5 інструментів для сканування інфраструктури як коду на наявність вразливостей

Інфраструктура як код (IaC) змінює вигляд сучасної ІТ-інфраструктури, роблячи її більш безпечною, економічно ефективною та ефективною.

У результаті впровадження технології IaC стрімко зростає в промисловому просторі. Організації почали розширювати свої можливості надання та розгортання хмарних середовищ. Він має такі технології, як Terraform, шаблони Azure Resource Manager, шаблони AWS Cloud Formation, OpenFaaS YML тощо.

Раніше для створення інфраструктури потрібно було стекувати матеріальні сервери, центри обробки даних для розміщення обладнання, налаштовувати мережеві підключення тощо. Але тепер усе це можливо завдяки таким тенденціям, як хмарні обчислення, де процеси займають менше часу.

IaC є одним із ключових компонентів цього зростаючого тренду, і давайте розберемося, що це таке.

Розуміння IaC

Інфраструктура як послуга (IaC) використовує високоякісне описове кодування для автоматизації надання ІТ-інфраструктури. Завдяки цій автоматизації розробникам більше не потрібно вручну керувати та запускати сервери, підключення до бази даних, операційні системи, сховище та багато інших елементів під час розробки, розгортання або тестування програмного забезпечення.

Автоматизація інфраструктури сьогодні стала важливою для підприємств, завдяки чому вони можуть досить часто розгортати велику кількість програм.

Причина – прискорення бізнес-процесів, зниження ризиків, контроль витрат, посилення безпеки та ефективне реагування на нові конкурентні загрози. Фактично IaC є незамінною практикою DevOps для сприяння швидкому життєвому циклу доставки додатків, дозволяючи командам ефективно створювати та версії програмної інфраструктури.

Однак, оскільки IaC настільки надійний, ви несете величезну відповідальність за керування ризиками безпеки.

Згідно з TechRepublicдослідники DivvyCloud виявили, що витік даних через неправильну конфігурацію хмари коштував 5 трильйонів доларів у 2018-19 роках.

Таким чином, недотримання найкращих практик може призвести до лазівок у безпеці, як-от зламаних хмарних середовищ, що призведе до таких проблем, як:

Мережеві експозиції

Незахищені практики IAC можуть створити ґрунт для онлайн-атак. Прикладами деяких неправильних конфігурацій IaC є загальнодоступний SSH, хмарні служби зберігання, доступні через Інтернет бази даних, налаштування деяких відкритих груп безпеки тощо.

Дрифтуюча конфігурація

Незважаючи на те, що ваші розробники дотримуються найкращих практик IAC, ваша операційна команда може бути змушена змінити конфігурацію безпосередньо у виробничому середовищі через деякі надзвичайні ситуації. Але інфраструктуру ніколи не можна змінювати після її розгортання, оскільки це порушує незмінність хмарної інфраструктури.

  Як дивитися 3D фільм за допомогою гарнітури VR

Несанкціоновані привілейовані ескалації

Організації використовують IAC для запуску хмарних середовищ, які можуть включати програмні контейнери, мікросервіси та Kubernetes. Розробники використовують деякі привілейовані облікові записи для запуску хмарних додатків та іншого програмного забезпечення, що створює ризик ескалації привілейованих даних.

Порушення комплаєнс

Ресурси без тегів, створені за допомогою IAC, можуть призвести до ресурсів-привидів, що спричинить проблеми з візуалізацією, виявленням і досягненням експозиції в реальному хмарному середовищі. У результаті можуть виникати дрейфи в положенні хмари, які можуть залишатися непоміченими протягом тривалого часу та можуть призвести до порушень відповідності.

Отже, яке рішення?

Що ж, вам потрібно переконатися, що під час впровадження IaC ніхто не перевернеться, щоб це не відкрило двері можливим загрозам. Розробляйте найкращі практики IAC, щоб пом’якшити ці проблеми та повністю використовувати технологію.

Одним із способів досягти цього є використання ефективного сканера безпеки для пошуку й усунення неправильної конфігурації хмари та інших лазівок у безпеці.

Навіщо сканувати IaC на наявність вразливостей?

Сканер виконує автоматичний процес сканування різних елементів пристрою, програми чи мережі на наявність можливих недоліків безпеки. Щоб переконатися, що все проходить легко, потрібно регулярно сканувати.

Переваги:

Підвищена безпека

Пристойний інструмент сканування використовує найновіші методи безпеки для пом’якшення, усунення та усунення онлайн-загроз. Таким чином можна захистити дані вашої компанії та клієнтів.

Безпека репутації

Коли конфіденційні дані організації викрадають і володіють чужими руками, це може завдати величезної шкоди репутації.

Нагляд за відповідністю

Усі ваші організаційні методи повинні відповідати вимогам, щоб продовжувати вести свій бізнес. Лазівки в безпеці можуть скомпрометувати її та втягнути компанію в тяжкі обставини.

Отже, без зайвих слів, давайте дізнаємось про деякі з найкращих інструментів сканування для перевірки IaC на наявність вразливостей.

Чеков

Скажи «ні» неправильним налаштуванням хмари за допомогою Чеков.

Він призначений для аналізу статичних кодів для IaC. Щоб виявити неправильні конфігурації хмари, він сканує вашу хмарну інфраструктуру, якою керують Kubernetes, Terraform і Cloudformation.

Checkov — це програмне забезпечення на основі Python. Тому написання, керування, коди та контроль версій стають простішими. Вбудовані політики Checkov охоплюють найкращі практики щодо відповідності та безпеки для Google Cloud, Azure та AWS.

  Що означає «IDGI» і як ви його використовуєте?

Перевірте свій IaC на Checkov і отримуйте результати в різних форматах, включаючи JSON, JUnit XML або CLI. Він може ефективно обробляти змінні, будуючи графік, що показує динамічну залежність коду.

Більше того, це полегшує вбудоване придушення всіх прийнятих ризиків.

Checkov має відкритий код і простий у використанні, виконавши такі дії:

  • Встановіть Checkov з PyPI за допомогою pip
  • Виберіть папку, що містить файли Cloudformation або Terraform як вхідні дані
  • Запустити сканування
  • Експортуйте результат у CLI для друку з кольоровим кодуванням
  • Інтегруйте результат до конвеєрів CI/CD

TFLint

Terraform linter – TFLint зосереджено на перевірці можливих помилок і забезпечує найкращу практику безпеки.

Хоча Terraform є чудовим інструментом для IaC, він може не перевіряти проблеми, пов’язані з постачальником. Саме тоді TFLint стане вам у нагоді. Отримайте останню версію цього інструменту для вашої хмарної архітектури, щоб вирішити такі проблеми.

Щоб інсталювати TFLint, використовуйте:

  • Chocolatey для Windows
  • Homebrew для macOS
  • TFLint через Docker

TFLint також підтримує кілька постачальників через такі плагіни, як AWS, Google Cloud і Microsoft Azure.

Терафірма

Терафірма це ще один інструмент для статичного аналізу коду, який використовується для планів Terraform. Він призначений для виявлення неправильних налаштувань безпеки.

Terrafirma надає вихід у tfjson замість JSON. Щоб встановити його, ви можете використовувати virtualenv і wheels.

Акуріка

с Акурікау вас є чудовий шанс захистити свою хмарну інфраструктуру від неправильних налаштувань, потенційних витоків даних і порушень політики.

Для цього Accurics виконує сканування коду для Kubernetes YAML, Terraform, OpenFaaS YAML і Dockerfile. Таким чином, ви можете виявити проблеми, перш ніж вони можуть завадити вам у будь-якому випадку, і вжити заходів щодо вашої хмарної інфраструктури.

Виконуючи ці перевірки, Accurics гарантує відсутність відхилень у конфігурації інфраструктури. Захистіть увесь хмарний стек, включаючи програмні контейнери, платформи, інфраструктуру та сервери. Підтримуйте життєвий цикл DevOps у майбутньому, забезпечуючи відповідність, безпеку та керування.

Усуньте дрейф, виявляючи зміни у вашій інфраструктурі, можливо, створюючи дрейф позиції. Отримайте повну видимість у режимі реального часу, визначену за допомогою коду вашої інфраструктури, і оновлюйте коди, щоб відновити хмару або відобразити автентичні зміни.

  Як замаскувати iMessage під Emoji

Ви також можете повідомити своїх розробників про проблему, інтегрувавши такі ефективні інструменти робочого процесу, як Slack, веб-хуки, електронна пошта, JIRA та Splunk. Він також підтримує інструменти DevOps, включаючи GitHub, Jenkins тощо.

Ви можете використовувати Accurics у формі хмарного рішення. Крім того, ви можете завантажити його самостійну версію залежно від вимог вашої організації.

Ви також можете спробувати їхній відкритий код Terrascanякий здатний сканувати Terraform проти 500+ політик безпеки.

CloudSploit

Зменште ризики безпеці за допомогою сканування шаблонів Cloudformation за лічені секунди CloudSploit. Він може сканувати понад 95 вразливостей у понад 40 типах ресурсів, що включають широкий спектр продуктів AWS.

Він може ефективно виявляти ризики та впроваджувати функції безпеки перед запуском вашої хмарної інфраструктури. CloudSploit пропонує сканування на основі плагінів, де ви можете додавати перевірки безпеки після додавання ресурсу AWS до Cloudformation.

CloudSploit також надає доступ через API для вашої зручності. Крім того, ви отримуєте функцію перетягування та вставлення шаблону, щоб отримати результати за лічені секунди. Коли ви завантажуєте шаблон у сканер, він порівнює кожне налаштування ресурсу з неідентифікованими значеннями та видає результат – попередження, проходження чи помилка.

Крім того, ви можете клацнути кожен результат, щоб побачити ресурс, на який впливає проблема.

Висновок

Інфраструктура як код викликає великий ажіотаж у галузі. А чому б і ні, це принесло значні зміни в ІТ-інфраструктуру, зробивши її міцнішою та кращою. Однак якщо ви не обережно використовуєте IaC, це може призвести до лазівок у безпеці. Але не хвилюйтеся; використовуйте ці інструменти для сканування IaC на наявність вразливостей.

Хочете навчитися Terraform? Подивіться це онлайн курс.