10 ресурсів для вивчення аналізу ланцюга поставок з нуля

Управління ланцюгом поставок є складним процесом, і аналітика ланцюга постачання допомагає покращити логістику та середовище керування ланцюгом постачання.

Використовуючи аналітику, ви можете аналізувати дані, зібрані за допомогою різних інструментів, і отримувати з них статистичні дані в реальному часі, які можна використовувати для підвищення ефективності процесу.

Щоб досягти успіху в цій галузі, ви можете скористатися допомогою різних навчальних ресурсів. Але спочатку подивіться на особливості та переваги аналітики ланцюга поставок.

Функції аналізу ланцюга поставок

 • Створення та обробка даних у реальному часі за допомогою різних інструментів
 • Збирайте та впорядковуйте неструктуровані дані з багатьох джерел
 • Покращуйте планування запасів і розклад за допомогою аналізу відгуків клієнтів
 • Зменшіть обсяг ізольованих даних в організації
 • Негайно виявляйте проблеми та виправляйте їх

Переваги та випадки використання аналітики ланцюга поставок

Нижче наведено переваги включення аналітики ланцюга поставок:

 • Допомагає вам ефективно планувати та планувати події за допомогою статистики в реальному часі
 • Отримайте прогноз споживчого попиту, який допоможе в управлінні ресурсами
 • Пропонує оновлену інформацію про останні тенденції ринку
 • Знизити вартість покупки
 • Оптимізуйте процес SCM, відстежуючи виробництво та роботу
 • Логістичне вдосконалення з даними в реальному часі
 • Підвищення рівня задоволеності клієнтів

Варіанти використання аналітики ланцюга поставок відрізнятимуться залежно від галузі. Однак сфера охоплює планування, закупівлі, логістику, виробництво та операції, управління ризиками, планування попиту, прогнозування, витрати, відстеження накладних витрат тощо.

Давайте дослідимо деякі навчальні ресурси для аналітики ланцюга поставок.

Вступ до аналізу ланцюга поставок

Цей курс Udemy пропонує вам основи описової та приписної аналітики для вирішення проблем ланцюга постачання. Він також знайомить вас з аналітичними інструментами, які можна використовувати для прогнозування попиту, оцінки обсягів виробництва та створення стратегій асортименту продукції.

Цей курс складається з 5 годин відео на вимогу та 9 ресурсів для завантаження. Крім того, ви отримуєте довічний доступ до повних ресурсів курсу. Для цього курсу зацікавлені люди повинні мати базові знання Microsoft Excel, ділову хватку та виробництво чи логістику.

RA: Наука про дані та аналітика ланцюга поставок за допомогою Python

Цей курс Udemy ідеально підходить для вивчення науки про дані ланцюга поставок, Python, управління запасами, лінійного програмування, прогнозування та ціноутворення. Він навчає вас ніколи не чули технік ланцюга поставок, які допоможуть вам стати успішним менеджером ланцюга поставок або дослідником даних ланцюга поставок.

Ви також дізнаєтесь про управління доходами та сегментацію клієнтів, продуктів і постачальників. Курс складається з 37 годин відео на вимогу та 128 ресурсів для завантаження. Вам також потрібно знати Excel, Anaconda та spyder.

RA: Наука про дані та аналітика ланцюга поставок з R

На цьому курсі Udemy ви зможете вивчити R, оптимізацію запасів, науку про дані ланцюга постачання, машинне навчання, прогнозування великих даних та управління доходами. Інші теми, які розглядаються в цьому курсі, включають політику запасів, рекомендації щодо продуктів, прогноз і аналіз, оптимізацію цін і сегментацію клієнтів.

Щоб отримати цей курс, ви повинні знати Microsoft Excel і бути мотивованими вивчати R. Він містить 38 годин курсів на вимогу та 157 ресурсів для завантаження.

Спеціалізація аналітики ланцюга поставок

Люди, які бажають розпочати свою кар’єру в аналітиці ланцюгів поставок, повинні приєднатися до курсу Coursera. З його допомогою ви можете освоїти керовані даними інструменти для покращення продуктивності ланцюга поставок. Оскільки це допомагає вам зрозуміти больові точки середовища ланцюга постачання, ви можете плавно визначити пріоритети проблем.

Крім того, він навчить вас розробляти ефективні стратегії логістики та проектувати попит і пропозицію для корпоративних систем розподілу. Цей 100% онлайн-курс має гнучкий графік і може бути закінчений за 5 місяців із приблизною швидкістю 2 години на тиждень.

IIM Calcutta Supply Chain Analytics Analytics

Цей курс Coursera навчить вас використовувати аналітику ланцюга поставок для підвищення ефективності бізнесу та глибоких змін у бізнесі. Це допомагає вам вирішити проблеми прийняття рішень щодо виробництва, розташування, вибору складу, запасів, планування запасів і ціноутворення навіть за обмежених ресурсів і в динамічних сценаріях.

Тривалість цього онлайн-курсу для самостійного навчання становить близько 6 місяців, якщо ви можете витрачати 6-8 годин на тиждень.

Аналітика ланцюга поставок

Цей курс edX допоможе вам освоїти основні методології аналізу ланцюга поставок, такі як статистика, ймовірність, регресія та оптимізація. У цьому практичному курсі потрібно буде використовувати електронні таблиці для застосування підходів, знайдених у практичних прикладах із реального життя.

Тут ви можете навчитися основним аналітичним методам, статистиці ланцюга поставок, формулюванню та вирішенню оптимізаційних моделей, а також методам застосування основних імовірнісних моделей. Цей курс під керівництвом інструктора є самостійним і займає 15 тижнів, якщо ви можете витрачати 8-12 годин на тиждень.

Мова курсу – англійська, а субтитри доступні англійською, іспанською та японською мовами. Окрім основ статистики та ймовірності, учасники також повинні бути знайомі з алгеброю середньої школи та основними поняттями математики.

Основи аналізу ланцюга поставок

Цей курс LinkedIn Learning охоплює основи ланцюгів поставок і аналітику. З нього ви можете дізнатися, як підприємства розробляють програму аналізу ланцюга поставок. Крім того, ви зрозумієте використання важливих інструментів аналітики та підходів, які використовуються для покращення ланцюгів поставок.

Інші теми, необхідні для того, щоб стати дуже бажаним професіоналом, такі як прогнозування, картографування, збої та управління ризиками, також розглядаються тут. Доступ до матеріалу курсу можна отримати зі смартфона чи планшета. Він також містить 4 тести за розділами та пропонує вам завершити курс після успішного завершення курсу.

Аналітика ланцюга поставок

У цій книзі ви знайдете бізнес-орієнтований огляд управління ланцюгом поставок і навчитеся застосовувати такі технології, як аналіз даних і машинне навчання, у цій галузі. Він також познайомить вас з відповідними концепціями та методами аналізу даних і програмного забезпечення.

Крім того, ви навчитеся розвивати силу прийняття рішень у сучасних ланцюгах поставок. Цей ресурс охоплює управління попитом і пропозицією, оптимізацію транспортування, складування та контроль запасів, а також інші основні процеси ланцюга поставок.

Аналітика та моделювання ланцюга поставок

Ця книга допоможе вам впоратися з проблемами управління ланцюгом поставок, такими як бізнес-моделі та математичне моделювання.

У цю книгу включено низку моделей бізнес-аналітики ланцюга постачання, щоб ви могли розвинути знання про них. Він також містить тематичні дослідження та онлайн-ресурси, як-от слайди лекцій.

Цей ресурс також охоплює планування ланцюга постачання, прогнозування попиту, розподіл продуктів, оптимізацію з одним і кількома цілями, моделі маршрутизації та планування транспортування, а також наскрізне моделювання ланцюга постачання.

Аналітика ланцюга поставок

Прочитавши цю книгу, ви дізнаєтесь про аналітику даних та її ефективне використання в управлінні ланцюгом поставок. У ньому на прикладах описані ключові процеси ланцюжка поставок, зокрема великі дані, аналіз даних, оптимізація та хмарні обчислення.

Ресурс також зосереджується на основних процесах ланцюга постачання, де можна застосовувати аналітичні методи для постійного вдосконалення. Як для студентів, так і для лідерів управління ланцюгами поставок, він пропонує досвід управління та технічні навички для кращого прийняття рішень.

Підведенню

Аналітика ланцюга поставок — це дисципліна, що розвивається, де з часом з’являються нові моделі даних і додатки, які впроваджуються. Щоб забезпечити найкращі практики та краще приймати рішення в цій галузі, ви повинні бути знайомі з останніми концепціями та техніками.

Ви можете скористатися будь-яким із вищезгаданих ресурсів, щоб дізнатися про аналітику ланцюга поставок. Також прочитайте про блокчейн у ланцюзі поставок і про те, як отримати сертифікацію APICS CSCP.