5 найкращих аналізаторів Wi-Fi для перевірки безпеки мережі

| | 0 Comments| 7:45 AM
Categories:

Як часто ви підключаєтесь до нової мережі Wi-Fi? Якою б не була ваша відповідь на це запитання, ви точно не захочете підключатися до незахищеної мережі.

Крім того, якщо ваша домашня мережа не захищає вас від зловмисників, ви вже в зоні ризику. Ось чому вам потрібен аналізатор Wi-Fi, програма, яка сканує, щоб перевірити, чи безпечна мережа. Ось п’ять найкращих аналізаторів Wi-Fi, доступних сьогодні.

1. Fing

Fing є одним із найвідоміших аналізаторів Wi-Fi недаремно: він добре виконує те, що йому потрібно, і зручний у використанні.

Навіть якщо ви ніколи раніше не користувалися програмним забезпеченням для аналізу мережі, розібратися з Fing не повинно бути надто складно. Увімкніть програму, і вона просканує мережу, до якої ви підключені, за кілька секунд. Він також покаже точки доступу поблизу, а також інформацію про силу сигналу, тип захисту, який використовує мережа, тощо.

Сканер Fing виявляє всі пристрої, підключені до мережі, що означає, що він дозволяє бачити IP-адресу пристрою, назву, модель, MAC-адресу тощо. За допомогою Fing ви також можете перевірити швидкість домашньої мережі, перевірити, чи є проблеми з безпекою, які потрібно вирішити, налаштувати сповіщення та заборонити пристрої.

Слід зазначити, що вам потрібно підписатися на початкову або преміум-версію Fing, щоб отримати доступ до всіх функцій, але базова безкоштовна, і того, що вона пропонує, має бути достатньо для переважної більшості людей.

Завантажити: Fing for вікна | MacOS | Android | iOS (Безкоштовно, доступна підписка)

2. NetSpot

NetSpot — ще один популярний аналізатор Wi-Fi, який вперше з’явився на ринку в 2011 році. Це складніший (і, мабуть, досконаліший) інструмент, ніж Fing, тому він призначений для більш технічно налаштованих користувачів.

  Як перемістити об'єкти в Photoshop у певне положення

NetSpot автоматично виявляє всі мережі Wi-Fi у цьому регіоні та надає дані про них у реальному часі. Це включає інформацію про безпеку, силу сигналу, швидкість, проблеми з конфігурацією, витоки сигналу, стабільність мережі та багато іншого. Ці дані можна експортувати у вигляді звітів у форматі PDF або CSV, що робить NetSpot цінним інструментом для ІТ-адміністраторів і мережевих адміністраторів.

Хоча це правда, що NetSpot в основному використовується для аналізу потужності мережі та покриття, дані, які він витягує, безумовно, можуть виявитися цінними, якщо ви підозрюєте, що у вашому домашньому Wi-Fi є проблеми з безпекою.

Однак майте на увазі, що існують різні версії NetSpot. Ви можете користуватися інструментом безкоштовно, але з обмеженими можливостями, а доступність певних функцій може відрізнятися залежно від операційної системи вашого пристрою.

Завантажити: Netspot для вікна | MacOS | Android | iOS (Безкоштовно, доступна підписка)

3. Angry IP Scanner

Angry IP Scanner існує вже більше двох десятиліть. Він безкоштовний, із відкритим кодом і доступний у трьох основних настільних операційних системах: Windows, MacOS і Linux.

На відміну від багатьох інших програм для сканування Wi-Fi, Angry IP Scanner не є ані кричущим, ані складним. Він досить швидкий, мінімалістичний і простий у використанні. Просто завантажте програму, запустіть її та натисніть кнопку сканування. Це майже все. Але Angry IP Scanner пропонує набагато більше, ніж здається на перший погляд.

Angry IP Scanner досить швидко сканує діапазон IP-адрес (ви можете визначити діапазон) і автоматично надає велику кількість інформації: MAC-адресу пристрою, час ping, інформацію про хост, відкриті порти. Ви, звичайно, можете змінити сканування будь-яким способом, який ви вважаєте за потрібне, і налаштувати інструмент для створення звітів у різних форматах.

  Чи стягує AT&T плату за заміну SIM-карти?

Фахівці з безпеки використовують Angry IP Scanner, щоб ідентифікувати будь-які невідомі пристрої, підключені до мережі, виконувати аналіз і оцінювати потенційні вразливості. Можливо, це не для всіх, але це точно потужна та унікальна програма.

Завантажити: Angry IP Scanner для вікна | MacOS | Linux (безкоштовно)

4. Акриловий аналізатор Wi-Fi

Acrylic пропонує широкий спектр продуктів як частину свого набору лише для Windows: Wi-Fi Analyzer, Wi-Fi Heatmaps, Wi-Fi Sniffer, Wi-Fi LEA, Bluetooth LE Analyzer.

Щоб перевірити безпеку Wi-Fi, вам знадобиться Wi-Fi Analyzer. Хоча деякі з цих інших інструментів також можуть бути корисними для цієї мети, їх можна придбати лише окремо, що, звичайно, не для кожного бюджету.

Ви можете безкоштовно користуватися Wi-Fi Analyzer протягом п’яти днів, чого буде більш ніж достатньо, якщо ви хочете просто випробувати його та провести аналіз вашої домашньої мережі. Але що насправді можна зробити з цією програмою, і як вона порівнюється з іншим програмним забезпеченням для аналізу мережі?

Аналізатор Wi-Fi від Acrylic просунутий, але дуже інтуїтивно зрозумілий. Маючи витончений і сучасний дизайн, він спрощує сканування та усунення несправностей завдяки багатьом функціям. За допомогою цієї програми ви можете перевіряти стан і безпеку мережі, виявляти та виправляти будь-які проблеми, отримувати дані в реальному часі, бачити, які пристрої підключені до вашої Wi-Fi (класифікувати їх за типом, виробником тощо), зберігати отримані дані, створювати звіти тощо.

  11 найкращих інструментів перевірки для швидкого схвалення та відгуків

Завантажити: Acrylic Wi-Fi Analyzer для вікна (Безкоштовно, доступна підписка)

5. Аналізатор мереж

Network Analyzer (полегшена версія Network Analyzer Pro), доступний для Android та iOS, є легкою та універсальною програмою для сканування Wi-Fi, яка може виявитися корисною для тих, хто часто підключається до нових мереж за допомогою свого смартфона.

Для початку ви можете просто запустити програму та дозволити їй просканувати Wi-Fi, до якої ви підключені. Перейдіть до меню (за допомогою трьох маленьких смужок у верхньому лівому куті), щоб переглянути додаткові параметри. Тут ви можете отримати доступ до різних інструментів, запустити сканування локальної мережі, перевірити сигнал Wi-Fi тощо.

За допомогою Network Analyzer ви також можете виявляти всі пристрої, підключені до точки доступу, шукати зловмисників, переглядати їхні IP-адреси, сканувати порти, отримувати додаткову інформацію про мережу тощо.

Це, безперечно, програма, зручна для початківців, але це не означає, що вона також не підходить для мережевих спеціалістів та ІТ-адміністраторів. Він пропонує набагато більше, ніж більшість його конкурентів, і він безкоштовний, що, безперечно, є великою перевагою.

Завантажити: мережевий аналізатор для Android | iOS (безкоштовно)

Отримайте аналізатор Wi-Fi, щоб покращити вашу безпеку

Незалежно від того, професіонал ви чи просто той, хто хоче краще захистити свої дані, аналізатори Wi-Fi є незамінним інструментом, який вам потрібно мати у своєму арсеналі.

На ринку існують сотні програм для аналізу мережі, але ці п’ять є, мабуть, найкращими. Завантажте по одному на кожен пристрій, який ви використовуєте, і підвищте загальну безпеку.