15 Посібник із передових методів безпеки DevOps

Згідно з дослідженнями Verizon, майже 58% компаній минулого року стали жертвою витоку даних, і з них 41% сталися через уразливості програмного забезпечення. Через такі порушення організації можуть втратити мільйони доларів і навіть свою ринкову репутацію.

Але багато модернізовано в методології розробки додатків. Сьогодні організації дотримуються принципів і інструментів DevOps для розробки програми або програмного забезпечення. У підході DevOps повна програма не доставляється за один раз, вона розробляється та доставляється ітераційно. А в деяких випадках випуски також відбуваються щодня. Але знайти проблеми з безпекою в щоденних випусках непросте завдання. І тому безпека є одним із найважливіших факторів у процесі DevOps.

Кожна команда, яка працює над розробкою програми, наприклад розробкою, тестуванням, експлуатацією та виробництвом, несе відповідальність за вжиття необхідних заходів безпеки, щоб переконатися, що програма не має жодних вразливостей, що призводять до порушення безпеки. У цій статті я розповім про передові практики DevOps Security для безпечної розробки та розгортання програм.

Впровадити модель DevSecOps

DevSecOps — ще один популярний термін у сфері DevOps. Це фундаментальна практика безпеки під час розлучення, яку почала застосовувати кожна ІТ-організація. Як випливає з назви, це поєднання розробки, безпеки та операцій.

DevSecOps — це методологія використання засобів безпеки в життєвому циклі DevOps. Отже, з самого початку розробки програми безпека має бути її частиною. Інтеграція процесу DevOps із системою безпеки допомагає організаціям створювати безпечні програми без уразливостей. Ця методологія також допомагає усунути розбіжності між розробкою та командами безпеки в організації.

Нижче наведено кілька основних практик, які ви повинні застосувати в моделі DevSecOps:

  • Використовуйте такі інструменти безпеки, як Сник, Checkmarx у конвеєрі інтеграції розвитку.
  • Усі автоматизовані тести повинні бути оцінені експертами з безпеки.
  • Групи розробників і безпеки повинні співпрацювати для створення моделей загроз.
  • Вимоги безпеки повинні мати високий пріоритет у резерві продукту.
  • Усі політики безпеки інфраструктури необхідно переглянути перед розгортанням.
  Як отримати географічне розташування вашої системи зі сценарію Bash

Перегляньте код у меншому розмірі

Варто переглянути код у меншому розмірі. Ніколи не переглядайте величезний код і не переглядайте всю програму одночасно, це було б помилкою. Перегляньте коди по частинах, щоб ви могли перевірити їх належним чином.

Впровадити процес управління змінами

Ви повинні запровадити процес управління змінами.

Тепер, коли відбуваються зміни в програмі, яка вже перебуває на стадії розгортання, ви не хочете, щоб розробники продовжували додавати до неї код або додавати чи видаляти функції. Таким чином, єдине, що може допомогти вам на цьому етапі, це впровадження процесу управління змінами.

Отже, кожна зміна, яку необхідно внести в програму, має проходити через процес керування змінами. Після схвалення розробнику слід дозволити внести зміни.

Продовжуйте оцінювати додатки у виробництві

Часто організації забувають про безпеку, коли програма працює в робочому стані.

Ви повинні постійно переглядати заявку. Ви повинні продовжувати переглядати його код і періодично виконувати тести безпеки, щоб переконатися, що не було введено нових лазівок у безпеці.

Ви можете використовувати безперервне програмне забезпечення безпеки, наприклад Invicti, Мабутьі Зловмисник.

Навчіть команду розробників безпеки

Що стосується інструкцій з безпеки, ви також повинні навчити команду розробників найкращим практикам безпеки.

Так, наприклад, якщо новий розробник приєднався до команди і він або вона не знає про SQL-ін’єкцію, ви повинні переконатися, що розробник знає, що таке SQL-ін’єкція, що вона робить і яку шкоду може завдати причиною застосування. Можливо, ви не захочете вдаватися в технічні аспекти цього. Тим не менш, вам потрібно переконатися, що команда розробників оновлюється з новими вказівками щодо норм безпеки та найкращими практиками на загальному рівні.

Є багато курсів веб-безпеки, які можна вивчити.

Розробити та впровадити процеси безпеки

Безпека сама по собі не може працювати без процесів, вам потрібно мати спеціальні процеси безпеки у вашій організації, а потім їх реалізувати.

І після впровадження виникне ймовірність того, що вам доведеться переглянути процеси, оскільки певні речі не працювали, як очікувалося, або процес був надто складним. Може бути будь-яка причина, тому вам доведеться змінити ці процеси безпеки.

  Як оновити Safari на iPhone та Mac

Але що б не було зроблено, ви повинні переконатися, що після впровадження процеси безпеки контролюються та перевіряються.

Впроваджуйте та забезпечуйте управління безпекою

Впровадження та дотримання політики управління в організації має бути дуже важливим, якщо ви хочете запровадити найкращі практики безпеки DevOps. Ви повинні створити ці політики управління, яких повинні дотримуватися всі команди, що працюють над розробкою додатків, як-от розробки, безпеки, операцій тощо.

Кожен працівник повинен чітко розуміти ці політики, тому ці політики мають бути дуже прозорими. Ви повинні стежити за тим, щоб співробітники вашої організації дотримувалися політики управління.

Стандарти безпечного кодування

Розробники здебільшого зосереджуються на створенні функціональних можливостей додатків і пропускають параметри безпеки, оскільки це не є їхнім пріоритетом. Але враховуючи зростання кіберзагроз у наші дні, вам потрібно переконатися, що ваша команда розробників знає про найкращі практики безпеки під час кодування програми.

Вони повинні знати про інструменти безпеки, які можуть допомогти їм визначити вразливості в коді під час його розробки, щоб розробники могли негайно змінити код і виправити вразливості.

Ви повинні почати використовувати засоби автоматизації безпеки в процесах DevOps, щоб уникнути ручної роботи.

Введіть інструменти автоматизації в картину, щоб ви не лише проводили тестування за допомогою інструментів автоматизації, але й створювали повторювані тести для програми. За допомогою автоматизованих інструментів для аналізу коду, керування секретами, керування конфігураціями, керування вразливими місцями тощо ви легко розроблятимете безпечні продукти.

Впровадити оцінку вразливості

Вам слід провести оцінку вразливості, щоб визначити вразливі місця програми та усунути їх перед розгортанням у робочому середовищі.

Це потрібно робити часто, і незалежно від виявлення лазівок у безпеці команда розробників має попрацювати над своїм кодом, щоб їх виправити. Існує кілька доступних інструментів сканування вразливостей і керування ними, за допомогою яких можна виявити слабкі місця програми.

Впровадити керування конфігурацією

Ви також повинні реалізувати керування конфігурацією.

Процес керування змінами, про який я розповідав раніше, також є частиною керування конфігурацією. Отже, вам потрібно переконатися, з якою конфігурацією ви маєте справу, які зміни відбуваються в програмі, хто їх авторизує та затверджує. Все це підпадає під керування конфігурацією.

  Виправити непрацюючі модулі Xfinity

Впровадити модель найменших привілеїв

У найкращих практиках безпеки DevOps одним із важливих основних правил є використання моделі найменших привілеїв. Ніколи нікому не надавайте більше привілеїв, ніж потрібно.

Наприклад, якщо розробнику не потрібен доступ ROOT або адміністратор, ви можете призначити звичайний доступ користувача, щоб він міг працювати над необхідними модулями програми.

Відокремте мережу DevOps

Ви повинні застосувати сегментацію мережі в організації.

Активи організації, такі як програми, сервери, сховища тощо, не повинні працювати в одній мережі, що призводить до проблеми з єдиною точкою збою. Якщо хакер зможе проникнути в мережу вашої організації, він зможе отримати контроль над усіма активами організації. Отже, для кожної логічної одиниці ви повинні мати окрему мережу.

Наприклад, середовище розробки та виробниче середовище повинні працювати в різних мережах, ізольованих одна від одної.

Ви також можете скористатися мережевими рішеннями Zero-Trust.

Використовуйте Менеджер паролів

Не зберігайте облікові дані в Excel. Замість цього використовуйте централізований менеджер паролів.

За жодних обставин користувачі не повинні повідомляти індивідуальні паролі. Найкраще було б зберігати облікові дані в безпечному та централізованому місці, до якого лише необхідна команда, яка має до нього доступ, може здійснювати виклики API та використовувати ці облікові дані.

Запровадження аудиту та перегляду

Ви також повинні проводити аудит і перегляд на постійній основі. Необхідно проводити регулярні аудити коду програми та середовища процесів безпеки, а також даних, які вона збирає.

Висновок

Це деякі найважливіші найкращі методи безпеки DevOps, яких організація повинна дотримуватися, щоб створювати безпечні програми та програмне забезпечення. Впровадження заходів безпеки за допомогою процесу DevOps заощадить мільйони для організації. Отже, почніть впроваджувати методи безпеки, згадані в цій статті, для безпечних і швидших випусків програми.