Як поділитися файлами на Tor з Linux за допомогою Onion Share

Onion Share — це окрема програма, яка працює в Tor, щоб безпечно перетворити будь-який комп’ютер на безпечний файловий сервер. Він безпосередньо взаємодіє з пакетом браузера Tor і використовує його для налаштування своїх з’єднань, тому вам потрібно буде пройти процес налаштування Tor на Linux перед установкою та використанням цього програмного забезпечення.

Примітка: турбуєтесь про свою конфіденційність в Інтернеті під час використання Tor? Дізнайтеся, як ви можете використовувати Tor із VPN, щоб дізнатися, як краще себе захистити.

Встановіть Tor

Щоб розпочати встановлення, запустіть термінал і скористайтеся програмою wget, щоб завантажити останній пакет браузера Tor з Інтернету.

wget https://www.torproject.org/dist/torbrowser/8.0.2/tor-browser-linux64-8.0.2_en-US.tar.xz

Замість цього візьміть цей архів, якщо вам потрібен 32-розрядний пакет:

wget https://www.torproject.org/dist/torbrowser/8.0.2/tor-browser-linux32-8.0.2_en-US.tar.xz

Розпакуйте файл архіву Tor Tar у свій домашній каталог.

tar xvf tor-browser-linux64-8.0.2_en-US.tar.xz

або

tar xvf tor-browser-linux32-8.0.2_en-US.tar.xz

Архів Tar витягується, тому термінал більше не потрібен у процесі налаштування Tor. Відкрийте свій файловий менеджер Linux, двічі клацніть «tor-browser_en-US» і знайдіть «Запустити браузер Tor».

Двічі клацніть піктограму, і браузер Tor підкаже вам підключення вашого ПК з Linux до мережі Tor. Обов’язково дотримуйтесь підказок на екрані!

Встановіть Onion Share

Onion Share підтримує Linux багатьма способами. У цьому розділі підручника ми проведемо вас через кожну з них. Щоб використовувати Onion Share, вам знадобиться Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora, OpenSUSE або можливість створювати та встановлювати програмне забезпечення з вихідного коду.

Ubuntu

Onion Share можна встановити на Ubuntu за допомогою PPA, що добре підтримується. Цей PPA підтримує всі сучасні версії Ubuntu і регулярно оновлюється. Щоб додати його на свій ПК, запустіть термінал і скористайтеся командою apt-add-repository.

sudo add-apt-repository ppa:micahflee/ppa

Оновіть Ubuntu за допомогою команди update. Виконання цієї команди дозволить Ubuntu налаштувати новий Onion Share PPA.

sudo apt update

Встановіть будь-які оновлення програмного забезпечення Ubuntu, які очікують на розгляд, щоб переконатися, що ваш ПК з Linux оновлюється.

sudo apt upgrade -y

Нарешті, встановіть Onion Share на Ubuntu за допомогою:

sudo apt install onionshare python3-all python3-crypto python3-nacl python3-socks python3-stdeb dh-python python3-flask python3-stem python3-pyqt5 python-nautilus python3-pytest tor obfs4proxy

Debian

Debian Linux не має фантастичного сховища PPA або програмного забезпечення, як Ubuntu, тому ви повинні створити Onion Share, щоб використовувати його. Запустіть термінал і виконайте наведені нижче дії, щоб зробити Onion Share.

Крок 1. Установіть залежності Onion Share для Debian.

sudo apt install -y git build-essential fakeroot python3-all python3-crypto python3-nacl python3-socks python3-stdeb dh-python python3-flask python3-stem python3-pyqt5 python-nautilus python3-pytest tor obfs4proxy

Крок 2. Отримайте останній вихідний код Onion share з Github за допомогою команди git.

git clone https://github.com/micahflee/onionshare.git

Крок 3: Перемістіть термінал у папку вихідного коду з компакт-диском.

cd onionshare

Крок 4. Створіть пакет DEB, який можна встановити.

./install/build_deb.sh

Крок 5. Встановіть пакет Onion Share на свій ПК за допомогою інструмента dpkg.

sudo dpkg -i deb_dist/onionshare_*~dev-1_all.deb

Arch Linux

Користувачі Arch Linux повинні отримати OnionShare з AUR, щоб використовувати його. Щоб встановити його, виконайте ці команди у вікні терміналу.

Примітка: якщо OnionShare не вдається зібрати під час цього процесу, перейдіть на його офіційну сторінку AUR і вручну встановіть залежності на сторінці.

sudo pacman -S base-devel git
git clone https://aur.archlinux.org/onionshare.git

cd onionshare

makepkg -si

Fedora

Fedora має OnionShare в основних сховищах програмного забезпечення. Встановіть його, запустивши вікно терміналу та ввівши команду нижче.

sudo dnf install onionshare

Загальний Linux через вихідний код

Тим, хто використовує OpenSUSE або інші дистрибутиви Linux, які не підтримують OnionShare, потрібно буде створити програму з вихідного коду. Щоб створити код, відкрийте термінал, виконайте наведені нижче дії.

Крок 1: Прочитайте документацію для Onionshare та встановіть залежності, необхідні для компіляції коду у вашій операційній системі.

Крок 2: Клонуйте вихідний код за допомогою інструмента git та перемістіть термінал у папку git за допомогою компакт-диска.

git clone https://github.com/micahflee/onionshare.git
cd onionshare

Крок 3: Запустіть Onionshare.

Для термінального режиму виконайте:

./dev_scripts/onionshare

Для режиму GUI запустіть:

./dev_scripts/onionshare-gui

Спільний доступ до файлів за допомогою графічного інтерфейсу OnionShare

OnionShare має інструмент графічного інтерфейсу, який дозволяє дуже легко ділитися файлами на Tor. Щоб скористатися ним, переконайтеся, що браузер Tor відкритий і підключений. Потім відкрийте меню програми та знайдіть «OnionShare», щоб відкрити графічний інтерфейс спільного доступу до файлів.

Натисніть і перетягніть файл або папку, щоб завантажити їх на OnionShare. Після додавання натисніть кнопку «почати обмін», щоб зробити файл доступним для мережі Tor. Після завершення завантаження файлу у вікні згенерується URL-адреса, яку можна скопіювати, натиснувши кнопку «Копіювати URL-адресу».

Обмін файлами за допомогою терміналу OnionShare

Графічний інтерфейс OnionShare досить акуратний, але ті, хто живе в терміналі, можуть не оцінити його. На щастя, OnionShare має чудовий інструмент командного рядка, яким так само легко користуватися! Щоб завантажити файли з ним, підключіться до мережі Tor за допомогою комплекту браузера. Потім відкрийте вікно терміналу та введіть ці команди.

cd /location/of/file/or/folder

onionshare file

або

onionshare folder