Як освоїти пісню: Посібник для початківців

| | 0 Comments| 2:03 AM
Categories:

У той час як спеціалізовані майстер-інженери часто дають найкращі результати, будь-хто може створити гідного майстер-класу, якщо він знає основні концепції та цілі майстер-класу. Ми розглянемо базові кроки та інструменти, задіяні в опануванні композиції для випуску, усунувши таємницю з процесу та пов’язаних з ним технічних умов.

Що таке аудіомастерінг?

Мастеринг — це останній етап пост-продакшну в життєвому циклі композиції чи альбому, а також крок після мікшування треку в процесі виробництва музики. Його можна описати як стадію, на якій застосовуються останні штрихи до рівня тону та гучності, звукових невідповідностей і загальної музичності.

З усіх етапів музичного виробництва мастеринг є найтоншим. За допомогою спеціальних інструментів, таких як еквалайзери, стереопідсилювачі та компресори, майстер-інженери намагаються витягнути якість міксу, заокруглюючи будь-які різкі особливості.

Головним, власним, елементом процесу мастерингу є його налаштування під загальну гучність треку. Рівень гучності міксу підвищується, поки він не досягне рівня, який буде конкурувати з галузевим стандартом — треки, які ви чуєте на потокових платформах.

Перший крок освоєння

Мастерінг починається, коли ви зберігаєте весь свій мікс в один аудіофайл і розміщуєте його в новому сеансі у вашій DAW. Мастеринг спрощується, якщо ви зробили якісне зведення. Помилки, які можна виправити у вашій суміші, повинні бути виправлені там; не в твого господаря.

Ваше життя стане легшим, якщо ви залишите трохи запасу під час сеансу мікшування (коли ваш вихідний стереоканал не перевищує -4 до -6 дБ). Це не тільки дозволяє уникнути проблем із відсіканням, але й дозволяє застосувати додаткове редагування еквалайзера та інші зміни, які можуть підняти загальний рівень.

  Чому TextNow повідомляє, що виклик відхилено?

Перш ніж поспішати розміщувати купу плагінів, прослухайте весь трек. Якщо у вас є еталонні треки для порівняння, послухайте їх також. Це допоможе вам прийняти обґрунтовані рішення щодо того, які плагіни для опанування використовувати та як.

Забезпечте чистий початок і кінець вашої траси

Після перших проходжень гарним початковим завданням є чіткий початок і кінець вашої доріжки. Хоча початок і кінець вашого аудіофайлу вже можуть бути відносно очевидними, мастеринг вимагає точної точності.

Для цього створіть доріжку зі смуги основного каналу та ввімкніть автоматизацію. Потім автоматизуйте гучність початку та кінця треку. Якщо ви не впевнені, як це зробити, подивіться, як використовувати автоматизацію в DAW. Спробуйте дотримуватися темпу та стилю свого треку, щоб не створювати неприємних звукових перерв.

Це допоможе вам уникнути надмірного шипіння та інших звуків, які можуть з’явитися, коли ви підвищите гучність наприкінці процесу майстерування. Початок і кінцівка запам’ятовуються, тож постарайтеся зробити ці ділянки як слід.

Покращуйте свій трек за допомогою адитивного та субтрактивного еквалайзера

Тепер настав час розібратися в суті треку й перевірити, чи можна покращити його за допомогою тонких посилень або скорочень еквалайзера. Подивіться, як використовувати еквалайзери та фільтри, якщо ви хочете освіжити цю тему.

Це допомагає перевірити візуальний аналізатор, який показує більшість еквалайзерів, оскільки він може показувати занадто мало або занадто багато в певних діапазонах частот. Подібним чином ви можете помітити, що ваш еталонний трек має більшу присутність у суб-басах і низьких частотах; таким чином, ви можете спробувати деякі посилення еквалайзера там.

Різні плагіни еквалайзера спеціалізуються на посиленні/зрізанні різних частотних діапазонів під час мастерингу. Наприклад, ви можете виявити, що еквалайзери PuigTec найкраще підходять для посилення низьких частот, а інші інструменти еквалайзера найкраще підходять для високих частот. Ключ — експериментування.

  Грайте в ігри 3DS на ПК за допомогою емулятора Citra 3DS

Спробуйте підвищити на 0,5-2,5 дБ близько 30-40 Гц, щоб додати більшої присутності вашим ударним барабанам. Поекспериментуйте з підсиленням близько 15 кГц, щоб додати трохи повітря та яскравості вашому вокалу та загальному міксу.

І навпаки, у певному частотному діапазоні ви можете виявити надто гучний/різкий звук. Спробуйте перебільшене скорочення, перш ніж намагатися знайти золоту середину між занадто великим і занадто малим субтрактивним еквалайзером.

Використовуйте багатодіапазонні компресори

Багатосмугові компресори дозволяють застосовувати різні ступені стиснення для різних діапазонів частот. Як правило, багатосмугові компресори є гарною ідеєю, якщо ви чуєте занадто багато в певному діапазоні частот; наприклад, низького або високого рівня.

Будьте обережні, застосовуючи стиснення, оскільки занадто сильне може висмоктати життя з динамічного музичного міксу. Щоб відновити знання про компресори, подивіться, як використовувати плагіни стиснення.

Застосуйте Stereo Enhancer

Плагіни підсилювача стерео — це чудовий спосіб доповнити трек, який, особливо, оцінять слухачі в навушниках.

Вони працюють шляхом збільшення різниці між лівим і правим каналами, що, у свою чергу, посилює стереоефект. Щоб розширити свій мікс, спробуйте стандартний плагін стереомастера. Екстремальне використання зіпсує всього майстра, тому вибирайте тонкі програми, щоб знайти найкраще місце.

Використовуйте обмеження та вимірювання

Обмежувачі та плагіни вимірювання — це те, що дозволяє вам точно відповідати рівню гучності сучасної музичної індустрії. Давайте розберемося, як вони працюють і що це за рівень.

Плагіни вимірювання

Інструменти вимірювання дають вам точні показання для таких речей, як LUFS, RMS, Peak і True Peak. True Peak і Peak представляють максимальний рівень у певний момент часу (True Peak є більш точним).

LUFS представляє середню (також звану інтегрованою) гучність за час на основі людського сприйняття гучності. RMS представляє те саме, але на основі сигналу середньої потужності. Галузевим стандартом для вимірювання рівнів є LUFS.

  Найкраще програмне забезпечення для моніторингу портів комутатора, щоб «побачити» фактичний трафік

Нині такі потокові платформи, як Spotify, встановлюють -14 LUFS як максимальний рівень. Ви все ще можете створити майстер, який досягає -11 LUFS, але Spotify автоматично зменшить його до -14 LUFS; таким чином, уся їхня музика стандартизована за рівнем.

Виберіть ціле ціле число від -10 до -14 LUFS для свого майстра та використовуйте обмежувач, щоб досягти цього. Не забувайте скидати плагін вимірювання щоразу, коли перезапускаєте трек.

Обмежувачі

Лімітери – це, по суті, екстремальні компресори. Їх також називають компресорами для цегляної стіни, оскільки вони повністю запобігають перевищенню рівня заданої гучності (наприклад, 0 дБ), таким чином уникаючи стрижки. У поєднанні з цією функцією є їх здатність підвищувати посилення вашої доріжки.

Використовуйте свій обмежувач у тандемі з плагіном вимірювання, доки під час відтворення треку не буде отримано бажаний LUFS (наприклад, -10 LUFS). Натискайте на обмежувач занадто сильно, і ви можете зіпсувати музичність свого треку. Знайдіть найкращу точку, де якість звуку зберігається, а загальний рівень досягає бажаного LUFS.

Слухайте кінцевий результат на кількох пристроях

Останнім кроком у мастерингу є прослуховування результату на кількох електронних пристроях; наприклад, колонки, комп’ютер і телефон. Хороший майстер створює трек, який чудово звучить на будь-якій звуковій системі.

Хоча штучний інтелект може призвести до шкідливих ярликів, інструменти мікшування та майстерності штучного інтелекту можуть надати корисні посилання, з яких можна вчитися.

Створіть трек, готовий до випуску

Переконавшись, що зробили все можливе для свого міксу, відбийте його та завантажте новий сеанс для мастерингу. Створіть точний початок і кінець і застосуйте тонкі адитивні та субтрактивні зміни еквалайзера. За потреби використовуйте багатосмугову компресію та інструменти для покращення стереозвуку для додаткової ширини.

Потім використовуйте плагіни обмежувача та вимірювання, щоб досягти конкурентоспроможних рівнів гучності без шкоди для якості звуку. Додайте кілька останніх перевірок на різних звукових системах, і тепер ваш трек готовий до розповсюдження.