Як працюватиме новий «порноблок» у Великобританії

15 липня 2019 р. уряд Великої Британії буде виконувати вимога перевірки віку для веб-сайтів порнографії в Інтернеті. Веб-сайти, які не відповідають правилам Великобританії, будуть заблоковані в країні. Ось як працюватиме ця система онлайн-цензури.

Оновлення: порноблок був із затримкою на півроку.

Друге оновлення: порноблок зараз мертвий.

Здивований? Британців не повинно бути

Багато людей, здається, здивовані цією новиною. Насправді, нещодавній YouGov опитування показало, що 76% британців не знали, що «порноблок» розробляється.

Незважаючи на здивування деяких, цей план повільно формувався роками. Консервативна партія обіцяв запровадити перевірку віку для онлайн-порнографії ще в 2015 році, якщо вона сформує уряд і згодом переможе на виборах. План перевірки віку став законодавчим актом кілька років тому в Законі про цифрову економіку 2017 року. Спочатку він мав запуститися ще в 2018 році, але зазнав кілька затримок. Тепер уряд призначив введення на 15 липня 2019 року.

Це стосується вас, лише якщо ви перебуваєте у Великобританії або якщо у вас є порнографічний веб-сайт.

Порнографічні веб-сайти захочуть ваше посвідчення особи

Відповідно до цієї системи порнографічні веб-сайти повинні перевіряти вік людей, які мають доступ до них. Особі має бути не менше 18 років. Ця вимога поширюється як на порнографічні веб-сайти у Великобританії, так і за кордоном. Це забезпечується Британською радою з класифікації фільмів.

Коли ми говоримо «перевірити», ми це маємо на увазі. Більше не потрібно натискати «Так, мені 18 або більше». Замість цього вам доведеться завантажити документ, що посвідчує особу, як-от паспорт або водійські права, до служби перевірки віку або придбати свого роду «порнопропуск» у місцевому магазині, де вам потрібно буде показати посвідчення особи.

  Найкращі альтернативи масштабування для відеочату

The PortesCard by AgeID буде доступний за «4,99 фунтів стерлінгів для використання на одному пристрої або 8,99 фунтів стерлінгів для використання на кількох пристроях», що дасть можливість отримати доступ до порнографічних веб-сайтів без фактичного завантаження свого посвідчення особи в онлайн-сервіс, пов’язаний з порнографією. Британці можуть купити його в місцевих магазинах.

Так, можливо, вам доведеться завантажити своє посвідчення особи

Отже, маючи фізичні картки, доступні в магазинах, ви можете подумати, що вам не обов’язково завантажувати своє посвідчення особи. Ви можете просто пред’явити посвідчення особи та розплатитися готівкою в місцевому магазині, чи не так?

Повільно там. Немає єдиного постачальника послуг перевірки віку. BBFC дійсно сертифікує ряд постачальників перевірки віку, але не рекомендує жодного конкретного веб-сайтам

Це означає, що, хоча картка AgeID доступна в магазинах, придбана вами картка дасть вам доступ лише до деяких порнографічних веб-сайтів. Інші можуть використовувати інших постачальників перевірки віку, які вимагають завантажити копію свого посвідчення особи. І навіть після того, як ви завантажите копію свого посвідчення в одну службу підтвердження віку, вам, можливо, доведеться підтвердити свій вік за допомогою іншої служби, коли ви відвідуєте інший веб-сайт. Деякі веб-сайти можуть запропонувати вибір постачальників, але це не обов’язково.

Постачальники перевірки віку не мають бути сертифікованими

Якщо ви думаєте: «Вау, це може спонукати людей завантажувати копію свого паспорта на темний веб-сайт» — так, це звучить правильно.

  Чи справді точні програми для моніторингу серцевого ритму? Ми тестуємо їх

Якщо ви плануєте завантажити фотографію свого посвідчення особи, щоб отримати доступ до веб-сайту, ви можете переконатися, що ви завантажуєте своє посвідчення особи постачальнику сертифікований від BBFC. Але не завжди можна покладатися на це. Немає юридичної вимоги, щоб веб-сайт використовував сертифікованого постачальника. Процес сертифікації є повністю добровільним.

Якщо ви стурбовані тим, що централізовані бази даних глядачів порнографії разом із їхніми справжніми іменами та паспортами стануть соковитою мішенню для хакерів — так, це теж звучить правильно. BBFC стверджує, що його процес сертифікації забезпечить належну обробку даних постачальниками перевірки віку, але це добровільно. Ви перебуваєте на милості будь-якого веб-сайту, який хочете відвідати.

І, скажемо відверто, навіть ця сертифікація — холодний комфорт. Ми живемо у світі, де такі великі компанії, як Marriot та Experian, не можуть зупинити кожне порушення. Ми будемо вражені, якщо всі ці постачальники перевірки віку виявляться несприйнятливими.

Уряд почне блокувати веб-сайти

Якщо веб-сайт для дорослих, який вимагає перевірки віку, не робить цього, уряд може вжити заходів, щоб забезпечити блокування порнографії.

Зокрема, уряд скаже британським інтернет-провайдерам блокувати ці веб-сайти. Він також може просити пошукові системи, веб-сайти соціальних мереж, рекламні компанії та постачальників платежів припинити роботу з невідповідними сайтами.

Коли план набуде чинності, зможе будь-хто звіт порнографічний веб-сайт на веб-сайті BBFC, якщо він не перевіряє вік належним чином. Веб-сайти, які, на думку Великобританії, мають «екстремальний” порнографія також вважається невідповідною і буде заблокована веб-фільтром після того, як про неї буде повідомлено.

Це ставить уряд Великобританії в позицію вказувати провайдерам, які веб-сайти слід блокувати в країні. Марго Джеймс, міністр цифрових технологій Великобританії, назвала це «перший у світі” у заяві для преси, але вона має щось спільне з великим китайським брандмауером.

  Як знайти та видалити дублікати фотографій на вашому iPhone

Деякі порносайти звільнені

Порноблок у Великобританії стосується лише веб-сайтів, які надають порнографію на «комерційній основі». Веб-сайти аматорської порнографії виключені, і їм не потрібно перевіряти чийсь вік, якщо на них немає реклами. Якщо сайт взагалі має якийсь дохід — навіть кілька копійок на місяць від реклами — він має відповідати.

Однак, якщо ваш веб-сайт містить 33% або менше порнографії, ви звільнені від участі. Такі сайти, як Reddit і Twitter, які містять багато порнографії, але також і іншого вмісту, не будуть змушені застосовувати систему перевірки віку. Це буде один із багатьох простих способів для неповнолітніх (або будь-кого іншого) обійти цю схему.

VPN залишаються вихідним люком

Для всіх є простий спосіб уникнути всієї схеми перевірки віку, не завантажуючи своє посвідчення особи або купуючи перепустку в магазині. Ви можете заплатити за послугу VPN і переглядати веб-сторінку так, ніби ви перебуваєте в іншій країні, наприклад у США. Веб-сайти в Інтернеті бачать, що ви переглядаєте не з Великобританії, тому ви не побачите жодних вимог щодо перевірки віку.

Здається, що це лазівка ​​— і це так. Абсолютно законно використовувати VPN, щоб обійти цей блок. Уряд Великобританії не зацікавлений у зв’язуванні з VPN — принаймні, не зараз. Китайський уряд блокує VPN, щоб гарантувати, що його громадяни не зможуть обійти інтернет-цензуру.

Якщо ви перебуваєте у Великобританії і хочете отримати доступ до веб-сайтів для дорослих, ми рекомендуємо вибір VPN щоб зберегти вашу конфіденційність.

Давайте будемо чесними: ця політика водночас на диво сувора, але настільки повна дір, що не завадить неповнолітнім переглядати порнографію. Щоб досягти бажаного ефекту, уряду доведеться ввести ще жорсткіші обмеження на Інтернет.