Як уникнути шахрайства під час поїздок з Uber

Швидкі посилання

Ключові висновки

 • Більшість поїздок Uber проходять без проблем, і більшість водіїв Uber є доброзичливими, але вам все одно потрібно враховувати шахрайство в додатку.
 • Поширені випадки шахрайства Uber включають підроблені збори за прибирання та завищений час у дорозі.
 • Ви можете повідомити про шахрайство в Uber, але краще зрозуміти, як їх уникнути.

Купуєте Uber? Це один із найпопулярніших видів транспорту в містах у всьому світі, але він не позбавлений проблем. До поширених проблем Uber належать підроблені збори за прибирання, завищений час у дорозі тощо, але ви можете не стати жертвою цих шахраїв Uber.

Які найпоширеніші шахрайства Uber?

Коли ви користуєтеся Uber, можливе кілька видів шахрайства: від довшої поїздки до неправильних методів оплати.

1. Ваш водій Uber обманює вас фальшивою платою за прибирання

Зазвичай ви не сплачуєте плату за прибирання, коли їдете з Uber, якщо не зробите щось очевидне, наприклад не впустите жирну їжу на сидіння. Однак у рідкісних ситуаціях деякі недоброзичливі водії Uber можуть обдурити вас фальшивою платою за прибирання.

Як повідомляє Newsweek2023 року жінка звинуватила свого водія в тому, що він стягнув з неї 150 доларів за прибирання. Після того, як виявилося, що зображення, надіслане їй Uber, було з Google Images, їй повернули гроші. Інші користувачі скаржилися на те, що стали жертвами цього шахрайства в соціальних мережах, таких як Reddit.

2. Водії не закінчують поїздку після того, як висадять вас

Передбачається, що водії Uber закінчують вашу поїздку після того, як висадять вас, але деякі пасажири стикалися з ситуаціями, коли цього не відбувалося. У результаті поїздка коштувала набагато більше, ніж мала бути.

  Як завантажити Master Royale на iPhone

Іноді отримати відшкодування може бути дуже складно, коли відбувається таке шахрайство. Тому набагато краще взагалі уникнути проблеми.

Щоб максимально отримати враження від поїздок з Uber, ви також можете ознайомитися з різними варіантами поїздок Uber. Таким чином, ви зможете дістатися до місця призначення з повним комфортом.

3. Ваш водій обманює вас, безпідставно збільшуючи тривалість поїздки

Цей тип шахрайства Uber тісно пов’язаний із тим, про який ми згадували раніше, але головна відмінність полягає в тому, що водій навмисно бере довший маршрут. Замість того, щоб рухатися в найефективніший спосіб, ваш водій може, наприклад, возити вас містом кількома непотрібними вуличками.

Якщо вам потрібно змінити маршрут, водій Uber повинен спочатку проконсультуватися з вами. Те ж саме стосується будь-якої поїздки на таксі, яку ви берете (це шахрайство може вплинути на будь-яку компанію, що надає послуги таксі).

4. Ваш водій Uber просить вас заплатити готівкою, якщо ви цього не вирішували

Готівка – один із багатьох способів оплати поїздки Uber. Однак ще одне шахрайство, на яке варто звернути увагу, полягає в тому, що ваш водій просить вас оплатити готівкою, навіть якщо ви вже вибрали інший спосіб у додатку.

Ви не зобов’язані платити готівкою, якщо не виберете цей спосіб оплати. Так само ваш водій не повинен намагатися використовувати такі тактики, як агресивність, щоб змусити вас заплатити.

5. Вас підвезе інший водій Uber

Коли ви замовляєте поїздку Uber, людина, яку ви бачите в додатку, має забрати вас. Але в деяких випадках користувачі стикалися з проблемами, коли інша особа керувала автомобілем, який прибув.

  Теорії змови 5G: найбожевільніші листи, які ми отримали

За таких обставин вам слід відмовитися від посадки в машину. Це потенційне шахрайство, яке також може поставити вас у непотрібну небезпеку. Ви повинні перевірити свого водія заздалегідь, щоб бути в безпеці, і ви можете використовувати інші методи, щоб покращити свою безпеку під час поїздок з Uber.

Як уникнути шахрайства під час поїздок з Uber

Тепер, коли ви знаєте про деякі з найпоширеніших шахрайств з поїздками Uber, давайте розглянемо кроки, які ви можете вжити, щоб їх уникнути.

1. Перевірте відгуки водіїв, перш ніж підтвердити бронювання

Замовляючи поїздку в Uber, ви можете перевірити, чи комфортно ви вибираєте водія, переглянувши їхні відгуки. Це простий процес.

 • Надішліть свою подорож Uber.
 • Знайдіть зірковий рейтинг водія/зображення профілю та торкніться цього.
 • Перегляньте відгуки та переконайтеся, що ви задоволені обраним водієм.
 • Якщо ви задоволені своїм водієм, вам більше нічого не потрібно робити. Якщо ні, ви можете скасувати поїздку.

  2. Використовуйте функцію підтвердження поїздки Uber

  У Uber є інструмент, який дає вам змогу перевірити вашу поїздку, щоб переконатися, що вас підвіз правильний водій. Після активації ви можете ввести PIN-код, щоб підтвердити, що ви сідаєте в потрібний автомобіль. Ви можете активувати цю функцію у своїх налаштуваннях:

 • Відкрийте програму Uber і перейдіть до Обліковий запис > Налаштування.
 • Прокрутіть униз до розділу Безпека та виберіть Підтвердити свою поїздку.
 • Увімкніть перемикач біля пункту Використовувати PIN-код для перевірки поїздок.
 • Якщо ви хочете ввімкнути PIN-код лише для нічних поїздок, увімкніть також параметр Лише нічний час. Коли ви приймете бажане рішення, виберіть «Готово».
 • Коли ваша поїздка Uber прибуде, переконайтеся у водія, що вона призначена для вас, запитавши: «Це для [your name]?»

    13 найкращих програм для перенаправлення співробітників, щоб спростити ваш процес найму

  Якщо вас ошукали в Uber або деінде, вам слід виконати ці дії після того, як ви стали жертвою онлайн-шахраїв.

  3. Виберіть правильний спосіб оплати

  Щоб гарантувати, що ви платите лише те, що вам належить, ви повинні вибрати правильний спосіб оплати під час поїздок з Uber. Ви можете вибрати спосіб оплати щоразу, коли підтверджуєте поїздку:

 • Замовте поїздку з Uber, ввівши пункт призначення та підтвердивши своє поточне місцезнаходження.
 • На наступній сторінці виберіть спосіб оплати. Якщо вам потрібно додати картку, ви можете це зробити, вибравши Додати спосіб оплати.
 • Продовжуйте виконувати інструкції на екрані та чекайте прибуття водія.
 • 4. Повідомте про шахрайство якомога швидше

  Дотримання цих порад має суттєво зменшити ризик стати жертвою шахраїв під час поїздок з Uber. Але в деяких випадках ви все одно можете бути досить нещасними, зустрівши не того водія.

  Якщо вас ошукали, ви повинні повідомити про це якомога швидше. Це захистить інших пасажирів і гарантує, що Uber зможе щось вжити щодо водія-порушника. Ось як повідомити про шахрайство та інші проблеми:

 • Відкрийте програму Uber і перейдіть до «Дії», перш ніж вибрати поїздку, про яку хочете повідомити.
 • Прокрутіть униз до довідки та виберіть Повідомити про проблему безпеки, перш ніж виконувати інструкції на екрані та повідомляти про те, що сталося. Було б гарною ідеєю надати докази, де це можливо.
 • Хоча більшість водіїв Uber заслуговують довіри, і ви майже ніколи не зіткнетеся з проблемами, ви все одно повинні знати, як уникнути шахрайства Uber!