Як стати OSCP [Full Guide]

Categories:

Порівняно з іншими професіями, очікується, що майбутня зайнятість фахівців з інформаційної безпеки значно зросте.

Будь-яка сертифікація з кібербезпеки чи ІТ-безпеки буде вигідною.

Що таке сертифікований спеціаліст з наступальної безпеки (OSCP)?

Експерт з кібербезпеки, який довів, що володіє технічними ноу-хау та інформацією, необхідною для проведення складних оцінок безпеки, є сертифікованим професіоналом з наступальної безпеки (OSCP).

Експерту, сертифікованому OSCP, потрібен певний набір талантів, наприклад виявлення та використання недоліків безпеки, документування результатів і застосування ефективних засобів правового захисту.

З огляду на його високий стандарт і широке визнання, він є бажаним сертифікатом для тих, хто хоче продовжити прибуткову кар’єру в галузі кібербезпеки.

Особа, яка отримала сертифікат OSCP, може налаштовувати, встановлювати та усувати неполадки широкого спектру систем безпеки, а також виявляти проблеми, пов’язані з безпекою, і реагувати на них.

У цій статті ми детально розглянемо сертифікацію OSCP (Offensive Security Certified Professional), найретельнішого та найзатребуванішого сертифіката безпеки в галузі. Колеги, роботодавці та інші професіонали галузі високо цінують це.

Що таке сертифікація OSCP?

Одним із найповажніших сертифікатів у кіберіндустрії є сертифікація Offensive Security Certified Professional (OSCP) з етичного хакерства, видана компанією Offensive-Security.

Це комплексна та практична сертифікація, яка демонструє компетентність в оцінці безпеки, аналізі вразливостей та експлуатації.

Сертифікація OSCP призначена для перевірки кваліфікації людини в тестуванні на проникнення та вважається золотим стандартом у цій галузі.

Кандидати на сертифікацію повинні пройти практичний тест на проникнення в умовах обмеженого часу та продемонструвати своє розуміння матеріалу курсу. Сертифікація OSCP широко поширена та прийнята в усьому світі.

Складання складного іспиту для отримання сертифікату OSCP вимагає поєднання знань і навичок. Перерахування, сканування та експлуатація – це деякі з методологій, інструментів і наборів інструментів, які використовуються в тестуванні на проникнення, і які необхідно ретельно зрозуміти.

Власники OSCP мають певний практичний досвід у сфері етичного хакерства, що робить їх надзвичайно цінними в індустрії кібербезпеки, на додаток до знань, які вони отримали під час курсу та їх сертифікації.

Що саме сертифікує OSCP?

OSCP — це професіонал із перевіреними знаннями, досвідом і технічними знаннями в тестуванні на проникнення та кібербезпеці.

Він засвідчує здатність людей використовувати свої знання та таланти для виявлення вразливостей у безпеці та розробки рішень для зменшення ризиків, демонструючи глибоке знання етичних принципів хакерства.

Складний іспит, який вимагає поглиблених знань про інструменти, стратегії та процедури етичних хакерів, робить його вимогливою сертифікацією.

Базовий рівень впевненості в тому, що хтось обізнаний щодо захисту від нападів і компетентний виявляти та усувати вразливості безпеки в будь-якому мережевому середовищі, забезпечується складенням сертифікаційного іспиту OSCP.

Це вказує на здатність людини ефективно оцінювати та використовувати переваги оперативних мереж і систем, використовуючи різні інструменти, методи та стратегії.

  Roblox Mighty Secunda Codes: викупити зараз

Крім того, сертифікація OSCP може показати потенційним роботодавцям, що ви розумієте основи етичного хакерства.

Хто видає сертифікат OSCP (PEN-200) і які критерії прийнятності?

Сертифікований спеціаліст Offensive Security (OSCP) — це особа, яка пройшла найсуворішу сертифікацію, яку пропонує Offensive Security.

У сфері інформаційної безпеки сертифікація Offensive Security Certified Professional (OSCP) є однією з найбільш затребуваних документів. Offensive Security, найкраще джерело навчання та сертифікації з кібербезпеки, створило цей практичний сертифікаційний курс тестування на проникнення.

Сертифікація призначена для ІТ-фахівців, які володіють навичками мережевого та системного адміністрування та мають фундаментальне розуміння концепцій агресивної безпеки. Щоб скласти іспит, ви повинні володіти високим рівнем технічних знань і практичним досвідом.

Примітка: навчальний курс, який вам потрібно пройти з тестування на проникнення за допомогою Kali Linux, є найнеймовірнішим ресурсом, який допоможе вам скласти цей іспит.

Передумови сертифікації

Хоча немає обов’язкових умов для проходження сертифікації, наявність кількох конкретних навичок допоможе студентам пройти сертифікацію.

 • Знання та досвід роботи в мережах TCP/IP
 • Розуміння та досвід системного адміністрування Windows та Linux
 • Знання основ сценаріїв Bash і Python

Наведені нижче спеціалісти можуть обрати сертифікацію OSCP

 • ІТ-фахівці, які планують розпочати тестування на проникнення
 • Професіонали безпеки
 • Адміністратори мережі
 • Інші системні адміністратори, які планують отримати знання про кібербезпеку

Що таке схема іспиту для отримання сертифікату PEN-200?

Після проходження практичного, суворого та загальновідомого тренінгу з тестування на проникнення за допомогою Kali Linux, який проводить Offensive Security Company, людина стає сертифікованим професіоналом з наступальної безпеки (OSCP).

Це вимагає складного іспиту та 24-годинного лабораторного оцінювання, які засвідчують кваліфікацію кандидата у використанні етичних методів злому для пошуку та усунення недоліків безпеки в мережевому середовищі.

Давайте подивимося деякі конкретні схеми іспиту для сертифікації PEN-200.

Структура іспиту:

Приватна VPN імітує активну мережу з кількома вразливими робочими станціями для сертифікаційного іспиту OSCP. Іспит складається з двох розділів, один з яких включає 24-годинну лабораторну оцінку та пізніше завантаження документів.

Типи питань:

Три автономні пристрої можуть отримати до 60 позначок. За загальну суму 20 балів за машину кожна автономна машина нараховує 10 балів за доступ низького рівня та 10 балів за підвищення привілеїв.

За весь ланцюжок експлойтів набору доменів надається 40 балів. Бали надаються лише за повний ланцюжок експлойтів домену.

 • Тривалість іспиту: на складання іспиту відводиться 23 години 45 хвилин.
 • Режим: перевірений (онлайн)
 • Загальна кількість балів: 100 (прохідний бал 70)

Останній крок:

На останньому етапі ви повинні надати професійний звіт із описом вашої стратегії експлуатації для кожної цілі. Звіт про тест на проникнення слід використовувати для детального опису кожного етапу ваших атак разом із будь-якими командами, які ви надіслали, і виводом на консоль.

Підтвердження сертифікації:

Отримавши сертифікат OSCP, ви володієте ним. Немає критеріїв для перекваліфікації в Offensive Security щодо підписок, поновлень, членських внесків тощо.

Які є шляхи до отримання сертифікату PEN-200?

Ви вирішили пройти сертифікацію PEN-200? Тоді давайте подивимося, які способи цього досягти:

Offensive Security пропонує три способи отримати цю сертифікацію:

 • Індивідуальний курс: це курс самостійного навчання з 90-денним доступом до лабораторії та однією спробою іспиту. Для тих, хто хоче навчатися самостійно, користуватися лише практичними заняттями та з’являтися на іспит.
 • Learn One: цей пакет містить матеріали для підготовки до іспиту, 365 днів доступу до лабораторії та дві спроби іспиту.
 • Learn Unlimited: цей курс підходить, якщо ви хочете необмежену кількість спроб здавати іспити. Він також надає вміст і 365 днів доступу до лабораторії.
  10 платформ штучного інтелекту для створення ваших сучасних програм

Ціни різні для всіх трьох курсів, доступ до яких можна отримати в розділі цін на Offensive Security.

Майбутнє сертифікованих професіоналів OSCP

Очікується, що між 2021 і 2031 роками кількість робочих місць у сфері інформаційної безпеки зросте на 35%, що значно швидше, ніж середній показник для всіх інших професій.

З огляду на зростаючий попит на посади в галузі кібербезпеки, у майбутньому залишатиметься висока потреба у спеціалістах із безпеки.

Незважаючи на те, що зазвичай ми дізнаємося лише про кібератаки на високопоставлені цілі, будь-яка компанія чи особа, яка є в Інтернеті, вразлива до них. Напади тільки наростають по частоті і тяжкості.

Підсумовуючи, сертифікація OSCP та інші сертифікати з кібербезпеки, такі як CISSP, CISA, CEH, CISM, SSCP, CASP тощо, надають перевагу для професіоналів, які зможуть використовувати їх у майбутньому.

OSCP проти CEH

Сертифікати OSCP і CEH є двома найпоширенішими сертифікатами кібербезпеки в галузі.

Комплексний курс OSCP навчає студентів, як знаходити та використовувати вразливості. Навпаки, CEH, що розшифровується як сертифікований етичний хакер, навчає студентів, як зупиняти та виявляти шкідливі дії в інфраструктурі компанії.

Хоча обидві сертифікації дають студентам знання та навички, необхідні для роботи в сфері кібербезпеки, акценти кожної програми значно відрізняються.

CEH пропонує поглиблений аналіз етичного хакерства та охоплює різноманітні теми, зокрема загрози зловмисного програмного забезпечення, системи, мережевий злом, криптографію тощо.

У той час як CEH більше підходить для людей, які хочуть стати етичними хакерами та знають, як захистити мережі від небезпечних атак, OSCP націлений на тих, хто хоче стати професійним тестувальником проникнення.

Сертифікат CEH призначений для професіоналів у сфері безпеки, які віддають перевагу більш теоретичному підходу. Навпаки, сертифікація OSCP призначена для осіб, які хочуть отримати практичний досвід.

Обидва сертифікати корисні для експертів з кібербезпеки, і обидва вимагають навчання та практики.

Однак, оскільки для визнання потрібна практична демонстрація навичок, сертифікація OSCP часто користується більш високою оцінкою в галузі.

Ресурси

Повний курс підвищення привілеїв Linux 2022 – OSCP

Цей повний курс підвищення привілеїв Linux призначений для початківців і професіоналів, які хочуть вивчити теорію та отримати практичний досвід для здачі іспиту OSCP.

Структура курсу охоплює все: від фундаментальних дозволів на файли та NFS до завдань Cron, експлойтів ядра, виконуваних файлів SUID/SGID, автоматичних інструментів тощо. Цей курс містить безкоштовну онлайн-лабораторію злому підвищення привілеїв для практики.

Наприкінці цього курсу ви зрозумієте основи ескалації привілеїв Linux і зможете впевнено впоратися з будь-яким викликом ескалації привілеїв Linux під час змагання CTF, іспиту чи сценарію реального життя.

Люди, які складають іспит OSCP, етичні хакери або тестери на проникнення, можуть записатися на цей курс.

Приклади підвищення привілеїв Linux від нуля до героя – OSCP

Курс Linux Privilege Escalation examples призначений для того, щоб навчити студентів, як запобігти ескалації привілеїв. Ескалація привілеїв виникає, коли хакер виявляє помилку в дизайні, програмі чи операційній системі та намагається отримати привілеї доступу до даних.

Курс охоплює основи, наприклад, як працює Linux і як встановити користувачів, а також більш складні теми, як-от як виконувати та уникати підвищення привілеїв у Linux і як налаштувати сервер Linux у Virtual Box.

  Vintage Atari – чудовий погодний термінал у 2020 році

Цей курс підходить для студентів, які навчаються за програмою OSCP, студентів, які бажають отримати сертифікат етичних хакерів, або будь-кого, хто хоче навчитися підвищувати привілеї.

Онлайн-навчання та сертифікація OSCP

PassYourCert – це важливе джерело навчання з безпеки та технологій, яке пропонує різноманітні курси з ІТ-безпеки. Онлайн-навчання та сертифікаційний курс OSCP завершить ваші пошуки вичерпних інструкцій, якщо ви хочете отримати сертифікат OSCP.

Відповідно до системи сертифікації OSCP, курс пропонує ретельний навчальний план.

У цьому курсі велика увага приділяється тестуванню на проникнення. У цьому курсі ви дізнаєтеся, як виявляти вразливості, створювати та використовувати експлойти, а також підготуватися до підвищення привілеїв для перевірки захисту вашої інформаційної системи. Ці техніки варіюються від найпростіших до найдосконаліших.

Підготовка до іспиту OSCP

Цей канал YouTube надасть вам корисну інформацію, якщо ви шукаєте безкоштовний ресурс, який допоможе вам підготуватися до сертифікації OSCP. Як підходити до іспиту, навчальні матеріали та вправи, лабораторні роботи, звітність, а також поради щодо підрахунку та використання – все це описано у відео.

Останні три найважливіші речі також розглядаються: як скласти іспит, розумова підготовка і, що найважливіше, написання звіту. Коротше кажучи, відео надає повний навчальний інструмент для OSCP.

Linkedin

Сертифікація ІТ-безпеки: курс OSCP від ​​LinkedIn надасть кращий огляд кар’єрного шляху в галузі ІТ-безпеки, якщо ви хочете це зрозуміти. Це включає ринки ІТ-безпеки, сертифікації, просування по роботі тощо.

Нарешті, пропонується профорієнтація. Він також представляє концепції ІТ-безпеки, загрози кібербезпеці та, що найважливіше, варіанти роботи та те, як можна створити кар’єрний шлях. Незалежно від того, чи підписалися ви щорічно чи щомісяця, LinkedIn пропонує одномісячну безкоштовну пробну версію.

Книги для звернення

Якщо ви шукаєте літературу для підготовки до сертифікації OSCP, то кілька наступних книг допоможуть вам у цьому напрямку.

The Hacker Playbook 2: Practical Guide to Penetration Testing by Peter Kim

Penetration Testing: A Hands-on Introduction to Hacking охоплює основні навички та методи тестування на проникнення від Джорджії Вайдман.

Посібник хакера веб-додатків: пошук і використання недоліків безпеки, Дефід Статтард і Маркус Пінто

А тепер давайте ознайомимося з деякими безкоштовними ресурсами для іспиту OSCP.

Безкоштовні ресурси

Нижче наведено деякі основні знання та навички, необхідні для відвідування та складання іспиту OSCP, із безкоштовними доступними джерелами.

Заключні слова

Кожен, хто працює в сфері ІТ-безпеки, може отримати вигоду від сертифікації OSCP, яка роз’яснює методи та думки зловмисників. Це допоможе вам зрозуміти, яких загроз і методів атак вам слід уникати, а також як помітити спроби використання.

Крім того, професіонал, сертифікований OSCP, знає скоординовані атаки контрольованим, зосередженим чином і допомагає зміцнити захисні можливості робочого місця, мінімізуючи ймовірність успіху експлойту.

Далі ви можете перевірити атаки на підвищення привілеїв, методи запобігання та інструменти.