Як тимчасово вимкнути режим сну в Windows 10/11: 4 способи

| | 0 Comments| 7:55 PM
Categories:

Windows містить параметри, які допоможуть вам налаштувати параметри живлення та сну для вашого ПК. За замовчуванням Windows переходить у режим сну після періоду бездіяльності. Але що, якщо ви хочете, щоб ваш комп’ютер довше не спав?

1. Підтримуйте свій комп’ютер у режимі сплячого режиму за допомогою PowerToys

Microsoft PowerToys — це набір розширених інструментів, які дозволяють робити більше з вашими системами Windows 10 і 11. Його функція Awake дозволяє підтримувати ваш комп’ютер у режимі активного режиму на вимогу, тимчасово або на невизначений термін. Щоб запобігти переходу Windows у режим сну під час роботи програми:

 • Йти до Сторінка Microsoft GitHub і завантажте PowerToysSetup-X64.exe. Запустіть PowerToysSetup і встановіть програму.
 • Далі запустіть PowerToys і відкрийте вкладку «Пробудження» на лівій панелі.
 • Тут перемкніть перемикач Enable Awake, щоб увімкнути його.
 • У розділі «Поведінка» клацніть спадне меню «Режим» і виберіть «Не активний протягом певного проміжку часу».
 • Введіть інтервал часу в годинах або хвилинах. Для довшого періоду виберіть «Не активний до закінчення терміну дії», а потім введіть дату й час завершення. Після інтервалу ваш ПК повернеться до плану живлення за замовчуванням вашого комп’ютера Windows. Якщо ви виберете «Не активний» протягом невизначеного часу, ваш ПК залишатиметься активним, доки ви не вимкнете цей параметр.
 • Потім увімкніть перемикач «Зберігати екран увімкненим», щоб переконатися, що екран комп’ютера не вимикається, коли він активний.
 •   Як використовувати альтернативний пароль для облікового запису Windows 10 Live

  PowerToys тепер утримуватиме ваш комп’ютер у режимі сну протягом зазначеного часу. Якщо його потрібно вимкнути, змініть режим поведінки на Продовжувати використовувати вибраний план живлення.

  Завантажити: Microsoft PowerToys (безкоштовно)

  2. Тримайте свій комп’ютер у режимі сплячого режиму за допомогою безсоння

  Insomnia — це безкоштовна легка утиліта стороннього виробника для тимчасового вимкнення режиму сну в Windows. Якщо ввімкнено, він викликає SetThreadExecutionState API, щоб повідомити системі, що він зараз використовується, запобігаючи переходу в сплячий режим.

  Коли ви відкриєте програму, з’явиться спливаюче вікно з повідомленням «Цей комп’ютер не може перейти в режим сну, поки це вікно відкрито». Ви можете згорнути вікно, щоб воно працювало у фоновому режимі, і ваш комп’ютер не буде спати. Закриття вікна призведе до завершення програми та відновлення параметрів живлення системи за замовчуванням.

  З іншого боку, він не має можливості тримати екран увімкненим. Якщо вам потрібно тримати екран увімкненим, подумайте про використання PowerToys або Don’t Sleep.

  Завантажити: Безсоння (безкоштовно)

    Як повернути екран в Windows 10

  3. Використовуйте Не спати, щоб заблокувати режим сну та вимкнення

  Don’t Sleep пропонує більше можливостей керування живленням, ніж PowerToys і Insomnia. Він може блокувати режим сну та глибокого сну та тримати екран увімкненим. Більше того, це також може допомогти вам заблокувати випадкові вимкнення. Ви можете використовувати функцію «Не спати», щоб налаштувати параметри сну та неспання.

  Щоб використовувати функцію «Не спати», виконайте наведені нижче дії.

 • Завантажте та встановіть бажану версію Не спи (портативний або встановлений).
 • Відкрийте вкладку Будь ласка, не спіть.
 • Тут ви можете вибрати параметри живлення, які потрібно заблокувати, у розділі «Налаштування». За замовчуванням усі параметри живлення блокуються програмою.
 • На вкладці «Таймер» встановіть час, протягом якого комп’ютер не перебуватиме, перш ніж буде відновлено схему живлення за замовчуванням.
 • Натисніть опцію To-Tray у верхньому правому куті, щоб згорнути програму в системний трей.
 • Щоб вимкнути програму, виберіть параметр «Вимкнено» у верхньому правому куті.
 • Ви також можете налаштувати функцію «Не сплячий режим», щоб установити жорсткі правила керування живленням на основі параметрів батареї, процесора та мережі вашої системи. Don’t Sleep має деякі додаткові функції на панелі інструментів. Наприклад, клацніть опцію «Монітор» і виберіть «Вимкнути монітор», щоб вимкнути дисплей, або клацніть «Комп’ютер», щоб отримати доступ до параметрів живлення.

  Завантажити: Не спи (безкоштовно)

  4. Вимкніть режим сну в налаштуваннях

  Ви можете запобігти переходу комп’ютера в режим сну з низьким енергоспоживанням, налаштувавши режим сну в програмі «Налаштування». Хоча це пропонує лише базовий рівень контролю над параметрами живлення та сну, він працює, якщо ви не хочете використовувати сторонні інструменти.

    Ось де Windows 10 зберігає свої шпалери за замовчуванням

  Щоб змінити час сну та екрану в Windows 10 і 11:

 • Натисніть Win + I, щоб відкрити налаштування.
 • Відкрийте вкладку «Система», а потім натисніть «Живлення та акумулятор». У Windows 10 перейдіть до Налаштування > Система > Живлення та сплячий режим.
 • У розділі Живлення клацніть, щоб розгорнути Екран і сплячий режим.
 • Далі клацніть спадне меню «У режимі живлення від батареї, перевести пристрій у режим сну після» та «Після підключення до мережі, перевести пристрій у режим сну через» і виберіть інтервал від однієї хвилини до п’яти годин. Виберіть Ніколи, щоб повністю вимкнути режим сну.
 • Щоб налаштувати інтервал часу очікування екрана, клацніть спадне меню «При живленні від батареї, вимкнути екран через» і «Після підключення до мережі вимкнути екран через» і виберіть тривалість від 1 хвилини до 5 годин. Виберіть Ніколи, щоб екран не вимикався.
 • Не всі програми можуть придушити режим сну за замовчуванням вашого комп’ютера з Windows. Якщо режим сну порушує ваш робочий процес, ви можете скористатися цими утилітами сторонніх розробників, щоб підтримувати комп’ютер у режимі сну на короткий або тривалий час.