Як спробувати альтернативу Firefox LibreWolf з відкритим вихідним кодом у Linux

Firefox — чудовий браузер. Розробники Firefox багато роблять для Інтернету, і без цього ми всі б застрягли у використанні Chromium в Linux. Проте з часом Firefox погіршився зі своїми методами. Якщо ви втомилися від експериментів і бізнес-практик Mozilla, є LibreWolf.

LibreWolf — це власне форк Firefox. Він є відкритим вихідним кодом і працює на Mac OS, Linux і Windows. Найкраще, що він видаляє всі тіньові речі, які робила Mozilla. Ось як ви можете спробувати LibreWolf на Linux.

Встановлення LibreWolf на Linux

LibreWolf — чудовий проект, і він дає користувачам можливість отримати більш відкриту версію Firefox на своїх комп’ютерах Linux. Однак програма не встановлюється за замовчуванням у жодній популярній ОС Linux.

Оскільки програма не попередньо встановлена, нам потрібно буде розглянути, як її встановити на Linux. LibreWolf офіційно підтримує Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora, OpenSUSE та Flatpak. Відкрийте вікно терміналу на робочому столі Linux, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі, щоб почати процес встановлення.

Ubuntu

Команда LibreWolf містить на своєму веб-сайті пакет AppImage, який ви можете використовувати для встановлення програми LibreWolf на свій ПК Ubuntu (або похідну від Ubuntu). Щоб отримати в руки останню версію AppImage, скористайтеся наступним wget завантажити команду нижче.

wget https://gitlab.com/librewolf-community/browser/appimage/-/jobs/1580351789/artifacts/raw/LibreWolf-92.0-1.x86_64.AppImage

Після завантаження пакета AppImage на свій комп’ютер оновіть права доступу до файлу за допомогою chmod команда.

sudo chmod +x LibreWolf-92.0-1.x86_64.AppImage

Потім ви можете запустити LibreWolf, виконавши наведену нижче команду або двічі клацнувши файл LibreWolf AppImage у файловому менеджері Ubuntu.

./LibreWolf-92.0-1.x86_64.AppImage

Debian

Користувачі Debian можуть інсталювати LibreWolf у свої системи через сховище нестабільного програмного забезпечення Debian. Будь ласка, дотримуйтесь цих інструкцій, лише якщо ви використовуєте Debian Unstable. Якщо ви використовуєте стабільний Debian або тестуєте, дотримуйтесь інструкцій Flatpak.

echo 'deb http://download.opensuse.org/repositories/home:/bgstack15:/aftermozilla/Debian_Unstable/ /' | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/home:bgstack15:aftermozilla.list
curl -fsSL https://download.opensuse.org/repositories/home:bgstack15:aftermozilla/Debian_Unstable/Release.key | gpg --dearmor | sudo tee /etc/apt/trusted.gpg.d/home_bgstack15_aftermozilla.gpg > /dev/null
sudo apt update
sudo apt install librewolf

Arch Linux

Користувачі Arch Linux можуть отримати останню версію LibreWolf, яка працює у своїй системі, встановивши її через AUR. Щоб він працював в AUR, вам спочатку потрібно налаштувати допоміжний інструмент Trizen AUR за допомогою наведених нижче команд.

sudo pacman -S git base-devel

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen/

makepkg -sri

Завдяки роботі Trizen ви зможете запустити програму LibreWolf.

trizen -S librewolf-bin

Fedora/OpenSUSE

Якщо ви хочете використовувати LibreWolf на Fedora або OpenSUSE Linux, вам доведеться завантажити останній файл AppImage на свій комп’ютер і запустити його. Щоб отримати файл, скористайтеся файлом wget команду нижче.

wget https://gitlab.com/librewolf-community/browser/appimage/-/jobs/1580351789/artifacts/raw/LibreWolf-92.0-1.x86_64.AppImage

Оновіть права доступу до файлу за допомогою chmod команда.

sudo chmod +x LibreWolf-92.0-1.x86_64.AppImage

Після оновлення дозволів виконайте наведену нижче команду, щоб запустити програму. Або запустіть його через файловий менеджер Linux.

./LibreWolf-92.0-1.x86_64.AppImage

Flatpak

Щоб використовувати LibreWolf в Linux як Flatpak, вам потрібно спочатку налаштувати середовище виконання Flatpak. Ви можете зробити це, дотримуючись нашого посібника тут. Після налаштування середовища виконання виконайте наведені нижче дві команди, щоб програма запрацювала у вашій системі.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

flatpak install flathub io.gitlab.librewolf-community

Перегляд за допомогою LibreWolf на Linux

Щоб переглядати сайт за допомогою LibreWolf на комп’ютері з ОС Linux, почніть із запуску програми на своєму комп’ютері. Відкривши програму, дотримуйтесь покрокових інструкцій нижче.

  Як встановити Linux

Крок 1: Знайдіть текстовий рядок «Пошук за допомогою DuckDuckGo або введіть адресу» всередині LibreWolf. Потім клацніть на ньому мишею.

Крок 2: Почніть вводити те, що ви хочете побачити. Наприклад, якщо ви хочете щось шукати, почніть вводити свій запит у текстове поле. Потім натисніть кнопку Введіть клавішу на клавіатурі, щоб переглянути результати пошуку. Або, якщо ви хочете перейти на веб-сайт, введіть URL-адресу в рядок URL-адреси та натисніть Введіть.

Закладки

Вам потрібно зробити закладку свого улюбленого веб-сайту в LibreWolf? Виконайте наступне. Спочатку відкрийте веб-сторінку всередині програми LibreWolf. Коли веб-сайт відкритий, знайдіть значок зірочки та клацніть на ньому мишею.

  4 найкращих зовнішніх твердотільних накопичувача для користувачів Linux на вибір у 2021 році

Вибравши піктограму зірочки, ви додасте закладку. Щоб переглянути свої закладки в LibreWolf, натисніть Ctrl + B на клавіатурі.

Додатки

LibreWolf підтримує доповнення Mozilla Firefox. Якщо ви хочете встановити доповнення, виконайте наступне. Спочатку перейдіть на веб-сайт доповнень Firefox. Перебуваючи на веб-сайті, скористайтеся інструментом пошуку, щоб знайти доповнення, яке ви хочете встановити.

Коли ви знайдете доповнення, натисніть кнопку «додати до Firefox». Потім натисніть на підказку, щоб встановити доповнення до LibreFox. Повторіть цей процес, щоб встановити стільки доповнень, скільки вам потрібно.