6 плюсів і мінусів кредитування та позичання криптовалюти

| | 0 Comments| 9:35 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Надавати та позичати криптовалюту можна на централізованих або децентралізованих платформах, кожна зі своїми перевагами та процесами.
  • Переваги кредитування та запозичення криптовалют включають низькі відсоткові ставки, широкий вибір активів на вибір і відсутність необхідності перевірки кредитоспроможності.
  • Однак є також недоліки, які слід враховувати, такі як нестабільні активи, наявність тіньових платформ і відсутність регулювання в криптоіндустрії.

Криптоіндустрія настільки розвинулася за останнє десятиліття, що це вже не просто купівля та продаж. Зараз існує так багато фінансових послуг, адаптованих до сфери DeFi, зокрема кредитування та запозичення. Але чи безпечно позичати та позичати криптовалюту, чи це пов’язано з недоліками?

Давайте обговоримо плюси та мінуси кредитування та запозичення криптовалюти, щоб побачити, чи підходить вам цей фінансовий варіант.

Як ви позичаєте та позичаєте криптовалюту?

Надавати та позичати криптовалюту можна на централізованій або децентралізованій платформі. Такі біржі, як Binance, пропонують позики на криптовалюту, але такі проекти, як MakerDAO, пропонують подібні варіанти.

Запозичення та надання криптовалюти на централізованій платформі

Почнемо з централізованого маршруту.

На централізованих платформах одна група людей зазвичай контролює те, що відбувається. Ви можете вільно використовувати будь-які функції свого облікового запису, але додавання та видалення функцій, використання даних і взаємодія з клієнтами залежать від ряду вищих осіб. Соціальні мережі, такі як Facebook та Instagram, працюють так само.

Коли ви позичаєте криптовалюту на централізованій платформі, як-от Binance, зазвичай ви можете вибрати з багатьох активів для позики, хоча вам потрібно буде надати достатню заставу, щоб взяти позику. Binance розраховує, скільки застави вам потрібно внести, використовуючи формулу позики до вартості, оскільки криптовалюти відрізняються один від одного за ціною та постійно коливаються. Якщо співвідношення позики до вартості високе, кредитний актив є більш ризикованим, тобто потрібна додаткова застава.

Binance пропонує понад 25 різних активів для запозичення, починаючи від Bitcoin і Ethereum до Filecoin і Monero. Під час запозичення на цій платформі Binance піклується про вашу заставу. Ви також можете позичати на Binance та інших централізованих платформах і отримувати певні кошти. Ви можете налаштувати, на який термін ви хочете позичити та який актив ви бажаєте позичити.

  Як поділитися своїми цифровими фотографіями з бабусею і дідусем

Запозичення та надання криптовалюти на децентралізованій платформі

Отже, як працює децентралізоване кредитування та запозичення криптовалюти?

На децентралізованій платформі криптокредитування ніхто не відповідає, а енергія та дані розподіляються по мережі між вузлами (або окремими комп’ютерами). Коли ви позичаєте чи позичаєте криптовалюту в децентралізованій мережі, ви не маєте справу з жодною юридичною чи фізичною особою. Натомість кредитори вносять кошти в пул, з якого кошти будуть тимчасово взяті та позичені позичальникам.

Децентралізовані платформи вимагають від користувачів вносити заставу, щоб захиститися від падіння цін під час вікна кредитування. Залежно від платформи, яку ви використовуєте, тип застави, яку ви можете внести, буде змінюватися, а також тип активу, який ви можете позичати. Найпоширенішими активами на платформі кредитування DeFi є Ethereum, Dai, Tether, USD Coin і Bitcoin. Ви не можете внести традиційні гроші як заставу, оскільки платформи DeFi мають справу лише з децентралізованими активами.

Незалежно від того, чи позичаєте ви на централізованій чи децентралізованій платформі, пам’ятайте, що вашу заставу буде відібрано у вас, якщо ви не погасите позику.

Як кредитор ви можете отримати невеликий прибуток, надаючи кошти в пул кредитування DeFi або CeFi. Сума, яку ви заробляєте, залежить від того, на який термін ви позичаєте кошти.

Плюси кредитування та запозичення криптовалют

Давайте почнемо з переваг кредитування та запозичення криптовалюти, щоб побачити, що вона може вам запропонувати.

1. Низькі процентні ставки

Однією з найскладніших речей під час отримання кредиту є терпимість до високих процентних ставок. Кредитні компанії часто отримують прибуток за рахунок відсоткових ставок, тому не дивно, що вони підштовхуватимуть відсотки, щоб отримати більший прибуток. Типова кредитна компанія стягуватиме відсоткову ставку близько 10 відсотків, але вона може досягати будь-якої цифри, якщо особа підпише угоду.

На криптоплатформах процентні ставки, як правило, нижчі, навіть якщо ви використовуєте централізовану платформу. Відсоткові ставки Binance відрізняються залежно від активу, який позичається, але вони можуть досягати 0,95 відсотка. Тарифи також відрізнятимуться залежно від того, чи потрібна вам стабільна чи гнучка фігура, що залежить від вас.

На децентралізованих платформах процентні ставки можуть знизитися до двох відсотків, але можуть зрости до двозначних цифр. Знову ж таки, все залежить від активу, який позичається.

Як би там не було, процентні ставки криптокредитування все ще нижчі, ніж у традиційному кредитуванні.

  10 найкращих шаблонів бізнес-контрактів для малого бізнесу, щоб досягти успіху у своїх угодах

2. Широкий вибір активів

Коли ви позичаєте у місцевому банку, швидше за все, ви зможете вибирати лише з національного тендеру вашої країни. Але коли ви позичаєте криптовалюту, ви, як правило, матимете на вибір широкий вибір різних монет і токенів. Біткойн та Ethereum є звичним явищем на платформах криптокредитування, але на цьому все не закінчується. Ви також можете запозичити менш відомі активи, а також стейблкойни.

Це також працює на користь кредиторів. Якщо у вас є актив, який ви хочете позичити, можливо, ви зможете знайти платформу DeFi, яка потребує ваших коштів.

Нижче наведено список кредитних платформ DeFi та активів, які вони прийнято кредитувати та позичати:

  • Aave: ETH, BAT, MANA, AVAX, MATIC, USDC, USDT, DAI.
  • MakerDAO: DAI.
  • Склад: DAI, ETH, USDT, USDC, WBTC, ZRX, SAI, REP, BAT.
  • Curve Finance: DAI, USDC, USDT, WBTC, WETH, FRAX, TUSD, CRV, BUSD.

Якщо ви виберете дуже універсальну платформу, ви можете позичати кілька активів одночасно, підвищуючи прибутки.

3. Без перевірки кредитоспроможності

Коли ви берете кредит у традиційному банку, перше, на що звертають увагу, – це ваш кредитний рейтинг. Якщо ваш показник впаде нижче мінімальних вимог, ви не зможете отримати позику або зможете отримати лише позику з високими процентними ставками.

На платформах кредитування DeFi вам не потрібно буде проходити перевірку кредитоспроможності, щоб позичити кошти, що полегшує взяття позики. Однак ви все одно повинні бути обережними, позичаючи будь-які гроші, оскільки ви зобов’язані повернути їх з відсотками.

Мінуси кредитування та запозичення криптовалюти

Незважаючи на те, що криптокредитування має деякі чудові переваги, є також ряд недоліків, які слід враховувати.

1. Нестабільні активи

Криптоактиви є нестабільними за своєю природою, тобто жодна монета чи токен не залишаються незмінними протягом тривалого часу. Якщо ви позичаєте актив і вартість застави, яку ви вносите, впадає, вам потрібно буде внести більше цієї застави, щоб досягти попередньої вартості, яку ви надали. У вас може бути недостатньо коштів для збільшення цієї застави, через що ви не зможете легітимізувати свій кредит. На цьому етапі вам доведеться повернути позичені кошти.

2. Тінисті платформи

Криптоіндустрія стала притулком для злочинців. Незалежно від того, чи ви торгуєте, робите ставки, інвестуєте або позичаєте та надаєте позики, ви завжди ризикуєте стати мішенню зловмисників.

  Як усунути неполадки з датчиком частоти серцевих скорочень Apple Watch

З точки зору запозичення криптовалюти на тіньовому сайті, вас можуть попросити внести велику суму застави, яка значно перевищує вартість активів, які позичаються. Крім того, зловмисники можуть підвищити відсоткові ставки, щоб ви сплачували неймовірно високу комісію за позику, яка деінде коштувала б дешевше.

Якщо ви вирішите позичити гроші на тіньовій платформі, ви можете більше ніколи не побачити цих коштів. Шкідлива платформа може взяти активи, які ви вкладаєте в кредитний пул, перевести їх в інше місце, а потім почати роботу. Ви хочете бути впевнені, що платформа DeFi, у якої ви позичаєте чи позичаєте, є законною та має довгий список позитивних відгуків і відгуків.

3. Відсутність регулювання

На відміну від традиційного фінансового сектору, криптоіндустрії потрібно пройти довгий шлях щодо регулювання. Було прийнято певні закони щодо криптовалюти, і в найближчі роки очікується більше обмежень, але все ще існує багато юридичних підводних каменів, які піддають ризику інвесторів і трейдерів.

Криптокредит не має такого страхування та підтримки, як традиційний кредит. У вас не буде офіційного банку, який сприятиме видачі позики, і ваші активи під заставу не є на 100 відсотків безпечними.

Це також є недоліком для криптокредиторів. Якщо ви позичаєте криптовалюту, а платформа виявляється тіньовою або вразливою до кібератак, ви можете втратити всі свої активи без жодного способу повернення.

Позичити чи позичити криптовалюту?

Якщо ви хочете позичити криптовалюту, найкраще переконатися, що у вас є вагома причина. Ви не хочете вкладати корисні активи та платити відсотки, якщо у вас немає реальної потреби позичати кошти. Але якщо вам потрібна криптовалюта, але ви не хочете купувати кошти для постійного володіння, запозичення на законній платформі може вам підійти.

Якщо у вас є криптовалюта, з якою ви нічого не робите, і ви не хочете її прямо продавати, позика в пул дозволить вам отримати фінансову вигоду зі своїх коштів, не відпускаючи їх. Просто переконайтеся, що платформа, яку ви використовуєте, є законною та безпечною.

Загалом, позичання та позичання криптовалюти — це змішаний мішок плюсів і мінусів, тому вкрай важливо пам’ятати про це, перш ніж щось робити.