techukraine.net techukraine.net 15 найкращих методів перевірки зручності використання програм і веб-сайтів із прикладами

15 найкращих методів перевірки зручності використання програм і веб-сайтів із прикладами

| | 0 Comments| 6:45 AM
Categories:

Ви хочете надати користувачам унікальний і привабливий досвід під час використання ваших програм, веб-сайтів і служб SaaS? Постійно покращуйте зручність використання продукту, використовуючи ці методи перевірки зручності використання.

Що таке метод перевірки зручності використання?

Коли ви методично спостерігаєте за користувачами, які тестують ваші продукти або прототипи, ви шукаєте недоліки в дизайні та розробці. Потім ви надсилаєте відгук дизайнерам і розробникам, щоб усунути проблеми в наступному випуску програми або веб-сайту. Це відоме як тестування зручності використання.

Щоб спростити та стандартизувати процес, експерти з дизайну UX розробили різні методи тестування зручності використання для різних продуктів і бізнес-потреб. Ці стандартизовані процеси називаються методами тестування зручності використання.

Перший — дистанційний, а другий — особистий метод перевірки зручності використання.

Читайте також: Розуміння різних типів тестування програм

Причини використання юзабіліті-тестування

  • Це допомагає вам виявити вузькі місця та проблеми, з якими користувачі можуть зіткнутися під час взаємодії з продуктом або системою.
  • Коли ви проводите свій продукт, як-от додаток або веб-сайт, через ітераційні проекти тестування зручності використання, ви створюєте взаємодію з користувачем, яка справді потрібна цільовій аудиторії.
  • Завдяки тестуванню прототипу на зручність використання ви значно заощаджуєте витрати на виробництво. Не кажучи вже про те, що ви не заплямуєте репутацію свого бренду, випустивши незавершений продукт.
  • Якщо ви зробили все можливе, щоб стати провідним брендом на ринку, затьмаривши усталеного конкурента, але все ще відстаючи, зосередьтеся на вдосконаленні UX. Пропонуйте унікальний і більш зручний досвід, ніж конкурент, щоб залучити більше користувачів.

Ключові компоненти методу тестування зручності використання

Знайдіть нижче обов’язкові компоненти техніки тестування зручності використання:

  • Має бути розроблений, перевірений і задокументований план тестування.
  • Учасники юзабіліті-тестування, які відповідають пулу аудиторії цього продукту та можуть надати відверті відгуки.
  • Має бути набір реальних завдань, які виконують учасники тестування за допомогою вашого продукту чи послуги.
  • Модератор проведе тестувальників у виконанні завдань, задаватиме відповідні запитання та записуватиме відгуки.
  • Має бути стандартний процес запису дій користувача під час взаємодії з продуктом.
  • Він повинен пропонувати кількісні показники, такі як витрачений час, швидкість виконання завдань, допущені помилки тощо.

Тепер ознайомтеся з популярними та ефективними методами тестування юзабіліті, яких дотримується більшість дослідників UX:

Модерований проти Немодерований

Це популярні моделі тестування зручності використання, які можна застосувати до процесу тестування.

У модерованому методі тестування ви повинні призначити UX-дизайнера або дослідника для нагляду за користувачами та некористувачами, які оцінюватимуть продукт або бізнес-ідею.

Наприклад, ви хотіли б перевірити, наскільки легко користуватися вашою системою керування вмістом. Ви створите набір завдань і почнете сеанс співбесіди з одним або кількома тестувальниками, переважно через відеоконференцію.

Ваше завдання — зібрати якісні дані під час сеансу. Дозвольте тестувальникам бути собою і виконувати завдання. Не допомагайте їм підказками щодо робочого процесу завдання. Після завершення сеансу співбесіди ви повинні мати адекватні якісні дані, такі як словесний відгук, коментарі, емоційний стан, проблеми з юзабіліті, порівняльні переваги тощо.

  Ця пошукова система може знайти будь-який комікс Calvin & Hobbes на основі ключового слова

Тепер, щоб збільшити кількість зібраних даних і зменшити вартість тестування, ви також можете провести те саме тестування за допомогою немодерованої моделі. Тут ви не призначаєте модератора для нагляду за тестувальниками. Натомість ви використовуєте автоматизовані інструменти тестування зручності використання, такі як Maze, Lookback, Userbrain тощо.

Дослідницький Vs. Порівняльний

У дослідницьких і порівняльних моделях тестування юзабіліті ваша мета — або дозволити учасникам поділитися пропозиціями щодо вашого продукту під час його тестування, або порівняти два інтерфейси користувача програми чи веб-сайту.

Наприклад, вам потрібно покращити UX процесу оформлення замовлення у вашому мобільному додатку електронної комерції та на веб-сайті. Останнім часом ви помічаєте збільшення кількості покинутих візків. Отже, ви наберете суміш учасників, які часто, час від часу та рідко користуються веб-сайтами та додатками електронної комерції.

Ви можете попросити тестувальників використовувати власний спосіб покупки продуктів на сайті. Потім заповніть форму зворотнього зв’язку про досвід оформлення замовлення. Це тестування має досліджувати багато причин залишення кошика.

Тепер ви створили два різні інтерфейси користувача для оформлення замовлення після проведення дослідницького тестування зручності використання. Тепер ви знову звертаєтеся до тестувальників, щоб дізнатися, який інтерфейс користувача працює краще. Це найкраще порівняльне тестування.

Віддалений Vs. Особисто

Припустімо, що ви тестуєте роботу мобільного додатка з групою користувачів. Якщо ваш дослідник і тестувальники UX працюють з різних місць, це модель дистанційного тестування UX.

Ця модель дуже доступна і прокладає шлях до сховища вхідних даних користувачів для тестування звичайних продуктів. Таким чином, ви можете миттєво отримувати дані тестування зручності використання, не проходячи точного процесу.

Цей шаблон Remote Think-Aloud Testing від Emerson on Фреска це ідеальний приклад і формат, з якого можна почати. Або перевірте Шаблон віддаленого тестування зручності використання від Miro.

Навпаки, коли ви виконуєте весь процес UX-тестування в місці, де дослідник UX і тестери працюють рука об руку, це відоме як метод особистого тестування зручності використання.

Якісний Vs. Кількісний

Якісне юзабіліті-тестування допомагає знайти причину підвищення або зниження користувацького досвіду. Тут ви вивчаєте основні мотиви та сприйняття користувачів, які взаємодіють із вашим продуктом. Він дотримується протоколу Think-Aloud для збору якісних даних щодо думок користувачів, уподобань і викликів.

Техніка кількісного тестування юзабіліті головним чином допомагає вам зрозуміти, чи добре працює перероблений UX, збираючи дані про продуктивність від систем і тестувальників. Крім того, якщо користувацька програма є кращою, ніж інша програма, ви можете виконати якісне UX-тестування, щоб зрозуміти причину.

Мобільний проти Веб-сайт

Коли ви запускаєте процес тестування UX для мобільного додатка, гри чи операційної системи, це тестування зручності використання на мобільних пристроях. Навпаки, якщо ви виконуєте тест для веб-сайту, торгового майданчика електронної комерції або веб-додатка, це тестування зручності використання веб-сайту.

Прикладом може бути тестування цільової сторінки веб-сайту для перенаправлення користувачів комп’ютерів у веб-програму, а користувачів мобільних пристроїв – у мобільну програму для реєстрації в додатку для вивчення мови. Ви хочете побачити ефективність цільової сторінки та пробного сеансу вивчення мови з точки зору користувачів як у мобільному, так і у веб-браузері.

  Як мій провайдер може визначити, що я використовую BitTorrent?

Читайте також: Найкращі інструменти тестування мобільних пристроїв, які допоможуть створювати кращі програми

Лабораторне тестування зручності використання

Лабораторне тестування зручності використання — це якісний метод дослідження, коли зручність використання продукту перевіряється в контрольованому та контрольованому середовищі.

Наприклад, ви хочете зібрати детальну інформацію про проблеми зручності використання вашого веб-сайту чи програми. Отже, ви створюєте спеціалізовану лабораторію тестування юзабіліті та набираєте суб’єктів тестування для виконання певних завдань. Крім того, призначте навченого модератора для спостереження за їхньою діяльністю та поведінкою в режимі реального часу. Ви також можете досліджувати та направляти користувачів, якщо це необхідно.

П’ять секунд тестів

Мета п’ятисекундного тесту – виміряти перше враження користувачів від дизайну вашого продукту або зрозуміти, наскільки добре ваш дизайн може донести заплановане повідомлення до відвідувача.

Припустімо, ви хочете оцінити інформацію, яку користувачі виносять, коли вперше дивляться на веб-сайт або дизайн. Для цього тесту вам потрібно підготувати продукт та інструкції, а також запросити учасників. Виберіть тривалість тесту від 5 до 20 секунд і поставте їм додаткові запитання.

Тестування дерева

Тестування дерева, також відоме як зворотне сортування карток, — це метод з’ясування того, чи пропонована структура сайту зручна для користувача.

Наприклад, ви хочете перевірити, чи можуть користувачі переходити на вашому веб-сайті відповідно до архітектури сайту. Отже, вам потрібно створити структуру дерева, яка міститиме спрощену ієрархію навігації вашого веб-сайту.

Ви можете попросити учасників знайти будь-яку конкретну сторінку чи інформацію. Запис їхніх дій також допоможе вам зрозуміти, чи потребує конструкція будь-яких змін.

Читайте також: знати основи інформаційної архітектури в проектуванні

Відстеження очей

Відстеження очей – це метод перевірки зручності використання, який вимірює фокус або рух ока користувача, коли він переглядає веб-сторінку. Якщо вам потрібно зрозуміти, як користувачі переміщуються сторінкою та які візуальні елементи вони вважають найбільш привабливими, ви можете скористатися цим тестом.

Попросіть учасників знайти інформацію на веб-сайті, і технологія стеження за очима виявить їхні зони фокусування та вагань, записуючи їхні рухи очей. Це також виявить пропущені або пропущені області.

Партизанське тестування

Використовуючи цей спонтанний метод тестування, який проводиться в громадських місцях, дизайнери миттєво збирають відгуки про зручність використання своїх продуктів.

Для них до незнайомців звертаються в громадських місцях, наприклад у кав’ярнях, і їм показують дизайн додатка, щоб побачити, як вони з ним взаємодіють. Таким чином, цей тест виявляє миттєві враження користувачів або чи стикаються вони з будь-якими проблемними точками. Це не передбачає створення будь-якої офіційної лабораторії, але дозволяє виявляти проблеми зручності використання.

Сортування карток

Сортування карток – це спосіб дізнатися, як користувачі сортують або класифікують інформацію чи мітки.

Якщо ви належите до команди UX, яка прагне розробити архітектуру, яка буде мати сенс для користувачів, ви можете попросити своїх учасників класифікувати теми для вашого веб-сайту. Теми, віднесені до однієї групи більшістю людей, мають бути включені до тієї самої категорії у ваш остаточний дизайн.

Також перевірте це шаблон сортування карток на Miro.

Опитування та опитування

Опитування та опитування допомагають збирати кількісні відгуки користувачів. Учасники тесту відповідають на структуровані запитання, щоб надати розуміння. Дані вказують на вподобання користувачів, досвід і очікування від вашого продукту.

  Настроюваний музичний плеєр з еквалайзером і темами

Наприклад, програма для соціальних мереж може використовувати опитування, щоб оцінити задоволеність користувачів нещодавно запущеним інтерфейсом користувача. Учасники оцінюють такі фактори, як простота використання, за шкалою від 1 до 10.

Опитування та опитування пропонують швидкий і масштабований збір даних і допомагають визначити тенденції та настрої користувачів. Метод також дуже доступний. Іноді ви навіть можете проводити опитування безкоштовно.

Тестування переваг

Тестування переваг схоже на техніку порівняльного тестування UX. Ваші тестові користувачі повинні взаємодіяти з більш ніж одним варіантом продукту. Потім вони можуть надіслати форму зворотного зв’язку з набором запитань, розроблених вами, або поділитися своїм досвідом безпосередньо за допомогою відеоконференції.

Візьмемо цей приклад тестування зручності використання домашньої сторінки для домашньої сторінки веб-сайту електронної комерції або головного екрана мобільного додатка. Користувачі обирають одну версію з багатьох варіантів на основі видимості вмісту, засобів навігації та візуальної привабливості. UX-дизайнери здебільшого покладаються на метод тестування переваг, щоб визначити, які елементи дизайну найбільше подобаються користувачам.

Когнітивне проходження

Когнітивне покрокове керівництво – це метод тестування зручності використання, за якого ви повинні моделювати взаємодію користувача, щоб виявити потенційні проблеми зручності використання. Щоб імітувати тест, ви посилаєтеся на дані когнітивних процесів користувачів із внутрішніх або зовнішніх джерел. Внутрішні тестери можуть виконувати завдання в симуляторі, щоб перевірити, чи зможуть реальні користувачі відчути зручну навігацію.

Наприклад, тестування процесу реєстрації нового мобільного додатка передбачає імітацію процесу реєстрації. Тут ви спостерігаєте, чи ефективно система направляє користувачів, чи ні. Якщо в системі є алгоритми штучного інтелекту, то слід перевірити, чи передбачає система дії користувача чи ні.

Тестування першого натискання

Тестування першим кліком — це техніка UX-тестування, яка зосереджена на початковій взаємодії з вашим мобільним додатком або веб-сайтом. Тестувальники UX натискають те, що, на їхню думку, є першою дією для виконання завдання.

Наприклад, модератор спостерігає за тим, що робить користувач на сайті бронювання квитків. Якщо тестувальник натискає нерелевантну кнопку замість кнопки «Книжковий квиток», це означає, що є проблема з дизайном UX. Ви повинні відповідним чином виділити важливі кнопки у своїй програмі чи веб-сайті.

Дані тестування першого кліку допомагають оптимізувати робочий процес дій користувача. Це також покращує перше враження від продукту. Нарешті, UX-тестування покращує зручність використання.

Читайте також: Інструменти теплової карти, які повідомлять вам, де натискають ваші користувачі

Заключні слова

Ваші продукти, такі як додатки та веб-сайти, напевно зможуть залучити достатню кількість користувачів і передплатників, якщо користувацький досвід буде саме тим, що потрібно аудиторії. Наприклад, для вашої служби SaaS користувач повинен увійти за допомогою автентифікації облікового запису Google, але процес взагалі не працює. Чи отримали б у вас підписки?

Це вірно! Ви не будете. Тому плануйте або покращуйте зручність використання вашого продукту, застосовуючи будь-який із наведених вище методів тестування зручності використання, які відповідають вашій бізнес-логіці та продукту.

Далі знайдіть тут найкращі інструменти функціонального тестування для перевірки функцій мобільних програм, веб-програм тощо.