Як увімкнути режим лише HTTPS у Mozilla Firefox

Categories:

Режим лише HTTPS у Mozilla Firefox забезпечує додаткову конфіденційність і безпеку в Інтернеті. Якщо його ввімкнено, Firefox намагатиметься завантажувати лише зашифровані веб-сайти HTTPS. Якщо доступний лише HTTP, Firefox не завантажить незашифрований веб-сайт без запиту.

Чому HTTPS важливий?

Захищений протокол HTTPS є основним методом підтримки конфіденційності та безпеки в Інтернеті. Він встановлює зашифроване з’єднання між вашим браузером і веб-сервером, яке запобігає підслуховуванню або втручанню третіх сторін у дані, що передаються між вами та сайтом, який ви переглядаєте.

На жаль, не всі сайти підтримують HTTPS, а деякі з них можуть повернутися до незашифрованих версій HTTP сайту, якщо ви відвідаєте їх за посиланням HTTP (наприклад, http://www.example.com замість https:// www.example.com — зверніть увагу на пропущену «s» в адресі).

Початок в Mozilla Firefox версії 83, який був випущений 16 листопада 2020 року, ви можете ввімкнути режим лише HTTPS. Firefox автоматично намагатиметься завантажити HTTPS-версію веб-сайту, навіть якщо ви відвідаєте сайт за посиланням на незашифровану адресу HTTP. Якщо він недоступний, вам потрібно буде надати явний дозвіл, перш ніж Firefox завантажить сторінку HTTP. Ось як увімкнути цю опцію.

  Як переглянути тексти пісень на iPhone, iPad, Mac або Apple TV

Як увімкнути режим тільки HTTPS у Firefox

Спочатку відкрийте Firefox і натисніть кнопку гамбургера (три горизонтальні лінії) у будь-якому вікні Firefox. У меню, що з’явиться, виберіть «Параметри» для Windows і Linux або «Налаштування» на Mac.

Порада: якщо ви не використовуєте Firefox версії 83 або новішої, вам потрібно оновити Firefox, щоб використовувати функцію режиму лише HTTPS. Щоб перевірити наявність оновлень вручну, клацніть меню Firefox, а потім виберіть Довідка > Про Firefox. Потім натисніть кнопку «Оновити Firefox».

На вкладці «Параметри» або «Налаштування» натисніть «Конфіденційність та безпека» в меню бічної панелі.

У параметрах Firefox натисніть

На сторінці налаштувань «Конфіденційність браузера» прокрутіть униз і знайдіть розділ «Режим лише HTTPS». Натисніть перемикач біля «Увімкнути режим лише HTTPS у всіх вікнах», щоб вибрати його. (Ви також можете ввімкнути режим лише HTTPS лише у приватних вікнах, тому виберіть його замість цього, якщо хочете.)

  Як зробити фотоколаж на iPhone

У параметрах конфіденційності Firefox виберіть

Після цього закрийте вкладку Параметри, і зміна набуде чинності негайно. Якщо ви відвідуєте веб-сайт через незашифроване посилання HTTP, яке підтримує HTTPS, вас буде автоматично переспрямовано на зашифровану версію сайту HTTPS.

Що станеться, якщо сайт не підтримує HTTPS?

Якщо ви відвідуєте сайт з увімкненим режимом лише HTTPS і сайт не підтримує HTTPS, ви побачите сторінку помилки, подібну до цієї.

Крім того, якщо ви відвідуєте сайт, який лише частково захищений HTTPS (тобто він перетягує незашифровані елементи на захищену сторінку), він може не відображатися належним чином з увімкненим режимом лише HTTPS.

У будь-якому випадку Mozilla надала швидкий спосіб тимчасово вимкнути режим лише HTTPS. Для цього натисніть значок замка біля адреси веб-сайту в рядку URL-адрес.

У меню, що з’явиться, натисніть спадне меню під «Режим лише HTTPS» і виберіть «Тимчасово вимкнути», щоб тимчасово вимкнути режим «Тільки HTTPS».

Після натискання значка замка у Firefox виберіть

Крім того, якщо ви хочете назавжди вимкнути режим лише HTTPS лише для цього конкретного сайту, виберіть зі списку «Вимкнено». Firefox запам’ятає ці налаштування окремо для кожного веб-сайту.

  Перевірте свої знання з безпеки польотів і навчіться пережити авіакатастрофу

Після цього ви зможете переглядати сайт як завжди. Якщо сайт коли-небудь оновиться для повної підтримки HTTPS, ви можете знову ввімкнути режим лише HTTPS для сайту, використовуючи той самий параметр меню, прихований під значком блокування веб-адреси. Приємного перегляду!

Веб-браузери, такі як Mozilla Firefox і Google Chrome, заохочують веб-сайти відходити від HTTP до більш безпечних з’єднань HTTPS. Цілком імовірно, що режим тільки HTTPS у Firefox одного дня стане опцією за замовчуванням, підвищуючи конфіденційність і безпеку в Інтернеті, а також заохочуючи власників веб-сайтів перейти на HTTPS.