10 найкращих моніторів пропускної здатності в реальному часі для використання мережевого трафіку

Інструменти моніторингу смуги пропускання допомагають мережевим адміністраторам більш ефективно контролювати мережу та керувати нею.

Що таке моніторинг пропускної здатності?

Моніторинг смуги пропускання — це фундаментальна ІТ-діяльність, яка відстежує мережеві пристрої та підключення, одночасно виявляючи недоліки, функціональність і мережевий потік. Він включає виявлення серйозних проблем із підключенням і ненормальних дій, а також регулювання якості різних мережевих компонентів. І це можна зробити за допомогою засобів моніторингу мережі.

Ці інструменти моніторингу відстежують ваше підключення до Інтернету та надають вам повний і детальний аналіз того, що відбувається у вашій мережі.

Які фактори слід враховувати при виборі моніторів пропускної здатності?

 • Простота розгортання та видимість у реальному часі.
 • Налаштування, яке може взаємодіяти з усіма моделями мережевого обладнання.
 • Можливість порівняти поточну статистику з історичними даними.
 • Інструменти відстеження та проектування VLAN (віртуальна локальна мережа) для пріоритезації пакетів і контролю перевантаження.
 • Можливість вибрати взаємодії, які ви хочете відстежувати та аналізувати.
 • Спеціальні сценарії слід включити як плагіни або глобальні виклики функцій.
 • Доступна ціна та безкоштовна пробна демоверсія.

Беручи до уваги ці критерії, ми склали список найкращих моніторів пропускної здатності в реальному часі для використання мережевого трафіку. Давайте кататися!

SolarWinds NTA

SolarWinds – добре відоме ім’я серед ІТ-експертів. Вони створюють різноманітні програмні продукти, такі як програмне забезпечення для моніторингу мережі, візуалізації та звітування про мережу.

Аналізатор трафіку SolarWinds NetFlow (NTA) є чудовим інструментом моніторингу пропускної здатності. Цей інструмент перетворює статистику використання пропускної здатності на графіки та діаграми, що полегшує перегляд як поточних, так і збережених історичних даних, а також покращує знання вашої мережевої активності. Мережеві адміністратори можуть легше керувати мережевою інфраструктурою, виявляючи, усуваючи та усуваючи проблеми продуктивності мережі.

Оптимізувавши свою здатність глибше досліджувати мережеву інфраструктуру, ви можете оцінювати та порівнювати умови трафіку з історичними даними з більшою видимістю. Він розроблений, щоб допомогти вам визначити джерело проблем, які виникли в минулому. Користувачі також можуть створювати звіти, щоб краще зрозуміти статистику використання пропускної здатності.

SolarWinds NTA призначений для збору, аналізу та відображення даних про якість обслуговування на основі класу (CBQoS) на додаток до використання даних потоку. Моніторинг CBQoS дає змогу перевірити, чи функціональні ваші правила для визначення пріоритетів критично важливого трафіку у разі перевантаження та оптимізації використання пропускної здатності вашої мережевої інфраструктури.

особливості:

 • Легко встановіть розклад і отримуйте детальний моніторинг мережевого трафіку та статистику пропускної здатності
 • Проста візуалізація може допомогти в розумінні транспортного потоку протягом часу та діяльності.
 • Графіки часових рядів і управління якістю обслуговування (QoS).
 • Сповіщення на основі порогових значень можна адаптувати як до великих, так і до малих корпоративних мереж.

SolarWinds надає 30-денний безкоштовний пробний період свого пакету Network Bandwidth Analyzer.

ManageEngine

ManageEngine пропонує фантастичний і простий інструмент моніторингу пропускної здатності, який можна використовувати для моніторингу мережевої активності та використання пропускної здатності у вашій інфраструктурі.

  Як автоматично переключитися на темну тему вночі у Firefox

Безкоштовна версія цієї програми дозволяє користувачеві контролювати лише два інтерфейси з пристрою, що досить обмежено. Тим не менш, він надає вам деталі та всю необхідну статистику ваших мережевих з’єднань.

Це дозволяє відстежувати підключення до мережі, пропускну здатність і відповідні дані для різних пристроїв, таких як маршрутизатори та комутатори.

особливості:

 • Щоб правильно оцінити пропускну здатність мережі, користувачі можуть вказати попередньо визначені межі контролю залежно від використання, періоду та частоти.
 • Автоматично знаходить джерело проблем з мережевим підключенням і усуває їх.
 • На основі прогнозування управління ресурсами він автоматично оцінює вимоги до мережевої інфраструктури.
 • Аналіз основних параметрів продуктивності VoIP і мультимедіа для досягнення найкращих у своєму класі стандартів обслуговування.

Завдяки настроюваним параметрам візуалізації та звітності легко досліджувати моделі трафіку та години пікової активності.

PAESSLER PRTG

Монітор пропускної здатності PAESSLER PRTG є фантастичним інструментом як для індивідуального, так і для комерційного використання. Він перевіряє вашу адресу Інтернет-протоколу та знаходить усі пов’язані пристрої.

PRTG сканує всі шаблони вашого трафіку та пропонує обширну статистику щодо того, які програми та служби споживають вашу пропускну здатність і де можуть існувати можливі блокування середовища. Він перевіряє та відображає низку факторів пропускної здатності, щоб надати вам повну картину продуктивності вашої мережевої інфраструктури.

Спеціальна система сповіщень надсилає вам SMS, електронну пошту або сповіщення про проблеми з підключенням до мережі та пропускною здатністю. Це гарантує, що користувач зможе швидко реагувати на будь-які проблеми з пропускною здатністю та діагностувати проблеми перед ескалацією.

Індивідуальні клієнти можуть використовувати механізм перевірки швидкості, щоб оцінити, чи добре працює їхнє широкосмугове з’єднання, і перевірити пропускну здатність DSL (цифрова абонентська лінія) та інші функції.

особливості:

 • Відстежує всі підключення, служби та трафік вашої мережевої інфраструктури в реальному часі.
 • Він має функцію автоматичного виявлення, яка дозволяє створювати мережевий реєстр і керувати ним.
 • Підтримує різні функції, такі як SNMP, Windows Management Instrumentation (WMI) і Packet Sniffing.
 • Вбудований аналізатор протоколів може виявляти програми та служби з великим трафіком.
 • Він складається з додаткових датчиків для відстеження робочих станцій і програм.

Він також пропонує 30-денний безкоштовний пробний період, доступний для завантаження. А після закінчення пробного періоду він повертається до скороченої версії.

Аувік

Аувік це хмарна програма моніторингу смуги пропускання, яка є значною мірою адаптованою та дає вам швидке знання мережевих інтерфейсів, якими ви керуєте, завдяки системі автоматичного виявлення, моніторингу та звітності.

Статистика та показники даних регулярно оновлюються та можуть виявляти мережеві пристрої, які перевищують свою максимальну пропускну здатність. У цих випадках система надсилає сигнали тривоги, дозволяючи технікам втрутитися та запобігти проблемам.

особливості:

 • Включено відстеження продуктивності та вдосконалена система аналізу трафіку.
 • Надає послуги автоматичного виявлення мережі.
 • Дані збираються та аналізуються в режимі реального часу.
 • Він також має функцію автоматичного виявлення, яка дозволяє створювати мережевий реєстр і керувати ним.

Essentials і Performance – це справді два планові видання, доступні в Auvik. Аналіз мережевого трафіку є частиною версії продуктивності. Версія Performance включає всі функції пакета Essentials. Auvik пропонує 14-денну безкоштовну пробну версію.

  Історія Caps Lock: чому існує клавіша Caps Lock?

Zabbix

Zabbix це безкоштовна програма для моніторингу пропускної здатності з відкритим кодом. Zabbix добре відомий своєю простотою налаштування та надійним графічним інтерфейсом користувача. А також має дуже велику активну спільноту. Zabbix є масштабованим із можливістю міжсайтової візуалізації.

Якщо ваша пропускна здатність обмежена, просто налаштуйте сигнал, який спрацьовує, коли ви досягаєте вказаного рівня. Наразі Zabbix доступний лише для платформ Linux і його дистрибутивів, таких як CentOS, Oracle Linux, Ubuntu, Debian і SUSE Linux Enterprise Server.

особливості:

 • Відстежує хід завантаження вашої мережі та використання пропускної здатності.
 • Весь мережевий трафік між Zabbix і мережевим обладнанням буде зашифровано.
 • Прогнозуйте збої в мережі та тенденції попиту на пропускну здатність.
 • API доступний для керування конфігурацією та постійної інтеграції.
 • Створює складні логічні вирази для певної інформації про мережевий пристрій, яка контролюється.
 • Використовуючи механізм кореляції подій, ви можете зменшити шум попередження.

Нагіос

Нагіос це ще одна фантастична програма для моніторингу пропускної здатності в реальному часі. Мережеве обладнання, як-от маршрутизатори та комутатори, веб-сторінки та віртуальні сервери, відстежуються, візуалізуються та створюються на графіках за допомогою Nagios. Ця безкоштовна програма для моніторингу мережі дає детальне уявлення про вашу мережеву інфраструктуру та її роботу.

Nagios використовує протокол SNMP для отримання статистики пропускної здатності, а не протокол NetFlow. Він також може створювати презентацію в реальному часі рівнів трафіку на кожному з’єднанні.

особливості:

 • Затримки підключення та проблеми з протоколом можна швидко виявити.
 • Вбудований веб-інтерфейс конфігурації спрощує використання.

Нагіос Кор і Нагіос XI це дві версії програмного забезпечення. Оригінальний пакет, Nagios Core, є проектом з відкритим кодом і доступний безкоштовно. Система Nagios XI — це пакет преміум-класу, який базується на можливостях версії Nagios Core.

Монітор пропускної здатності мережі входить у випуски Nagios Core і Nagios XI. Доступна 1-місячна безкоштовна пробна версія Nagios XI.

Сайт 24×7

Сайт 24×7 це надійний і постійний інструмент моніторингу пропускної здатності, який надає інформацію про обладнання та рівні підключення. Це система моніторингу пропускної здатності програмного забезпечення як послуги (SaaS), яка використовує різноманітні надійні механізми, такі як On-Premise Poller, для збору даних із мережі.

Це програмне забезпечення дозволяє вам відстежувати всю мережеву архітектуру, яка включає до 10 робочих станцій та будь-яке інше мережеве обладнання, яке має IP-адресу. Цей інструмент також має інтегрований механізм моніторингу датчиків на основі SNMP, який допомагає контролювати властивості, що відстежуються датчиками, просто створюючи макети власних модулів.

особливості:

 • Консоль є хмарною, і до неї можна отримати доступ з будь-якого місця.
 • Створює звіти з детальними графіками
 • Він відстежує різні показники, такі як затримка та відкидання пакетів, щоб підвищити продуктивність послуг VoIP по всьому каналу зв’язку.

Це потужна програма, яка надає повний набір можливостей для уникнення потенційних проблем із широкосмуговим зв’язком і сповіщення про них. Ste24x7 пропонує інші інструменти, такі як інструменти домену, системного адміністратора, розробника та інструменти конвертера.

  13 хороших ресурсів для вивчення SQL і NoSQL

ОС BitMeter

ОС BitMeter це безкоштовне програмне забезпечення для аналізу пропускної здатності та моніторингу в режимі реального часу з відкритим кодом.

Його вбудований веб-інтерфейс надає широкий спектр графічних інструментів, які зображують, як використовується пропускна здатність мережі.

Це дозволяє користувачеві налаштувати сигнали тривоги, щоб повідомити про перевищення порогових рівнів пропускної здатності. Ви також можете переглядати та вивчати статистичні дані за годинами та днями.

особливості:

 • Інтерфейс простий у використанні.
 • Статистичні дані та звіти можна експортувати у формат CSV.
 • Віддалений моніторинг за допомогою вбудованого веб-інтерфейсу

Цей інструмент працює в різних операційних системах, таких як Windows, Linux і Mac OSX.

NetWorX

Іншим відомим інструментом для моніторингу пропускної здатності є a NetworkX від Softperfect. Це повністю настроюваний інструмент із різними темами. Він відстежує транзакції даних (завантаження та вивантаження) у режимі реального часу. NetworX допомагає користувачеві виявити потенційні збої в мережі.

Він показує історичні дані та дозволяє користувачам експортувати дані в різних форматах. Вбудований механізм безпеки допомагає користувачеві виявляти підозрілі дії в мережі. Цей інструмент доступний як для Windows, так і для macOS.

особливості:

 • Відстежує підключені до Інтернету програми та служби.
 • Відстежує хід завантаження вашої мережі та використання пропускної здатності.
 • Завантаження та завантаження постійно контролюються.

Softperfect також надає інші інструменти для керування вашими мережами, такі як відображення портів комутатора, WI-FI genius, засіб переміщення кешу та інспектор друку.

BWMonitor

BWMonitor це простий інструмент для моніторингу пропускної здатності вашої мережі. Він поставляється з низкою корисних функцій, включаючи реєстратор швидкості, реєстратор швидкості передачі та систему сповіщення про пропускну здатність. Цей BWMonitor відстежує всі мережеві підключення, включаючи підключення VPN.

Ви також можете налаштувати та налаштувати сповіщення, якщо хочете отримувати попередження про збільшення споживання пропускної здатності. Цей інструмент доступний лише для Windows. Цей інструмент не потребує встановлення додаткових драйверів у вашій системі.

особливості:

 • Одночасно він може відстежувати кілька мережевих підключень.
 • Повідомляє користувача про використання пропускної здатності електронною поштою та push-сповіщеннями.
 • Експортує інформацію про трафік у форматах CSV і HTML.

Він має мінімальний інтерфейс користувача та споживає дуже мало системної пам’яті. І цей інструмент доступний лише для Windows.

Висновок

Доступні різні види інструментів моніторингу пропускної здатності залежно від ваших витрат і масштабу вашої мережі. Щоб покращити керування мережею, дуже важливо стежити за використанням пропускної здатності.

У цій статті ми перерахували найкращі монітори пропускної здатності в реальному часі для використання мережевого трафіку.

Вам також може бути цікаво дізнатися про найкраще програмне забезпечення для моніторингу ІТ-інфраструктури з відкритим кодом.