Як створити свій власний AI Chatbot за допомогою ChatGPT API: покроковий посібник

Categories:

У проривному оголошенні нещодавно OpenAI введено API ChatGPT для розробників і громадськості. Зокрема, нова модель «gpt-3.5-turbo», яка підтримує ChatGPT Plus, була випущена за ціною в 10 разів нижчою, а також надзвичайно чуйною. По суті, OpenAI відкрив двері для безмежних можливостей, і навіть некодер може реалізувати новий ChatGPT API і створити власного чат-бота AI. Тож у цій статті ми пропонуємо вам підручник про те, як створити власного чат-бота зі штучним інтелектом за допомогою ChatGPT API. Ми також реалізували інтерфейс Gradio, щоб ви могли легко продемонструвати модель ШІ та поділитися нею з друзями та родиною. На цій ноті давайте продовжимо та дізнаємось, як створити персоналізований ШІ за допомогою ChatGPT API.

Створіть власного чат-бота за допомогою ChatGPT API (2023)

У цьому підручнику ми додали покрокові інструкції зі створення власного чат-бота штучного інтелекту за допомогою ChatGPT API. Від налаштування інструментів до встановлення бібліотек і, нарешті, створення чат-бота AI з нуля, ми включили тут усі дрібні деталі для звичайних користувачів. Рекомендуємо виконувати інструкції зверху вниз, не пропускаючи жодної частини.

Про що слід пам’ятати, перш ніж створювати чат-бота зі штучним інтелектом

1. Ви можете створити чат-бота ChatGPT на будь-якій платформі, будь то Windows, macOS, Linux або ChromeOS. У цій статті я використовую Windows 11, але кроки майже ідентичні для інших платформ.

2. Посібник призначений для звичайних користувачів, інструкції чітко пояснені з прикладами. Тож навіть якщо ви маєте поверхневі знання про комп’ютери, ви можете легко створити власного чат-бота зі штучним інтелектом.

3. Щоб створити чат-бота зі штучним інтелектом, вам не потрібен потужний комп’ютер із потужним процесором або графічним процесором. Важку роботу виконує API OpenAI у хмарі.

Налаштуйте програмне середовище для створення чат-бота AI

Є кілька інструментів, які вам знадобляться для налаштування середовища, перш ніж ви зможете створити чат-бота зі штучним інтелектом на базі ChatGPT. Щоб коротко додати, вам знадобляться бібліотеки Python, Pip, OpenAI і Gradio, ключ API OpenAI і редактор коду, наприклад Notepad++. Усі ці інструменти спочатку можуть здатися страшними, але повірте, кроки прості, і ними може скористатися будь-хто. Тепер виконайте наведені нижче дії.

Встановіть Python

1. Спочатку вам потрібно встановити Python на вашому комп’ютері. ВІДЧИНЕНО це посилання і завантажте інсталяційний файл для вашої платформи.

2. Далі запустіть інсталяційний файл і переконайтеся, що встановлено прапорець «Додати Python.exe до PATH». Це надзвичайно важливий крок. Після цього натисніть «Встановити зараз» і виконайте звичайні кроки для встановлення Python.

  Яка різниця між файлами Outlook PST і OST?

3. Щоб перевірити, чи правильно встановлено Python, відкрийте термінал на своєму комп’ютері. Я використовую термінал Windows у Windows, але ви також можете використовувати командний рядок. Опинившись тут, виконайте наведену нижче команду, і вона виведе версію Python. На Linux або інших платформах вам, можливо, доведеться використовувати python3 –version замість python –version.

python --version

Оновити Піп

Разом із Python у вашій системі одночасно встановлюється Pip. У цьому розділі ми дізнаємося, як оновити його до останньої версії. Якщо ви не знаєте, Pip — це менеджер пакетів для Python. По суті, це дає вам змогу інсталювати тисячі бібліотек Python із терміналу. За допомогою Pip ми можемо встановити бібліотеки OpenAI і Gradio. Ось як це зробити.

1. Відкрийте обраний вами термінал на ПК. Що стосується мене, то я використовую термінал Windows. Тепер виконайте команду нижче, щоб оновити Pip. Знову ж таки, вам, можливо, доведеться використовувати python3 і pip3 на Linux або інших платформах.

python -m pip install -U pip

Встановіть бібліотеки OpenAI і Gradio

1. Тепер настав час встановити бібліотеку OpenAI, яка дозволить нам взаємодіяти з ChatGPT через їх API. У терміналі виконайте наведену нижче команду, щоб установити бібліотеку OpenAI за допомогою Pip. Якщо команда не працює, спробуйте запустити її за допомогою pip3.

pip install openai

2. Після завершення інсталяції давайте встановимо Gradio. Gradio дозволяє швидко розробити дружній веб-інтерфейс, щоб ви могли продемонструвати свій чат-бот ШІ. Це також дозволяє вам легко ділитися чат-ботом в Інтернеті за допомогою спільного посилання.

pip install gradio

Завантажте редактор коду

Нарешті, нам потрібен редактор коду, щоб редагувати частину коду. У Windows я б рекомендував Notepad++ (Завантажити). Просто завантажте та встановіть програму за доданим посиланням. Ви також можете використовувати VS Code на будь-якій платформі, якщо вам зручно працювати з потужними IDE. Крім VS Code, ви можете встановити Sublime Text (Завантажити) на macOS і Linux.

Для ChromeOS ви можете використовувати чудову програму Caret (Завантажити), щоб відредагувати код. Ми майже завершили налаштування програмного середовища, і настав час отримати ключ OpenAI API.

Отримайте ключ OpenAI API безкоштовно

Тепер, щоб створити чат-бота зі штучним інтелектом на основі ChatGPT, вам потрібен ключ API від OpenAI. Ключ API дозволить вам викликати ChatGPT у вашому власному інтерфейсі та відображати результати прямо там. Наразі OpenAI пропонує безкоштовні ключі API з безкоштовним кредитом у розмірі 5 доларів США на перші три місяці. Якщо ви створили обліковий запис OpenAI раніше, ви можете отримати безкоштовний кредит на суму 18 доларів США. Після того, як безкоштовний кредит буде вичерпано, вам доведеться заплатити за доступ до API. Але наразі він доступний для всіх безкоштовних користувачів.

1. Голова до platform.openai.com/signup і створити безкоштовний обліковий запис. Якщо у вас уже є обліковий запис OpenAI, просто увійдіть.

2. Далі натисніть свій профіль у верхньому правому куті та виберіть «Переглянути ключі API» зі спадного меню.

3. Тут натисніть «Створити новий секретний ключ» і скопіюйте ключ API. Зауважте, що пізніше ви не зможете скопіювати або переглянути весь ключ API. Тому наполегливо рекомендуємо негайно скопіювати та вставити ключ API у файл Блокнота.

  Як налаштувати панель швидкого доступу в програмах Microsoft Office

4. Крім того, не повідомляйте та не показуйте ключ API публічно. Це закритий ключ, призначений лише для доступу до вашого облікового запису. Ви також можете видалити ключі API та створити кілька закритих ключів (до п’яти).

Створіть свій власний AI Chatbot за допомогою ChatGPT API та Gradio

Нарешті настав час розгорнути чат-бот AI. Для цього ми використовуємо останню модель «gpt-3.5-turbo» OpenAI, яка підтримує GPT-3.5. Він навіть потужніший, ніж Davinci, і пройшов навчання до вересня 2021 року. Він також дуже економічний, швидше реагує, ніж попередні моделі, і запам’ятовує контекст розмови. Що стосується інтерфейсу користувача, ми використовуємо Gradio для створення простого веб-інтерфейсу, який буде доступний як локально, так і в Інтернеті.

1. Спочатку відкрийте Notepad++ (або редактор коду на ваш вибір) і вставте наведений нижче код. Завдяки armrrs on GitHubя змінив його код і також реалізував інтерфейс Gradio.

import openai
import gradio as gr

openai.api_key = "Your API key"

messages = [
  {"role": "system", "content": "You are a helpful and kind AI Assistant."},
]

def chatbot(input):
  if input:
    messages.append({"role": "user", "content": input})
    chat = openai.ChatCompletion.create(
      model="gpt-3.5-turbo", messages=messages
    )
    reply = chat.choices[0].message.content
    messages.append({"role": "assistant", "content": reply})
    return reply

inputs = gr.inputs.Textbox(lines=7, label="Chat with AI")
outputs = gr.outputs.Textbox(label="Reply")

gr.Interface(fn=chatbot, inputs=inputs, outputs=outputs, title="AI Chatbot",
       description="Ask anything you want",
       theme="compact").launch(share=True)

2. Ось як це виглядає в редакторі коду. Обов’язково замініть текст «Ваш ключ API» своїм власним ключем API, згенерованим вище. Це єдина зміна, яку вам потрібно зробити.

3. Далі натисніть «Файл» у верхньому меню та виберіть «Зберегти як…» зі спадного меню.

4. Після цього встановіть ім’я файлу як «app.py» і змініть «Зберегти як тип» на «Усі типи» зі спадного меню. Потім збережіть файл у легкодоступному місці, наприклад на робочому столі. Ви можете змінити назву на свій смак, але переконайтеся, що .py додано.

5. Тепер перейдіть до місця, де ви зберегли файл (app.py). Клацніть на ньому правою кнопкою миші та виберіть «Копіювати як шлях».

6. Відкрийте термінал і виконайте наведену нижче команду. Просто введіть python, додайте пробіл, вставте шлях (клацніть правою кнопкою миші, щоб швидко вставити) і натисніть Enter. Майте на увазі, що шлях до файлу буде іншим для вашого комп’ютера. Також у системах Linux вам, можливо, доведеться використовувати python3.

python "C:UsersmearjDesktopapp.py"

7. Ви можете отримати кілька попереджень, але ігноруйте їх. Унизу ви отримаєте локальну та загальнодоступну URL-адресу. Тепер скопіюйте локальну URL-адресу та вставте її у веб-переглядач.

8. Ось як ви створюєте власного чат-бота зі штучним інтелектом за допомогою ChatGPT API. Ваш чат-бот ШІ на основі ChatGPT працює. Тепер ви можете поставити будь-яке запитання й отримати відповідь миттєво. Окрім альтернатив ChatGPT, ви можете використовувати власний чат-бот замість офіційного веб-сайту.

9. Ви також можете скопіювати публічну URL-адресу та поділитися нею з друзями та родиною. Посилання буде активним протягом 72 годин, але вам також потрібно тримати комп’ютер увімкненим, оскільки екземпляр сервера запущено на вашому комп’ютері.

  Як використовувати AWS Educate як студент і рекрутер

10. Щоб зупинити сервер, перейдіть до терміналу та натисніть «Ctrl + C». Якщо це не працює, знову натисніть «Ctrl + C».

11. Щоб перезапустити сервер чат-бота штучного інтелекту, просто знову скопіюйте шлях до файлу та знову виконайте наведену нижче команду (подібно до кроку №6). Майте на увазі, що локальна URL-адреса буде такою самою, але публічна URL-адреса змінюватиметься після кожного перезапуску сервера.

python "C:UsersmearjDesktopapp.py"

Створіть свій персоналізований чат-бот на основі API ChatGPT

Найкраща частина моделі «gpt-3.5-turbo» полягає в тому, що ви можете призначити роль своєму ШІ. Ви можете зробити це смішним, злим або фахівцем у галузі їжі, техніки, здоров’я чи будь-кого іншого. Вам потрібно лише внести одну невелику зміну в код, і він буде персоналізований. Наприклад, я створив харчовий ШІ, і ось як це зробити:

1. Клацніть правою кнопкою миші файл «app.py» і виберіть «Редагувати за допомогою Notepad++».

2. Тут внесіть зміни лише в цей конкретний код. Просто передайте інформацію ШІ, щоб взяти на себе цю роль. Тепер збережіть файл, натиснувши «Ctrl + S».

messages = [
  {"role": "system", "content": "You are an AI specialized in Food. Do not answer anything other than food-related queries."},
]

3. Відкрийте термінал і запустіть файл «app.py» подібним чином, як ви робили вище. Ви отримаєте локальну та загальнодоступну URL-адресу. Скопіюйте локальну URL-адресу. Якщо сервер уже працює, натисніть «Ctrl + C», щоб зупинити його. А потім знову перезапустіть сервер. Вам доведеться перезавантажувати сервер після кожної зміни, яку ви вносите у файл app.py.

python "C:UsersmearjDesktopapp.py"

4. Відкрийте локальну URL-адресу у веб-браузері, і ви отримаєте персоналізованого чат-бота AI, який відповідає лише на запити, пов’язані з їжею. Це воно. Ви можете створити Доктора ШІ, ШІ, який відповідає, як Шекспір, який говорить азбукою Морзе, все, що забажаєте.

Створіть власного чат-бота зі штучним інтелектом за допомогою моделі ChatGPT 3.5

Ось як ви можете створити власного чат-бота зі штучним інтелектом за допомогою ChatGPT 3.5. Крім того, ви можете персоналізувати модель «gpt-3.5-turbo» своїми власними ролями. Штучний інтелект відкриває безмежні можливості, і ви можете робити все, що завгодно. У всякому разі, це все від нас. Якщо ви хочете навчитися як використовувати ChatGPT на Android та iOS, перегляньте нашу статтю за посиланнями. А щоб дізнатися про всі цікаві речі, які ви можете робити з ChatGPT, перегляньте нашу підібрану статтю. Нарешті, якщо у вас виникли проблеми, повідомте нас у розділі коментарів нижче. Ми обов’язково постараємося вам допомогти.