10 найкращих медіасерверних програм для Linux у 2023 році

Categories:

Без сумніву, потокове передавання змінило те, як люди споживають медіа. Це не тільки зробило медіа-файли легко доступними з будь-якої точки світу в будь-який час, але й зробило їх використання дуже зручним.

Замість того, щоб обмежуватися переглядом улюбленого фільму в кінотеатрі чи на телебаченні, потокове передавання дозволяє дивитися улюблені шоу на таких пристроях, як смартфони, планшети та комп’ютери, серед інших пристроїв.

Люди повільно перейшли від прокату та володіння копіями фільмів і телешоу до оплати підписок на потокових платформах, таких як Netflix, Hulu, Disney+ і Amazon Prime. Однак у міру того, як все більше людей використовують сервіси потокового передавання, все більше і більше людей приваблюють власну копію своїх улюблених шоу.

Незважаючи на те, що сервіси потокового передавання є дуже зручними, користувачі не можуть контролювати медіафайли на платформах потокового передавання. Ваші улюблені шоу можуть бути видалені з потокових платформ, і ви нічого не можете з цим вдіяти.

Крім того, потокові послуги можуть бути дорогими, вони обмежені швидкістю Інтернету та відстежують і використовують звички перегляду користувачів.

Користувачі можуть уникнути всього цього, створивши власний локальний сервіс потокового передавання, де вони зберігають власні копії своїх улюблених шоу та транслюють шоу на кількох пристроях, підключених до їх локальної мережі. Для цього потрібен лише власний медіа-сервер.

Медіа-сервер — це апаратний пристрій або програмне забезпечення, яке дозволяє зберігати, керувати та отримувати доступ до мультимедійного вмісту, наприклад відео, фотографій та музики тощо. Медіасервер зазвичай використовується для зберігання мультимедійного вмісту та спільного використання збереженого вмісту в локальній мережі.

За допомогою медіа-сервера користувачі можуть зберігати фільми, музику та телешоу та транслювати цей вміст на кількох пристроях, підключених до локальної мережі. Користувачам просто потрібно додати медіа-контент на свій медіа-сервер, і цей контент буде доступний на багатьох пристроях, будь то телевізори, смартфони чи комп’ютери, підключені до локальної мережі.

Переваги використання Linux Media Server

Деякі з переваг використання медіасервера Linux включають:

Контроль над контентом

Використання власного медіа-сервера дозволяє мати абсолютний контроль над вмістом, який зберігається та доступний на медіа-сервері.

У зв’язку з цим вам більше не доведеться боятися, що ваші улюблені шоу будуть видалені з потокових платформ, оскільки ви володієте своїми копіями шоу. Ви також можете застосувати батьківський контроль на своєму медіа-сервері та захистити молодих користувачів від доступу до шкідливого вмісту.

Швидкий доступ до медіа

Медіасервер використовує локальну мережу для потокової передачі вмісту на кількох пристроях. У зв’язку з цим вам не доведеться турбуватися про швидкість Інтернету, відсутність підключення до Інтернету або чекати, доки завершиться буферизація ваших шоу.

Локальні мережі мають дуже високу швидкість до 1000 Мбіт/с, тому кілька користувачів можуть транслювати з медіа-сервера без будь-яких простоїв, зниження якості медіа або очікування буферизації вмісту.

Конфіденційність користувача

Використання власного медіасервера Linux допоможе вам уникнути того, щоб ваша поведінка користувача, наприклад звички перегляду, перехоплювалася потоковими службами. Крім того, вам не доведеться турбуватися про зловживання вашою особистою інформацією.

  Як налаштувати сервер Bittorrent передачі в Linux

Економія витрат

Володіння власними копіями ваших мультимедійних файлів допоможе вам заощадити на витратах у довгостроковій перспективі. Ви уникнете оплати вартості підписки, а також витрат на програмне забезпечення, оскільки доступні безкоштовні медіа-сервери з відкритим кодом. Крім того, ви економите простір, оскільки уникаєте марної витрати пам’яті, зберігаючи той самий вміст на кількох пристроях, щоб мати до них доступ.

Для користувачів, які зацікавлені в контролі над своїм вмістом, конфіденційністю користувача, економією коштів і швидким доступом до своїх медіа-файлів кількома користувачами на кількох пристроях, медіа-сервер є гідною інвестицією.

Щоб допомогти вам у виборі медіа-сервера, ось кілька чудових варіантів програмного забезпечення медіа-сервера Linux, яке допоможе вам контролювати, керувати, ділитися та легко отримувати доступ до ваших улюблених медіа-серверів.

Plex

Plex є одним із найпопулярніших і найбільш використовуваних доступних медіа-серверів, і це з поважної причини. Крім стандартних функцій, які ви очікуєте від медіа-серверного програмного забезпечення, яке дозволяє легко керувати та передавати медіа-файли з вашого власного локального сервера, воно має чудові додаткові функції.

Plex може знаходити такі метадані, як заголовки, назви епізодів і акторів, а також автоматично сортувати та впорядковувати ваші мультимедійні файли в папки на основі їхніх метаданих. На додаток до добре розробленого інтерфейсу користувача, інтуїтивно зрозумілого та легкого у використанні, Plex дозволяє своїм користувачам шукати фільми та шоу на багатьох платформах оптимізації, все з одного місця.

Plex поставляється з безкоштовним і платним рівнями, які користувачі можуть заплатити 4,99 доларів США за місячну підписку, 39,99 доларів США за річну підписку або довічну підписку за 119,99 доларів США.

особливості

 • Кросплатформна підтримка
 • Дозволяє отримати доступ до медіафайлів з будь-якого пристрою
 • Підтримка широкого діапазону медіаформатів
 • Апаратне прискорення за допомогою апаратних кодерів
 • Поставляється з аудіопрогравачем для відтворення аудіофайлів із повним бітрейтом
 • Підтримує віддалений доступ до вашого локального медіа-сервера з будь-якої точки світу
 • Дозволяє записувати телевізійні трансляції з приставки або антени
 • Підтримує завантаження медіафайлів з локального сервера на мобільний пристрій
 • Доступ до понад 300 телеканалів у прямому ефірі та понад 50 000 фільмів і телешоу на замовлення абсолютно безкоштовно

Коді

Kodi — це безкоштовне програмне забезпечення медіа-сервера з відкритим вихідним кодом, яке доступне на багатьох платформах і має зручний і зручний інтерфейс користувача, який можна настроювати, і відмінну підтримку користувачів, яку надає велика спільнота користувачів і волонтерів.

Kodi дозволяє користувачам легко відтворювати та переглядати медіафайли з локального сховища, мережевого носія, а також з Інтернету.

особливості

 • Користувачі можуть отримати новий скін, щоб змінити вигляд Kodi
 • Підтримує всі основні формати медіафайлів
 • Користувачі можуть грати в ігри на Kodi
 • Має веб-інтерфейс
 • Підтримує перегляд і запис прямого телебачення
 • Додатки, які можна безкоштовно завантажити, додають додаткові функції
 • Підтримує сотні пультів дистанційного керування, що дозволяє користувачам контролювати та отримувати доступ до своїх медіафайлів за допомогою пультів дистанційного керування

Ембі

Emby — це платний персональний медіа-сервер, який дозволяє користувачам керувати, контролювати та переглядати медіа-файли на локальному медіа-сервері, а також дозволяє користувачам накладати батьківські обмеження на доступ користувачів до медіа-сервера.

  Як встановити програмне забезпечення Bluecherry Surveillance на Linux

Крім того, коли користувачі Emby додають медіа-файли на свій медіа-сервер, Emby автоматично отримує медіа-постери та банери з Інтернету та дозволяє користувачам вибирати постери та банери до фільмів із різноманітних варіантів і навіть додавати власні постери.

Користувачі можуть заплатити за Emby Premiere, придбавши регулярну місячну підписку за 4,99 доларів США, річну підписку за 54 долари США або довічну ліцензію за 119 доларів США.

особливості

 • Кросплатформна підтримка
 • Транскодування з апаратним прискоренням
 • Підтримує завантаження мультимедійних файлів на мобільні пристрої для доступу в автономному режимі
 • Кінотеатри з трейлерами та спеціальними заставками
 • Пропонує конвертувати медіаконтент у зручні для потокового передавання формати
 • Голосове керування додатком Emby за допомогою пристроїв Amazon Echo або Google Home
 • Синхронізація носіїв із зовнішніми жорсткими дисками для резервного копіювання, архівування та перетворення
 • Зберігання мультимедійних файлів у різних роздільних здатностях для прямого потокового передавання з будь-якого пристрою
 • Підтримує резервне копіювання та відновлення конфігурацій сервера з легким і швидким переходом до нових середовищ.

Jellyfin

Jellyfin — ще один дуже популярний вибір програмного забезпечення медіасервера серед користувачів медіасервера. Це не тільки надійне та багатофункціональне програмне забезпечення для медіа-сервера, яке дозволяє збирати, керувати та передавати потоково ваші медіафайли, але воно також має відкритий вихідний код і вільне використання без жодних прихованих платежів. Крім того, він створений з урахуванням конфіденційності користувачів і не збирає та не передає жодних даних користувачів.

особливості

 • Кросплатформна підтримка
 • Він може працювати як DVR для запису прямого телевізійного ефіру
 • Апаратне перекодування
 • Дозволяє дивитися ТБ в прямому ефірі
 • Кілька облікових записів і мобільна синхронізація
 • Батьківський контроль
 • Підтримка віддаленої потокової передачі

Serviio

Serviio — це програмне забезпечення медіа-сервера, яке дозволяє зберігати, керувати та потоково передавати мультимедійні файли на пристрої, підключені до домашньої мережі.

Serviior поставляється зі стандартним безкоштовним рівнем і платним Pro Edition, який пропонує функції, які підтримують легкий обмін медіа-контентом на пристрої, підключені до вашої домашньої мережі. Користувачі автоматично отримують 15-денну безкоштовну пробну версію Pro Edition, яку користувачі можуть придбати за 25 доларів США.

Pro Edition має такі функції, як стек відео, веб-програвач, API для доступу до вмісту через Інтернет, контроль доступу до спільного вмісту та доступ до сторонньої програми Android для потокового вмісту. Ці функції недоступні на безкоштовному рівні.

особливості

 • Підтримка широкого діапазону медіаформатів
 • Перекодування в реальному часі
 • Онлайн трансляція
 • Підтримка субтитрів
 • Підтримка редагованих профілів рендерера
 • Голосове керування медіасервером за допомогою Serviio Alexa Skill
 • Підтримує автоматичне затримання рендерера та призначення профілю IP-адреси
 • Підтримка ескізів відео, CD-постерів, DVD-постерів
 • Автоматична класифікація відеофайлів за фільмами та/або серіалами та позначення останніх переглянутих епізодів серіалу

Madsonic

Madsonic — це веб-медійний сервер із відкритим вихідним кодом, який забезпечує потокове передавання медіафайлів і має функцію музичного автомата. Цей медіа-сервер має безкоштовний рівень із стандартними медіа-функціями та преміум-рівень із додатковими функціями, такими як підтримка Chromecast, розширені функції подкастів, підтримка Sonos та персональна адреса сервера тощо.

особливості

 • Кросплатформна підтримка
 • Повторна дискретизація бітрейту музики в разі обмеженої пропускної здатності
 • Функціональність локального музичного автомата
 • Сервіс аудіо та відео розмов
 • Розширена інтеграція сервісу з Echonest
  Як грати в ігри Nintendo Gameboy на Linux

Гербера

Gerbera — це універсальний медіа-сервер Plug and Play, який дозволяє користувачам зберігати та керувати медіа-файлами, передавати медіа-файли вдома, а також транслювати медіа-файли на універсальні пристрої, сумісні з підтримкою Plug-and-play, наприклад телевізори, смартфони, планшети та PlayStation. .

особливості

 • Миттєве перекодування мультимедійних файлів і створення ескізів відео
 • Кросплатформна підтримка
 • Вилучення метаданих із різноманітних медіафайлів
 • Визначений користувачем макет сервера на основі витягнутих метаданих
 • Підтримує прокручування last.fm
 • Веб-інтерфейс користувача з ієрархічним виглядом локальної бази даних і файлової системи

Universal Media Server — це безкоштовний багатофункціональний медіа-сервер із чудово розробленим інтерфейсом користувача та конфіденційністю, вбудованою в програмне забезпечення.

Він підтримує широкий спектр пристроїв і мультимедійних форматів, дозволяючи миттєво переглядати файли на вашому медіа-сервері, не чекаючи завершення сканування.

Він також пропонує динамічний пошук метаданих для пошуку відповідної інформації про збережені дані та функцію живих субтитрів, яка автоматично завантажує потрібні субтитри для відеофайлів.

особливості

 • Автоматичне налаштування бітрейту на основі швидкості мережі
 • Автоматична максимальна якість відео за допомогою мультиплексування
 • Миттєвий перегляд файлів
 • Підтримка автоматичних живих субтитрів на всіх пристроях
 • Перекодування медіа
 • Конфіденційність користувачів шляхом відмови від збору даних користувачів
 • Підтримує трансляцію онлайн
 • Підтримка великих пристроїв, включаючи телевізори, аудіопристрої, ігрові консолі, смартфони, комп’ютери та багато іншого

MythTV

MythTV — це безкоштовне програмне забезпечення з відкритим кодом, яке використовується для запису цифрового відео. Він має активну спільноту, яка працює над програмним забезпеченням з 2002 року, а також надає підтримку користувачам MythTV. Користувачі можуть пропонувати нові функції, повідомляти про проблеми або навіть сприяти розробці нових функцій для MythTV.

особливості

 • Користувачі можуть записувати прямі телевізійні трансляції
 • Ручне планування записів
 • Планування записів із служби лістингу
 • Відтворення відео з файлової системи та з DVD
 • Відстежує записані епізоди та уникає повторного запису епізодів
 • Перегляд прямого ефіру з можливістю паузи, перемотування назад і вперед

Stremio

Stremio — це центр потокового відео, який дозволяє користувачам шукати, транслювати та впорядковувати свої улюблені фільми, веб-канали чи серіали у власні бібліотеки. Це також дозволяє користувачам організовувати свої підписки на потокове передавання з таких платформ, як Netflix, HBO, Amazon Prime і Youtube – усе в одному місці.

Користувачі можуть транслювати за допомогою Stremio з різних джерел, включаючи платні платформи та торрент-файли. Streamio також може відтворювати локальні медіафайли. Однак вони не будуть збережені в бібліотеці користувача Stremio.

особливості

 • Дозволяє транслювати з кількох джерел на одній платформі
 • Календарна візуалізація шоу у вашій бібліотеці
 • Дозволяє передавати будь-які медіафайли в локальну мережу
 • Повністю безкоштовно, без прихованих платежів

Висновок

Незважаючи на те, що послуги потокового передавання є дуже зручними, наявність власного медіа-сервера є гідною інвестицією та чудовим способом доступу та споживання медіа.

Це не тільки дає вам доступ до високоякісного вмісту, не турбуючись про швидкість Інтернету чи вашу конфіденційність, це дає вам абсолютний контроль над медіафайлами, гарантуючи, що ви можете регулювати, до чого певні користувачі вашої локальної мережі можуть отримати доступ із вашого медіа-сервера. . Якщо ви плануєте налаштувати власний медіа-сервер, розгляньте медіа-сервери, про які йдеться в статті.