочі параметри знаходяться в межах допустимого діапазону. Але для найкращого моніторингу вам потрібні спеціальні інструменти моніторингу електронної пошти.

Різні типи інструментів моніторингу електронної пошти

Інструменти моніторингу електронної пошти працюють різними способами. Деякі будуть стежити за поштовими серверами і стежити за тим, що необхідні служби відповідають. Деякі з них вимірюють важливі робочі параметри поштових серверів, такі як їхня пам’ять, використання ЦП і мережі, доступний дисковий простір або температура ЦП. Інші перевірять, що електронні листи дійсно можна надсилати та/або отримувати. Розширені системи поширять свій моніторинг на окремі поштові скриньки і, наприклад, сповіщатимуть вас, коли поштова скринька користувача наближається до ліміту розміру.

Ще одна важлива відмінність — і таким чином ми вирішили відсортувати наші найкращі інструменти моніторингу електронної пошти — це те, що деякі з них встановлені локально, а інші — у хмарі. Перші, як правило, краще підходять для моніторингу робочих параметрів сервера та загального стану здоров’я, тоді як другі краще перевіряють надсилання та отримання електронної пошти.

Найкращі локально встановлені інструменти моніторингу

Отже, давайте спочатку розглянемо деякі з найкращих локально встановлених інструментів моніторингу. Це дійсно інструменти моніторингу серверів, які ви можете використовувати для моніторингу будь-якого типу серверів, але вони потрапили в наш список, оскільки вони мають специфічні функції моніторингу електронної пошти.

Ось наш список найкращих інструментів моніторингу сервера електронної пошти:

1. Сервер SolarWinds і монітор додатків (безкоштовна пробна версія)

SolarWinds — популярна назва, коли справа доходить до інструментів моніторингу. Компанія виробляє одні з найкращих інструментів адміністрування мережі та системи. SolarWinds також відомий тим, що створює кілька безкоштовних інструментів для конкретних завдань, таких як калькулятор підмережі або сервер TFTP.

Перший запис у нашому списку, SolarWinds Server and Application Monitor, є повнофункціональним інструментом моніторингу. Цей інструмент, як випливає з його назви, буде контролювати ваші сервери та програми, які на них працюють. Інструмент може масштабуватися від найменших мереж з кількома серверами до величезних мереж із сотнями в різних місцях. Він підтримує як фізичні, так і віртуальні сервери, а також відстежуватиме хмарні сервери від Amazon Web Services і Microsoft Azure.

Початкове налаштування – це багатоетапний процес. Після встановлення програмного забезпечення воно автоматично виявить хости та пристрої у вашій мережі. Це дозволить почати їх моніторинг. Потім виконується друге сканування виявлення, щоб виявити програми, запущені на кожному сервері. Ви також можете надати список програм, і сканування програми шукатиме лише їх. І, звичайно, ви можете додавати сервери та програми вручну.

  Коли не варто знімати RAW-зображення

Що стосується функцій інструмента, що стосуються електронної пошти, він надасть вам детальні дані про доступність та продуктивність вашого середовища. Він підтримує моніторинг Microsoft Exchange, Lotus Domino, BlackBerry Enterprise Server, LDAP і DHCP, OpenLDAP, Active Directory тощо. Він керуватиме високими показниками вхідних листів, операцій MAPI та запитів POP3 і може допомогти вам визначити раптові стрибки трафіку електронної пошти. і вузькі місця ЦП сервера електронної пошти. Інструмент може допомогти діагностувати проблеми з реплікацією, зберіганням, запитами RPC та ємністю бази даних.

Ціна на сервер SolarWinds і монітор додатків починається від 2 995 доларів США і залежить від кількості контрольованих параметрів. Якщо ви віддаєте перевагу спробувати, перш ніж купувати, можна завантажити безкоштовну 30-денну пробну версію.

БЕЗКОШТОВНА ПРОБНА ОПЕРАЦІЯ: SOLARWINDS МОНІТОР СЕРВЕРА ТА ПРОГРАМ

2. Paessler PRTG

The Paessler Router Traffic Grapher, або PRTG, є ще одним добре відомим інструментом моніторингу. І незважаючи на свою назву, він не тільки відстежує трафік маршрутизатора. PRTG має багато різних типів «сенсорів» для моніторингу різних параметрів пристрою. Paessler стверджує, що PRTG є найшвидшим інструментом для налаштування. Його механізм автоматичного виявлення швидко знайде всі ваші сервери та інші пристрої для моніторингу. Інтерфейс користувача інструмента є простим для вас, незалежно від того, чи виберете ви використовувати консоль Windows, веб-графік або одну з мобільних програм.

Що стосується моніторингу сервера електронної пошти, PRTG відстежує доступність і працездатність вашого Microsoft Exchange та інших серверів електронної пошти. Будь-яке значення, що виходить за межі діапазону, ініціює сповіщення з сповіщенням, часто до того, як користувачі почнуть відчувати проблеми. Програмне забезпечення включає кілька попередньо налаштованих датчиків. Наприклад, SMTP & IMAP Round Trip Sensor і SMTP & POP3 Round Trip Sensor контролюють наскрізну доставку ваших електронних листів. Ці датчики дозволяють вам постійно стежити за правильною роботою та продуктивністю вашої інфраструктури електронної пошти від кінця до кінця.

PRTG доступний у повнофункціональній безкоштовній версії, яка обмежена моніторингом 100 датчиків. Говорячи мовою PRTG, датчик — це будь-який контрольований параметр. Щоб отримати більше датчиків, вам потрібно буде придбати відповідну ліцензію. Ціни змінюються залежно від потужності датчика від 1 600 доларів США за 500 датчиків до 14 500 доларів США за необмежену кількість датчиків.

3. Менеджер програм ManageEngine

ManageEngine – це ще одне ім’я, яке користується чудовою репутацією у світі мережевого адміністрування. Як видно з назви, Менеджер програм ManageEngine займається додатками. Але, незважаючи на свою дещо оманливу назву, це настільки ж платформа моніторингу, як і інструмент управління.

Програмне забезпечення пропонує інтегрований моніторинг продуктивності додатків для всіх ваших потреб моніторингу серверів і програм, а також базових компонентів інфраструктури, таких як сервери додатків, бази даних, проміжне програмне забезпечення та компоненти обміну повідомленнями, веб-сервери, веб-сервіси, пакети ERP, віртуальні системи та хмарні ресурси.

Коли справа доходить до моніторингу сервера електронної пошти, цей інструмент буде підключатися до ваших поштових серверів і виконувати операції SMTP, IMAP і POP, він надсилатиме електронну пошту, отримуватиме електронну пошту та перевірятиме сервери SMTP, IMAP і POP, щоб забезпечити доступність. Щоразу, коли виявляється ненормальна ситуація, можуть бути застосовані різні контрзаходи, такі як попередження або виконання сценаріїв користувача для перезапуску служб.

Менеджер програм ManageEngine доступний у кількох версіях. Існує безкоштовна версія з обмеженими функціями, а також платні версії Professional і Enterprise. Ціна починається від 945 доларів США, а деталі можна отримати, зв’язавшись із ManageEngine. Також доступна безкоштовна 30-денна пробна версія.

4. Монітор Opsview

The Монітор Opsview може бути не таким відомим, як інші продукти в цьому списку, але нехай це не наштовхне вас на думку, що це не чудовий продукт. Це так само добре, як і всі найкращі платформи моніторингу, які ви можете знайти. Інструмент пропонує уніфіковану інформацію, яка дозволить вам швидше виявити першопричину проблем і швидше їх вирішити. Opsview Monitor підтримуватиме фізичні та віртуальні сервери, контейнери, бази даних, програми та мережеві пристрої.

Як і більшість інших подібних продуктів, цей має всі необхідні функції, такі як приладова панель, включаючи графіки продуктивності та попередження. Його також легко налаштувати та використовувати. Вам не доведеться повертатися до школи, щоб навчитися максимально використовувати цей інструмент.

  Щойно купив Mac? 14 основних програм, які потрібно встановити

А для моніторингу електронної пошти програмне забезпечення буде стежити за станом служб SMTP, IMAP і POP3. Він також відстежуватиме стан популярних хмарних програм електронної пошти, таких як програми Google і Office 365. Ви зможете візуалізувати доступність ваших платформ електронної пошти на його налаштовуваних інформаційних панелях.

Opsview Monitor доступний за кількома планами, включаючи безкоштовний, який має обмежені функції та дозволить здійснювати моніторинг лише для 25 хостів. Платні плани починаються з 2 дол. США/хост/місяць, а безкоштовна повнофункціональна пробна версія доступна, але вона також обмежена 25 хостами.

Найкращі хмарні інструменти моніторингу

Усі наведені нижче інструменти є хмарними. Вони забезпечують інший тип моніторингу, ніж раніше розглянуті інструменти. Ці інструменти забезпечують правильну роботу інфраструктури електронної пошти із зовнішньої точки зору. Як правило, ці інструменти гарантують, що ваша інфраструктура електронної пошти працює, а також що вона може отримувати й надсилати електронні листи.

5. дотком-монітор

Дотком-монітор — це хмарна служба, яка відстежуватиме ваші послуги в Інтернеті. І він може контролювати практично будь-яку службу, якщо вона доступна з загальнодоступною IP-адресою. Інструмент відстежуватиме веб-сторінки, сертифікати SSL, послуги SOAP, FTP тощо. Він може перевірити, чи відповідає будь-який вибраний вами порт TCP.

Коли справа доходить до електронної пошти, у dotcom-monitor є кілька служб, які він може перевірити. Його монітор SMTP з’єднається з вашим сервером і спробує рукостискання SMTP, перевіряючи здатність SMTP-сервера приймати вхідні з’єднання з усього світу. Є також монітори POP3 та IMAP4. Існує навіть монітор чорного списку, який періодично перевіряє, що ваше доменне ім’я не внесено до чорного списку. Якщо ви використовуєте веб-пошту, це також можна відстежувати, як і ActiveSync.

І якщо ви хочете контролювати робочі параметри свого сервера, у вашій мережі можна налаштувати локальне програмне забезпечення, яке дозволить саме це. Структура ціноутворення продукту є досить складною і змінюється залежно від того, що ви хочете контролювати та скільки їх існує. Доступна безкоштовна 30-денна пробна версія.

6. MXAlerts

У порівнянні з попереднім записом, MXAlerts є простим інструментом. Все, що він зробить, — це відправити електронний лист на ваші сервери та чекати відповіді, попередивши вас, якщо вона не надійде. Налаштувати інструмент просте, ви створюєте спеціальний обліковий запис електронної пошти та налаштовуєте автовідповідач, який автоматично відповідатиме на будь-яку вхідну пошту. Потім ви просто налаштуєте адресу електронної пошти в MXAlerts і вуаля!

Кожні кілька хвилин MXAlerts надсилатиме електронний лист на цю адресу та чекає відповіді. Якщо відповідь не надходить, спрацьовує сповіщення. Доступні три рівні ліцензування за ціною від 59 доларів США на рік до 299 доларів США на рік, залежно від кількості серверів. Доступна безкоштовна 14-денна пробна версія.

7. Сайт 24×7

Сайт 24×7 це ще одне хмарне рішення для моніторингу, яке має деякі особливості, пов’язані з електронною поштою. Послуга пропонує такий рівень моніторингу, який може конкурувати з найкращими локально встановленими системами у хмарній службі підписки. Як платформа моніторингу, Site24x7 не може впоратися з чимало. Він буде відстежувати ваші сервери, веб-сайти, ваші програми, вашу мережу та ваших користувачів. І, звичайно, він також буде контролювати вашу інфраструктуру електронної пошти.

Моніторинг електронної пошти Site24x7 складається з двох основних компонентів. Він має моніторинг продуктивності поштового сервера для вимірювання доступності та часу відповіді ваших поштових серверів із хмари. Він також вимірюватиме час обертання електронної пошти та використовуватиме перевірку порту TCP для безперервної роботи на вашому поштовому сервері. Другий компонент називається моніторингом доставки пошти, і він буде контролювати вашу інфраструктуру електронної пошти з точки зору кінцевого користувача. Система перевірить кожен аспект процесу доставки електронної пошти та виміряє час в обидва боки з більш ніж 90 місць по всьому світу. Він також може тестувати з вашого місцезнаходження за брандмауером за допомогою локального опитувальника Site24x7.

Site24x7 доступний за багатьма різними планами залежно від функцій і кількості пристроїв з ціною від 9 доларів США на місяць. Доступна безкоштовна 30-денна пробна версія.