Як оновити до Linux Mint 20.2

Linux Mint 20.2 нарешті вийшов для шанувальників. Найкраще те, що Linux Mint дозволив легко оновитися до нової версії. Правильно, для багатьох випусків Mint не надав користувачам офіційного шляху оновлення, і користувачам довелося брати справу в свої руки.

У цьому посібнику ми покажемо вам офіційний спосіб оновлення до нової версії Linux Mint. Ми розглянемо версію Linux Mint Cinnamon, однак процес оновлення має бути однаковим, незалежно від того, який випуск Mint ви виберете.

Примітка: Якщо ви не бажаєте оновлювати Linux Mint на наявному комп’ютері, ви можете завантажити останню версію ISO Linux Mint 20.2 на офіційний сайт Linux Mint.

Встановити оновлення

Перш ніж оновлювати, вам спочатку потрібно буде встановити будь-які оновлення, які очікують на вашу інсталяцію Linux Mint. Необхідно встановити оновлення, щоб Linux Mint 20.1 міг розпочати процес оновлення.

Щоб розпочати процес оновлення для наявної інсталяції, клацніть піктограму щита в системному треї панелі. Відкривши програму менеджера оновлень, знайдіть кнопку «Встановити оновлення» та натисніть її, щоб виконати процес оновлення.

  Як встановити Irssi та використовувати IRC з терміналу Linux

Процес оновлення не займе багато часу, оскільки Linux Mint досить швидко оновлюється. Після завершення процесу оновлення перейдіть до наступного розділу посібника.

Зробіть знімок системи

Тепер, коли в Linux Mint 20.1 все оновлено, вам потрібно буде створити знімок системи. Створення моментального знімка системи важливо, оскільки, якщо щось піде не так під час процесу оновлення, ви можете відновити його без проблем.

Щоб створити знімок системи, відкрийте меню Linux Mint, знайдіть «Timeshift» і відкрийте програму. Коли він відкриється, виберіть потрібний тип знімка (rsync або btrfs).

Вибравши бажаний тип знімка, виберіть, куди буде розміщений знімок. Потім знову натисніть кнопку «Далі». На останній сторінці виберіть рівень знімка. Якщо ви не хочете вибирати рівень, просто зніміть усі прапорці.

Коли ви вибрали рівні знімків, знайдіть кнопку «Готово» та перейдіть далі. Після того, як ви вибрали кнопку «Готово», натисніть кнопку «Створити», щоб створити новий знімок для Linux Mint.

Початок оновлення

Тепер, коли ви створили знімок поточної інсталяції Linux Mint, настав час встановити оновлення до Linux Mint 20.2. Для цього відкрийте диспетчер оновлень Linux Mint, натиснувши кнопку щита на панелі панелі (або знайшовши «Диспетчер оновлень»).

  Як зробити Gnome Shell зручною для користувачів у Linux

Коли диспетчер оновлень відкритий, знайдіть у програмі кнопку «Редагувати» та клацніть її мишею. Потім знайдіть кнопку «Оновити до Linux Mint 20.2» і виберіть її. Натиснувши кнопку оновлення, з’явиться вікно «Вступ».

На сторінці «Вступ» знайдіть кнопку «Далі» та натисніть її, щоб перейти до наступної сторінки програми встановлення. Після «Введення» ви побачите сторінку приміток до випуску. Натисніть «Далі», щоб перейти далі.

Після приміток до випуску ви зможете прочитати про нові функції. Після того, як ви прочитаєте про нові функції Linux Mint, натисніть кнопку «Далі», щоб перейти далі. Після розділу «Нові функції» ви побачите сторінку вимог.

На сторінці вимог описано, що може запропонувати новий випуск Linux Mint, а також те, що він має надати (виправлення помилок, функції тощо). Знайдіть «Я розумію ризик. Я хочу оновити поле до Linux Mint 20,2” та перевірити це за допомогою миші. Потім натисніть кнопку «Застосувати», щоб продовжити.

  Як змусити програми Windows працювати на Linux за допомогою CrossOver

Коли ви виберете кнопку «Застосувати», інструмент Linux Mint Upgrader розпочне процес оновлення. По-перше, завантаживши пакети. Поки Mint завантажує ці пакунки, відсидіться та наберіться терпіння, оскільки ці оновлення відбуваються Червень потрібен час.

Після завантаження пакетів Linux Mint почне встановлювати все. Знову ж таки, як і процес завантаження, процес встановлення оновлення Linux Mint займе деякий час.

Після встановлення програмного забезпечення Linux Mint почне видаляти програмне забезпечення, яке більше не потрібно. Цей процес не займе багато часу, оскільки не так багато пакетів для видалення. Коли процес буде завершено, ви опинитеся в кінці процесу оновлення, а на екрані з’явиться повідомлення.

На екрані з’являється повідомлення «Вашу операційну систему успішно оновлено. Будь ласка, перезавантажте комп’ютер, щоб усі зміни набули чинності». Звідси натисніть кнопку «Закрити», щоб закрити програму оновлення. Потім за допомогою меню програми Linux Mint натисніть кнопку перезавантаження, щоб перезавантажити комп’ютер.

Коли ви завершите перезавантаження Linux Mint і знову ввійдете в систему, ви будете використовувати Linux Mint 20.2. Насолоджуйтесь!