Як це зробити і що вам потрібно знати

| | 0 Comments| 7:49 PM
Categories:

Ключові висновки

  • Розгін вашого Raspberry Pi може підвищити його продуктивність, зробивши його більш здатним запускати такі популярні інструменти, як RetroPie, RecalBox і Kodi.
  • Розгінаючи ваш Raspberry Pi, ви можете покращити враження від ретро-ігор, вирішити проблеми з трансляцією та підвищити продуктивність Pi при використанні як настільного комп’ютера.
  • Хоча розгін може принести переваги, він супроводжується такими ризиками, як виділення тепла, вихід з ладу компонентів і пошкодження даних. Важливо забезпечити належне охолодження, використовувати надійне джерело живлення та враховувати вплив на підключене обладнання.

Raspberry Pi — чудовий маленький комп’ютер, набагато потужніший за попередні моделі. Але чи знаєте ви, що можете вичавити з цього ще більше сили? Ось як розігнати свій Raspberry Pi і просунути його далі, ніж ви могли собі уявити!

Навіщо розганяти Raspberry Pi?

У чому сенс розгону Raspberry Pi? Ну, щоб отримати максимум користі. Кілька популярних інструментів працюватимуть краще, ніж передбачалося, із розгоном.

  • Ретро-ігри: якщо вам важко запускати класичні консолі на RetroPie, RecalBox або будь-якому іншому ретро-ігровому рішенні, яке ви обрали, розгін значно покращить роботу.
  • Kodi: проблеми з продуктивністю потокового відео в Kodi можна подолати завдяки розгону вашого Raspberry Pi. Якщо ви також використовуєте VPN, тут також допоможе вища тактова частота.
  • Робочий стіл: пізніші моделі Raspberry Pi (3 і новіші) можна використовувати як стандартний робочий стіл. Кому не хотілося б отримати трохи додаткової продуктивності завдяки розігнаному процесору?
  15 фотографічних термінів, про які ви не знаєте, але боїтеся запитати

Інші переваги приносять розгін Raspberry Pi. Використовуючи його як сервер Minecraft, наприклад, або як NAS, можна отримати переваги від трохи швидшого ЦП.

Автор зображення: Raspberry Pi

Розгін Raspberry Pi 5 та інших останніх моделей

Майже будь-яку модель Raspberry Pi можна розігнати. Це включає в себе найновіший, Raspberry Pi 5, і його безпосередніх попередників:

Наші наведені вище посібники для окремих пристроїв допоможуть вам розігнати відповідну модель Raspberry Pi.

Розгін завжди ризикований

Хоча розгін Raspberry Pi легко досягти, це не без ризику.

  • Утворюється тепло. Тепло шкідливе для комп’ютерних систем, оскільки воно сповільнює обробку, що, у свою чергу, виділяє тепло. І Raspberry Pi 4, і Raspberry Pi 5 потребують охолодження.
  • Поломка компонентів: підвищене тепло також може призвести до поломки компонентів.
  • Пошкодження даних: використання підвищеної тактової частоти часто призводить до пошкодження даних. Якщо ви використовуєте жорсткий диск для операційної системи Pi, це не повинно бути великою проблемою. Однак, якщо ваш Raspberry Pi покладається на картку microSD (більшість так і працює), ви можете вважати флеш-носії дедалі ненадійнішими.
  • Надійне джерело живлення: ви вже повинні використовувати якісне джерело живлення для свого Raspberry Pi. Все, що менше, ніж рекомендований адаптер живлення (перевірте, чи потрібна потужність вашої моделі) не підходить для розгону. При низькому рівні живлення швидко відбувається пошкодження даних.
  Виберіть із графічного інтерфейсу, командного рядка або онлайн-інструментів

На одному етапі розгін вашого Raspberry Pi призведе до втрати гарантії. Однак станом на 19 вересня 2012 р. це не такзавдяки вбудованим інструментам розгону.

Чи можна розігнати стару Raspberry Pis?

Розгін може збільшити продуктивність старішої Raspberry Pis. Як завжди, вживайте запобіжних заходів, щоб забезпечити ефективне охолодження пристрою. Перевірте офіційні системні характеристики вашої моделі та не збільшуйте швидкість більш ніж на 10 відсотків.

Щоб розігнати старіші Raspberry Pi, все, що вам потрібно, вбудовано в ОС Raspberry Pi.

Почніть із відкриття інструменту налаштування на робочому столі (Параметри > Конфігурація Raspberry Pi) або з командного рядка:

sudo raspi-config 

Помітивши попередження, виберіть «Overclock».

  10 найкращих місць для отримання накладень потоку

У наступному меню ви знайдете список параметрів. Наразі вибраний параметр розгону буде «Немає», але ви матимете вибір із п’яти альтернатив, залежно від вашої моделі Raspberry Pi. На зображенні нижче показано екран розгону для Raspberry Pi 2.

У той час як на інших пристроях розгін — це невелике збільшення та тестування, із попередньо встановленими опціями це насправді не обов’язково. Все, що вам потрібно зробити, це вибрати попереднє налаштування розгону, яке ви хочете використати, а потім вибрати OK, щоб застосувати його.

Зверніть увагу, що розгін також може вплинути на продуктивність підключеного обладнання. Таким чином, вам потрібно буде вжити додаткових заходів безпеки (наприклад, вручну налаштувати файл config.txt після встановлення нової тактової частоти в меню).

Розгін ніколи не є точною наукою. Витратьте деякий час на оцінку його впливу на ваш Raspberry Pi та будь-яке програмне забезпечення, яке регулярно використовується.