Як позбутися повідомлення «Допоможіть покращити» у Firefox

Firefox, як і всі сучасні веб-браузери, збирає дані телеметрії. Він також збирає звіт про стан здоров’я та інформацію про аварійне завершення роботи браузера. Користувачі мають можливість відмовитися від надання цих даних. Однак Mozilla трохи наполегливо ставилася до збору даних телеметрії. Якщо ви часто бачите повідомлення «Допоможіть покращити» у Firefox, це тому, що Mozilla додала до вашого браузера доповнення під назвою Firefox Pioneer. Ви можете видалити це доповнення, але щоб бути в безпеці, ви також повинні сказати Firefox не встановлювати щось у браузер без запиту.

Видаліть Firefox Pioneer

Перейдіть до менеджера доповнень, ввівши about:addons в адресному рядку або торкніться комбінації клавіш Ctrl+Shift+A. Шукайте доповнення під назвою Firefox Pioneer. Натисніть кнопку «Видалити», щоб позбутися надбудови та повідомлення «Допоможіть покращити» у Firefox.

Зупиніть Firefox від встановлення доповнень

Тепер, коли ви видалили надбудову, яка постійно просила вас надати спільний доступ до даних телеметрії, вам потрібно заборонити Firefox знову встановлювати щось подібне. Перейдіть до параметрів Firefox і виберіть вкладку Конфіденційність та безпека. Або введіть це в адресному рядку «about:preferences#privacy» і торкніться Enter.

Прокрутіть униз до розділу «Збір та використання даних Firefox» і зніміть прапорець «Дозволити Firefox встановлювати та запускати дослідження». Цей дозвіл, якщо його надано, дозволяє Firefox встановлювати доповнення. У ньому прямо не вказано, що він встановить доповнення, але враховуючи, що Firefox є браузером, а не ОС, і це насправді все, що він може встановити.

Збір телеметрії

Збір даних для покращення продукту не є новим. Насправді, Windows 10 здобула незаслужену популярність через це, оскільки не просила користувачів підключатися. Firefox просить вас увімкнути, тож, швидше за все, ви вирішили поділитися даними телеметрії, і Firefox припустив, що для цього можна встановити доповнення. Відмовитися досить просто, тому, якщо ви не зареєструвалися, ви можете видалити доповнення та запобігти його повторному встановленню.

Все, що сказано, телеметричні дані та їх збір не такі погані, як люди уявляють. Наприклад, дані телеметрії, які збирає Windows 10, допомагають користувачам перевіряти, чи програма сумісна з Windows 10. Ці дані не можна ідентифікувати, і вони дійсно збираються для покращення продукту, який ви використовуєте. Варто також зазначити, що Mozilla не є злою корпорацією, яка намагається отримати прибуток ціною конфіденційності. Що стосується сучасних браузерів, то Firefox є хорошим, безпечним браузером, який не розповсюджує вашу інформацію та не розкриває її.