Як розробити програму захисту брендів, яка змусить клієнтів повертатися

Categories:

Ефективний маркетинг дозволяє компанії просувати свої товари та послуги перед цільовою аудиторією та підвищувати шанси на продажі.

Однак за останні кілька років багато компаній вели агресивний маркетинг, навіть якщо їхні пропозиції не надто багатообіцяючі.

Отже, коли клієнт купує продукт або послугу, він виявляє, що якість відрізняється від рекламованої.

Ось чому клієнти поступово втрачають довіру до брендів і послуг.

Але як бути з тими брендами, які є справжніми як щодо своїх пропозицій, так і щодо реклами?

Дослідники ринку шукають шляхи подолання цієї проблеми. Це призвело до розробки програми захисту брендів, яка є органічним способом просування продуктів або послуг без втрати довіри клієнтів.

У цій статті я розповім, як створити програму пропаганди бренду для вашого бізнесу.

Що таке адвокація бренду?

Адвокація бренду — це унікальна маркетингова стратегія з уст в уста, коли задоволений клієнт рекомендує певний бренд своїм друзям і родині. Це ефективний спосіб стимулювати органічне зростання шляхом посилення репутації бренду, завоювання довіри клієнтів і зниження витрат на залучення клієнтів.

Адвокація бренду включає в себе задоволених клієнтів, які повідомляють іншим позитивні відгуки про вашу компанію через різні засоби масової інформації, як-от соціальні мережі, огляди, блоги, форуми тощо. Це потужна маркетингова стратегія, яка заохочує клієнтів до ваших продуктів або послуг.

Крім того, адвокація бренду можлива лише тоді, коли бренд продовжує підтримувати довгострокові відносини з клієнтами, зберігаючи їх довіру та чесність. Чудовий клієнтський досвід є ще одним фактором, який стимулює пропаганду бренду та вселяє щиру віру в бренд.

Центральна сфера цієї програми – адвокати бренду, якими можуть бути задоволені клієнти, співробітники чи інфлюенсери. Ці люди поширюють добрі слова про ваш бренд і цінності серед своїх родичів, друзів та інших знайомих людей, а потім кожного з них далі.

Оскільки ви залучаєте більше клієнтів за допомогою пропаганди бренду, ви також отримуєте більше прихильників бренду, які допомагають вам створити більшу присутність на ринку за допомогою органічних способів, ніж платного маркетингу.

Позитивні відгуки, створені користувачами на різних платформах, є набагато ціннішими, ніж платні кампанії, оскільки перші допомагають привернути більше уваги постачальників і нових, які, у свою чергу, дають вам більше уваги.

Хто ваш бренд?

Прихильники бренду – це люди, які рекомендують ваш бренд усім і допомагають вашій організації розширити охоплення. Вони є невід’ємною частиною організації, оскільки не тільки органічно допомагають у маркетингу, але й підтримують управління репутацією бренду.

Прихильниками бренду компанії можуть бути:

Клієнти

Клієнти є провідними прихильниками бренду, і вони в основному поширюють хороші слова про бренд через чудовий досвід, який вони отримали з вашим продуктом або послугою.

Клієнти можуть органічно підтримувати маркетинг компанії, оскільки люди більше довіряють відгукам клієнтів, ніж платному маркетингу. Оскільки ці клієнти не пов’язані з жодним брендом, їхні відгуки є справжніми. Це допомагає створити потенційних клієнтів.

  Runway створює відео з тексту, запущено нові команди Microsoft

Співробітники

Не лише клієнти, але й співробітники також вважаються прихильниками бренду, оскільки вони знають усе про бренд і продукт чи послугу, які ви пропонуєте. Коли вони знають, що ви пропонуєте хороший продукт або послугу та підтримуєте гарне офісне середовище, це автоматично зробить їх справжніми прихильниками вашого бренду.

Отже, вони починають рекомендувати іншим використовувати ваші продукти чи послуги або приєднатися до вашої компанії як співробітник.

Інфлюенсери

Інфлюенсери стали популярними та важливими фігурами, коли мова заходить про захист бренду. Вони можуть допомогти вашому бренду охопити більше, ніж платні кампанії. Оскільки впливові особи мають значну кількість підписників у соціальних мережах, таких як Instagram, YouTube, Facebook тощо, їхні думки та думки про щось вважаються цінними.

Отже, коли впливові люди розповідають про ваш продукт або послуги на своєму каналі чи сторінці, це може вплинути на рішення людей про покупку. Це допомагає вашому бренду привернути більше уваги на ринку та збільшити продажі.

Ділові партнери

Інвестори, організації та особи, пов’язані з вашою компанією, також можуть стати прихильниками вашого бренду. Як і ваші співробітники, вони також добре знають про ваш бренд, тому також можуть впливати на покупців.

Важливість пропаганди бренду

Адвокація бренду важлива для бізнесу в таких аспектах:

#1. Краща впізнаваність бренду

Адвокація бренду відіграє важливу роль у розширенні видимості бренду на ринку в органічний спосіб. Прихильники бренду допомагають поширювати назву бренду серед споживачів, таким чином підвищуючи вашу видимість на ринку.

В результаті вам не доведеться витрачати величезні суми лише на рекламу. Замість цього ви можете зосередитися на програмі захисту брендів і змусити клієнтів повертатися.

#2. Досягніть кращих продажів

Завдяки програмам захисту брендів ви можете спостерігати кращі показники продажів завдяки збільшенню довіри клієнтів, репутації та видимості.

Багато досліджень і опитувань показали, що програми захисту брендів допомогли організаціям підвищити ефективність продажів і укласти нові угоди. Приблизно від 20% до 50% рішень про покупку залежить від рівного рівному маркетингу.

#3. Створення Buzz

Коли клієнт або група клієнтів поширює позитивні відгуки про ваш бренд через різні платформи, це швидко поширюється на ринку, викликаючи галас.

Оскільки звичайні споживачі більше довіряють реальним відгукам інших користувачів, ніж корпоративній рекламі, це допомагає вашому бренду привернути колосальну увагу потенційних покупців. Коли люди дізнаються позитивні речі про ваш продукт або послугу, вони стають більш зацікавленими, створюючи більше потенційних клієнтів для вашого бізнесу.

#4. Привертає увагу

Коли люди починають більше говорити про ваш бренд або продукт, це також привертає увагу ЗМІ та інформаційних агентств. Ви побачите, що ваш бренд згадується не лише в різних медіа-дописах, а й у новинах та на форумах.

Таким чином, це допомагає розширити охоплення аудиторії бренду та призводить до збільшення кількості клієнтів. Оскільки сьогодні багато людей дивляться новини та переглядають статті, щоб знайти певний продукт чи послугу, адвокація бренду допомагає вашому бренду охопити нових клієнтів, присутніх у різних географічних місцях.

#5. Більший охоплення

Ви будете здивовані, дізнавшись, що прихильники брендів мають більше охоплення, ніж платні кампанії, і стимулюють ваше зростання природним чином. Вони поділяться інформацією про ваш бренд зі своїми знайомими, якщо вони задоволені вашим продуктом або послугою. З вуст в уста має величезну силу проникнення на ринок, і охоплення поступово зростає, коли позитивні відгуки передаються.

  Який з них варто купити?

#6. Гуманізує ваш бренд

Коли прихильники вашого бренду розповідають комусь про ваш бренд, потенційний клієнт починає розглядати ваш бренд не просто як компанію, а як групу справжніх людей, які на неї працюють.

Коли люди починають чути досвід і позитивні коментарі від прихильників бренду, це гуманізує ваш бренд. Ефект посилюється, коли прихильники діляться тим, як ваш продукт чи послуга допомогли їм і як бренд підтримує з ними добрі стосунки та цінує їхні відгуки.

#7. Економить гроші та час

На відміну від платних кампаній і маркетингу, адвокація бренду є недорогою та займає менше часу. Оскільки ваші прихильники бренду поширюють ім’я вашого бренду, це не вимагає додаткового часу, і ви можете зосередитися на інших аспектах розвитку свого бренду.

Крім того, вам не доведеться робити значні інвестиції в платний маркетинг, оскільки ваші адвокати покривають більшу частину вашого маркетингу безкоштовно. Однак на початку вам доведеться інвестувати певні гроші, час і гроші в розробку вашої програми адвокації бренду, яка по мірі просування матиме колосальне зростання.

Інші переваги захисту брендів

  • Покращення людських ресурсів: захист інтересів працівників має значний вплив на компанію, оскільки кожен працівник відіграє важливу роль у покращенні репутації вашого бренду. Якщо у вас є потужна база співробітників, це не тільки привабить якісних кандидатів, але й надихне їх поділитися з колегами про доброзичливість вашого бренду.
  • Підвищення лояльності: пропаганда бренду допомагає вашому бренду отримати лояльних клієнтів, які купували б ваші продукти частіше, ніж нові клієнти. Крім того, лояльні клієнти залучать більше потенційних клієнтів, ніж ваші рекламні кампанії.
  • Цінні відомості. Програми захисту брендів допомагають вам отримати цінну інформацію про клієнтів і ринкові тенденції. Ваші прихильники бренду можуть допомогти вам протестувати нові продукти чи послуги та отримати чесний відгук.

Як побудувати програму адвокації сильного бренду

Програми захисту брендів не стосуються тільки надання хороших продуктів або послуг; це більше, ніж здається на перший погляд. Вам потрібно зробити певні кроки, щоб побудувати потужну програму адвокації бренду. Ці кроки:

Поширюйте переваги та зміцнюйте довіру

Одним із життєво важливих кроків до побудови надійної програми захисту бренду є поширення переваг, які допоможуть у зміцненні довіри.

Ви повинні ознайомити своїх співробітників і зацікавлених сторін зі своїм продуктом і його перевагами, щоб вони могли поділитися своїми позитивними думками з іншими. Коли ви створюєте довіру та заохочуєте їхню роботу, тоді, природно, ваші працівники більше залучатимуться до захисту інтересів працівників.

Визначте життєво важливі фактори

Коли ви вирішуєте розробити програму пропаганди бренду для свого бізнесу, вам потрібно визначити фактори, які зроблять вашого клієнта вашими прихильниками бренду.

Якість і послуги є основними факторами, які створять основу вашої програми. Разом з цим значну роль у розвитку відіграватимуть відносини з клієнтами та обслуговування клієнтів.

Навчіть своїх прихильників бренду

Що ж, неможливо навчити своїх клієнтів програмам пропаганди бренду, але ви точно можете навчити своїх співробітників, які можуть стати вашими адвокатами.

Не всі належним чином знають, як і чим вони можуть поділитися, щоб поширити хороші слова про свою компанію чи продукт, з яким вони пов’язані.

Зосередьтеся на стосунках

Якщо ваш клієнт або співробітник не відчуває зв’язку з брендом або продуктом, ніщо не змусить їх стати прихильниками бренду.

Вам доведеться розвинути індивідуальні стосунки зі своїми клієнтами та співробітниками, які надихнуть їх стати прихильниками бренду.

Відповідно до звіту, опублікованого SaaSquatch, рекомендовані клієнти на 18% лояльніші, витрачають більше грошей і мають вищу життєву цінність, ніж звичайні клієнти.

  USB-RF проти Bluetooth для мишей і клавіатур: що краще?

Надихайте та дивуйте своїх клієнтів

Щоб побудувати потужну програму захисту брендів, ви можете здивувати своїх клієнтів захоплюючими перевагами та вражаючим обслуговуванням клієнтів, що спонукатиме їх ділитися своїм досвідом.

На платформах соціальних мереж визначте своїх клієнтів і вдячні їм за допомогою сюрпризу, який надихне їх створити зв’язок із вашим брендом.

Заохочуйте своїх прихильників бренду

Заохочення прихильників вашого бренду допоможе вам. Коли ваші клієнти залишають відгуки або хвалять ваш бренд, ви повинні ділитися ними в соціальних мережах вашого бренду, щоб зробити їх більш схильними до бренду.

Пропонуйте вітання та спеціальні пропозиції прихильникам, які викликали більше залучення бренду, ніж інші. Ви також можете організовувати щомісячний контент і нагороджувати своїх прихильників унікальними призами.

Відстежуйте загальний вплив

Коли ви досягли прогресу у своїй програмі пропаганди бренду, вам слід відстежити та перевірити загальний результат. Ви можете використовувати різні аналітичні інструменти та інші програми для вимірювання загального впливу. Це допоможе вам зрозуміти свої позитивні та негативні сторони, щоб покращити їх.

Як виміряти вашу програму захисту бренду

Отже, ви створили програму адвокації бренду та виконуєте її. Але як ви знаєте, що це працює?

Ось чому життєво важливо вимірювати вплив вашої програми захисту бренду. Окрім розуміння ефективності вашої програми, це також допоможе вам визначитися з подальшими кроками для розвитку вашої компанії.

Ось кілька основних факторів, які допоможуть вам оцінити вашу програму адвокації бренду:

#1. Загальна кількість прихильників бренду

Ні для кого не секрет, що чим більше у вас є прихильників бренду, тим більше можливостей ви досягнете на ринку. Загальна кількість прихильників говорить вам про популярність вашого продукту на ринку та про те, наскільки якісними є ваш продукт чи послуги.

#2. Дії адвокатів

Коли справа доходить до вимірювання впливу вашої програми адвокації бренду, кількість дій, вжитих адвокатами, є ключовим показником.

Загальна кількість дій, вжитих захисниками, дає вам ширше уявлення про участь ваших захисників. Якщо загальна кількість вжитих заходів є більшою за кількість адвокатів, то це величезне досягнення.

#3. Зміст Поділитися

Прихильники бренду передусім відстоюють інтереси вашого бренду, ділячись своїми поглядами на платформах соціальних мереж у вигляді публікацій, блогів, відео, подкастів тощо. Отже, щоб оцінити адвокацію та зростання бренду, подивіться на види вмісту вашого бренду. поділяються прихильники.

Крім того, вам потрібно відстежувати канали чи платформи, на яких поширюється добра інформація про ваш бренд. Це допоможе вам оцінити, що аудиторія думає про ваш бренд, подивившись на кількість лайків і поширень, а також прочитавши коментарі.

#4. Обмінний курс

Коефіцієнт конверсії є одним із важливих критеріїв для вимірювання пропаганди бренду, оскільки це кінцева мета вашої кампанії. Високий коефіцієнт конверсії свідчить про те, що ви стаєте популярними серед нових споживачів і що повідомлення вашого бренду досягає потрібної аудиторії.

Окрім вищесказаного, коли ви створюєте програму пропаганди бренду, переконайтеся, що ви виробляєте якісні продукти та послуги, щоб ваші клієнти продовжували любити їх і купувати у вас. Ви також повинні підтримувати відмінну корпоративну культуру та середовище, які можуть справити враження на всіх усередині та за межами організації.

Висновок

Пропаганда бренду відіграє важливу роль у розвитку вашого бізнесу, оскільки вона є автентичною та може органічно створити чудову присутність на ринку. Ця унікальна стратегія пропонує багато переваг, як-от краще охоплення та видимість, більші продажі, лояльність до бренду тощо.

Ось чому багато брендів і організацій впроваджують програми захисту брендів, щоб розвивати свій бізнес і присутність на ринку та отримувати більше прибутку.

Отже, якщо ви зробите це правильно, надійна програма захисту брендів може прокласти шлях до успіху вашого продукту, послуги та організації. У цьому посібнику міститься вся важлива інформація, необхідна для розуміння та впровадження програми пропаганди бренду у вашій організації.

Ви також можете дослідити кілька найкращих вірусних маркетингових кампаній, щоб підвищити впізнаваність свого бренду.