Як розпізнати DeepFakes у 2023 році

Categories:

Виявлення Deepfakes — це не легка прогулянка; з кожною хвилиною це стає складнішим.

Технології завжди були палкою з двома кінцями. Є хороші речі, а є й гірші речі, які ви можете зробити з ними.

Хоча наведені вище рядки можуть мати поетичний відтінок, розмова про штучний інтелект (ШІ) проявляється як яскрава реальність.

Deepfakes — одна з таких програм зі штучним інтелектом, яка допомагає створювати відео, зображення та аудіо з надзвичайною реалістичністю, оскільки для їх розрізнення часто потрібні надлюдські навички.

Що таке Deepfakes?

Простіше кажучи; це підроблені засоби масової інформації, створені за допомогою додатків для комп’ютера чи смартфона. Ці програми використовують певні алгоритми для заміни частин з оригіналу та заміни їх на інші, наприклад:

Подивіться, наскільки це «реально».

Ось порядок денний. Обдурити або розважити людей цими синтетичними носіями.

Деякий час тому було дуже важко створювати такі переконливі відео, але тепер вам потрібна лише потужна відеокарта та кілька днів, щоб це зробити.

Читайте також: Додатки Deepfake для створення найкращих мемів

Однак потрібно більше, ніж це, щоб вразити всіх клонуванням голосу, виразами обличчя тощо.

Проте з кожним днем ​​це стає все простіше, оскільки алгоритми стають ефективнішими на недорогому апаратному забезпеченні, а потужні обчислювальні засоби починають наступати.

Зрештою, ми ще побачимо їх.

Крім того, коли ми знаємо про можливі небезпечні зловживання, ми повинні бути пильними, щоб відрізнити їх від істини.

Як розпізнати Deepfakes?

Не всі дипфейки однакові. І тому не кожна методика скрізь працює. У той час як деякі мають ознаки машинного виробництва, інші потребують ретельного спостереження або навіть інших інструментів штучного інтелекту, щоб відрізнити.

  21 приклад OpenSSL, який допоможе вам у реальному світі

Колір шкіри

Це перше, на що варто звернути увагу. «Опрацьована» частина (зазвичай обличчя) матиме невеликі відмінності в кольорі шкіри, що спричинить невідповідність решті видимих ​​частин тіла.

Ліва на зображенні вище – це фейкове відео, на якому український президент Володимир Зеленський просить свої сили та народ здатися Росії.

Але ця посередня копі-вставка нікого не ввела в оману, і її миттєво назвали дипфейком.

Вирази

Це головна роздача, особливо коли аматори маскуються під експертів із глибоких фейків. Їх неякісні творіння часто страждають від неприродного руху губ без людських пауз, які допомагають ідентифікувати їх як підробку.

Однак у деяких алгоритмах передбачені дихальні паузи. Тим не менш, ви можете помітити ідентичні зупинки та рухи голови, які слідують подібним шаблонам, загалом занадто механічним, щоб ігнорувати.

Подібним чином, моргання є ще однією областю, яка розкриває deepfakes як такі. Це також проходить через цикли (як написано в їх коді), що не так схоже на людину, якщо ви спостерігаєте поруч із реальним відео тієї самої людини.

Ще одна річ, за допомогою якої можна помітити дипфейки, — це рух очного яблука. Штучний інтелект, машина, якій бракує емоцій і відволікаючих факторів, під час розмови часто здається більш зосередженим, ніж звичайна людина.

Зрештою, дипфейки легше помітити, якщо вони не зроблені (майже) ідеально, як це.

патчі

Отже, як сказати, що це не справжній Морган Фрімен?

Найкраще в попередньому відео – висока якість. Ви можете переключитися на найвищу роздільну здатність (доступно 4k), щоб дати собі можливість помітити штучне зображення.

І чим більше екран, тим краще. Крім того, ви можете зробити знімок екрана та збільшити масштаб, щоб побачити, чи не стоїть за очевидним комп’ютерна робота.

  Справжні художники Photolamus створюють на вас дивовижні карикатури

Ви бачите нафарбовану шкіру? Ось де алгоритми дають збій, дрібні деталі, якими б складними вони не були.

Шкіра виглядає нерівною, а волосся на обличчі (і голові) неприродні та виглядають склеєними.

Це допоможе вам краще проаналізувати наступне:

Я можу чітко розрізнити синтетичну шкіру, здебільшого видно лише навколо вусів, бороди та лінії волосся.

Підборіддя, брови, обличчя (справжнє струнке), ніс і т. д. – порівняйте зі справжнім (праворуч), і стане ясно як білий день.

Повторюю, якщо поруч справжній, то легше відрізнити підробку.

Подробиці

Коли ми розмовляємо, відбувається багато чого. Кожен має свій власний стиль, який приводить до того, що губи, язик, підборіддя, щоки тощо рухаються відповідно до певної унікальної моделі.

Крім того, технологія deepfake ще не освоїла візуальні ефекти всередині рота під час розмови. Наприклад, ви не можете вказати окремі нижні (нижньощелепні) зуби на діпфейку Обами.

Все, що ми бачимо, це біла смужка внизу, і немає жодних ознак руху язика.

Ви можете переглянути будь-яке справжнє відео Обами та побачити, що чоловік набагато виразніший із масою рухів обличчя, ніж ця репліка зі штучним інтелектом.

Крім того, ви бачите, що саме відео не дуже чітке. Він дуже низької якості, стиснутий, щоб приховати реальність, або через обмеження комп’ютера.

Переходи

Одним з обмежень у створенні deepfake є їх генерація кадрів за кадрами. Кожен кадр потрібно перевірити на ідеальне маскування, щоб зберегти магію непорушною.

Через це більшість переконливих дипфейкових відео надзвичайно обмежені в міміці. Вони показують лише лицьові обличчя без перегляду збоку, оскільки переходи збоку наперед можуть виявити творчі вузькі місця.

Подивіться цей кадр із глибокого фейку Тома Круза:

Якщо сповільнити відео та уважно спостерігати протягом 35-40 секунд, переходи збоку на фронтальні будуть розмитими.

  Як ділитися та змагатися за цілі активності Apple Watch

Це, мабуть, найскладніші частини для приховування та найкращі для розкриття таких творінь ШІ.

Отже, це кілька речей, які можуть допомогти вам помітити глибокі фейки та обмежити дезінформацію. Узагальнити:

1. Перевірте, чи немає різного тону шкіри. 2. Зверніть увагу на неприродну синхронізацію губ, роботизоване чи відсутність моргання тощо. 3. Збільште масштаб, щоб побачити, чи відповідає текстура шкіри, відтворення волосся тощо. 4. Порівняйте обличчя вирази обличчя та стиль розмови зі справжніми відео. 5. Перевірте, чи доступні високоякісні версії. 6. Зробіть швидкий пошук у Google, щоб перевірити, чи це підробка. 8. Зверніть увагу на загальні розміри обличчя та прирівняйте їх до справжніх. 9 .Уповільніть відео, щоб помітити погані переходи.10.Чи виглядає внутрішня частина рота реальною та деталізованою?11.Поділіться та попросіть своїх друзів і родину надати відгук у разі неоднозначності.Виявлення Deepfakes 101

Deepfakes не ідеальні!

Хоча ми розглянули лише відео підробки, аудіо, створене штучним інтелектом, страждатиме від подібних обмежень. І хоча машини стають кращими, коли ми про це говоримо, вони завжди відставатимуть від живих.

Однак навчання не буде повним, якщо ви фактично не забрудните руки. У такому разі ми створили цей посібник про те, що таке дипфейки та як їх створювати.