5 найкращих незмінних надійних дистрибутивів Linux

| | 0 Comments| 6:08 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Fedora Silverblue пропонує незмінну версію Linux, у якій уся система представлена ​​як один компонент, який можна легко замінити в системних оновленнях, покращуючи надійність і запобігаючи впливу одного пошкодженого файлу на завантаження ПК.
  • NixOS використовує менеджер пакетів Nix, щоб полегшити налаштування та відтворення систем на кількох машинах. Це дозволяє легко налаштувати всю систему за допомогою одного файлу та мати можливість повернутися до попередніх версій програм або робочого столу.
  • Endless OS — це нетрадиційна версія Linux, призначена для нових користувачів ПК і тих, хто не має надійного доступу до Інтернету. Він поставляється з попередньо встановленим необхідним програмним забезпеченням, включаючи офлайн-версію Вікіпедії, що робить її доступною для ширшої аудиторії.

Linux вже давно є надійною операційною системою, але нові версії використовують технології, завдяки яким ваш робочий стіл стає ще важче зламати. Додайте можливість легкого повернення до попередніх версій програмного забезпечення, і легко зрозуміти, чому люди в захваті від «незмінних» версій Linux. Хочете на власні очі побачити, у чому справа? Це найкращі варіанти, доступні сьогодні.

Fedora Silverblue — одна з найперших незмінних версій традиційної настільної Linux. Але що це означає? Коротше кажучи, Fedora Silverblue постачається з усією системою як одним гігантським компонентом, який ви замінюєте щоразу, коли завантажуєте оновлення системи (таке, яке також доступне лише для читання). Це підхід, подібний до Android, Chromebook і macOS. Це запобігає завантаженню всього ПК через один пошкоджений системний файл.

  Як встановити Reaper DAW на Linux

Окрім надійності, є багато інших переваг. По-перше, Fedora Silverblue використовує формат Flatpak для програм, які мають певний ступінь ізольованого програмного середовища для підвищення безпеки. Ви також можете перемикатися між робочими середовищами або випробувати бета-версії Fedora, не ризикуючи стабільністю вашої системи.

NixOS існує десятиліттями, але багато в чому це нова мода. Проект привернув увагу створенням працездатної системи Linux на основі менеджера пакетів Nix, який використовує підхід до встановлення програмного забезпечення, що полегшує налаштування та відтворення систем на багатьох машинах. як? Ви можете налаштувати всю систему, відредагувавши один файл. Ви також можете легко повернутися до попередніх версій програми або всього робочого столу.

NixOS має важку криву навчання, але якщо ви готові витратити час, це також може принести найбільшу винагороду.

Endless OS – це нетрадиційна версія Linux. Він не призначений ні для корпоративного використання, ні як настільний ПК для комп’ютерних ентузіастів. Скоріше це спроба надати комп’ютерну техніку масам людей, які вперше навчаються користуватися ПК, а також тим, хто живе в частинах світу, де надійний Інтернет не є чимось належним.

  Як змінити розмір файлів зображень у Linux

На практиці це означає, що Endless OS — це операційне програмне забезпечення, яке постачається з більшою частиною попередньо встановленого програмного забезпечення для робочого столу, яке може знадобитися. І це не просто офісний пакет і кілька ігор. Тут ви можете знайти повністю відтворену офлайн-версію Вікіпедії, інтегровану в настроювану програму енциклопедії для робочого столу, поширену в 90-х і на початку 2000-х років.

Робочий стіл Valve дещо відрізняється від наведених вище варіантів. Це тому, що ви не можете встановити SteamOS на ПК, який у вас уже є. Проте SteamOS залишається чи не найдоступнішою версією Linux. чому Оскільки він постачається як частина кожної Steam Deck.

Так, кишеньковий комп’ютер Valve може служити в першу чергу як ігрова консоль, але кожна Steam Deck має режим робочого столу на базі KDE Plasma. Хоча SteamOS не може бути повнофункціональною версією Linux, вона досить близька.

Vanilla OS є найменш зрілим варіантом, і, вибачте, він ще не кваліфікується як надійний. Існують помилки для тих, хто достатньо сміливий, щоб першими застосувати. Але це найпопулярніший вибір для тих, хто шукає незмінний дистрибутив на базі Ubuntu (хоча нові версії базуються на Debian). Це робить його варіантом, який варто розглянути для багатьох, багатьох користувачів настільних комп’ютерів Linux, які найкраще знайомі з інструментами на базі Ubuntu та Debian. Ну, принаймні, доки не з’явиться версія Ubuntu від Canonical, призначена лише для знімків.

  Як створити резервну копію блогу Ghost на Linux

Vanilla OS сама по собі виправдовує увагу. Робочий стіл має такі ж функції, як у Distrobox, що дає змогу встановлювати програмні пакети, призначені для різних дистрибутивів Linux, на одну машину.

Незмінність — це майбутнє настільного Linux

Незмінні дистрибутиви із системними файлами, доступними лише для читання, мають свої плюси та мінуси. Багато людей віддають перевагу свободі, яка приходить із старим, традиційним робочим столом Linux. Але настільні комп’ютери, які важче зламати, краще підходять для масового впровадження, тому найбільш орієнтовані на споживачів пристрої Linux, такі як Chromebook і Steam Deck, постачаються з незмінними операційними системами.

Настільні комп’ютери Linux, починаючи від Ubuntu і Fedora і закінчуючи elementaryOS, мають намір стати незмінними в майбутньому, але для перших користувачів цей досвід доступний вже сьогодні.