6 найкращих інструментів резервного копіювання системи для робочого столу Linux

На платформі Linux існує багато інструментів резервного копіювання системи, але який із них найкращий? Слідкуйте за нашим списком і дізнайтеся! Ось шість найкращих інструментів резервного копіювання системи для робочого столу Linux!

1. TimeShift

TimeShift — це програма для резервного копіювання для робочого столу Linux, яка має на меті полегшити створення резервних копій системи. Він дотримується тієї ж ідеї, що і Apple Time Machine, і дозволяє користувачам швидко відновити все без особливих зусиль.

У Linux є всі види додатків для резервного копіювання, і TimeShift не перший, хто намагається «зробити це легко». Однак, якщо ви не прихильник роботи з системними файлами та складними налаштуваннями, ця програма ідеально підходить!

Примітні особливості

TimeShift підтримує резервне копіювання знімків у режимі Rsync або вбудовану функцію знімків BtrFS.
Резервні копії можна зберігати на зовнішніх пристроях.
TimeShift підтримує резервне копіювання для кожного користувача з кількома рівнями знімків (щогодини, щотижня тощо).
Надійна система фільтрації TimeShift дозволяє користувачам включати або виключати на основі власних шаблонів.

Завантажити – TimeShift

TimeShift легко встановити на більшість дистрибутивів Linux і навіть є інструментом резервного копіювання за замовчуванням в операційній системі Linux Mint.

Хочете використовувати TimeShift? Перегляньте наш підручник на цю тему! Тут розповідається про те, як користуватися програмою, як її встановити та багато іншого!

2. Déjà Dup

Déjà Dup — це вхідна система для інструменту командного рядка, відомого як Duplicity, і часто є стандартною утилітою резервного копіювання в багатьох середовищах Linux на основі Gnome.

Хоча Déjà Dup не такий простий у використанні, як щось на кшталт TimeShift, Déjà Dup — це фантастичний інструмент, який дозволяє користувачам створювати резервні копії та завантажувати їх за межі сайту до постачальників хмарних послуг, таких як Google Drive та Amazon, FTP або навіть зовнішнього сховища за допомогою GPG-шифрування.

Примітні особливості

Déjà Dup має простий для розуміння користувальницький інтерфейс, який приємний початківцям користувачам.
Додаток дозволяє користувачам шифрувати свої резервні копії за допомогою шифрування GPG.
Déjà Dup може робити резервні копії за розкладом (щотижня або щодня). Він також може автоматично видаляти старі резервні копії, щоб зберегти місце.
Déjà Dup може передавати резервні копії через USB, мережеве сховище, SSH, FTP і навіть хмарні провайдери, такі як Amazon і Google.

Завантажити – Déjà Dup

Цілком імовірно, що якщо ви використовуєте середовище робочого столу, натхненне Gnome, у вас вже інстальовано інструмент Déjà Dup. З огляду на це, якщо у вас його немає і ви хочете його налаштувати, перегляньте наш детальний посібник з цього питання! Ми розглянемо, як встановити та використовувати програму Déjà Dup у всіх сучасних дистрибутивах Linux!

3. Назад у часі

Назад у часі є інструментом резервного копіювання для робочого столу Linux, який створює системні знімки певних каталогів, які користувач встановлює в налаштуваннях. Роблячи це, це дозволяє користувачам зберігати власну систему резервного копіювання, яка більше відповідає їхнім потребам, а не велику резервну копію, наповнену речами, які їм не потрібні.

Додаток черпає натхнення з таких інструментів, як FlyBack і TimeVault, і доступний на GitHub під ліцензією GNU General Public License v2.

Примітні особливості

Back In Time має функцію автоматичного видалення, яку можна налаштувати. Користувачі можуть налаштувати його на автоматичне видалення резервних копій залежно від розміру та віку.
Програма має функції включення/виключення, які можна налаштувати для налаштування каталогів, які зберігаються в знімках резервної копії.
Back In Time використовує Rsync для створення резервних копій.

Завантажити – назад у часі

Програма Back In Time досить стара — точніше 10 років, тому ви можете бути впевнені, що вона підтримується у всіх основних дистрибутивах. Якщо ви хочете встановити його та використовувати його для основної програми резервного копіювання вашого комп’ютера, перевірте Pkgs.org для завантажуваного пакета.

4. LuckyBackup

LuckyBackup — це кросплатформне рішення для резервного копіювання з відкритим вихідним кодом, яке використовує потужність Rsync для синхронізації будь-якого каталогу, який вказує користувач.

Оскільки LuckyBackup використовує під ним інструмент Rsync, він дає користувачам можливість легко використовувати деякі з його більш розширених функцій, наприклад, резервне копіювання до віддалених з’єднань.

Справді, існує багато інтерфейсних програм Rsync для Linux, які намагаються зробити речі «простішими». Тим не менш, LuckyBackup вдається виділитися, пропонуючи простий інтерфейс користувача та десятки налаштувань і опцій.

Примітні особливості

LuckyBackup використовує Rsync під ним і має інтерфейс командного рядка разом із компонентом графічного інтерфейсу.
Інструмент не створює дублікати резервних копій. Замість цього він лише синхронізує зміни, щоб заощадити місце на диску.
LuckyBackup підтримує резервне копіювання через мережі та віддалені комп’ютери.

Завантажити – LuckyBackup

Щоб отримати у свої руки LuckyBackup, вам знадобиться відвідайте їх сторінку SourceForge. Крім того, Пакунки для більшості дистрибутивів легко доступні для завантаження на Pkgs.org.

5. Rsync

Rsync — це утиліта синхронізації командного рядка для Linux (та інших операційних систем), яка може синхронізувати будь-які два каталоги локально або через Інтернет.

Ця програма не є утилітою резервного копіювання і не має на меті бути. Однак через багато корисних функцій його можна швидко налаштувати так, щоб він працював як єдиний, з підтримкою швидкої автоматичної синхронізації файлів і каталогів.

Якщо ви шукаєте інструмент синхронізації командного рядка, який може виконувати роль системи резервного копіювання, можливо, варто перевірити Rsync.

Rsync може синхронізувати файли локально або з віддаленими комп’ютерами та серверами.
Rsync підтримує кілька протоколів підключення, включаючи SSH, Rsh тощо.
Rsync має надійний інтерфейс командного рядка, який придатний для досвідчених користувачів.

Завантажити – Rsync

Rsync є стандартом у більшості дистрибутивів Linux, оскільки багато інструментів використовують його для синхронізації файлів. Якщо ви не налаштували його у вашій системі, перегляньте наш посібник із Rsync і дізнайтеся, як змусити його працювати!

6. Резервне копіювання CloudBerry

CloudBerry Backup — це небезкоштовна комерційна система резервного копіювання для Linux, Mac і Windows. З його допомогою користувачі можуть створювати та завантажувати зашифровані заплановані резервні копії системи в Amazon AWS, Microsoft Azure, Backblaze B2, Wasabi і Google Cloud Storage. Також можна використовувати CloudBerry для створення локальних резервних копій.

Програма CloudBerry Backup не схожа на інші в цьому списку. Основна мета цього інструмента — зробити створення резервних копій системи в системах Enterprise безболісним і легким. З огляду на це, якщо ви використовуєте Linux у професійному робочому середовищі, це одне з найкращих для цієї роботи.

Примітні особливості

CloudBerry Backup створює резервні копії лише змінених/нових файлів, а не дублює дані для резервного копіювання.
Може створювати резервні копії мережевих накопичувачів на додаток до файлів на комп’ютері, на якому працює програма.
CloudBerry має компонент резервного копіювання сервера, який працює в Linux.
Програма не створює резервні копії локально. Замість цього всі резервні дані надсилаються в хмару.

Завантажити – CloudBerry Backup

CloudBerry має обидві a Резервне копіювання сервера і Резервне копіювання робочого столу компонент. Він коштує 29,99 доларів США і пропонує безкоштовну 15-денну пробну версію для оцінки програмного забезпечення перед покупкою.

CloudBerry Backup підтримує операційні системи Ubuntu, Debian, OpenSUSE, RedHat Enterprise Linux і CentOS.

Висновок

У цьому списку ми розглянули найкращі інструменти резервного копіювання системи для робочого столу Linux. Ми розповіли про їх особливості та де їх можна завантажити.

Які ваші улюблені інструменти резервного копіювання системи для Linux? Звук у коментарях нижче та дайте нам знати!