Як очистити кеш Instagram і вбити повільність

У сучасну інформаційну епоху смартфони та соціальні мережі стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Говорячи про соціальні медіа, одна з головних імен, яка спадає на думку, це Instagram. З моменту появи платформа набула величезної популярності😎.

Однак це ще не всі веселки🌈 та метелики🦋. Кеш, який використовує додаток, може з часом уповільнити роботу вашого смартфона!

Ця стаття служить покроковим посібником для очищення кешу Instagram з вашого телефону Android або iOS і прискорення його роботи. Читайте далі, щоб дізнатися більше.

Навіщо очищати кеш Instagram?

Читаючи цю статтю, ви можете запитати: «Навіщо мені очищати кеш в Instagram?»

Що ж, давайте обговоримо чому. Загальновідомо, що майже всі програми соціальних мереж, які відображають фотографії, містять кешовані дані.

Для тих, хто не знає, кеш або кешовані дані — це набір тимчасових файлів, що зберігаються в кеш-пам’яті, що допомагає підвищити продуктивність програми. Він може містити відео, фотографії, тексти та інші елементи, які, на думку програми Instagram, можуть вам скоро знадобитися.

Читайте також: Як вимкнути кеш у Chrome, Firefox, Safari та інших браузерах

Таким чином, не дивно, що кеш Instagram може збільшитися в рази за короткий період. Однак за своєю природою кеш не призначений для уповільнення роботи в програмі, а радше для того, щоб зробити її плавнішою з мінімальною затримкою.

Однак величезні обсяги кешованих даних можуть погіршити продуктивність вашого смартфона, різко виснажити пам’ять телефону або спричинити проблеми, наприклад відсутність звуку у відео у вашій стрічці Instagram. Ось чому важливо постійно перевіряти кеш-пам’ять Instagram і відповідно очищати програми для iOS і Android.

⚠️Неочищений кеш у вашій програмі Instagram також може спричинити інші серйозні проблеми. Серед них фотографії, які не відображаються у вашій стрічці, неможливість опублікувати що-небудь на платформі тощо.

Очистивши кеш в Instagram, ви можете вирішити ці проблеми, і ваш телефон Android або iOS працюватиме як по чарівній паличці. Тепер ми пояснимо, чому час від часу важливо очищати🗑️ кеш-пам’ять Instagram.

Як очищення кешу Instagram прискорює ваш телефон

Для вашої інформації Instagram з часом накопичує кешовані дані, що може спричинити кілька проблем із вашим смартфоном. Ось кілька причин, чому вам слід очистити кеш Instagram:

#1. Збільшення продуктивності програми

Неочищення кешу Instagram може призвести до збою або млявості програми. Оскільки Instagram зберігатиме тимчасові файли, такі як фотографії, відео тощо, у кеш-пам’яті, згодом швидкість реагування зменшиться. Позбавлення від кешу Instagram може покращити його продуктивність і покращити роботу програми.

#2. Відновлення місця для зберігання

Неочищений кеш Instagram займає багато місця на вашому смартфоні, оскільки він продовжує накопичувати тимчасові файли. Видалення цих кешованих даних може стати в нагоді для відновлення частини втраченої пам’яті та звільнення місця для інших цінних файлів у вашому пристрої.

#3. Застарілі дані та видалення помилок

Кеш Instagram може містити різні елементи, які сприяють кращому досвіду перегляду для користувача. Але коли Instagram представляє серйозні оновлення, кешовані дані можуть застаріти та конфліктувати з останньою версією програми.

І, як наслідок, це може викликати баги, технічні збої тощо. Вибираючи періодичне видалення кешу, люди можуть уникнути таких проблем.

Покрокова інструкція з очищення кешу Instagram

Тепер дозвольте нам повідомити вам про кроки, які вам потрібно виконати, щоб легко очистити кешовані дані Instagram. Залежно від ОС, на якій працює ваш смартфон – Android чи iOS – кроки будуть дещо іншими. Але вам не варто хвилюватися, оскільки ми маємо намір охопити обидва. Ось необхідні кроки –

Очищення кешу Instagram на Android

Користувачам Android буде легше очистити кеш Instagram порівняно з користувачами iOS. Це тому, що операційна система Android дозволяє користувачам очищати кеш програми, не видаляючи програму Instagram. Це робить його більш зручним варіантом серед двох. Для цього виконайте наведені нижче дії.

Перейдіть до «Налаштувань» свого смартфона Android.

Далі прокрутіть вниз і знайдіть «Instagram» у списку програм.

Відкривши інформацію про програму Instagram, натисніть «Сховище».

Нарешті натисніть «Очистити кеш», розташовану в розділі «Кеш».

Щоб перевірити, чи ваш кеш уже зник, просто перевірте розмір поруч із «Кеш» і подивіться, чи відображається він 0B. Якщо це так, ви знатимете, що ви успішно👍 видалили всі свої кешовані дані з програми Instagram, і тепер вона така ж хороша, як щойно встановлена.

Тим не менш, усі ваші завантажені зображення, відео, історії тощо також зникнуть. Отже, якщо у вас є щось, що ви не хочете втратити, найкраще створити резервну копію перед тим, як проходити процес очищення кешу.

Читайте також: Як пришвидшити роботу телефону Android

Очищення кешу Instagram на iOS

Щодо пристроїв iOS, то вони не такі зручні, як Android, з точки зору очищення кешу. Користувачі iPhone та iPad мають виконати такі дії, щоб очистити кеш у своїй програмі Instagram:

Почніть із «Налаштувань» пристрою з ОС iOS/iPad.

Потім натисніть «Загальні» та перейдіть до «Сховища» свого iPhone/iPad.

Прокрутіть униз і знайдіть програму «Instagram» у списку програм.

Знайшовши, торкніться його, а потім натисніть «Вивантажити додаток». Це очистить увесь кеш програми Instagram на вашому iPhone/iPad.

І готово! Тепер насолоджуйтеся більш плавною роботою.

Читайте також: Програми Cleaner для звільнення місця на iPhone

Чому Instagram використовує кеш?

Як ми згадували раніше, кешовані дані мають незрівнянне значення для програм щодо прискорення продуктивності. І Instagram нічим не відрізняється.

Коли ви продовжуєте користуватися Instagram, програма збирає різні дані, як-от профілі, фотографії, відео тощо, із вашої стрічки та зберігає їх у місці тимчасового зберігання. Це дає змогу програмі швидко отримувати доступ до даних, які часто використовуються.

Зберігаючи такі тимчасові дані, Instagram стає здатним одразу показувати вам вміст, який ви віддаєте перевагу, усуваючи потребу кожного разу отримувати його з Інтернету.

Кеш Instagram допомагає підвищити продуктивність програми та пропонує користувачам кращий досвід перегляду. Отримання кешованих даних із локальної пам’яті вашого пристрою, а не з Інтернету, зберігає ваші дані та зменшує час завантаження.

Чи безпечно очищати кеш Instagram?

Коли люди чують про очищення кешу свого Instagram, більшість задається питанням, безпечна це практика чи ні. Але хороша новина полягає в тому, що під час очищення кешу ви втрачаєте лише тимчасові файли, накопичені Instagram з часом. Це включає в себе історію пошуку, дозволи додатків, завантажені історії або відео Instagram тощо.

Тим не менш, це ніколи не стосується вашого облікового запису чи особистої інформації. Таким чином, користувачам не потрібно турбуватися про втрату чогось необхідного. Це означає, що видаляючи кеш Instagram, ви видаляєте лише несуттєві файли. Отже, це абсолютно нешкідливий процес і може бути корисним для вас.

Переваги очищення кешу Instagram

Очищення кешу вашого Instagram має численні переваги. Деякі з них –

#1. Виправлення збою програми

Якщо користувачі стикаються з будь-якими проблемами зі своїм додатком Instagram, такими як проблеми з продуктивністю, помилки, збої тощо, не потрібно панікувати. Позбувшись свого кешу Instagram, вони можуть відфільтрувати будь-які пошкоджені файли або застарілі дані, які можуть бути причиною цих проблем, і виправити збої.

#2. Отримайте більше пам’яті

Instagram відомий тим, що дуже сильно споживає пам’ять завдяки своїй залежності від величезних обсягів кешованих даних. Хоча це забезпечує безперебійну роботу Instagram, у нього є й недолік. Оскільки користувач продовжує прокручувати свою стрічку, Instagram продовжує кешувати все більше фотографій, профілів, відео та іншого.

У результаті розмір програми неймовірно збільшується, і користувачам стає важко знайти місце для зберігання інших важливих файлів на своїх пристроях. Однак користувачі можуть збільшити обсяг корисних даних на своїх смартфонах, очистивши кеш Instagram і зменшивши розмір програми.

#3. Забезпечте актуальний вміст

Коли користувачі очищають кешовані дані в своєму Instagram, це видаляє зображення, відео, профілі тощо, які були кешовані в минулому. Instagram видаляє ці застарілі дані та замінює їх найновішим вмістом з Інтернету. Це гарантує, що ви завжди бачите найновіші публікації, профілі та інші речі, коли запускаєте програму.

#4. Захист конфіденційності

Якщо ви не знали, ваші кешовані дані Instagram містять фрагменти ваших дій на платформі, включаючи відвідані профілі, зображення та іноді навіть облікові дані для входу. Видаляючи цей кеш, ви можете видалити ці фрагменти та захистити свою конфіденційність.

Як видалити історію пошуку з Instagram?

Якщо ви не бажаєте видаляти всі свої кешовані дані, але хочете звільнити трохи місця, замість цього ви можете очистити історію пошуку в Instagram.

Звичайно, результати будуть не такими хорошими, як повне очищення кешу. Але це може трохи підвищити продуктивність програми. Процес досить простий і займе у вас лише кілька секунд. Це кроки –

Спочатку відкрийте програму Instagram і торкніться значка свого профілю.

Потім торкніться піктограми меню (три горизонтальні лінії у верхньому правому куті програми).

Далі натисніть «Ваша діяльність».

Торкніться «Останні пошуки».

У наступному списку ви можете або видалити пошукові запити один за одним, торкнувшись піктограми «X» поруч із ними, або вибрати «Очистити все», щоб очистити всі пошукові запити одночасно.

Коли з’явиться спливаюче вікно, знову натисніть «Очистити все», щоб підтвердити.

Висновок

Підсумовуючи, очищення кешу Instagram має багато переваг, зокрема збільшення пам’яті та продуктивності, захист конфіденційності, усунення збоїв і помилок тощо.

Отже, чого ви чекаєте? Ознайомтеся з нашою статтею та очистіть кеш-пам’ять Instagram сьогодні, щоб покращити роботу в Інтернеті на дивовижну висоту.

Тепер ви можете прочитати про статистику Instagram від А до Я, щоб краще аналізувати зростання свого профілю!