Як перевірити, чи є у вас виділений графічний процесор

Графічний процесор або графічний процесор є важливим компонентом кожного комп’ютера. Неважливо, чи є у вас Mac чи ПК, обидва мають графічний процесор. Оскільки специфікації комп’ютера відрізняються, може бути важко визначити, чи є у вас виділений графічний процесор чи ні. Насправді досить легко сказати, якщо ви знаєте, де і що шукати.

Інтегрований GPU проти виділеного GPU

Як було сказано раніше, всі комп’ютери мають графічний процесор. Однак не всі комп’ютери мають виділений графічний процесор. Його не обов’язково мати, якщо ви не збираєтеся використовувати свій комп’ютер для ігор. Інтегрований GPU — це графічний чіпсет, вбудований в материнську плату. Спеціальний графічний процесор — це другий графічний процесор, встановлений на материнській платі. Якщо ви говорите про ПК, інтегрований графічний процесор, швидше за все, буде чіпом Intel, а виділений графічний процесор буде чипом Nvidia або AMD.

Наклейки на комп’ютері

Один із найпростіших способів перевірити, чи є у вас виділений графічний процесор на вашому комп’ютері, — це пошук наклейки Nvidia або AMD у вашій системі. Ноутбуки завжди тримають їх поруч із сенсорною панеллю. Наклейка вказує, що система має справжній чіп GPU від одного з двох згаданих вище виробників.

Перевірте Диспетчер пристроїв

Наклейки, на жаль, з часом вицвітають. Навіть якщо наклейка не вицвіла, вона покаже вам лише те, чи є у вас виділений графічний процесор і його виробник. Він не скаже вам, яка модель вашого графічного процесора, що часто є наступним питанням, яке ви задаєте після того, як з’ясуєте, чи є у вас виділений графічний процесор чи ні.

У пошуку Windows введіть Диспетчер пристроїв. Розгорніть пристрої Display Adapter. Якщо ви бачите більше одного пристрою в списку, то у вас точно є виділений чіп GPU. Чіп Intel є інтегрованим. Ваш другий графічний процесор буде вказано з його назвою та моделлю. Модель зазвичай являє собою буквено-цифровий біт, який слідує за назвою виробника. На зображенні нижче «GTX 960M» — це номер моделі.

Характеристики вашого графічного процесора

Диспетчер пристроїв може підтвердити, чи є у вас другий чіп GPU і яка його модель. Ви можете відвідати веб-сайт виробника, щоб дізнатися, наскільки потужний ваш чіп. Якщо ваш чіп трохи застарів або ви не можете знайти на ньому будь-яку офіційну інформацію, ви можете скористатися інструментом під назвою TechPowerUp, щоб знайти характеристики вашого графічного процесора.

Це безкоштовна програма, яка може визначити характеристики для кожного окремого графічного чіпсета, встановленого у вашій системі. Встановіть його та зі спадного меню внизу виберіть, для якого графічного процесора ви хочете шукати характеристики.

Інструмент займає кілька секунд, щоб завантажити специфікації для графічного процесора. Якщо графічний процесор зараз використовується, ви можете перейти на вкладку «Датчики», щоб побачити, як він працює з точки зору продуктивності. TechPowerUp може розповісти вам, скільки пам’яті має ваш графічний процесор, коли він був випущений, його виробника та модель, версію драйвера, яку ви використовуєте для нього, його швидкість тощо.

Завантажте TechPowerUp