5 найкращих інструментів та програмного забезпечення для моніторингу пам’яті

Мій перший комп’ютер мав лише 64 кілобайти оперативної пам’яті, і моніторинг використання пам’яті не викликав особливого занепокоєння, за винятком написання програмного забезпечення. Сучасні комп’ютери відрізняються, хоча зазвичай вони мають в мільйон разів більше оперативної пам’яті, вони також запускають кілька програм і процесів. І кожен з них змагається за пам’ять. І коли в комп’ютері закінчується пам’ять — на щастя, це рідкісне явище — все починає йти не так. Щоб уникнути цього, системний адміністратор повинен постійно стежити за використанням пам’яті. Використовуючи правильний інструмент, моніторинг пам’яті не складніше, ніж моніторинг будь-якого іншого, наприклад пропускної здатності мережі. Сьогодні ми розглянемо деякі з найкращих інструментів, які ви можете використовувати для моніторингу використання пам’яті в різних системах.

Перш ніж ми перейдемо до суті нашої теми, ми почнемо з огляду на моніторинг пам’яті в цілому. Ми спробуємо пояснити, що це таке, навіщо це потрібно і як це зробити. Ми побачимо, що протокол Simple Network Management Protocol, або SNMP, пропонує легкий і ненав’язливий засіб моніторингу всіх типів робочих параметрів пристрою, включаючи використання пам’яті. І щоб ви краще зрозуміли, скільки інструментів у нашому списку працює, ми трохи глибше розглянемо, як SNMP виконує свою магію моніторингу. Тільки тоді ми будемо готові переглянути п’ять найкращих інструментів та програмного забезпечення для моніторингу пам’яті, які ми могли знайти.

Моніторинг пам’яті – що, чому та як

Почнемо зі спроби визначити моніторинг пам’яті. Зрештою, це, безумовно, допоможе, якщо ми всі погодимося, що саме ми намагаємося контролювати. У контексті цієї статті тип моніторингу пам’яті, який нас цікавить, пов’язаний із використанням пам’яті. Існують деякі передові інструменти тестування серверів та інфраструктури, які можуть повідомляти про продуктивність пам’яті, тобто про те, наскільки швидко комп’ютер може записувати в пам’ять і читати з неї, але ми тут не про це. Параметр, який ми хочемо відстежувати, це просто, скільки вільної пам’яті доступно. Деякі інструменти повідомлятимуть про відсоток доступної пам’яті, тоді як інші дадуть вам абсолютне число, що представляє обсяг доступної пам’яті. Вони часто також дають загальну кількість пам’яті, що полегшує обчислення відсотка. Насправді так зазвичай обчислюють інструменти, які дають вам відсоток.

Хоча причин для моніторингу використання пам’яті може бути багато, все зводиться до простої речі: продуктивності. Зі зменшенням доступної пам’яті на типовому комп’ютері зменшиться і його продуктивність; простий і зрозумілий. І ви не хочете навіть думати про те, що станеться, коли в комп’ютері закінчиться пам’ять. Хоча більшість сучасних операційних систем мають певний вбудований захист від цієї малоймовірної події, багато чого може піти не так, якщо і коли це станеться.

Знати, що ми хочемо контролювати і чому нам це потрібно контролювати, це одна справа, але нам потрібно зрозуміти, як ми це будемо робити. Відповідь проста, ми будемо використовувати правильний інструмент для роботи. І хоча існує незліченна кількість інструментів, які можуть контролювати системну пам’ять, деякі дійсно покладаються на локально встановлені агенти, які працюють на комп’ютері, що контролюється, потенційно позбавляючи їх дорогоцінного ресурсу, якою є оперативна пам’ять. Тому ми б скоріше використали підхід без агентів. Завдяки Simple Network Management Protocol це легко і доступно багато різних інструментів.

Кілька слів про SNMP

Незважаючи на те, що в назві SNMP є «простим», він досить складний. На щастя, так само, як вам не потрібно бути механіком, щоб керувати автомобілем, вам не потрібно бути експертом, щоб використовувати протокол. Ось що вам потрібно знати. SNMP використовується менеджером SNMP – у нашому випадку інструментом моніторингу – для віддаленого читання та запису робочих параметрів у пристроях із підтримкою SNMP. SNMP вбудований у більшість операційних систем і мережевих пристроїв. Деякі ОС вимагають встановлення або ввімкнення служби, тоді як мережевим пристроям, як правило, потрібно лише її налаштувати.

  Як додати співведучого до зустрічі Zoom

Зв’язок між інструментом моніторингу та пристроєм, що контролюється, здійснюється відкритим текстом без будь-якої безпеки. Пристрої з підтримкою SNMP налаштовані на загальнодоступні (лише читання) і приватні (читання-запис) «рядки спільноти», і кожен запит від інструмента моніторингу повинен містити відповідний рядок спільноти.

Пристрій із підтримкою SNMP робить доступними деякі зі своїх робочих параметрів. Кожен з них називається OID, скорочення від Object IDentifier. Для моніторингу пам’яті інструмент моніторингу зчитує загальну пам’ять і доступні значення пам’яті. Потім необхідний простий математичний підрахунок, щоб обчислити відсоток доступної пам’яті. Більшість інструментів моніторингу SNMP періодично зчитують значення – зазвичай кожні п’ять хвилин – і часто відображають результати на графіках або відображають їх у форматі таблиці.

Найкращі інструменти для моніторингу пам’яті

Більшість інструментів, що використовуються для моніторингу пам’яті, можуть також контролювати кілька інших робочих параметрів. Насправді більшість інструментів моніторингу SNMP можуть контролювати пам’ять. Інструменти, які потрапили до нашого списку, є одними з найкращих, які ми могли знайти, і всі вони є інструментами, які дозволяють відносно легко контролювати пам’ять.

1. Інструмент моніторингу пам’яті SolarWinds (БЕЗКОШТОВНА пробна версія)

SolarWinds відомий тим, що створює одні з найкращих інструментів адміністрування мережі та системи. Зокрема, SolarWinds Network Performance Monitor, здається, стабільно входить до числа найкращих інструментів для моніторингу мережі. І щоб зробити це ще краще, SolarWinds також створює кілька безкоштовних інструментів, кожен з яких відповідає певному завданням мережевих адміністраторів. А коли справа доходить до моніторингу пам’яті, SolarWinds не є винятком і пропонує принаймні два різних інструменти для виконання цієї роботи.

Перш за все, це інструмент моніторингу пам’яті SolarWinds. Цей інструмент є лише одним із багатьох інструментів, які входять до комплекту інструментів інженера. Детальніше про це згодом. Наразі давайте зосередимося на інструменті моніторингу пам’яті. Це відносно простий інструмент. Це дозволить вам аналізувати використання пам’яті в режимі реального часу та відображати інформацію у вигляді таблиці. Ви можете використовувати його для перегляду поточного використання пам’яті разом із загальною доступною пам’яттю.

Використання цього інструменту може допомогти зменшити проблеми з продуктивністю мережі, відстежуючи використання пам’яті в маршрутизаторах та інших пристроях. Якщо і коли використання пам’яті на пристрої досягає визначеного користувачем порогу для попередження, відповідна панель навантаження стане жовтою. При досягненні критичного рівня смужка стає червоною. Інструмент моніторингу пам’яті SolarWinds також записує рівень пікового навантаження та момент, коли це сталося.

Як ми вже говорили, інструмент моніторингу пам’яті SolarWinds є частиною набору інструментів інженера, набору з понад 60 різних інструментів. І хоча деякі з включених інструментів можна отримати безкоштовно від SolarWinds, багато з них є ексклюзивними для набору інструментів. Приємна особливість набору інструментів полягає в тому, що більшість інструментів інтегровано в загальну інформаційну панель, звідки ви можете легко запустити будь-який інструмент.

З точки зору ціни, набір інструментів SolarWinds Engineer (включаючи інструмент моніторингу пам’яті) продається за 1 495 доларів США. Це ціна за встановлення на комп’ютері та за іменованого веб-користувача. Вам знадобиться одна така ліцензія на кожного користувача інструменту. З огляду на всі інструменти, які входять до комплекту, ціна дуже доступна. А якщо ви хочете провести тестовий запуск набору інструментів, 14-денну пробну версію можна отримати на веб-сайті SolarWinds.

Інші компоненти набору інструментів інженера SolarWinds

Цей набір інструментів інженера SolarWinds включає кілька чудових спеціальних інструментів для усунення несправностей. Існують такі інструменти, як Ping Sweep, DNS Analyzer і TraceRoute, які можна використовувати для діагностики мережі та швидкого вирішення складних проблем мережі. А для тих, хто піклується про безпеку серед наших читачів, деякі інструменти набору інструментів можна подати до суду, щоб імітувати атаки на вашу мережу та допомогти виявити вразливі місця.

  Як завантажити фільми та телешоу Disney+ для перегляду офлайн

Набір інструментів інженера SolarWinds також має чудові функції моніторингу та оповіщення. Він буде стежити за вашими пристроями та видавати сповіщення, коли виявить проблеми з доступністю або здоров’ям. Це часто може дати вам час відреагувати, перш ніж користувачі навіть помітять наявність проблеми. А щоб зробити все ще краще, ви можете використовувати деякі з включених інструментів для керування конфігурацією та консолідації журналів.

Ось список деяких інших інструментів, які ви знайдете в наборі інструментів SolarWinds Engineer’s Toolset.

Сканер портів
Switch Port Mapper
Розгортка SNMP
IP мережевий браузер
Виявлення MAC-адреси
Ping Sweep
Монітор часу відгуку
Монітор процесора
Монітор інтерфейсу
TraceRoute
Розшифровка пароля маршрутизатора
Атака грубої сили SNMP
Словникова атака SNMP
Config Compare, Downloader, Uploader і Editor
Редактор SNMP trap та приймач SNMP trap
Калькулятор підмережі
DHCP Scope Monitor
Аналізатор структури DNS
Аудит DNS
Управління IP-адресою
Вбивця WAN

У наборі інструментів інженера SolarWinds просто занадто багато інструментів, щоб згадати їх усі. Доступна безкоштовна 14-денна пробна версія, завантажте пакет і переконайтеся, що набір інструментів може зробити для вас.

Посилання для скачування: https://www.solarwinds.com/engineers-toolset

2. Сервер і монітор програм SolarWinds (БЕЗКОШТОВНА пробна версія)

Наступним у нашому списку є ще один чудовий інструмент від SolarWinds, SolarWinds Server та Application Monitor. Цей інструмент був розроблений, щоб допомогти адміністраторам контролювати сервери, їх робочі параметри, їхні процеси та програми, які вони запускають. Це інструмент, який можна легко масштабувати від дуже малих мереж до великих із сотнями серверів – як фізичних, так і віртуальних – розповсюджених на кількох сайтах. Інструмент також може відстежувати хмарні служби, як-от Amazon Web Services і Microsoft Azure. І, звісно, ​​серед параметрів, які відстежуватиме інструмент, є використання пам’яті серверів. Інакше його не було б у цьому списку.

Сервер і монітор програм SolarWinds дуже легко налаштувати, а його початкову конфігурацію так само легко зробити за допомогою процесу автоматичного виявлення. Налаштування та конфігурація – це процес у два проходи. Перший прохід виявить сервери, а другий – програми. Процес можна прискорити, надавши інструменту список програм, які потрібно шукати. Після того, як інструмент запущено та запущено, його зручний графічний інтерфейс робить його використання дуже легким. Ви можете вибрати відображення інформації в таблиці або графічному форматі.

Ціни на сервер SolarWinds і монітор додатків починаються від 2 995 доларів США і залежать від кількості компонентів, вузлів і томів, які відстежуються. Як і для більшості продуктів SolarWinds, безкоштовна 30-денна пробна версія доступна для завантаження, якщо ви захочете спробувати продукт перед його покупкою.

3. PRTG

Paessler Router Traffic Grapher або PRTG у відмінному інструменті моніторингу SNMP з безліччю додаткових функцій. Однією з його переваг є швидкість монтажу. Насправді, Песслер стверджує, що PRTG можна налаштувати за пару хвилин. Хоча ця цифра є дискусійною, цей інструмент все ще дуже легко та швидко налаштувати. Частково це пов’язано з його функцією автоматичного виявлення, яка сканує вашу мережу, щоб знайти пристрої та автоматично додавати їх до інструменту. Потім додаткову інформацію про виявлені пристрої можна отримати за допомогою різних протоколів зв’язку. Система використовує комбінацію Ping, SNMP, WMI, NetFlow, jFlow, sFlow, але також може спілкуватися через DICOM або API RESTful.

PRTG використовує концепцію, яка називається датчиками, кожен з яких контролює певний тип даних. Очевидно, є датчики SNMP – по одному для кожного параметра, що контролюється – але також є датчики прикладних програм HTTP, SMTP/POP3 (електронна пошта), апаратні датчики для комутаторів, маршрутизаторів і серверів. Загалом PRTG має понад 200 різних попередньо визначених датчиків, які отримують такі статистичні дані, як час відгуку, використання процесора, навантаження на пам’ять, робоча температура або стан системи.

  Як змінити свій профіль Netflix, субтитри та мову аудіо

PRTG поставляється з кількома інтерфейсами користувача. Окрім веб-інтерфейсу на основі Ajax, ви також можете вибрати корпоративну консоль Windows або мобільні програми для Android та iOS. Ці мобільні додатки можуть використовувати push-сповіщення для сповіщень, які запускаються в PRTG. Звісно, ​​також доступні сповіщення по SMS або електронною поштою. Хоча сервер працює лише на Windows, ним можна керувати з будь-якого пристрою з Ajax-сумісним браузером.

PRTG пропонується в двох версіях. Безкоштовна версія є повнофункціональною, але вона обмежить вашу можливість моніторингу до 100 датчиків, і кожен контрольований параметр вважається одним датчиком. Наприклад, якщо ви відстежуєте два інтерфейси на маршрутизаторі, він вважатиметься двома датчиками. Для понад 100 датчиків потрібно придбати ліцензію. Ціна на них залежить від кількості підтримуваних датчиків і починається від 1600 доларів за 500 датчиків. Також доступна безкоштовна повнофункціональна 30-денна пробна версія з необмеженою кількістю датчиків.

4. ManageEngine OpManager

Наступним у нашому списку є продукт від ManageEngine, який також є одним з провідних виробників інструментів мережевого адміністрування. Один з таких інструментів і один з найпопулярніших продуктів компанії називається ManageEngine OpManager. Це ще один універсальний пакет, який буде відстежувати життєво важливі ознаки мережевих пристроїв, серверів (як фізичних, так і віртуальних) і попереджати вас, як тільки щось виходить за межі діапазону. Він, звичайно, ідеально підходить для моніторингу пам’яті, але якщо ви почнете використовувати цей продукт, є ймовірність, що незабаром ви захочете контролювати більше.

ManageEngine також стверджує, що його OpManager можна встановити менш ніж за дві хвилини. І знову ж таки, це, швидше за все, перебільшення. Після встановлення інструмент виявить ваші пристрої та почне відстежувати їх, не вимагаючи складних кроків налаштування. Система має дуже інтуїтивно зрозумілий графічний інтерфейс користувача, де ви легко знайдете потрібну інформацію. Що стосується звітів, то цей інструмент має повний набір відмінних попередньо створених, а також ви можете створювати власні звіти, щоб краще відповідати вашим потребам. Попередження в цьому продукті є відмінним і на одному рівні з тим, що ви знайдете в конкуруючих продуктах.

ManageEngine OpManager доступний у версії Essential, яка кращого розміру для малого та середнього бізнесу з до тисячі пристроїв за ціною від трохи більше $700 за 25 пристроїв. Для великих організацій існує версія Enterprise, яка може масштабувати до десяти тисяч пристроїв. Його ціна починається від 20 тисяч доларів за 500 пристроїв. Ціни на будь-яку версію варіюються залежно від кількості пристроїв, що контролюються, і доступна безкоштовна 30-денна пробна версія.

5. WhatsUp Gold

Наш останній запис на сьогодні – WhatsUp Gold від Ipswitch, ще одна поширена назва в області інструментів моніторингу. Цей продукт, який колись був лише інструментом моніторингу вгору або вниз, з тих пір перетворився на одну з найкращих платформ моніторингу системи та мережі. У ньому є все, що очікується від повноцінного інструменту моніторингу. Ви отримуєте моніторинг робочих параметрів, включно з пам’яттю, звичайно, а також повністю настроювані оповіщення та звіти.

WhatsUp Gold — це ще один інструмент, який досить простий у встановленні, завдяки його механізму автоматичного виявлення, який знайде ваші пристрої та додасть їх на консоль моніторингу. Інструмент може знайти фізичні сервери, віртуальні сервери, хмарні сервери, програми та мережеве обладнання. На інформаційній панелі інструмента є вид карти, де ви можете побачити взаємозв’язки різних компонентів. І на карті можна натиснути, щоб отримати додаткову інформацію про кожен пристрій.

WhatsUp Gold доступний як безкоштовна версія, але ця версія обмежена моніторингом лише п’яти пристроїв. Платні ліцензії доступні в трьох рівнях розширення функціональності. Вартість ліцензування залежить від кількості пристроїв, що контролюються. Також доступна безкоштовна пробна версія з обмеженим часом