Як очистити кеш на Android (і коли це потрібно)

| | 0 Comments| 6:20 PM
Categories:

Обмежена пам’ять вашого телефону Android може швидко заповнитися. І однією з причин цього, яку легко не помітити, є збережена інформація, яку програми регулярно створюють для найкращої роботи.

Ці тимчасові файли даних відомі як кеш; значна частина пам’яті вашого телефону Android може бути заповнена кеш-файлами. Давайте розберемося, що таке тимчасові файли програм і як очистити кеш на Android.

Що таке кешовані дані?

Кеш-файли – це тип тимчасових даних, які ваш телефон використовує для швидкого завантаження пов’язаної інформації, коли ви відкриваєте програму. Наприклад, Spotify може кешувати ваші списки відтворення, які найчастіше використовуються, тому йому не потрібно завантажувати повні списки пісень з нуля кожного разу, коли ви їх відкриваєте. Або Google Chrome може кешувати велике зображення на веб-сайті, який ви регулярно відвідуєте, тому йому не потрібно завантажувати зображення кожного разу, коли ви відкриваєте сторінку.

Кеш-файл корисний лише для пов’язаної програми; Spotify, наприклад, не використовує кеш Instagram. У багатьох випадках, коли програма вирішує, що збережена тимчасова інформація більше не корисна, вона видаляє супровідні файли кешу. Веб-сайти, програми та ігри використовують файли кешу, щоб запропонувати вам зручнішу роботу.

Кеш-пам’ять використовується не лише вашим телефоном Android — це також функція браузерів для комп’ютерів та іншого програмного забезпечення. Без кешованих даних ваш пристрій мав би перезавантажувати загальні зображення та інші елементи кожного разу, коли ви до них звертаєтеся, що неефективно. Набагато краще виділити частину місця на телефоні для цих часто використовуваних фрагментів інформації.

Щоб дізнатися більше, перегляньте наше порівняння кешу та файлів cookie.

Як очистити кеш на пристроях Android

У сучасних версіях Android вам потрібно видалити файли кешу для кожної програми окремо; немає загальносистемної можливості очистити весь кеш. Зауважте, що вам рідко потрібно видалити весь кеш на пристрої. У більшості випадків очищення кешу кількох проблемних програм може вирішити проблеми з пам’яттю або продуктивністю.

  10 найкращих додатків для дзеркального відображення екрана для Android на Roku

Виконайте ці дії, щоб очистити кешовані дані для програми Android. Для цих інструкцій ми використовували стандартну версію Android 13; ваш пристрій може виглядати дещо інакше або використовувати інші назви меню.

 • Відкрийте Налаштування та виберіть Сховище.
 • У списку, що з’явиться, торкніться запису «Програми» (Інші програми на Android 11 і попередніх версіях). Ви перейдете до списку всіх програм, встановлених на вашому телефоні.
 • Виберіть програму, кеш якої потрібно очистити. Щоб побачити, які програми займають найбільше місця, торкніться меню з трьома крапками у верхньому правому куті та виберіть «Сортувати за розміром». Ми візьмемо Chrome як приклад.
 • На сторінці інформації про програму торкніться опції «Очистити кеш».
 • Це все, що потрібно, щоб очистити кеш-файли будь-якої програми на вашому телефоні Android. Майте на увазі, що якщо натомість натиснути «Очистити пам’ять», ви видалите всі дані з програми. Це фактично скидає його до свіжого стану, як ви щойно встановили програму з Play Store. Робіть це, лише якщо програма серйозно не працює.

  У старіших версіях Android можна було відразу видалити всі кешовані файли, перейшовши в «Налаштування» > «Зберігання» > «Кешовані дані». Звідти просто натисніть OK, коли побачите опцію видалити всі файли кешу. На жаль, у сучасних версіях Android немає вбудованого способу очистити весь кеш, тому вам доведеться повторити описані вище дії, щоб очистити кеш кількох програм.

  Що відбувається після очищення кешу Android?

  Після очищення кешованих файлів ви відновите певний простір для зберігання, і програма продовжить працювати як зазвичай. Однак, оскільки ви стерли дані, які використовувалися для оптимальної продуктивності, деякі елементи (наприклад, згадані вище) завантажуватимуться повільніше під час наступного використання програми.

  Ви могли помітити, що коли ви очищаєте кеш програми, він з часом повертається. Це нормально; з часом додатки знову збиратимуть кешовані дані залежно від вашого використання. Оскільки кеш корисний, вам не варто хвилюватися, коли програма створює кешовані файли.

    8 найкращих безкоштовних програм для Android для пошуку друзів за допомогою GPS

  Оскільки це видаляє лише тимчасові дані, очищення кешу не повинно призвести до виходу з додатків або спричинити будь-які інші серйозні зміни. Ви не втратите такі дані, як прогрес гри, закладки браузера тощо. Якщо ви хочете виконати більш ретельний процес видалення, перегляньте наш докладний посібник із видалення кешу та даних на Android.

  Переваги очищення кешу на Android

  Кеш-файли важливі, і вам зазвичай не потрібно з ними возитися. Однак іноді буває корисно вручну видалити файли кешу з телефону Android.

  Ось кілька способів очищення кешу на Android:

  • У короткостроковій перспективі очищення кешу допоможе вам заощадити місце на телефоні. Але це тимчасове виправлення, оскільки нові файли кешу створюються весь час, коли ви використовуєте програми. Якщо на вашому пристрої так мало місця, що вам потрібно регулярно очищати кеш, можливо, настав час перейти на новий телефон із достатньою пам’яттю для ваших потреб.
  • Іноді старі файли кешу можуть бути пошкоджені. Коли це станеться, програми можуть мати проблеми з продуктивністю. Видалення несправних файлів кешу може вирішити ці проблеми.
  • Теоретично старі файли кешу можуть становити загрозу безпеці та конфіденційності. Веб-сторінки, кешовані у вашому браузері, можуть містити конфіденційну інформацію. Якщо неавторизована особа отримала доступ до цих файлів, вона могла б використати їх для отримання приватних даних.
  • Якщо браузер або інша програма відмовляється отримати останню версію сторінки, очищення кешу може примусово оновити її.

  Чи потрібно регулярно очищати кеш Android?

  Тепер, коли ви знаєте переваги очищення кешу, ви можете подумати, що вам слід очищати кеш вручну за розкладом. Але насправді це контрпродуктивно. Пам’ятайте, що кешовані файли служать для пришвидшення доступу до вмісту, який ви регулярно використовуєте.

  Ось чому часто вручну видаляти старі файли кешу не варто. Android уже має вбудований механізм видалення файлів, які не використовуються, і в більшості випадків він працює добре. Основні випадки ручного видалення файлів кешу виникають, коли:

  • Кеш-файли програми пошкоджено, що спричиняє неправильну роботу програми.
  • Ви хочете видалити файли, що містять особисту інформацію, щоб захистити вашу конфіденційність.
  • У вас закінчується місце для пам’яті на телефоні, і ви не хочете видаляти свої відео, зображення та програми. Пам’ятайте, що це короткострокове рішення; вам знадобиться використовувати інші способи, щоб звільнити місце для зберігання Android з часом.
    Практикуйте публічний виступ на віртуальній сцені з імітованою аудиторією [Android]

  Поза цими обставинами вам не потрібно турбуватися про очищення кешу за розкладом. Ваш телефон використовує ці файли для ефективнішого доступу до вмісту, який ви найчастіше використовуєте, тому видаляти їх лише для того, щоб відтворити пізніше, зазвичай марно.

  Чи варто використовувати програми для очищення Android?

  У магазині Play є багато програм, які стверджують, що швидко й безпечно очищають невикористані фотографії, відео та кеш-файли на вашому телефоні. Хоча іноді вони можуть надавати корисні послуги, ці програми зазвичай не варто використовувати з кількох причин:

  • Вони часто роблять неправдиві твердження, ніби очищення кеш-файлів значно збільшить швидкість вашого телефону (це не буде).
  • Програми займають більше місця на телефоні та можуть навіть уповільнити продуктивність, постійно працюючи у фоновому режимі.
  • Часто вони повні спам-реклами та вимагають покупки через програму для більшості функцій.

  Будьте обережні, якщо ви вирішите використовувати їх; використовуйте найкращі програми для очищення Android, якщо ви спробуєте їх. Якщо можливо, уникайте їх взагалі. Більшість телефонів Android уже мають певне розумне сховище, яке видаляє старі файли, через що сторонні програми для цієї мети майже не потрібні.

  Ознайомтеся з нашим посібником із прискорення роботи Android, щоб дізнатися, що справді працює, а що — обман.

  Очистити кеш на Android швидко і легко

  Очищення невикористаних файлів кешу на Android – це хороший спосіб тимчасово звільнити місце, який стане в нагоді під час усунення проблем із додатками. Але це не те, що ви повинні робити часто або через ненадійні програми сторонніх розробників. Використовуйте його лише як спеціальний інструмент, коли це необхідно для продуктивності пристрою. В іншому випадку дозвольте кеш-пам’яті служити вам так, як вона призначена.